Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
الانم که شب شده و تو کشتی یک سمفونی بکگراند پلی میشه و کنار میزهای چوبی قهوه ای نشستیم و بیرون بارون میاد، یه کم فضا رو گرم تر کنیم و خاطرات مرور کنیم

1.اولین GTA که دیدید و جذبش شدید کی و کدوم نسخه بود ؟
2.اولین GTA که تونستید بازی کنید کدوم نسخه بود؟
3.کدوم نسخه GTA بیشتر از همه بازی کردید و دوست داشتید ؟
4.شخصیت مورد علاقتون از سری GTA ؟
5.خاطره خاص مرتبط با سری GTA ؟
6.یک چیزی که دوست دارید تو GTA VI نباشه ؟
7.یک چیزی که دوست دارید تو GTA VI باشه ؟
8.اولین کاری که تو GTA VI میکنید چیه ؟

جواب های خودم
1. GTA Vice City
2. GTA Vice City
3. GTA V
4. Trevor
5. دوران GTA Vice City سنم پایین بود و آنچنان زبان مسلط نبودم و رو کامپیوتر داییم بازی میکردم تو مراحل اولیه یک جا دختره اون کشتی تفریحی داره که اسمش Mercedes بود با موتور سوار می‌کنی میبری کلاب میرسونی، بعد تهش برمیگرده میگه Thank You Baby، بعد من از داییم می‌پرسیدم یعنی چی این؟ خیلی ممنون نوزاد؟ خیلی ممنون کودک؟ بعدا که زبانم تقویت شد فهمیدم اون بیبی یعنی عزیزم :D
6. تم دائم ابری و طوفانی نداشته باشه
7. شهر وسیع تر و پر جزییات تر+ محتوای آفلاین بیشتر نسبت به GTA V داشته باشه
8. سوار هواپیما میشم کل مپ دور بزنم ببینم

1.GTA3
عاشق شخصیت اصلی شدم که کاپشن چرم داشت و شیش جیب می پوشید و نمی‌تونست حرف بزنه، شبای بازی میرفتم با گنگای مپ درگیر میشدم، تانک برمیداشتم و سعی میکردم برم توی اون استودیوم وسط شهر (هرکاری کردم نشد :D)
2.GTA3
3.GTA:VC بخاطر دسترسی زیاد و نوستالژیک بودن وگرنه همه رو دوست دارم و خیلی بازی کردم
4.CJ
5.زمان همون GTA3 سنم پایین بود حدود ۱۰-۱۲ سال اینقدر خونه مادربزرگم با پلی استیشن داییم بازی می کردم که دیگه گفت اول باید کل اتاق رو تمیز کنی و کارارو انجام بدی بعد بازی کنی، اینکارم نمی کردم مثلن پاور پلی رو میزاشت توی کشوی میزش قفل می کرد تا شب! :D هرکاریم میکردم نمیتونستم برش دارم، ولی کیف میداد :D
6.مزخرفات LGBT و همجنس*گرایی و حقوق برابر و فمنیسم و غیره، چون هر استدیویی این کارو بکنه برای من یکی کارش تمومه، حالا هر بازی میخاد باشه!
7.بشه توی ماشین موزیک آنلاین دلخواه پلی داد
8.فقط میرم اونجاهایی که در نسخه چهارم خاطره داشتم، مثل لب ساحل، اون هتلی که توش اقامت داشتیم، همون جایی که اول بازی وسپا سوار میشیم، کلاب معروف و..

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
من حدس میزنم اگر بنا باشه به دهه 80 بریم بعد بازی احتمالا میتونیم بین زمان حال و گذشته سوییچ کنیم ولی تو خط داستانی احتمالا فقط فلش بک های محدود.
فکر نمی‌کنم چنین چیزی امکان پذیر باشه. رفتن به دهه 80 یعنی ساخت نقشه جدید، ساختمون های جدید، ماشین های جدید با فیزیک منحصربفرد ،اسلحه های جدید، رادیو و فرکانس های جدید، پلیس های جدید، NPC های جدید، لباس های جدید و خیلی خیلی خیلی چیزای دیگه اونم فقط واسه چند تا ماموریت خاص.

بنظرم راکستار نمیاد حجم زیادی از منابع و انرژیش رو بزاره صرفا فقط برای چند ماموریت خاص. چنین کاری رسما واسش خودکشیه.

البته میتونم ببینم اگر یه جامپی به گذشته هم داشته باشیم خلاصه بشه به یه ساختمون و یه اتفاق تو یه محیط بسته و خطی. ولی توقع یه دنیای زنده و اپن ورلد اونم برای چند تا ماموریت محدود به هیچ عملی نیست.

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
الانم که شب شده و تو کشتی یک سمفونی بکگراند پلی میشه و کنار میزهای چوبی قهوه ای نشستیم و بیرون بارون میاد، یه کم فضا رو گرم تر کنیم و خاطرات مرور کنیم

1.GTA 3 رو اولین بار دیدم. اون موقع یادمه هنوز فرق پلی استیشن ۲ و ۱ رو نمیفهمیدم و عجیب محو آزادی عمل و گرافیکش شده بودم. مخصوصاً با اون برگه رمز هاش.

2. نسخه سوم

3. SA

4. CJ خیلی خوبه. هم بخاطر خودش هم خاطراتش و هم مدهای فارسی که براش اومده بود از دوبله باحال تا پیکان جوانان.

5. خاطره که زیاده ولی خب باحال ترین هاش تو کلوپ بود وقتی دور هم جمع میشدیم و کارهای جدید رو امتحان میکردیم. مثلا رمز ماشین میزدیم و یه پنجاه تا ماشین تو خیابون میریختیم و یهو رمز انفجار وسایل نقلیه میزدیم.

6.دوست دارم محدودیت ها و شوخی هایی که الان بخاطر Woke و ... بوجود اومده نباشه. مشکلی با خود اون موارد ندارم چون از قدیم تو بازی بوده ولی اینکه نشه باهاشون شوخی کرد رو خوشم نمیاد.

7. تخریب ساختمان ها و کلا فیزیک عجیبی که پشم رو تا مدت ها بریزونه.

8. سریع مرحله اول رو رد میکنم تا یه دور کل شهر رو بگردم و یکم ستاره ها رو زیاد کنم ببینم این بار تو پنج ستاره چی از آسمان به سرم میباره.

• Like
Reactions: Starless

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

جواب های خودم
1. GTA Vice City
2. GTA Vice City
3. GTA V
4. Trevor
5. دوران GTA Vice City سنم پایین بود و آنچنان زبان مسلط نبودم و رو کامپیوتر داییم بازی میکردم تو مراحل اولیه یک جا دختره اون کشتی تفریحی داره که اسمش Mercedes بود با موتور سوار می‌کنی میبری کلاب میرسونی، بعد تهش برمیگرده میگه Thank You Baby، بعد من از داییم می‌پرسیدم یعنی چی این؟ خیلی ممنون نوزاد؟ خیلی ممنون کودک؟ بعدا که زبانم تقویت شد فهمیدم اون بیبی یعنی عزیزم :D
6. تم دائم ابری و طوفانی نداشته باشه
7. شهر وسیع تر و پر جزییات تر+ محتوای آفلاین بیشتر نسبت به GTA V داشته باشه
8. سوار هواپیما میشم کل مپ دور بزنم ببینم
1- GTA 2. صدای آروغش خیلی جذب می کرد پلیر ها رو اون موقع :D
2- GTA 2
3- Vice City + SA
4- CJ
5- با جنس مونث که می رفتی اگر همون اول بهش پیشنهاد خاک برسری می دادی قبول نمی کرد می رفتی دور دورش می دادی یه بولینگی چیزی می رفتی بعد قبول می کرد :D
اون کلاب هم خیلی اسکم بود. می رفتی توی اتاق هی پول می دادی به اینا از آخرش هیچی به هیچی :|
6- Woke + LGBT
7- جوی مثل GTA IV داشته باشه که خوب می دونیم نداره. GTA IV درسته که توی انتخاب های من نیست اما خاص ترین GTA اه.
8- با ماشین از روی آدم رد می شم. من اصلا GTA 2 رو برای همین بازی می کردم.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,034
نام
مصطفی
فکر نمی‌کنم چنین چیزی امکان پذیر باشه. رفتن به دهه 80 یعنی ساخت نقشه جدید، ساختمون های جدید، ماشین های جدید با فیزیک منحصربفرد ،اسلحه های جدید، رادیو و فرکانس های جدید، پلیس های جدید، NPC های جدید، لباس های جدید و خیلی خیلی خیلی چیزای دیگه اونم فقط واسه چند تا ماموریت خاص.

بنظرم راکستار نمیاد حجم زیادی از منابع و انرژیش رو بزاره صرفا فقط برای چند ماموریت خاص. چنین کاری رسما واسش خودکشیه.

البته میتونم ببینم اگر یه جامپی به گذشته هم داشته باشیم خلاصه بشه به یه ساختمون و یه اتفاق تو یه محیط بسته و خطی. ولی توقع یه دنیای زنده و اپن ورلد اونم برای چند تا ماموریت محدود به هیچ عملی نیست.
حرفتون کاملا منطقیه ولی اگر رد دد2 بازی کرده باشید وقتی بازی تموم میشه یه چیزی به بازی اضافه میشه که اسپویل نمیکنم ، اون حرکت تو رد دد2 باعث میشه من بگم راک استار ممکنه با جی تی ای هم همین کار بکنه.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
حرفتون کاملا منطقیه ولی اگر رد دد2 بازی کرده باشید وقتی بازی تموم میشه یه چیزی به بازی اضافه میشه که اسپویل نمیکنم ، اون حرکت تو رد دد2 باعث میشه من بگم راک استار ممکنه با جی تی ای هم همین کار بکنه.
رد دد۲ دنیای بازی تغییری نمیکنه آخه. ‌99 درصد محیط ها و NPC ها همونی هستند که بودند.
ابعاد تغییرات تو GTA بین سال‌های 80 میلادی با دنیای امروز اصلا قابل مقایسه نیست.

اینا باید کلا یه نقشه و یه بازی دیگه به موازات دنیای مدرن الان بسازند اگر بخوان چنین کاری کنند که به نظرم با توجه به ریز بینی هایی که راکستار داره احتمال اتفاق این موضوع صفره. نه که از پسش بر نیان، دلیلیش اینه راکستار راضی به این نیست یه دنیای معمولی سر هم کنه واسه دهه هشتاد بدون نگاه به جزئیات و جزئی نگری های مخصوص خودش.

در حد ماموریت تو مکان های بسته و کوچیک میتونم همچین چیزی رو ببینم که انجام بدند ولی ساخت دو نقشه کامل و متفاوت امکان پذیر نیست.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,481
نام
Nightwing
دیگه دارم دیوانه میشم رسما :D باورکردنی نیست هنوز برام چیکار کرده این راکستار که همه سنی براش ذوق دارن ٬ gta عنوانی که حتی اونایی که گیمر نیستن هم میرن به خاطرش کنسول تهیه میکنن. حس و حال الانمون واقعا وصف نشدنی و تکرار نشدنی.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,540
جای همتون خالی، تا بعداز ظهر سعی می کنم به سلطان کموبیش استراحت بدم، فت هم آماده بود داخل میز ولی چون برای آرشیوه نخواستم روشنش کنم و ایشون رو به عنوان جانشین برحق انتخاب کردم
IMG_۲۰۲۳۱۲۰۵_۰۰7۴۰۲۲.jpg
View attachment GTA Vice City Tribut.mp4

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
امیدوارم عمق داستان و شخصیت‌های داستان مثل GTA IV باشن. واقعا یه لیگ دیگه‌ای بود. حتی لول دیزاین مراحلش هم خیلی قوی بود اما نسخه 5 کلا عامه پسند بود و استقبال به شدت زیاد... همین ماجرا باعث میشه نامید بشم از خواسته‌م...

Mostafa CJ

کاربر سایت
Jun 2, 2014
1,095
اصلأ خواب به چشم نمیاد :D
یادم نمیاد آخرین بار کی همچین حسی داشتم.

احتمالا تو تریلر فردا یه گوشه ای از دینامیک تغییرات آب و هوایی و بلایای طبیعی رو نشون بدن.

• Like
Reactions: S0lid Snake

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر