Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
ایناها بچه هم هست

View attachment 321038
باید تریلر 4K رو ببینم... اگه تجدید نظر کرده باشن واقعا عالیه. نبودشون حس میشد
حرف بچه ها شد واقعا دوست دارم Bully 2 رو هم ببینم این نسل... اینم یه تجدیدنظر کنن نوکرشون میشم دیگه:D

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
نمیدونم چرا این بحث هنوز ادامه داره ولی کاملا واضح که اون دختره لوسیا نیست و یک NPC

و یک نکته
بنظرم یک شخص سومی وجود داره، تو RDR2 شخصیت سورپرایز جان مارستون بود
تو GTA VI فکر کنم یک پلیس شخصیت سورپرایز باشه
اینجا دست این پلیس بدون مو/تتو و ورزیده و رگ داره
View attachment 321060
ولی دست های جیسون مو/تتو دار و بدون رگ
View attachment 321061
View attachment 321063
بنظرم یک ارتباطی بین از زندان خارج شدن لوسیا و این شخصیت پلیس هست.

راک استار همیشه پایه داستان بازی تو تریلر اولیه میگه
تو GTA V مایکل به طعنه میگه من بخاطره آب و هوا اومدم، خواستم پدر خانواده داری بشم، بازنشستگیم لذت ببرم و...
تو RDR2 آرتور میگه وقتی زمانش میرسه، باید به سمت جلو بدوی و عقب نگاه نکنی، این دیگه رو به پایان

تو تریلر GTA VI، مهمترین کلمه Trust و اعتماد کردن
متن موزیک بک گراند هم از قصه عاشقی تعریف می‌کنه که دختره بنظر به پسره خیانت کرده
سو... بنظرم منتظر پلات توییست های جالبی نسبت به موضوع اعتماد باشیم

این صحنه کودک وجود داره
View attachment 321066
این صحنه هم فکر میکنم اونی که چوب ماهیگیری دستشه یک کودکه
View attachment 321067
ببینیم راک استار تابو کودک تو GTA می‌شکنه یا نه (فکر نمیکنم بذارن، حساسیت ها و فشار روشون خیلی بالا می‌ره)
ببین اگه پروتاگونیست سوم پلیس باشه دقیقا طبق شایعات قدیمی از فیلم The Place Beyond the Pines - 2013 الهام گرفتند که شخصیت های اصلیش یه مرد سفید پوست هست که سارق بانک هستش و با یه زن لاتین پارتنره (اسم بچشون هم جیسون میذارن) و شخصیت سوم یه پلیس فاسد.

81HLnz0OxBL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

ولی یه حدس دیگه هم میزنم این کرکتر سیاهپوست می‌تونه پروتاگونیست بعدی باشه که اتفاقا تو لیک ها هم کنترلش میکرد

IMG_20231206_132250_078.jpg

IMG_20231206_132249_377.jpg

IMG_20231206_132249_782.jpg

با توجه به اینکه جیسون و لوسیا تو رابطه هستن بنظرت کرکتری لازم نداریم که بتونه نهایت هرزگی رو باهاش بشه کرد؟ نمیخوام مثل آرتور مورگان دستمون بسته باشه 😄

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
من اهل پیش خرید نیستم ولی این بار فرق داره. دوست عزیز وقتی اومد و تو این تاپیک خبرشو زدی، اولین نفر پیش خرید میکنیم. فاز حمایتی گرفتم.
بازم شما کنسول گیمرها تکلیفتون مشخصه. ما pc ها چه خاکی بر سر بریزیم؟ :D
از دیروز تو فکر خرید کنسول هستم. ولی نمیدونم xbox series بگیرم یا ps5 . از یه طرف بازیهای ایکس باکس که خب روی pc gamepass هم میاد و خب خرید ایکس باکس منطقی به نظر نمیاد.
ps5 هم واقعن با دوتا چیزش مشکل اساسی دارم. 1- ظاهرش 2- کیفیت کنترلرش. در ثانی به جز گوست او سوشیما (روی ps4 فرصت نشد بازی کنم) از بازیهای انحصاری دیگش خوشم نمیاد. نکه بدم ییاد ولی خب تو سلیقم نیستن.
فقط احتمال عرضه بلادبورن ریمیک رو هم باید در نظر گرفت.
کنترلرهای ps رو چیکار کنم؟ حتی بهش فکر هم میکنم مثل کابوس میمونه. دوباره داستانهایی که با ds3 و ds4 داشتم، قطعن با این هم خاهم داشت. کاش میشد از کنترلر های ایکس باکس روی ps5 هم استفاده کرد.
حالا برفرض که تصمیم بگیرم ps5 بخرم. الان بگیرم یا وایسم نسخه پرو رو بگیرم.:D
خلاصه که وضعیت بدیه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
هوس کردم بشینم کالکشن ریمستر GTA رو بزنم...
مشکلاتش رفع شده؟
اون اوایل اومدم بگیرم انقدر بدشو گفتن که با AI ساختن و فلان بیخیالش شدم

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
ببین اگه پروتاگونیست سوم پلیس باشه دقیقا طبق شایعات قدیمی از فیلم The Place Beyond the Pines - 2013 الهام گرفتند که شخصیت های اصلیش یه مرد سفید پوست هست که به بانک دستبرد میزنه و با یه زن لاتین پارتنره (اسم بچشون هم جیسون میذارن) و شخصیت سوم یه پلیس فاسد.

View attachment 321073

ولی یه حدس دیگه هم میزنم این کرکتر سیاهپوست می‌تونه پروتاگونیست بعدی باشه که اتفاقا تو لیک ها هم کنترلش میکرد

View attachment 321076

View attachment 321074

View attachment 321075

با توجه به اینکه جیسون و لوسیا تو رابطه هستن بنظرت کرکتری لازم نداریم که بتونه نهایت هرزگی رو باهاش بشه کرد؟ نمیخوام مثل آرتور مورگان دستمون بسته باشه 😄
میخوره با اون فیلم در ارتباط باشه، مخصوصا که رایان گاسلینگ هم هست(خودت میدونی همین نکته یعنی چی)
ممکنه این سیاه هم شخصیت قابل بازی باشه، ولی یادت نره تو GTA V هم فایل های قابل بازی بودن Lamar بود ولی تو بازی نهایی نبود
ممکنه تو اون لیک صرفا خواستن حرکات یک کرکتر امتحان کنن و دال بر قابل بازی بودنش تو بازی اصلی نباشه
بخش آخر صحبتت متوجه نشدم

• Like
Reactions: Vice City FM

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
بخش آخر صحبتت متوجه نشدم
منظورم اینه یعنی میشه با جیسون رفت تو استریپ کلاب یا کارهای دیگه کرد وقتی از اون طرف با لوسیا تو رابطس؟ چون آرتور مورگان حتی به سیدی ادلر هم راه نمیداد (البته حس دو طرفه بود) ولی کلا آرتور مورگان به مری بث متعهد بود و عملا به زنهای دیگه هیچ حسی نداشت.
تجربه Trevor و نهایت سایکوپث بودنش واقعا فوق العاده بود دوست دارم بازم یکی باشه بشه همه کاری باهاش کرد
اسم Trevor اومد خداوکیلی این بشر خداست :D

View attachment VID_20231206_134155_576.mp4

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
اونا بچه نیستند، دورن از دوربین، تا کمر رفتن تو گل،
شایدم میجت باشن؟
راستی چرا بازیهای راکستار میجت نداره اصلا؟ اینهمه چاقها رو مسخره میکنه، بعد قد کوتاه خط قرمزه؟ شاید چون خود سم هوزر قدش کوتاس، اینسکیورِ نسبت به این مساله

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
الان بین علما اختلاف افتاده که با وجود لوسیا چطوری میشه به نهایت فساد رسید؟
امیدوارم یه جاهایی لوسیا/جیسون خیانت کنند که بدون عذاب وجدان تلافی کنیم 😅
قطعا چیزی که راکستار نشون داده حتی یک درصد بازی هم نیست و سورپرایز های خیلی خفنی وجود داره.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
شاید بشه شخصیت ها break up کنند
و چیت کنند و کلا حالت خوب و بد شدن داشته باشند مثل rdr2
همین الان اینو خوندم حداقل 20 تا فانتزی تو ذهنم آنلاک شد :D
همون اول کار با جیسون بریک اپ میکنم و تبدیل میشه به خرابترین دختر منطقه :D
البته میشه یه اوپن ریلیشن هم باز کرد. یا حتی جیسون رو تبدیل به کاکولد کنم:D8->
آقا من یه 5 دقیقه برم برمیگردم.

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
همین اولش عرض کنم که ما خیلی دوست داریم ایشون لوسیا باشن اما خب به احتمال زیاد نیستن!
اندازه ها یکی نیست متاسفانه :D
البته از احتمال پروتز نمیشه گذشت...

GTA-6-Lucia_7NZtd6G.jpg

View attachment 321034
امکان شخصی سازی چهره و اندام با جراحی پلاستیک؟ خیلی خفن میشه اگه چنین قابلیتی وجود داشته باشه :D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
داستان بازی GTA VI روایت عکس GTA III رو خواهد داشت؛ اونجا «کاتالینا» به دوست پسرش خیانت کرد و انتقام شد هسته اصلی داستان؛ اینجا جیسون قریب‌الوقوع به لوسیا خیانت می‌کنه و همین علت لوسیا میره زندان! :D 🦆

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر