Hatred دومین بازی است که به خاطر کلام و خشونت درجه AO را دریافت کرد است.

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
Hatred بازی شوتر کمپانی Destructive Creations ، برخلاف عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO (فقط بزرگسالان) را از ESRB در US دریافت کرده است.

299314215924865103_hatred_jan-600x377.jpg

در حالی که سازندگان گفته اند ترجیح داده می شد تا درجه M (بزرگسالان) را دریافت کند اما اینطور حس می شود که طرفداران ما نا امید می شدند که برای گرفتن درجه سنی پایین تر ، محتوای بازی را حذف کنیم.

سازنده بازی در فروم سایت بازی گفت : "[ما] ترجیح می دادیم تا درجه استاندارد M را دریافت کنیم، چون با درجه AO بعدا برای انتشار در کنسول مشکل پیدا خواهیم کرد، اما از سوی دیگر من فکر می کنم شما (طرفداران) نا امید می شدید. من کنجکاو هستم تا ببینم که PEGI چه درجه ای به ما می دهد."

ESRB معمولا به بازی هایی که دارای محتوای نامناسب یا قمار با پول واقعی هستند درجه AO را می دهد، در این مورد ، به سازنده بازی توسط یک نماینده از طرف ESRB گفته شد که به دلیل خشونت و کلام خشن بازی این تصمیم گرفته شد.

سازنده بازی ادامه داد :" ما متقاعد نشدیم که چرا Hatred باید با توجه به عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO را دریافت کند ، اما این مانند یک اچیومنت است که دومین بازی در تاریخ را داشته باشی که فقط به خاطر خشونت و کلام خشن این درجه را دریافت کند."

"حتی اگر این خشونت به آن بدی نباشد و از کلام خشن زیاد استفاده نشده باشد. شخصی که از طرف ESRB بود (خیلی محترم ، با ادب و همکارانه) به من گفت همه اش مربوط است به "موضوع اصلی" که مردمی که گیمپلی بازی را تست می کنند خواهند دید."

Hatred دومین بازی است که به دلیل چنین محتوایی این درجه را دریافت می کند. اولین بازی Thrill Kill است یک بازی فایتینگ که برای Playstation 1 در حال توسعه بود که هیچ وقت منتشر نشد.

بازی های دیگری که درجه AO را دریافت کردند و برای اینکه درجه M دریافت کنند محتوای خود را حذف کردند ، شامل :
Manhunt 2 ، Grand Theft Auto San Andreas و Fahrenheit در کنار باقی عناوین هستند.

Hatred در استیم Green light را دریافت کرد ولی در زمانی توسط استیم حذف شد اما دوباره به درخواستGabe Newell رئیس Valve دوباره در استیم قرار گرفت .

منبع

معنای دقیق کلمه نامناسب در منبع موجود است

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
چرا بحث ها رو الکی ربط میدید به هم دیگه؟ دونه دونه توضیح میدم.

1- کسی اینجا نگفته که بازی های رایانه و ... خشونت رو ترویج میده!!! الکی واسه چی حرف میذارید تو ذهن مخالف های این بازی و همینجوری هم توی هر پستتون ادامه میدید و آمار میذارید؟! اصلا بحث این نیست که!
2- میگید تو بازی های دیگه هم خشونت هست مثل GTA که میتونید مردم عادی رو زیر بگیرید. خوب الان فرق بزرگ GTA با این بازی میدونید چیه؟ اینکه توی GTA هدف کشتن ملت نیست! ملت برای طبیعی شدن شهری که توش هستید توی بازی هستن و زندگی روز مره خودشون رو دارن میگذرونن. کسی به شما نمیگه که با ماشین برید روی ملت رو قتل عام راه بندازید. من خودم تا حالا یادم نمیاد یک بار این کار رو GTA انجام داده باشم! اما توی این بازی هدف بازی فقط و فقط کشتم مردم عادی است. این کشت و کشتار رو براتون هدف قرار داده و با جمله های مسخره و بی دلیل کاراکتر در اول بازی شما رو همراه میکنه.
3- میگید پانیشر و من هانت؟ اولا که پانیشتر بحثش جداست و دشمنان در غالب آدم بد ها ظاهر میشن که که در تمامی بازی ها هم داریم مشاهده میکنیم. در مورد منهانت هم باید بگم که من خودم این بازی رو هم دوست ندارم و هم رده همین Hatred قرارش میدم. حرف و حدیث پشت این بازی هم کم نبود.
4- COD مثال زدید؟ مگر غیر این بود که مرحله مذکور با اعتراضات زیادی روبرو شد؟ مگر غیر این بود که شما رو در نقش یک تروریست به نمایش میذاشت و حق انتخاب میداد بهتون؟

اگر میخواید بحث منطقی داشته باشید در چهارچوب همین بازی بریم جلو. اما اگه همش میخواید از این شاخه به اون شاخه بپرید، من دیگه ادامه نمیدم.

8mm

کاربر سایت
Jan 1, 2015
182
توی بازی خشونت خشونته ، چه برای مردم عادی باشه چه واسه دشمن
کسی که بخواد از بازی خشونت یاد بگیره کاری نداره که داره آدم عادی رو می کشه یا دشمنی که زده مامان باباشو توی بازی کشته ;)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat

1- کسی اینجا نگفته که بازی های رایانه و ... خشونت رو ترویج میده!!! الکی واسه چی حرف میذارید تو ذهن مخالف های این بازی و همینجوری هم توی هر پستتون ادامه میدید و آمار میذارید؟! اصلا بحث این نیست که!

بحث چیه پس؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
حالا چون توی بازی ها تا الان کشتار آدم های عادی به عنوان یه هدف قرار نداشته ، نمیتونیم بگیم این کار حتما اشتباهه!!!!

هر چیزی ار یه جایی باید شروع بشه تا بازتاب های اون موضوع مشخص بشه!!!

مثلا توی بازی هایی مثل Need For Speed هدف خیلی از مراحل رسیدن به سرعت بالا و لایی کشیدن و سبقت و .... هست و اینجا هم ما با یه هدف غیر اصولی توی دنیای واقعی طرف هستیم ولی در نهایت نتیجه ای که میگیریم اینه که تجربه رانندگی به این شکل فقط مختص بازی هاست و نباید توی واقعیت این کارو انجام بدیم!!!!!

یا مثلا فرار از دست پلیس یا نابود کردن ماشین پلیس ها یه هدفه که در واقعیت کاملا برعکسه!!!!!!

حتما اگه رانندگی کرده باشید و یه کم بد برین این جمله رو شنیدین که NFS زیاد بازی کردی...:d

این بازی هم میتونه تاثیر خیلی مثبتی هم بزاره و باعث بشه خیلی ها تنفرشون از دیگران رو توی بازی تخلیه کنن و به آرامش نسبی برسن!!!!

حالا کسانی هم که ممکنه روش های مختلف آدم کشی رو یاد بگیرن و ازش استفاده کنن ، مطمئنن منبع های بسیاری برای یاد گرفتن روش های آدم کشی وجود داره و این بازی قطره ای از یه دریا

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
این بازی هم میتونه تاثیر خیلی مثبتی هم بزاره و باعث بشه خیلی ها تنفرشون از دیگران رو توی بازی تخلیه کنن و به آرامش نسبی برسن!!!!

ا

جان من این رو جلو سازنده ها نگو فردا میان میگن بازی ما جنبه معالجه مشکلات روانی داره :d

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
167
با انجام اینجور بازی ها و طرفداری ازشون حس Cool بودن بهتون دست میده؟ و اینکه مثلا فکر میکنید پاستوریزه نیستید شما؟ من که خلافش رو فکر میکنم. مطمئن باشید کسانی که اعتراض میکنن (از جمله خود من) نه بچه هستن نه از چیزی واهمه دارن. مسئله اینجاست که هدف از این بازی چیه؟ اصلا هدف از سرگرمی های ویدئویی چیه؟ مگر این نیست که سرگرم بشیم و خوش بگذرونیم و لذت ببریم؟ اگر شماها با اینجور چیزا و کشت و کشتار مردم عادی اونم در این وضعیت سرگرم میشید، مشکلتون از یه جای دیگست.
همچین میگید کشت کشتار مردم عادی انگار واقعا اونا آدمن! کشتن یه مشت کد و پیکسل که اینقدر عذاب وجدان نداره.
قطعا کسی که تو دنیای واقعی به آدمای عادی تیراندازی میکنه مشکل داره، اما تو بازی اصلا و ابدا هرچقدر هم که خشن باشه در آخر بازیه.

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
کلا بازی یه جور سرگرمی است و اگرچه ممکنه تو روح و روان ادم تاثیر بزاره'اما ایا غیر از اینه که یه جوری ادم با بازی تخلیه میشه?به نظرم تاثیر منفی برای اونایی داره که حالا بر اساس شرایط فیزیکی و روحیشون می دانند که در دراز مدت تاثیر گذار خواهد 'نه برای ما که فقط می خواییم از بازی و داستان لذت ببریم

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin

2- میگید تو بازی های دیگه هم خشونت هست مثل GTA که میتونید مردم عادی رو زیر بگیرید. خوب الان فرق بزرگ GTA با این بازی میدونید چیه؟ اینکه توی GTA هدف کشتن ملت نیست! ملت برای طبیعی شدن شهری که توش هستید توی بازی هستن و زندگی روز مره خودشون رو دارن میگذرونن. کسی به شما نمیگه که با ماشین برید روی ملت رو قتل عام راه بندازید. من خودم تا حالا یادم نمیاد یک بار این کار رو GTA انجام داده باشم! اما توی این بازی هدف بازی فقط و فقط کشتم مردم عادی است. این کشت و کشتار رو براتون هدف قرار داده و با جمله های مسخره و بی دلیل کاراکتر در اول بازی شما رو همراه میکنه.
3- میگید پانیشر و من هانت؟ اولا که پانیشتر بحثش جداست و دشمنان در غالب آدم بد ها ظاهر میشن که که در تمامی بازی ها هم داریم مشاهده میکنیم. در مورد منهانت هم باید بگم که من خودم این بازی رو هم دوست ندارم و هم رده همین Hatred قرارش میدم. حرف و حدیث پشت این بازی هم کم نبود.
4- COD مثال زدید؟ مگر غیر این بود که مرحله مذکور با اعتراضات زیادی روبرو شد؟ مگر غیر این بود که شما رو در نقش یک تروریست به نمایش میذاشت و حق انتخاب میداد بهتون؟

اگر میخواید بحث منطقی داشته باشید در چهارچوب همین بازی بریم جلو. اما اگه همش میخواید از این شاخه به اون شاخه بپرید، من دیگه ادامه نمیدم.
اگه خشونت بده . دیگه خشونت علیه آدم بد و خوب معنا نداره . نمیشه خشونت علیه آدم بدهای داستان خوب باشه . ولی خشونت علیه به قول تو ملت بد باشه . خشونت یا بده یا خوب . ازونجایی که خوب و بد نسبیه و ممکنه از نظر شما یه نفر که باند خلافکاری راه انداخته آدم بد محسوب بشه از نظر یکی دیگه یه مجله که بر علیه مقدساتشون کاریکاتور میکشن آدم بد باشن . با این دیدی که شما داری . آدم خوبا میرن دفتر نشریه آدم بدا و همه کارمندای اونجا رو میبندن به رگبار . آدم بدن دیگه !
پس نیاید بگید خشونت توی بازیهای مورد علاقه تون روی آدم بدا پیاده میشه. همون GTA یه مرحله داره که باید یه آدم خنثی رو شکنجه داد . اونم به طرز وحشیانه . بعدش بازی پتانسیل کامل اعمال خشونت و بر علیه به قول تو ملت توی بازی گذاشته و هرکسی می تونه عابرای پیاده و ... رو بزنه له و لورده کنه چه با اسلحه چه بی اسلحه . خیلی بازیهای دیگه مثل همین شماره آخر اسسینز اجازه اعمال خشونت روی آدمای بیگناه رو نمی دن .
در هر صورت من که موافق اینجور خشونتها نیستم . فقط میگم وقتی با چیزی مخالفت می کنید . موضعتون مشخص باشه . توی این مورد خشونت علیه آدم بد و آدم خوب نداریم . یا خشونت بده یا خوب . خیلی از بازیهای مورد علاقه خیلیهامون پر از صحنه های خشنن . توی Tlou ی که به نظرم یکی از بهترین بازیهای کل تاریخ صنعت گیمه و خیلی ها هم همین نظر و دارن ، کلی ازین صحنه های خشن و ترکوندن دست و سر می بینیم ولی کسی شاکی نمیشه . اون موقع همه میان میگن بازی درجه سنی داره و افرادی که به اون سن نرسیدن نخرن . الان مگه این بازی درجه سنی فقط بزرگسال دریافت نکرده ؟! خوب بچه ها نخرن . بعد یه عده میان میگن که خشونت این بازی برای کودکان و ... خطرسازه . من با این حرفا موافقم . ولی میگم اگه خشونت توی این بازی بد هست که صد در صد همینطوره . توی بقیه بازیها هم یه چیز بد و مضر می تونه باشه .

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
تریلرو دیدم . بازیش نمیشه گفت خوش ساخت نیست ! یا المانهای جدیدی توش وجود نداره و سرسری ساخته شده (تکنیکی وهنری). من با اولین نگاه قبول کردم شخصیت ما شریره . خب این موضوع رو بدون پیچوندن خودم گذاشتم کنار :d. ناخواگاه یاد فیلم هالووین هم افتادم بخاطر چهره ی مخدوشو سبک کشتنو چاقو زدنش حتی . و نتونستم حال نکنم با روانپریش بودن شخصیت :d .

یک مثال : بازیگر بزرگی به عنوان شریرترین کارکتر در یک فیلم انتخاب میشه (مثال زیاده برا همین به شخص خاصی نمیشه نسبت داد) و از کشتن مردم عادی نه واهمه ای داره نه ککش میگزه . ولی این نقشو بازی کرده و مثالهای طوماری مثل بچه های ما ردیف نکرده :dکه مثلا مردم از من بدشون میاد و همه به چشم قاتل نگام میکنن .. یا اصلا من در مورد خودم چی فکرکردم که میخوام این نقشو بازی کنم !!! فلانو بهمان !! بیخیال . حالا شما یک نقش شریر توی دنیای بازیها رو به دست داری . این فقط یک نقشه . میخوای این نقشو بازی کن . نمیخوای برو سراغ یه نقش دیگه . تموم شد

کاشکی زن حامله ام باشه . بزنی با چاقو سفرش کنی :)) :-/ :|

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
:d:d:d

کاشکی زن حامله ام باشه . بزنی با چاقو سفرش کنی :)) :-/ :|
[/QUOTE]
دوست عزیز شما دیگه افکارت خیلی خشنه ها''!:d سوژه تو بازی برای کشتن کم بود که شما به زنه ح!مل' گیر دادی =))

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
والا نمیدونستیم کشتار ملت باید تو بازی ها به صورت هدفمند باشن و حتما دلیلی داشته باشه. :d اخه این چه حرفیه ؟ یعنی خودتون اینو میگین خندتون نمیگیره ؟

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
هرکسی ازاده حق انتخاب داشته باشه و کسی نمیتونه براش تعیین تکلیف کنه
بشخصه از بازی خوشم اومد حتما بازیش میکنم

Dracu Wilhelm

کاربر سایت
Dec 26, 2014
15
هدف بازی کردن چیست؟

تجربه کردن چیزی که در واقعیت برایمان "دور از دسترس" یا "غیرممکن" است. حالا میخواد سواری با یه لامبورگینی باشه یا سرباز جنگ جهانی دوم یا hatred. :d

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
با تمام این احوال و بحث ها، واقعا خدا وکیلی بازی هیچ چیز خاصی نداره! من موندم چطور همه کف کردن و فکر می کنن این بازی تو خشانت (!) تهشه. حیفه که اصلا وقت رو تلف این بازی کرد وقتی Hot line Miami هست که با وجود خشن بودن زیاد یه حرفی واسه گفتن داره. این بازی شده مثل هزاران فیلم slasher که ریخته تو بازار.

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
بر منکرش لعنت. همونطور که گفتید، کسی حق نداره به کسی بگه از چی لذت ببره از چی نبره. (البته همین حق داشتن در لذت بردن هم ظوابتی داره مطمئنن) منتهی مسئله اینجاست که وقتی دوست خوبمون میاد به صراحت دیگران رو "تینیجر" و "پاستوریزه" خطاب میکنه، انتظار که ندارید ما هم بشینیم نگاه کنیم و بگیم بله شما راست میگید و بسیار هم Cool تشریف دارید. ایشون مستقیما دیگران رو با این دو کلمه ای گفتم کوچک میشماره و حس برتری نسبت به خودش بدست میاره. ما هم نمیشینیم نگاه کنیم ببینیم ایشون چی بهمون میبندن. بعد هم پست های بعدی ایشون رو باید ببینید که تمامی ارگان ها و مراکز دولتی و ... رو به هم ربط میدن و اصلا جاش این سایت گیم نیست!

وقتی میخوایم از کسی طرفداری کنیم و حرفش رو تایید کنیم، حداقل بهتره حرف دو طرف رو بهتر ارزیابی کنیم و دلایل گفته شدن بعضی صحبت ها از دو طرف رو بهتر بفهمیم.
خب شما هم تو نظرت کسایی رو که از این بازی ها لذت می برن"مشکل دار" خطاب کردی
کاری به کیفیت و اهداف بازی ندارم ولی درجه سنی و حق انتخاب برای همین موضوعات استفاده می شه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر