Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
439
راستی چرا بازیهای راکستار میجت نداره اصلا؟ اینهمه چاقها رو مسخره میکنه، بعد قد کوتاه خط قرمزه؟ شاید چون خود سم هوزر قدش کوتاس، اینسکیورِ نسبت به این مساله
چون چاقی و هیکل خوب دست خود آدمه
اما قد کوتاه نه

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
یه تریلر ۹۰ ثانیه ای دادن بیرون، تا الان (بعد از یک روز و نیم) میشه بالای ۹۰ جلد کتاب فقط از حدسیات و تفاسیر کاربرا توی اینترنت ازش منتشر کرد.
تعداد ویوو و لایک‌هاش بمونه پیشکش

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
منظورم اینه یعنی میشه با جیسون رفت تو استریپ کلاب یا کارهای دیگه کرد وقتی از اون طرف با لوسیا تو رابطس؟ چون آرتور مورگان حتی به سیدی ادلر هم راه نمیداد (البته حس دو طرفه بود) ولی کلا آرتور مورگان به مری بث متعهد بود و عملا به زنهای دیگه هیچ حسی نداشت.
تجربه Trevor و نهایت سایکوپث بودنش واقعا فوق العاده بود دوست دارم بازم یکی باشه بشه همه کاری باهاش کرد
اسم Trevor اومد خداوکیلی این بشر خداست :D

View attachment 321078
چرا فکر میکنی کسی که آدم می‌کشه و دزدی می‌کنه استر/یپ کلاب نمیره تا متعهد بمونه؟ :D
اون آرتور ولش:D اون مرد قدیم بود، آرتور اتفاقا از همین لاشی نبودن و Naive بودنش از رفیق و اکس و زمانه و.. خورد به فنا رفت
فقط اونجا که اکسش بهش نامه میزنه بیا داداشم نجات بده و.‌.. بعد می‌ره نجاتش میده طرف دوباره میرینه به آرتور، آرتور میگه من گوه بخورم دیگه به این دختر و خانواده کمک بکنم :D
هرچند این جیسون هم بنظر Vanilla و پیرو لوسیا میزد، بقول بچه ها لوسیا رو bed هم تاپ بود و بنظر هم تو bed هم تو رابطه، bossy هستش:D

جیسون ولش، نکته اصلی اینکه با خود لوسیا بری استر/یپ کلاب چی میشه؟ شاید هم استر/یپ کلاب مردونه تو بازی باشه شبیه فیلم مجیک مایک:D
حالا کمی دارک تر،
با جیسون بری استر/یپ کلاب مردونه چی میشه؟ :))
1_w4DxUy0PMoqeq25UXfyL0g@2x.jpg

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
چون چاقی و هیکل خوب دست خود آدمه
اما قد کوتاه نه
بخوایم پیچیدش کنیم، چاقی هم میتونه از مریضی جسمی باشه که دست آدم نیست، یا پرخوری از بیماری روحی باشه که اونم دست آدم نیست.
ولی درست میگی، مثلا ترور کچله که دست خودش نیست، اما من تو طول بازی یادم نمیاد کسی به روش بیاره این عیبشو
راکستار با این که بی پردست ولی در عین حال انسانی نگاه میکنه
حالا چرا کلا میجت تو بازی نیست؟ لازم نیست مسخره بشن حتما، بهرحال که وجود دارن

• Like
Reactions: mdtnt

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
یه تریلر ۹۰ ثانیه ای دادن بیرون، تا الان (بعد از یک روز و نیم) میشه بالای ۹۰ جلد کتاب فقط از حدسیات و تفاسیر کاربرا توی اینترنت ازش منتشر کرد.
تعداد ویوو و لایک‌هاش بمونه پیشکش

من هیچ علاقه ای به GTA تا الان نداشتم، کلا هم یکی دوتا شماره رو در حد هر کدوم زیر 10 ساعت بازی کردم. اما این تریلر رو بالای 20 بار دیدم، هر دفعه هم جزییات بیشتری به چشمم میخوره و بیشتر فکم میفته، و انقدر علاقه مند شدم به فضای این بازی و بخصوص کارکترهاش که عین یه فن درجه یک هایپ و منتظرم براش! وای به حال کسایی که عاشق GTA هستن.

ضمن اینکه برای من تو این تریلر بیشتر از همه، این تاکید بر هویت اصلی GTA مهم بوده، اینکه قرار نیست Woke باشن یا با یه چیز سیف طرف باشیم که قرار نیست زامبی ها بهش حمله کنن. برعکس انقدر شدید این هویت رو نمایش میدن که هیترها از الان به جفتک انداختن تو توییتر و جاهای دیگه بیفتن.

مورد دوم ارزشمند این تریلر هم این جادوی گرافیکی هست. امیدوارم واقعا باقی سازنده ها با دیدن این تریلر و سوپر نمایش فک برانداز خجالت بکشن حسابی. روشون نشه واقعا دیگه زباله های منسوخ رو به اسم بازی نسل جدید بدن بیرون. بخصوص آشغال هایی که همه میدونیم قراره تو TGA بیان و باز امیدوارم انقدر از طرف ملت فحش بخورن که بسات این زباله سازی جمع بشه دیگه. بازی با ویژوال بد دیدیم واقعا برنتابیم و نگیم چون بازی محبوب ماست، چون انحصاری کنسول مورد علاقه ماست، پس خوبه، پس گرافیک مهم نیست، پس مهم اخلاقه و ...

پ.ن: ویژوال بازی برای من انقدر خوب و غیر قابل باوره که یه حسی بهم میگه شاید واقعا نسخه مربوط به PS5 Pro (کلا کنسول های میان نسلی) باشه! اگه این ویژوال رو PS5/XSX ممکن شده، باقی دارن چیکار میکنن پس؟

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
واقعا این بت ساختن و حق انتقاد به خود(و دیگران!)ندادن یکی از افت های جامعه انسانیه!(شبیه متن کتاب احتماعی شد😂ولی خب واقعا همینه) توی هر زمینه ای هم این موضوع درسته
هیچکس یا هیچ چیز در کمال نیست
حالا توی بحث ما هم این موضوع صدق میکنه،دقیقا منم سر عرضه سایبرپانک یادمه یه عده میومدن میگفتن ممکنه نتونه بازی رو در حد هایپی که براش ایجاد شده تحویل بده خیلیا میومدن میپریدن و میگفتن سی دی پراجکت مگه تا الان کار بده داده؟نمیشه و کارش تکه و از این حرفا
جریان راکستارم همینه؛فقط تاکید کنم که من نمیگم((gta vi قراره بد یا ضعیف باشه ))بخوام حدس بزنم برای متاش شاید بتونم با قاطعیت بگم زیر ۹۲ نیست ولی بحث من اینه طبق چیزی که توی این تریلر به نظرمیاد راکستار توی رقابت با ((خودش)) افت کرده،بله به احتمال بالا gtavi عرضه بشه کلی رکورد میشکونه و نمره بالا میگیره و فروش میکنه چون عملا رقیب خاصی نداره ولی راکستار از نسل های پیشش جامونده،نمیدونم حدس میزنم به خاطر جریان های gta online باشه و پولی که اونجا در میاره یا کلا دیده رقیب نداره یکم شل تر!جلو رفته یا اصلا شاید یه مکانیسم و حرکت خفن زده باشه توی بازی که بعدا که متوجش بشیم بگیم اِ پس این بوده اون حرکت خفنش و علت زمان ساخت ۱۲ سالش!ولی چیزی که ((الان و توی این تریلر))نشون داده به نظر من نشون میده راکستار توی رقابت با خودش باخته
نسل ۷ راکستار با فاصله ۳-۴ ساله بازیهای gta iv-rdr-max payne-gta v رو منتشر کرد،تک تک شون با کیفیت عالی بودن،هیچ نقصی نداشتن در زمان عرضشون و با اختلاف زیاد از بازیهای هم دوره ایشون چندین سال جلوتر بودن اما الان بعد از گذشت ۱۲ سال از اخرین سری gta داریم تریلر نسخه جدیدشو میبینیم که از نظر من تفاوتش ۱۲ سال با نسخه قبلیش نیست
بله VI احتمال زیاد زمان عرضه از باقی بازیهایی که شاید هم سبک gta حساب بشن چندین سال جلوتر باشه ولی توی رقابت با کیفیت دوره های کذشتش به نظر من دچار افت شده که بیشترم حس میکنم دلیلش دل بستن به درامد وحشتناک gta online توی این سالها بوده
شما بازی رو بازی کردی ؟ که میدونی فرقی نداره ؟ چطور میدونید متفاوت نیست ؟> نباید هم باشه ملت gta میخواد فرمول همونه - برای تمام تاریخ بازیها همینه- الدن رینگ سولز دارک سولز open world همین- gta باید gta باشه تعجب نداره حتی ستینگ هم دقیقا مشابه وایس سیتی است - راک استار 12 سال میگذره انقلاب براه میندازه هنوز بازی نداریم در پیچیدگی مکانیزم ها و سیستم ها و محیط و ... به گرد rdr 2 برسه شاید totk بتونه - سی دی پراجکت عددی نیست در مقابل راک استار - هیچ وقت نمیتونه در خلق جهان به پای راک استار برسه همین سایبر مثلا 2 که به نظرم باید همین نسخه اصلا لانچ میشد (_چون نمیشه که بازی نصفه بسازی بعد بفروشی بعد هی فیکس کنی بعد ردست که شد ملت به به چه چه کنن که اره خیلی خوب شد >>؟) همین سایبر دو دنیاش حتی با سن اندریاس هم مقایسه نمیشه کرد فوق زنده پویا مردم در حال زندگی تو سایبر انگار همشون رباتن که ربات هم هستن واقعا سایبرناتیک شدنه-
راک استار طور میده زمان میخره شاهکار تحویل میده من اصلا با راک استار طول بده مخالف نیستم چون بخش تک نفره اش لااقل شاهکار خواهد بود.

• Like
Reactions: Milad.Samavati

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,240
نام
یونس
داستان بازی GTA VI روایت عکس GTA III رو خواهد داشت؛ اونجا «کاتالینا» به دوست پسرش خیانت کرد و انتقام شد هسته اصلی داستان؛ اینجا جیسون قریب‌الوقوع به لوسیا خیانت می‌کنه و همین علت لوسیا میره زندان! :D 🦆
اگه طبق شایعات داستان از بانی و کلاید الهام گرفته باشه امکان نداره اینقدر کلیشه ایی بشه :D به نظر من با داستانی عمیق تر روبرو میشیم اینکه خیانت کلید اصلی داستان باشه نخ نماست :D

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
بخوایم پیچیدش کنیم، چاقی هم میتونه از مریضی جسمی باشه که دست آدم نیست، یا پرخوری از بیماری روحی باشه که اونم دست آدم نیست.
ولی درست میگی، مثلا ترور کچله که دست خودش نیست، اما من تو طول بازی یادم نمیاد کسی به روش بیاره این عیبشو
چون طرف میخوره کلفت میشه دو قدم ورزش نمیکنه تنبله- اون بنده خدا ژنتیکی است - چرا چاقی همیشه درمان داره همیشه - تنبلی درمان نداره - چرا بزار ه اوناخودشون از لحاظ روحی در جامعه بشری به خاطر شرایط غیر قابل تغییر فیزیکی مشکلات خودشون رو دارن حالا بیارنشون تو بازی تیربارونشون هم کنن ؟>؟

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
خیلی میدجت دوست داری ؟

maxresdefault (8).jpg

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
581
الان ارتیست های موسیقی باید التماس کنند راکستار اهنگشون رو داخل رادیوهای بازی بزاره.
IMG_20231206_141036_621.jpg
لامصب هایپ برای این بازی اخه یکی دوتا نیست که بگی حالا گرافیکش چی میشه داستانش چی میشه گیم پلی چی میشه و.... از سلیقه راکستار تو انتخاب موسیقی اصلا نگران نیستم و شک ندارم بهش. دیگه وقتی میان از Tale of Us اهنگ میزارن اصلا جای گلایه و نگرانی باقی نمیمونه. رادیو راک که همیشه بوده و امیدوارم که کارهای کلاسیک راک مخصوصا دهه طلایی ۸۰ رو بیشتر بزارن، یه رادیو Synthwave هم بزارند دیگه کافیه 😁 الکترونیک و کانتری و... همیشه بوده و همیشه هم خوب بوده.

نکته بعدی که خیلی براش هیجان دارم فیزیک بازی هست مخصوصا فیزیک ماشین ها. طراحی شهر هم به قدری فوق العاده است که جون میده برای Street Race

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
من هیچ علاقه ای به GTA تا الان نداشتم، کلا هم یکی دوتا شماره رو در حد هر کدوم زیر 10 ساعت بازی کردم. اما این تریلر رو بالای 20 بار دیدم، هر دفعه هم جزییات بیشتری به چشمم میخوره و بیشتر فکم میفته، و انقدر علاقه مند شدم به فضای این بازی و بخصوص کارکترهاش که عین یه فن درجه یک هایپ و منتظرم براش! وای به حال کسایی که عاشق GTA هستن.

ضمن اینکه برای من تو این تریلر بیشتر از همه، این تاکید بر هویت اصلی GTA مهم بوده، اینکه قرار نیست Woke باشن یا با یه چیز سیف طرف باشیم که قرار نیست زامبی ها بهش حمله کنن. برعکس انقدر شدید این هویت رو نمایش میدن که هیترها از الان به جفتک انداختن تو توییتر و جاهای دیگه بیفتن.

مورد دوم ارزشمند این تریلر هم این جادوی گرافیکی هست. امیدوارم واقعا باقی سازنده ها با دیدن این تریلر و سوپر نمایش فک برانداز خجالت بکشن حسابی. روشون نشه واقعا دیگه زباله های منسوخ رو به اسم بازی نسل جدید بدن بیرون. بخصوص آشغال هایی که همه میدونیم قراره تو TGA بیان و باز امیدوارم انقدر از طرف ملت فحش بخورن که بسات این زباله سازی جمع بشه دیگه. بازی با ویژوال بد دیدیم واقعا برنتابیم و نگیم چون بازی محبوب ماست، چون انحصاری کنسول مورد علاقه ماست، پس خوبه، پس گرافیک مهم نیست، پس مهم اخلاقه و ...

پ.ن: ویژوال بازی برای من انقدر خوب و غیر قابل باوره که یه حسی بهم میگه شاید واقعا نسخه مربوط به PS5 Pro (کلا کنسول های میان نسلی) باشه! اگه این ویژوال رو PS5/XSX ممکن شده، باقی دارن چیکار میکنن پس؟
هرچقدرم کنسول های میان نسلی قوی باشند تفاوت بیشتر توی فریم و رزولوشنه مثل نسل قبل. مطمئن باشید راکستار بهتر از این تحویل گیمرا میده روی همون ps5 و XSX :D

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
چون طرف میخوره کلفت میشه دو قدم ورزش نمیکنه تنبله- اون بنده خدا ژنتیکی است - چرا چاقی همیشه درمان داره همیشه - تنبلی درمان نداره - چرا بزار ه اوناخودشون از لحاظ روحی در جامعه بشری به خاطر شرایط غیر قابل تغییر فیزیکی مشکلات خودشون رو دارن حالا بیارنشون تو بازی تیربارونشون هم کنن ؟>؟
اتفاقا چیزی که تابو شده و حساسیت بهش هست، با تاکید و نمایش بیشتر، حساسیت زدایی میشه.
حالا میجت، فلج رو ویلچر یا معلول ذهنی-حرکتی. دایورسیتی دیگه
اما خب هرچقدرم با تکریم و احترام اینا رو تو بازی بزاره، بازم ترسشون از کارهایی که پلیرها باهاشون میکننه

• Like
Reactions: pouria.sh

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
رفقا یه سری فیلم یا سریال با حالو هوای میامی یا کلا ایالت فلوریدا پیشنهاد میدین ببینیم یکم با فرهنگو لهجه و این چیزاشون بیشتر آشنا شیم:D

• Like
Reactions: mikael1026

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,240
نام
یونس
هرچقدرم کنسول های میان نسلی قوی باشند تفاوت بیشتر توی فریم و رزولوشنه مثل نسل قبل. مطمئن باشید راکستار بهتر از این تحویل گیمرا میده روی همون ps5 و XSX :D
من هنوز واسم سواله چطور به راکستاری که GTA V رو روی ps3 تحویل داد شک دارن؟ :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Veron
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر