Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,479
این ویدیو TGG جالبه

در مورد نقشه بازی صحبت می کنه
من هنوز این ویدیو رو ندیدم هنوز ولی ظاهرا نقشه بازی حالت جزیره ای داره مثل سن اندریاس . قسمتهای مختلف با پل بهم وصل میشن . مثل V و RDR2 نیست که یک تیکه باشه .
اینطوری هم دستشون بازه برای DLC های داستانی بعدی که نقشه اضافه بشه و هم برای تایم تراول

IMG_20240331_152614_289.jpg

IMG_20240331_152615_458.jpg

IMG_20240331_152617_410.jpg

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,479
IMG_20240402_231112_587.jpg

آیا تریلر دوم GTA 6 را قبل از DLC تابستان GTA Online خواهیم دید؟

راکستار امروز رسما اعلام کرد که یک بروزرسانی بزرگ برای GTA Online در تابستان منتشر خواهد شد.

راکستار قبلا و در ماه دسامبر گذشته تریلر اول GTA 6 را قبل از بروزرسانی بزرگ دسامبر GTA Online منتشر کرد و این کار باعث شد که تریلر DLC The Chop Shop پربازدیدترین تریلر تاریخ مربوط به GTA Online بشه که بازدید آن حتی از بازدید تریلر RDR2 هم پیشی گرفت.

نمایش تریلر دوم GTA 6 قبل از DLC انلاین تابستان یک فرصت عالی برای هدایت مجدد ترافیک به GTA Online خواهد بود.

گمانه زنی ها به این اشاره میکنند که DLC تابستانی آخرین محتوای بزرگ GTA Online قبل از عرضه GTA 6 خواهد بود.

abi69

کاربر سایت
Dec 15, 2014
246
نام
Arthur Morgan
View attachment 333379

آیا تریلر دوم GTA 6 را قبل از DLC تابستان GTA Online خواهیم دید؟

راکستار امروز رسما اعلام کرد که یک بروزرسانی بزرگ برای GTA Online در تابستان منتشر خواهد شد.

راکستار قبلا و در ماه دسامبر گذشته تریلر اول GTA 6 را قبل از بروزرسانی بزرگ دسامبر GTA Online منتشر کرد و این کار باعث شد که تریلر DLC The Chop Shop پربازدیدترین تریلر تاریخ مربوط به GTA Online بشه که بازدید آن حتی از بازدید تریلر RDR2 هم پیشی گرفت.

نمایش تریلر دوم GTA 6 قبل از DLC انلاین تابستان یک فرصت عالی برای هدایت مجدد ترافیک به GTA Online خواهد بود.

گمانه زنی ها به این اشاره میکنند که DLC تابستانی آخرین محتوای بزرگ GTA Online قبل از عرضه GTA 6 خواهد بود.
احتمالا خرداد ماه باید منتظر تریلر بعدی باشیم حدودا ۹ ماه بعد تریلر اول

SIAS

کاربر سایت
Mar 23, 2024
45
GTA VI از جنبه فنی مطمئنا یک نسل از تمام استودیوهای بازیسازی دنیا جلوتر خواهد بود اما افسوس که سرانجام راکستار هم تسلیم شد و یه زن رو گذاشت نقش اصلی این سری.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,479
GTA VI از جنبه فنی مطمئنا یک نسل از تمام استودیوهای بازیسازی دنیا جلوتر خواهد بود اما افسوس که سرانجام راکستار هم تسلیم شد و یه زن رو گذاشت نقش اصلی این سری.
البته قبلا هم زنها رو گذاشته بود به عنوان نقش اصلی :D

savhqxb6sap71.jpg

ولی خب واقعا برای لوسیا هایپ هستم چون خیلی داستانهای جدید و هیجان انگیزی میشه تو دنیای GTA براش تعریف کرد که قبلا با ۱۵ تا پروتاگونیست قبلی مرد این سری نمیشد. بخصوص اگر واقعا طبق شایعات از کرکتر فوق العاده گریزلدا بلانکو الهام گرفته باشه

IMG_20240403_231324_048.jpg

پابلو اسکوبار یکبار درباره گریزلدا بلانکو گفته من تو تمام زندگیم فقط از یک مرد میترسیدم اون هم گریزلدا بلانکو بود

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,245
نام
یونس
شایعات کاراکتر زن برای gta بعدی که خیلی قبل تر از ترند شدن این قضیه شروع شده بود
اون صحنه trust توی تریلر هم عملا دهن ملتو بست بحث lgbtfolan نکشن وسط
من شک ندارم انتخاب کاراکتر زن صرفا بخاطر خود داستان بازی هست نه چیز دیگه

SIAS

کاربر سایت
Mar 23, 2024
45
البته قبلا هم زنها رو گذاشته بود به عنوان نقش اصلی :D

View attachment 333495

ولی خب واقعا برای لوسیا هایپ هستم چون خیلی داستانهای جدید و هیجان انگیزی میشه تو دنیای GTA براش تعریف کرد که قبلا با ۱۵ تا پروتاگونیست قبلی مرد این سری نمیشد. بخصوص اگر واقعا طبق شایعات از کرکتر فوق العاده گریزلدا بلانکو الهام گرفته باشه

View attachment 333496

پابلو اسکوبار یکبار درباره گریزلدا بلانکو گفته من تو تمام زندگیم فقط از یک مرد میترسیدم اون هم گریزلدا بلانکو بود
دیگه امیدوار بودم پای نسخه دوره تیرکمون شاه رو نکشید وسط:D
GTA یه بازی مردونه است. تو بازیهای زیادی بوده که با شخصیتهای زن حال کردم اما تو دنیای GTA که باید برم باهاش تو شهر مردمو بزنم گنگستر بازی در بیارم یا سوار هواپیما بشم یه شخصیت زن برام جذابیتی نداره و نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم.
شایعات کاراکتر زن برای gta بعدی که خیلی قبل تر از ترند شدن این قضیه شروع شده بود
اون صحنه trust توی تریلر هم عملا دهن ملتو بست بحث lgbtfolan نکشن وسط
من شک ندارم انتخاب کاراکتر زن صرفا بخاطر خود داستان بازی هست نه چیز دیگه
راکستار یکی از شرکتهای محبوبم بوده ولی با پشتیبانیش از جنبش BLM و جورج کبیر, میشد پیش بینی کرد به کدوم مسیر داره میره و دیدن تریلر GTA VI با شخصیت اصلی زن اصلا متعجبم نکرد.

kjhgch.jpg

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,479
GTA یه بازی مردونه است. تو بازیهای زیادی بوده که با شخصیتهای زن حال کردم اما تو دنیای GTA که باید برم باهاش تو شهر مردمو بزنم گنگستر بازی در بیارم یا سوار هواپیما بشم یه شخصیت زن برام جذابیتی نداره و نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم.

راکستار یکی از شرکتهای محبوبم بوده ولی با پشتیبانیش از جنبش BLM و جورج کبیر, میشد پیش بینی کرد به کدوم مسیر داره میره و دیدن تریلر GTA VI با شخصیت اصلی زن اصلا متعجبم نکرد.

View attachment 333531
شما گفتی این سری هیچ کرکتر زنی نداشته منم گذاشتم که داشته. چه ربطی به تیرکمون شاه داره؟:))
اینکه GTA بازی مردونس را متوجه نشدم. مگه حموم عمومیه زنونه مردونش میکنی؟ :))
یعنی هرچی کرکتره تو این بازی همه مرد بودند؟ راکستار بهترین کرکترهای زن را خلق کرده سید ادلر ، مرسدس کورتز ، بانی مک فارلین، کاتالینا ، مونا ساکس ، ابیگل مارستون ،الیزابت تورس و... اینها بوق بودند ؟ همه این کرکترها به دور از ترند مزخرف روز بودند یه زن واقعی بودند عین زنهای واقعی که تو دوربر همه ما هستند.
و اما علت آوردن پروتاگونیست زن تو GTA 6 همونطور که دوست بالایی گفت علت داستانی داره.اونها از ۲۰۰۶ به فکرش بودند.
شما میخوای شهر رو بهم بریزی با همین کرکتر زن هم میتونی با کرکتر مرد بازی هم میتونی. مثال گنگستر زن هم گذاشتم هیچ توجهی نکردی. ولی بازم اگر برات جذابیتی نداره میتونی بازیو ایگنور کنی.خیلی راحت. درک نمیکنم ربط دادن لوسیا به ترند روز چه معنی میتونه داشته باشه. لوسیا هیچ شباهتی به معیارهای فمینیستی روز نداره.

در مورد اون پشتیانی از BLM شما اون تایم انگار یادت رفته جو چطور بود . تو اون تایم بسیاری از بازیسازها حتی سرکار نیومدن و اعتصاب کردند، راکستار تنها شرکت بازیسازی بود که لوگوش رو تو مدیا سیاه نکرد و فقط ۲ ساعت سرورهای بازی رو خاموش کرد . طوری بیخیال برخورد کرد صدای یه سری را درآورده بود چرا راکستار حمایت نمیکنه از جنبش:

https://www.reddit.com/r/rockstar/comments/gx4pl3/what_rockstar_did_wont_help_anything/

آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,245
نام
یونس

View attachment 333531
داداش دیگه قاطی نکن مسائل رو :D جورج فلوید هرچی که بود (دقیقا همونی که فکر می کنی :D) حقش نبود اونجوری کشته بشه همه چیز سیاه مطلق یا سفید مطلق نیست
این جمله gta مردونه اس هم خیلی عجیبه :D
نیازی به دیدن تریلر نبود سم هوسر خیلی وقته به این داستان فکر می کرده اصلا ربطی به ترند این 6/7 سال اخیر نداره
و نکته دیگه اینکه Vi حداقل 2 کاراکتر قابل بازی داره جیسون انتخاب کن دیگه :D
من شخصا با کاراکتر اصلی زن تو بازی ها مشکلی ندارم حتی با کاراکتر اصلی LGBTFolan هم مشکلی ندارم به شرطی که زوری تو داستان نچپونده باشنش و واقعا جزیی از داستان باشه نه اینکه صرفا حاضری بزنه

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,479
داداش دیگه قاطی نکن مسائل رو :D جورج فلوید هرچی که بود (دقیقا همونی که فکر می کنی :D) حقش نبود اونجوری کشته بشه همه چیز سیاه مطلق یا سفید مطلق نیست
این جمله gta مردونه اس هم خیلی عجیبه :D
نیازی به دیدن تریلر نبود سم هوسر خیلی وقته به این داستان فکر می کرده اصلا ربطی به ترند این 6/7 سال اخیر نداره
و نکته دیگه اینکه Vi حداقل 2 کاراکتر قابل بازی داره جیسون انتخاب کن دیگه :D
من شخصا با کاراکتر اصلی زن تو بازی ها مشکلی ندارم حتی با کاراکتر اصلی LGBTFolan هم مشکلی ندارم به شرطی که زوری تو داستان نچپونده باشنش و واقعا جزیی از داستان باشه نه اینکه صرفا حاضری بزنه
اون زمانی که این چیزها ترند و مد نبود راکستار داستان Gay ها رو میگفت :D

IMG_20240404_092406_795.jpg

هیچ شرکتی تو تاریخ بازیسازی نیست که بتونه چنین شوخی با کامیونیتی Gay ها بکنه

IMG_20240404_092522_336.jpg

فقط Trevor:D

IMG_20240404_093549_508.jpg

آخرین ویرایش:

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
276
اون زمانی که این چیزها ترند و مد نبود راکستار داستان Gay ها رو میگفت :D

View attachment 333537

هیچ شرکتی تو تاریخ بازیسازی نیست که بتونه چنین شوخی با کامیونیتی Gay ها بکنه

View attachment 333538

فقط Trevor:D

View attachment 333540

گفته شد که لزلو جونز گفته که بخاطر مشغله و بیماری خواهرش از کمپانی جدا شده اما مطمئنم بخاطر همین چیزا کمپانی با یک سری نویسنده ها قطع همکاری کرد این بابا به عنوان نویسنده خوراکش جوکهای LGBTXYZ+-/* بود.:D:D:D

• Like
Reactions: SIAS

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر