Half-Life 2 بهترین بازی دهه ی اخیر از نگاه IGN

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
امروز IGN بالاخره بعد از دو هفته انتظار لیست برترین های دهه ی اخیر را منتشر کرد که

بنابر این لیست شاهکار استثنایی VALVE یعنی HALF-LIFE 2 از طرف این سایت به عنوان برترین

عنوان دهه ی اخیر انتخاب شدو توانست عناوین بزرگی همچون SoC و GTA III را پشت سر بگذارد

نکته ی جالب و البته تا حدودی عجیب عدم حضور هیچ یک از عناوین سری HALO در این لیست است.

این لیست ده تایی که مطمئنا از بهترین لیست های انتخاب شده در مدت اخیر است به شرح زیر است:

uncharted_2_ps3_esrb1boxart_160w.jpg

10. Uncharted 2: Among Thieves
Publisher: Sony Computer Entertainment
Developer: Naughty Dog Software
Platform: PS3
Year: 2009
شاید می شد به جای این بازی شاهد نام RE4 یا GeoW باشیم ولی در حقیقت آنچارتد ادامه دهنده ی سیر کمال این ژانر بود که می توان آن را کامل ترین شوتر سوم شخص تاریخ تا به این لحظه دانست عنوانی که مطمئنا سال ها بعد همه از آن به عنوان یکی از خاطرات خوش صنعت بازی نام خواهند برد....

Battlefield1942_PCBOX2005-usboxart_160w.jpg

9. Battlefield 1942
Publisher: Electronic Arts
Developer: Digital Illusions CE (DICE)
Platform: PC
Year: 2002
به جرات می توان گفت اولین شوتری که تا این حد به قسمت آنلاین خود عمق داد این عنوان استفاده ی گسترده از وسائل نقلیه در گیم پلی ،مپ های عظیم با تعداد بازی کنان زیاد و مود های جدید برای بخش مولتی همه و همه باعث می شه که ما این عنوان را در لیست ببینیم.
و دلیل دیگه اینکه 1942 یک دید گاه کاملا جدید را نسبت به WW II ارائه داد و باعث شد این موضوع دوباره بکر جلوه کند.

Okami_PS2_Box_Front_Tboxart_160w.jpg

8. Okami
Publisher: Capcom
Developer: Clover Studio
Platform: PS2
Year: 2006
ارتورک های متحرک کپکام کاری با دل های میلیون ها گیمر در سراسر دنیا کرد که همه برای ادامه ی اون لحظه شماری می کنند....این بازی باعث شد سازندگان به سبک سل شید راغب شده و عناوین زیادی در این سبک گرافیکی شاهد باشیم....

fallout3_x360_coverboxart_160w.jpg

7. Fallout 3
Publisher: Bethesda Softworks
Developer: Bethesda Game Studios
Platform: PC , PS3 , Xbox 360
Year: 2008
شاید این شماره یک فال اوت واقعی نبود ولی یک بازی بدون نقص بود عنوانی که به نوعی تکامل نگاه Bethesda به سبک نقش آفرینی را به نمایش می گذاشت....
یک دنیای بی نظیر برای تجربه های فراموش نشدنی...با تلفیقی از همه ی ژانر هایی که دوستشان داریم...

halflifecs_pcboxboxart_160w.jpg

6. Counter-Strike
Publisher: Sierra Studios
Developer: Valve
Year: 2000
واقعا این لیست بدون کانتر معنایی نداشت این همه وقتی که این روزها همه ی ما برای شوتر های آنلاین صرف می کنیم بدون وجود کامتر هیچ وقت تلف نمی شد!!!!
مسبب اعتیاد همه ی ما به شوتر های آنلاین کانتر بود... واز آن می توان به یکی از بلایای خانما سوز نوجوانان و جوانان در دوران تحصیل نام برد....شای هنوز هیچ شوتری عمق تاکتیکی و بالانس بودن کانتر را نداشته باشد...در کانتر nOOb ها هیچ وقت برنده نبودند...

MarioGalaxyFinalBoxboxart_160w.jpg

5. Super Mario Galaxy
Publisher: Nintendo
Developer: Nintendo EAD Tokyo
Platform: Wii
Year: 2007
بزرگترین و بهترین عنوان کنسول فوق محبوب نیتندو که شاید بهترین ماریوی تاریخ نیز هست...
شاید این بازی از معدود عناوین قابل تحمل Wii برای حرفه ای ها باشد ولی بی نهایت لذت بخش و خلاقانه بودن آن را فقط با چند دقیقه بازی کردن به آسانی می فهمید...
شاید تنها این عنوان پتانسیل بالای Wii را برای ما آشکار کرد....

grandtheftauto3_ps2box_usa_org_001boxart_160w.jpg

4. Grand Theft Auto III
Publisher: Rockstar Games
Developer: DMA Design
Year: 2001
اختراع کننده ی سبک فوق محبوب open - world همین عنوان بود عنوانی که GTA را تبدیل به یکی از بهترین فرنچایز های دنیا کرد....به جرات می توان گفت تعداد زیادی از شرکت های بازی سازی تلاش های زیادی برای الگو برداری از این عنوان کرده اند اما به جز راک استار هیچ کس کاملا موفق نبوده است...

626813boxart_160w.jpg

3. Star Wars Knights of the Old Republic
Publisher: LucasArts
Developer: BioWare
Platform: PC , Xbox
Year: 2003
قبل از این عنوان فقط PC باز ها قادر به لذت بردن از عناوین BIOWARE بودند ولی KOTOR همه چیز را تغییر داد....یک انقلاب در داستان سرایی و سیر روایی در سبک نقش آفرینی ...
شاید همه ی لذتی که از بازی کردن Mass Effect یا حتی Dragon Age بردیم به خاطر تجربیات bioware از این بازی بود....

shadowofthecolossus_PS2Box-Ratedboxart_160w.jpg

2. Shadow of the Colossus
Publisher: Sony Computer Entertainment
Developer: SCEI
Year: 2005

HalfLife2_BOXART_PC-Final20041101boxart_160w.jpg

1. Half Life 2
Publisher: Vivendi Games
Developer: Valve
Year: 2004
کامل ترین بازی تاریخ ، بهترین شوتر تاریخ،بهترین گرافیک در زمان خود همه و همه تعاریف ناچیزی در بیان لذتی است که همه ی ما از بازی کردن چندین باره ی آن برده ایم...
فقط می توان گفت half-life را فقط باید باید با خودش مقایسه کرد هیچ بازی دیگری لیاقت مقایسه شدن با HALF-LIFE 2 را ندارد....
این بازی باعث شد با افتخار بگوییم:
I will be Honest with you I'm a HALF-LIFE FANBOY.

Thomas_Anders

کاربر سایت
Dec 2, 2008
1,395
نام
حمید
واقعا تو عمرم از یه سایت چنین انتخاب های درستی ندیدم...

مخصوصا Half-life 2 که با این انتخاب هنوز به حقش نرسیده:)

Halo به نظر من جزو 100 بازی برتر هم جای نمیگیره

کلا بقیه بازی ها کاملا به جا بودن

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
بازی Half Life 2 از هر لحاظ که بگین زیبا بود نو آوری . داستان . گرافیک . گیم پلی . صدا گذاری این بازی هر کدومشون بی نقص بود جو و فضایی که این بازی داشت آدم احساس میکرد تو خو د بازی قرار گرفته . هیچ وقت یادم نمیره وقتی این بازی بر روی PC اومد مشکل کراک این بازی چقدر ما رو اذیت کرد ولی آخر سر یه نسخه درست حسابی پیدا کردیم و بازی کردیم .

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
دیگه اکثریت قبول دارن که این لیست یکی از بهترین لیست هایی بوده که این چند وقته دیدیم! :D
هر جا سخن از Top10 است، نام PC و PS می درخشد! :)

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
دوست دارم اینجا باز کسی حرف مقایسه یک سری بازی ها را بزنه و از خودش خوشمزگی در کنه یا فن بوی بازی در بیاره تا بفرستمش مرخصی. دوست دارید ادامه بدید اما بعدا اعتراض نکنید.

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
سینا جان،

شما که ۳۶۰ داری خوب Orange Box رو بگیر ...
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Orange_Box

ممنون تورج جون :rose:
من اوايل که 360 گرفته بودم اين بازی رو گرفتم ولی به علّت کپی رايت بد ، بازی همش يه جايی گير ميکرد ، منم ادامه ندادم و بعد از اون هم ديگه دنبالش نرفتم ، ولی ايشالا بعداً حتماً ميگيرمش و تجربش ميکنم .

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من فکر میکنم Battlefield 2 خیلی بهتر از BF 1942 ـه . شاید به این دلیل باشه که من خیلی BF2 مولتی بازی کردم و BF 1942 رو خیلی کمتر.
البته شاید دلیلشون این باشه که BF 1942 کلاً قضیه رو متحول (نه از اون نوع :D ) کرد.

محمدرضا همین الآن هم دست کمی از سال 2004 نداره ! اون موقع که HL2 اومد , من (کسی که حوصله تموم کردن خیلی از بازیها رو نداره و کلآ بازیهایی که دو بار انجام داده به تعداد انگشتای دو دست نمیرسه :D) سه چهار بار پشت سر هم بازی کردم و باز هم برام تکراری نشد. وقتی هم Orange Box اومد , به جای اینکه بشینم Episode 2 رو بازی کنم , از اول دوباره HL2 رو رفتم ! حتی هنوزم میتونم بازی کنم و بیشتر از هر بازی دیگه توی این نسل ازش لذت ببرم !

حالا میگی این HL2 .. من یک چیزی بگم میریزین سرم :D
این HL2 بود که leak شده بود و سر همین قضیه کلی شلوغ پلوغ شد، مثل اینکه چند وقت پیش توی اینترنت پخش شده بوده. اصلاً منوش رو که میدیدی حس سیاهی و تاریکی و ناامیدی و سلطه فضاییان از مانیتور میزد بیرون. من نمیگم HL2 و City17 روشن و آفتابی بد ـه .. ولی وقتی قضیه این بوده که فضاییان کلا میخواستند ترکیب گازهای اتمسفر زمین رو عوض کنند دیگه آفتابی نیست. یعنی اگه HL2 به اون صورت میومد دیگه ... یعنی دیگه ... !

دو نکته هست :
1. امتیاز رو فقط یک نفر از نویسنده های سایت به بازی میده , ولی این جور لیستها رو معمولآ همه منتقدین و نویسنده های سایت با هم جمع بندی میکنن.
2. متآسفانه توی این نسل , جوگیری بیش از حد بوده و خیلی از بازیها بی دلیل امتیاز کامل رو از سایتها گرفتن. نسل های قبل امتیاز کامل مقدس بود , ولی این نسل توی یه بازه زمانی چند تا بازی امتیاز 10 از IGN , Gamespot یا جاهای دیگه گرفتن که مطمئنآ چند ماه بعدش همون نویسنده از امتیازی که داده پشیمون شده !
من هم موافقم. زمان بهتر از هر امتیازی میتونه خوب بودن بازی رو مشخص کنه.

noRwix

کاربر سایت
Nov 11, 2008
42
حالا میگی این HL2 .. من یک چیزی بگم میریزین سرم :D
این HL2 بود که leak شده بود و سر همین قضیه کلی شلوغ پلوغ شد، مثل اینکه چند وقت پیش توی اینترنت پخش شده بوده. اصلاً منوش رو که میدیدی حس سیاهی و تاریکی و ناامیدی و سلطه فضاییان از مانیتور میزد بیرون. من نمیگم HL2 و City17 روشن و آفتابی بد ـه .. ولی وقتی قضیه این بوده که فضاییان کلا میخواستند ترکیب گازهای اتمسفر زمین رو عوض کنند دیگه آفتابی نیست. یعنی اگه HL2 به اون صورت میومد دیگه ... یعنی دیگه ... !
عکس و توضیحات ـه کاملتر اینجا : http://half-life.wikia.com/wiki/Half-Life_2_Beta

amir-yorke

کاربر سایت
Mar 11, 2007
170
نام
امیر
fallout3 که کلکسیون باگ بود و معلوم نبود FPS یا rpg.بین چند تا سبک لنگ در هوا بود.یه شکست کامل بود.
با این طریقه انتخابشون باز مارو مجبور میکنن بگیم یه روابطی(دستهایی!) در کار هست که باعث میشه خبری از هیلو نباشه اما این عنوان شکست خورده تو لیست top ten باشه..

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
از اونجايی که من HL2 رو بازی نکردم ( به علّت سيستم ذغالی ) نميتونم بگم که حقش بوده يا نه که به عنوان بهترين بازی دهه انتخاب بشه ولی قسمت اوّلش يعنی Counter در زمان خودش از شاهکار هم بزرگتر بود !
امّا يه چيزی که من متوجّه نميشم اينه که خود IGN تو انتخاب بهترين بازيهايتاريخ PS2 ، بازی God of War رو بهترين PS2 انتخاب کرده بود و SoC از اون پايينتر بود پس چرا الان SoC جزو ليست هست ؟!!؟

دقیقا حرفت درسته رفیق. تازه از میان بازیای پی‌ س3 MGS4اول بود ولی‌UNCHARTED 2اومد بالا:confused:

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
من تمام انتخاب ها رو قبول دارم جز FALLOUT 3 بابا به دین به پیغمبر این بازی 0 هم زیادشه حالا جزوه 10 تا بازی دهه اخیر باشه آدم آعصابش خرد میشه وقتی این انتخاب مضحک رو میبینه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر