Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
باتوجه به تریلر من یه حدسی از داستان بازی دارم:

بنظرم لوسیا از اول توی زندان نیست.. بلکه اول با جیسون آشنا میشه و بعد بلندپروازی هاش رو به جیسون میگه اونم قبول می کنه که باهم شروع کنن به دزدی، و این کارو تا جاهای خوبیم جلو میبرن، ولی خب کارا خوب پیش نمیره و یکی از این دزدی هاشون که از آدمای گنگ و پولداری بوده باعث میشه لوسیا بیافته زندان (همون جای لاکچری که بلوند و آرایش کرده است).. اینجا است که جیسون باید اون رو از زندان فراری بده (که این مرحله رو یادمه میگفتن هست)

در نتیجه لوسیا از ابتدا زندان نیست و اون قضیه جی پی اسی که به پاشه مربوط به اوایل بازی نیست برای همینه که در تریلر اون وسیله رو توی پاش نمی بینیم.. چون هنوز اوایل دزدی هاشون هست و هنوز به جای سفت کار نرسیدن

که بنظرم بعد از فرار از زندان هم تارگت رو میزارن سراغ اون بد من داستان که باعث زندان رفتن لوسیا میشه یا شایدم اصلن خبر ندارن و داستان پیچیده تر میشه..

صرفن یه حدس بود با توجه به صحنه های تریلر :D
مرسی مگر شما مسیر تاپیک رو درست کنی
منم داستان خودمو بگم
به نظر من لوسیا بخاطر ورود غیرقانونی به آمریکا دستگیر میشه. تو زندان عکس خانوادش کنارشه . کسی عکس خانوادش همراهشه که از اونا دور شده باشه. از طرفی تا جایی که خبر دارم سارق مسلح رو آزاد مشروط نمیکنن و بهش پابند الکترونیک نیمزنن. به نظرم لوسیا آزاد میشه چون جرمش نهایتا همین ورود غیرقانونی هست. حتی اون وکیل یا روانکار که ازش میپرسه فکر میکنی برای چی اینجایی میگه بد شانسی و کسی که بخاطر سرقت میفته زندان رو نمیشه بخاطر بدشانسی اومدم میگه بخاطر فلان جرم اومدم.
حالا اینکه بعدا از زندان فرار می‌کنه یا نه و اینکه با جیسون چطور آشنا میشه رو نمیتونم حدس خاصی بزنم ولی احساس میکنم بعدا که به نحوی از طریق جیسون تابعیت میگیره دیگه کم کم اون لوسیای قبل نمیشه و خیلی فرهنگ آمریکایی بهش غالب میشه و اتفاقات دیگه ای راجب رابطه شون میفته

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
273
من ۱۴ ساله اینجام
خیلی کم تو بحث شرکت میکنم و داخل تاپیک ها دنبال نظرات و بحث های شیرین هستم
بعضی بحث های این تاپیک دیگه سردرد شده میخوای رد کنی هم باید طومار رد کنی
جای اینکه بیان نکات باحال تریلر رو نقد کنن چسبیدن به گرافیک و گیم‌پلی ، اونم به شرکتی شک دارن که آخرین بازیش هنوز که هنوزه جزئیاتش فوق‌العاده ست و هربار بازی میکنی روح و روانت جلا پیدا می‌کنه از این همه زیبایی

قشنگ حرف دلمو زدی...

شما همین الان برو جزئیات Red Dead 2 رو ببین که شما هرچی ویدئو توی یوتیوب هم ببینی بازم نمیتونی به همه جزئیات برسی بعد بیا با خودت فکر کن این بازی که میخواد بیا قراره نه تنها این چیزها رو داشته باشه بلکه کلی مورد دیگه قراره بهش اضافه بشه.

من همین یه تریلر 90 ثانیه ای رو از دیروز تا حالا نگاه میکنم و هر چند ثانیه هی Pause میکنم و ریز جزئیات میشم و سر کیف میام...بری توی نت میبینی اونایی که عاشق این بازین اکثرا دارن همین کار رو میکنن.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
یه تئوری هم هست که میگه اتفاقاتی که تو تریلر بازی در رابطه با لوسیا نشون دادن درواقع برعکس یا reverse اش کردن. تایم لاینش اینجوریه :D

View attachment 321169

دقیقن چیزی که من گفتمم همچین تایم لاینی داره..

مرسی مگر شما مسیر تاپیک رو درست کنی
منم داستان خودمو بگم
به نظر من لوسیا بخاطر ورود غیرقانونی به آمریکا دستگیر میشه. تو زندان عکس خانوادش کنارشه . کسی عکس خانوادش همراهشه که از اونا دور شده باشه. از طرفی تا جایی که خبر دارم سارق مسلح رو آزاد مشروط نمیکنن و بهش پابند الکترونیک نیمزنن. به نظرم لوسیا آزاد میشه چون جرمش نهایتا همین ورود غیرقانونی هست. حتی اون وکیل یا روانکار که ازش میپرسه فکر میکنی برای چی اینجایی میگه بد شانسی و کسی که بخاطر سرقت میفته زندان رو نمیشه بخاطر بدشانسی اومدم میگه بخاطر فلان جرم اومدم.
حالا اینکه بعدا از زندان فرار می‌کنه یا نه و اینکه با جیسون چطور آشنا میشه رو نمیتونم حدس خاصی بزنم ولی احساس میکنم بعدا که به نحوی از طریق جیسون تابعیت میگیره دیگه کم کم اون لوسیای قبل نمیشه و خیلی فرهنگ آمریکایی بهش غالب میشه و اتفاقات دیگه ای راجب رابطه شون میفته

حالا لزومن میتونه سرقتم نباشه ولی این چیزی که گفتی خیلی قابل تامل هست که بخاطر ورود غیرقانونی دستگیر شده و.. ولی هرچی هست فکر کنم یه شکافی بین این دو شخصیت بیافته حالا اینکه کدومشون منحرف بشن و باعث این شکاف بشن سواله.. ولی اگر بخاطر ورود غیر قانونی هم آزادی مشروط گرفته باشه فکر نکنم بخاطر اون پابند به کسی وصل کنن و می بینیم که وقتی ورود میکنن به مغازه برای دزدی خبری از پابند نیست پس این نمی تونه باشه چون وقتی توی پوستر اون پابند هست یه طورایی یعنی نقش کلیدی ایفا میکنه توی داستان

Maziar1378

کاربر سایت
Jun 30, 2023
76
نام
مازیار خشنودی
ولی یک مورد باحال می تونه وجود داشته باشه اونم درجه شهرته و فضای مجازیش به این شکل باشه که دیگر پلیرا بتونن پستا ویدیو شمارو ببین پست بزارن لایک یا دیسلایک کنن و حتا بتونین با افراد دیگه لایو بزارید که این آخری فکر نکنم داخل قسمت آفلاین بشه انجامش داد

• Like
Reactions: Esm-nadaram

Maziar1378

کاربر سایت
Jun 30, 2023
76
نام
مازیار خشنودی
ولی یک مورد باحال می تونه وجود داشته باشه اونم درجه شهرته و فضای مجازیش به این شکل باشه که دیگر پلیرا بتونن پستا ویدیو شمارو ببینم پست بزارن لایک یا دیسلایک کنن و حتا بتونین با افراد دیگه لایو بزارید که این آخری فکر نکنم داخل قسمت آفلاین بشه انجامش داد
شهرتم منظور شناخته شدن داخل شبکه های مجازیش هست نه اون درجه شرافت داخل ردد

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
دقیقن چیزی که من گفتمم همچین تایم لاینی داره..
منم به همین خاطر یاد این فرضیه افتادم :D
ولی یک مورد باحال می تونه وجود داشته باشه اونم درجه شهرته و فضای مجازیش به این شکل باشه که دیگر پلیرا بتونن پستا ویدیو شمارو ببینم پست بزارن لایک یا دیسلایک کنن و حتا بتونین با افراد دیگه لایو بزارید که این آخری فکر نکنم داخل قسمت آفلاین بشه انجامش داد
کلا فضای مجازی تو بازی نقش خیلی پررنگی داره انگار. حالا یه شایعه ای که وجود داره اینه که مثلا ممکنه شما یه کار خلاف یا یک فعالیتی انجام بدید و یهو اون کار شما وایرال بشه و همه در رابطه باهاش صحبت کنن. حالا شما تصور کنید ممکنه در طول داستان بازی به شما قدرت انتخاب بده این میشه که براساس انتخاب شما توی بازی به یک صورت متفاوت وایرال بشید. البته اینها که میگم حدس و گمانه ولی فضای مجازی ، وایرال شدنه و اینا تو بازی به احتمال خیلی قوی هست اما اینکه چطوری توی بازی تاثیر داره باید ببینیم.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
من امروز برای بار نمیدونم چندم دوباره تریلر رو دیدم
View attachment 321156

چندتا نکته ی جدید هم که توی ردیت اشاره کردن و ندیدم اینجا کسی اشاره کنه
اولین نکته ی باحال باتوجه به نحوه دست گرفتن اسلحه بنظر میرسه جیسون چپ دست باشه
View attachment 321157
View attachment 321158
مورد بعدی اینکه این شوگر ددیه بنظر میرسه از روی شخصیت جف بزوس گرفته باشن.
View attachment 321159
اون صحنه ی قایق سواری رو از روی سریال Miami Vice برداشتن
View attachment 321160
یه نفر اومده گفته از بازی اطلاع داره و یه لیک داستانی از بازی رفته
View attachment 321161

در اخر هم اینکه تعداد زیادی ویدیوی تحلیلی از تریلر بازی منتشر شده ولی یکی از بهترین و موشکافانه ترین ویدیوهای تحلیلی که تا به حال دیدم رو اینجا میذارم که به نکات ریزی اشاره میکنه که تا بحال ندیدم کسی متوجهش شده باشه. حتما ببینید.

View attachment 321167
پ.ن:
View attachment 321168
خوب در مورد ویدیو موشکافی که گذاشتید به نظر من نمیشه
اگر واقعا پلیس ها بتونن ماشین برونن یا بازی gta 6 تایید شده باشه یا حتی کاراکتر اصلی انسان باشه پردازنده آتیش میگیره نشدنیه
و در نهایت هم راکستار سازنده این بازی نیست دروغه اینم باعث نابود شدن پردازنده و x1000000 شدن پردازش و فریم میشه نمیشه اقا

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
خوب در مورد ویدیو موشکافی که گذاشتید به نظر من نمیشه
اگر واقعا پلیس ها بتونن ماشین برونن یا بازی gta 6 تایید شده باشه یا حتی کاراکتر اصلی انسان باشه پردازنده آتیش میگیره نشدنیه
منم بعد از این ویدیو و نکاتی که الان گفتی برام جای شک پیش اومده که احتمالا اینا از پیش رندر شده باشن و نسخه ی نهایی جای کارکتر انسان خزه بذارن مثلا

Maziar1378

کاربر سایت
Jun 30, 2023
76
نام
مازیار خشنودی
منم بعد از این ویدیو و نکاتی که الان گفتی برام جای شک پیش اومده که احتمالا اینا از پیش رندر شده باشن و نسخه ی نهایی جای کارکتر انسان خزه بذارن مثلا
حالا یک موردی که کسی در حال حاظر زیاد بهش فکر نمیکنه بحث استفاده از فناوری های AMD که برای Apu توسعه پیدا کرده مثل FSR3 که جدید عرضه شده و تا زمان عرضه بازی مثل GTA vi خیلی تکامل و پیشرفت پیدا می کنه که می‌تونه توی پرفورمنس بازی همون چیزی که دوستمون گفتن این که یک دفعه بازی بخاطر تعداد NPC ها 10 فریم نشه می‌تونه خیلی مهم باشه

• Like
Reactions: stanley

TW0-FACE2

کاربر سایت
May 24, 2021
100
دوستان چرا موضوع رو پیچیده میکنید
برای رد حرف من اینکه تو کانسین چه اتفاقهایی میافته و استاتیک هست یا داینامیک ربطی نداره
نکته مهم اینه، آیا در جریان گیم پلی، ما انیمیشن ها و سناریو هایی که برای کات سین طراحی شدن رو میبینیم؟ لزوما نه
اینجام همینه، اون صحنه ساحل کات سینه
پس قرار نیست تو گیم پلی هم همین لول از تنوع و شلوغی رو ببینیم
حالا باز بیاید بگید رندر، یا تو فلان کات سین پس چرا فلان شد، خب چون کات سینه!!!!
تو گیم پلی نمیشه و قرار نیست اون ظرافت و تنوع انیمیشن های کات سین رو ببینیم
شاید تو یک لحظه در گیم پلی دو نفر سلفی گرفتن، یا یکی به اونیکی کرم زد، اما نه اینکه اینهمه اتفاق همزمان بیافته
این همزمانی در این سطح تو کات سین ممکنه چون سناریو چیده شده، ولی نه در گیم پلی
این موضوع سختی نیست واقعا
من میدونم چی میگید و دارید اشتباه میکنید
کارکترهای که توی اون کات سین نقشی دارند(دیالوگی دارند یا قراره بمبی کار بذارند یا دعوای راه بندازند) بله رفتار و حرکلتشون با npcها متفاوت هست اما نه تنها npc ها بلکه کل شهر در اون بازه زمانی کاتسین عملشون مطابق همون چیزی هست که بدون کات سین قرار بوده اجرا بشه مثلا توی این ساحلی که نشون دادند اگه لوسیا با کسی حرف میزنه رفتار اون شخص متفاوته از npc ها اما خود npc های پس زمینه رفتارشون با گیم پلی فرقی نداره و اگه کات سین قطع بشه شما نمیبینی npcها کم بشند یا یهو همشون مثل بز ثابت بایستند شما تریلر gtav vرو نگاه کنی یکسری ورزش میکنند کوه نوردی میکنند و... اینا نبود تو بازی؟بود دیگه همه کات سین های راکستار در جریان گیم پلی اتفاق میفتند اصلش هم باید اینطور باشه وگرنه شما اگه شب بری یک ماموریت رو انجام بدی شب با روز همه چی (از ترافیک بگیر تا تعداد npcها) متفاوته!!! کات سی های مثلا داخل بار میتونه متفاوت باشه چون یک محیط خارج از بیرونه و زیاد در جریان گیم پلی نیست و میشه کات سین متوقف بشه و شما ماموریت رو از بیرون بار شروع کنید و وفتی برگردید داخل اون خبرا نباشه اما کنار ساحل رو که نمیه یهو عوض بشه
در کل کاتسین ها در جریان بازی اتفاق میفتند و بغیر از چندتا چیز اتفاقی در جریان بازی نمیفته

آخرین ویرایش:

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفقا واقعا هنوز در مورد گرافیک بازی شک دارید؟سابقه راکستار مشخص هست و شما حتی نمایش های اولیه RDR2 رو اگر با نسخه نهایی مقایسه کنید به راحتی متوجه پیشرفت های زیادی می شوید و واقعا شک کردن به گرافیک بازی جایز نیست!یک سری دیگر از انتقادها به خاطر تصاویری هست که توی تریلر پخش شده که این هم واقعا جای انتقاد ندارد چون راکستار همیشه رک و راست و بدون پرده سراغ این مسائل رفته است و بعد از این هم خواهد رفت.گیر دادن به وجود رنگین پوست در بازی هم که دوستان قبلا توضیح دادند.به نظرم به جای گیر دادن های بی جهت از خود تریلر لذت ببریم بهتر هست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر