Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفقا من صبح زود بیدار شدم دیدم تریلر اومده و اولش فکر کردم خواب دیدم چون قرار بود عصر منتشر بشود!بعد با همون حالت گیج و مبهوت زدم پخش بشود و هر کاری می کردم اون تبلیغ اول یوتیوب رد نمی شد،بعد از چند ثانیه متوجه شدم اصلا تبلیغی در کار نیست و تریلر بازی هست.حالا اینکه بگیم گرافیک شبیه واقعیت هست که اغراق هست ولی حداقل تو اون حالت نیمه خواب با واقعیت مو نمی زد!!!

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
امیدوارم اول بازی یه پت هم بتونیم بگیریم. به‌ اونم رسیدگی‌ کنیم😁 هاپوی فرانکلین طور😁 اینجا اگر مشکلات لایسنس سگ نداشته باشه چندتا نژاد بذارن😁
اخ اخ چقدر من اون ماموریتی که فرانکلین با سگ حرف میزد و اینفو میگرفت رو دوست دارم :D بی نظیر :D

View attachment GTA V - Franklin talking to a dog mission.mp4

واقعا باحال میشه اگه بشه پت گرفت :D فقط امیدوارم اگه شدنی بود "گربه" هم جز گزینه ها باشه :D با توجه به تم گنگستری بازی، اگه بشه کوالا هم داشت خیلی باحال میشه :D یه باغ وحش خونگی راه بندازیم حالشو ببریم :D

بحث حیوانات شد، یهو دیدی یک رفرنس و اشاره ای به داستان بحران "مار به عنوان گونه مهاجم" در فلوریدا هم داشتند..

واقعا صبر کردن برای این بازی لذت بخشه :D

** عزیزانی که به رنگ پوست گیر میدن (اخه یعنی شما به راک استار هم اعتماد ندارین؟) جدا از این که به صورت طبیعی و به مرور زمان بافت جمعیتی فلوریدا تو این زمینه غنی شده هست (مهاجرت از امریکای جنوبی و غیره، مخصوصا کوبا که معروفه) اما این عزیزان ایا San Andreas بازی نکردن؟ اصن میدونن سن اندریاس چیه ؟ :l جدا از اینکه بخش مهمی از بازی رو جمعیت افریقایی تبار مانور میداد و اصن برای خودش یک کلاس جامعه شناسی بود، اما دیگه CJ که باید یادتون باشه، راک استار هیچ وقت نه شعار میده نه شورشو در میاره، برعکس، کار راک استار در هم شکوندن اشعار و طعنه زدن به کسایی هست که شورشو در میارن :D

خلاصه شاید در ادامه عده ای شاکی شند که در GTA VI به فولان گروه طعنه زده شده و ما مظلوم و غریبیم و فولان، اما قرار نیست برعکس باشه و راک استار تبدیل به بلندگو جریان خاصی باشه، هر جریانی :D

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,594
نام
محمدرضا
من تو این فکرم که که سال ۲۰۳۷ راکستار قراره چی بهمون تحویل بده؟ :D
...

گرافیک بازی فوق العادس، اصلا بعضی جاهاش با خودم میگفتم این واگعیه یا کیکه :D اونایی که از گرافیک راضی نیستین دقیقا چی راضیتون میکنه؟
اینم در نظر بگیرید الان حداقل ۱۵-۱۶ ماه تا عرضه زمان هست. می دونید چقدر بهبود میتونه تو همین مدت زمان اتفاق بیفته؟ نمونه بارزش همین چند وقت پیش اسپایدر من بود. وقتی تریلر آخریش منتشر شد من که کاملا نا امید شده بودم ولی وقتی فقط چند ماه بعدش بازی عرضه شد دهنم کاملا بسته شد!

...

حس میکنم بازی از نظر داستان تم دارک و جدی ای داشته باشه.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
اخ اخ چقدر من اون ماموریتی که فرانکلین با سگ حرف میزد و اینفو میگرفت رو دوست دارم :D بی نظیر :D

واقعا باحال میشه اگه بشه پت گرفت :D فقط امدیوارم اگه شدنی بود "گربه" هم جز گزینه ها باشه :D با توجه به تم گنگستری بازی، اگه بشه کوالا هم داشت خیلی باحال میشه :D یه باغ وحش خونگی راه بندازیم حالشو ببریم :D

بحث حیوانات شد، یهو دیدی یک رفرنس و اشاره ای به داستان بحران "مار به عنوان گونه مهاجم" در فلوریدا هم داشتند..

واقعا صبر کردن برای این بازی لذت بخشه :D

** عزیزانی که به رنگ پوست گیر میدن (اخه یعنی شما به راک استار هم اعتماد ندارین؟) جدا از این که به صورت طبیعی و به مرور زمان بافت جمعیتی فلوریدا تو این زمینه غنی شده هست (مهاجرت از امریکای جنوبی و غیره، مخصوصا کوبا که معروفه) اما این عزیزان ایا San Andreas بازی نکردن؟ اصن میدونن سن اندریاس چیه ؟ :l جدا از اینکه بخش مهمی از بازی رو جمعیت افریقایی تبار مانور میداد و اصن برای خودش یک کلاس جامعه شناسی بود، اما دیگه CJ که باید یادتون باشه، راک استار هیچ وقت نه شعار میده نه شورشو در میاره، برعکس، کار راک استار در هم شکوندن اشعار و طعنه زدن به کسایی هست که شورشو در میارن :D

خلاصه شاید در ادامه عده ای شاکی شند که در GTA VI به فولان گروه طعنه زده شده و ما مظلوم و غریبیم و فولان، اما قرار نیست برعکس باشه و راک استار تبدیل به بلندگو جریان خاصی باشه، هر جریانی :D
ی جوری به سفید/سیاه گیر میدن انگار ما ایرانیا خودمون نژاد سفید برفی هستیم :D
کلا کمتر از 30% از ساکنان فلوریدا سفیدپوست هستن

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
View attachment 320882
اینجا هم بهش وصل نبود احتمالا اینجا قبل اون اتفاق هست.
اره درسته.از طرفی اینکه توی ارت رسمی نشون دادن احتمالا نقش پررنگی تو کلیت بازی داره.

-------
یه مورد دیگه به انیمیشن قرار گیری پول تو دست توجه کردین؟ :D چقدر نامنظم و طبیعیه IMG_1039.jpeg
IMG_1038.jpeg
نمیدونم توی خود گیم پلی هم همینطوره یا نه ولی کلا پول جمع کردن از بقیه یکی از المان های اصلی gta بوده. قبلا که پول بصورت بسته روی زمین سبز میشد و تو میخوردی اونا رو! ولی اینجا بنظر خیلی طبیعی میتونی پول رو توی دستت بگیری :D
کلا لول انیمیشن های بازی خارق العاده است و شما این رو جمع بزن با هوش مصنوعی بازی تا بشه درک کرد بازی در چه حد قراره پویا و زنده باشه! این گرافیک، این پویایی و این تراکم جمعیت بعلاوه امکاناتی که قراره بازی بهت بده صبر کردن تا ٢٠٢۵ خیلی سخت میشه! ادمی یچیزی شبیه این کنترله توی فیلم کلیک لازم داره تا این مدت زمان رو بتونه بگذرونه :D
IMG_1041.jpeg
پ.ن:
Ocean View Hotel که تو بازی هست
IMG_1043.jpeg
همین خیابون رو بری بالا میرسی به کلاب مالیبوی معروف8->

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
فقط از جنبه زیباشناختی، اینکه تو ۱ دقیقه تریلر، اکثر صحنه هاش بوتی های سیاه پوست دارن رژه میرن یخورده زیاده روی بود، چنتاشون رو از نژادهای دیگه میزاشت، انقد تو چش نمیومد.
==
اون آخر تریلر و تراست و وارد شدن به مغازه شاید برا قبل از زندان رفتن لوسیا باشه، چهرش جوونتر هم میزنه
اون جور که پسره پَکر میگه تراست، احتمالا با پلیس بسته، خیانت میکنه

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
ی جوری به سفید/سیاه گیر میدن انگار ما ایرانیا خودمون نژاد سفید برفی هستیم :D
کلا کمتر از 30% از ساکنان فلوریدا سفیدپوست هستن
والا میری بیرون ملت ایران از افریقایی ها سیاه تر دارن میشن (فرهنگ استفاده از ضد افتاب هم خو صفر) بعد همه طرفدار وایت و بلوند :D

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
چطور متوجه نشدید این دختره لوسیا بود که بلوند کرده بود موهاشو

IMG_20231205_142005_337.jpg

اینجا هم لوسیا با جیسون هستش. اون گوشه تصویر جیسون در حال رانندگی هست

IMG_20231205_142003_551.jpg

اینم دوتا خال صورت و گوشواره:

IMG_20231205_141941_932.jpg

بطور کلی ظاهراً لوسیا به مرور تو بازی تبدیل به داف‌ و پلنگ خفنی میشه.

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
همین زنه که داره Twerk میزنه رو یهو با ماشین بکوبی به پشتش... فیزیک هم مثل GTA IV باشه، طرف قشنگ یک کیلومتر پرتاب میشه و جیغ میزنه و احتمالا قبل از چسبیدن به کف آسفالت، روی هوا تموم میکنه :))
احتمال بده تموم نکنه ، میری بالا سرش با یه هدشات میفرستیش اون دنیا .
لعنتی نمی‌دونم GTA چه جادویی داره. دلت میخواد همه ی احتمالاتو در نظر بگیری و انجامشون بدی

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
فقط تصور کنید هیچ لیکی قبلا صورت نمیگرفت و هیچ پیش زمینه ای نداشتیم (از زن بودن یکی از کاراکتر های اصلی و ...) ، هایپ چندینو چند برابر می شد:D الانم خیلی هایپمون واسه تریلر بالا بود ولی خب بدون لیک واقعا خیلی سورپرایز کننده تر میشد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر