Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
قابل توجه همه ی عزیزان
تاریخ دقیق عرضه ی بازی 29 آوریل (10 اردیبهشت) است.

خوشبختانه با حذف این قسمت، نقش دقت و هدف گیری و تمرکز رو بیشتر کردن.
بر اساس پیش نماهای Gamespot تو بازی Auto-Aim هم وجود داره و حذف نشده، اما در عین حال حالت Free-Aim هم موجوده.
اگر GTA های قبلی رو روی کنسول بازی کرده باشین حتما قبول می کنین که بدون Auto-Aim بازی بی نهایت سخت می شد، درسته که تو این نسخه کاور گرفتن و شلیک کور هم وجود داره ، اما چون این بازی یک تیراندازی محض( مثل Gears of War) نیست، به همین خاطر بهتره که Auto-Aim هم تو بازی باشه، مثلا اگر دارین تو خیابون راه می رین، یه دفعه یکی بهتون حمله می کنه، شاید تا دشمن رو پیدا کنین کلی تیر بخورین اما با Auto-Aim می شه این حالت رو متعادل کرد تا باعث خرد شدن اعصاب گیمر نشه. جدا از اون Gamespot گفته بود که به نظر می رسه که تو GTA IV کار با Auto-Aim راحت تر شده و سوییچ کردن بین Target ها سریع تر انجام می شه.

joopi_gam3r
میشه لطفا بگی اون عکس که کنترل بازی روی دسته X360 رو نشون می ده از کجا گرفتی ؟

BlackRose

کاربر سایت
May 25, 2007
47
بر اساس پیش نماهای Gamespot تو بازی Auto-Aim هم وجود داره و حذف نشده، اما در عین حال حالت Free-Aim هم موجوده.
اگر GTA های قبلی رو روی کنسول بازی کرده باشین حتما قبول می کنین که بدون Auto-Aim بازی بی نهایت سخت می شد، درسته که تو این نسخه کاور گرفتن و شلیک کور هم وجود داره ، اما چون این بازی یک تیراندازی محض( مثل Gears of War) نیست، به همین خاطر بهتره که Auto-Aim هم تو بازی باشه، مثلا اگر دارین تو خیابون راه می رین، یه دفعه یکی بهتون حمله می کنه، شاید تا دشمن رو پیدا کنین کلی تیر بخورین اما با Auto-Aim می شه این حالت رو متعادل کرد تا باعث خرد شدن اعصاب گیمر نشه. جدا از اون Gamespot گفته بود که به نظر می رسه که تو GTA IV کار با Auto-Aim راحت تر شده و سوییچ کردن بین Target ها سریع تر انجام می شه.
کاملا با نظرتون موافقم...همونطور که گفتین GTA IV سبکش ایجاب میکنه این موضوع رو...و به نظرم با auto-aim بازی fun تر هم میشه...اعصاب آدم رو هم خورد نمی کنه...

آخرین ویرایش:

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
به نظر من نشانه گیری خودکار بازی رو مسخره میکنه ! حداقل نشانه گیری آزاد باشه یه ذره اکشن هم ببینیم !
من هم اینو قبول دارم که بازی بدون هدف گیری خودکار دقیق تر می شه، یعنی فقط کسایی که واقعا حرفه ای باشن می تونن راحت باهاش کار کنن، اما هدف سری GTA و تمام بازی های کامپیوتری اینه که کنترل روان و خوش دست بسازن که با سبک بازی و با روند بازی هماهنگ باشه، و تا جای ممکن باعث شه گیمر از بازی لذت ببره، اگر با Auto-Aim رو PC کار کرده باشی حق داری اینو بگی ، اما رو کنسول بازی مثل GTA بدون Auto-Aim واقعا سخت می شه. و اگر هم این بازی برای PC بیاد حتما Auto-Aim ش رو برمی دارن.

بعد هم دوست عزیز، لطفا بگین منظورتون از "یه ذره اکشن هم ببینیم " چیه؟ یعنی مثلا سرعت اکشن بازی بیشتر بشه؟ یا اکشن تاکتیکی تر بشه؟ یا ... ؟؟؟ چون اگر منظور شما سریع تر شدن اکشن بازیه ، اینطوری کندتر می شه، چون همه قبول دارن که نمی شه با دسته مثل ماوس هدف گیری کرد، پس تا شما نشانگر رو روی دشمن تنظیم کنی، کلی وقت می گذره. بریا مثال بازی Saints Row رو یه امتحان بکن که Auto-Aim نداره، ببین که کنترل اون روان تره یا GTA های کنسول ؟جدا از اون وجود Auto-Aim به معنی این نیست که همیشه استفاده ازش درست باشه، چون مثلا نمی شه از با Auto-Aim از صد متری یه نفرو Headshot کرد.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,073
بریا مثال بازی Saints Row رو یه امتحان بکن که Auto-Aim نداره، ببین که کنترل اون روان تره یا GTA های کنسول ؟جدا از اون وجود Auto-Aim به معنی این نیست که همیشه استفاده ازش درست باشه، چون مثلا نمی شه از با Auto-Aim از صد متری یه نفرو Headshot کرد.
نمیگم بده، ولی خوب هم نیست. مسخره میشه اینطوری،LT رو بگیر بعد RT رو بزن، تمام شد نفر بعدی و بعدی و بعدی و ... . استراتژی در مورد انتخاب موقعیت در جنگ، انتخاب اسلحه از بین میره و میشه "برو در امان خدا". دیگه فرقی نمیکنه اسلحه ات Shotgun, Pistol, Machinegun و با هر چیز دیگه ای باشه.
درضمن مثال بدی زدی. خیلی ها از جمله خودم که GTA باز هستن با تجربه کردن Saint's Row نظرشون در مورد Auto-Aim تغییر کرد. مخاطبان GTA افراد +18 هستن پس نبودن Auto-Aim تاثیر نمیتونه بگذاره.

پ.ن. Auto-Aim بود اشکال نداره فقط Cheat ها رو بردارن که دیگه تاریخ مصرفش گذشته.

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
نام
شایان
. مخاطبان GTA افراد +18 هستن پس نبودن Auto-Aim تاثیر نمیتونه بگذاره.
دستت درد نکنه فریدون پس ما اینجا مترسکیم؟:laughing:
من GTA3وGTA4وGTA5 رو تموم کردم سنمم هنوز به 18 نرسیده.خیلی های دیگه هم مثله من هستن.
Auto-Aim هم به نظر من جز از بین بردن هیجان بازی چیز خاصه دیگه ای نداره.
اگه چیز خوبی بود تو همه یه بازیا میزاشتن.ولی من یادمه هم تو GTA4 و GTA5 (البته نسخه یه PS2) داشت.
یه سوال هم داشتم.اسم شخصیت بازی چیه؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,073
دستت درد نکنه فریدون پس ما اینجا مترسکیم؟:laughing:
شرمنده Kane جان، منظورم روی کلیت درجه M بود.
Niko
روسیه ...
امید جان اولا میگفتن که روسیه بعد Rock Star یه چیز دیگه گفت!. از همین کشورهای شرق اروپا ست که از "اتحاد جماهیر شوروی" جدا شده و متاسفانه الات یادم نیست اسم اون کشور رو :D.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
پ.ن. Auto-Aim بود اشکال نداره فقط Cheat ها رو بردارن که دیگه تاریخ مصرفش گذشته.

فري جون خدايي با اين حرفت خيلي ناراحت شدم

من تو gta saميرفتم بالاي ساختمون اينcheat هارو ميزدم
و پليس ها رو ميكشتم -خدايش خيلي حال ميداد-
ميگم اين cheat هم باشه البته وقتي كه بازي رو تموم كردي
مثلcod4 كه بتوني دوباره تمومش كني
اگه اينجوري باشه ادم حسش رو داره دوبار بازي رو تموم كنه يكبار بي رمز
و يكبار با كد تقلب و از اين حرفها(خدايي نشون گيري توsaint row1عالي بود
خدا كنه gtaهم به اونور بره من كه خيلي حال كردم)
پ.ن:با تير اندازيش نه با بازيش(saint row(رو ميگما

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
امید جان اولا میگفتن که روسیه بعد Rock Star یه چیز دیگه گفت!. از همین کشورهای شرق اروپا ست که از "اتحاد جماهیر شوروی" جدا شده و متاسفانه الات یادم نیست اسم اون کشور رو .

لهستان بود اگه اشتبه نكنم(ولي بازم ميگردم جواب رو ميزارم

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
نمیگم بده، ولی خوب هم نیست. مسخره میشه اینطوری،LT رو بگیر بعد RT رو بزن، تمام شد نفر بعدی و بعدی و بعدی و ... . استراتژی در مورد انتخاب موقعیت در جنگ، انتخاب اسلحه از بین میره و میشه "برو در امان خدا". دیگه فرقی نمیکنه اسلحه ات Shotgun, Pistol, Machinegun و با هر چیز دیگه ای باشه.
درضمن مثال بدی زدی. خیلی ها از جمله خودم که GTA باز هستن با تجربه کردن Saint's Row نظرشون در مورد Auto-Aim تغییر کرد. مخاطبان GTA افراد +18 هستن پس نبودن Auto-Aim تاثیر نمیتونه بگذاره.
من حرف شما رو کاملا قبول دارم، همه ی دنیای گیمری قبول دارن که Combat تو سری GTA هیچوقت حرف اولو نمی زده، و هیچ کس عاشق سبک تیراندازی این سری نشده، اما حالا Rockstar با آوردن Cover گرفتن در گیم پلی سعی کرده بخش تیراندازی رو ارتقاع بده. اگر GTA III و GTA Vice City رو روی PS2 بازی کرده باشین، تیراندازی دقیقا همین طوری بود که شما می گین، چون Free-Aim وجود نداشت، و فقط R1 رو نگه می داشتی و دایره رو پشت سر هم می زدی، حتی تو San Andreas هم که Free-Aim وجود داشت بازم تیراندازی همین طور مسخره بود، اما مکانیزم تیراندازی تو GTA IV عوض شده.
به نظر من با وجود امکان cover گرفتن می شه Auto-Aim رو برداشت چون مثل مثلا Gears Of War می شه اول از پشت کاور دوربین رو تنظیم کرد و بعد خیلی راحت هدف رو زد، اما مشکل اینجاست که تو GTA IV همیشه نمی شه از کاور استفاده کرد، مثلا وقتی از تو ماشین تیر می زنی نمی تونی به همین راحتی هدف بگیری، یا وقتی وسط خیابون هستی و ... .
اما در هر حالAuto-Aim بازی رو ساده تر می کنه، ولی به نظر من بستگی به بازی داره ، بعضی بازی ها بدون Auto-Aim اعصاب خرد کن می شن و این آخرین چیزیه که Rockstar دلش می خواد تو این سری باشه.(منظورم اعصاب خردکن بودنه).

راجه به Saint Row هم کنترل بازی اصلا بد نیست، اما خیلی وقتها از هر سه تیر، بکیش رو خطا می زنم (از فاصله دور) چون دشمن حرکت می کنه و من نمیتونم با اون سرعت با آنالوگ هدفم رو تغییر بدم. اما در حال درست می گی، مثال خوبی نبود.

بعد هم اسم شخصیت اصلی بازی Nico Bellic است. او اهل یکی از کشورهای اروپای شرقی است و در گذشته کارهای خلاف زیادی انجام داده است. حالا پسر عمویش Roman Bellic که در Liberty City زندگی می کند، با او تماس گرفته و می گوید که زندگی شاهانه ای را در آمریکا تجربه می کند و از نیکو دعوت می کند که به او بپیوندد، اما وقتی نیکو به Liberty City می رود می بیند که Roman یک راننده تاکسی فقیر است که شدیدا زیر بار قرض دیگران قرار دارد.
گیم پلی بازی از داخل دفتر تاکسی رومن آغاز می شود و در مراحل اولیه بازی نیکو به رومن کمک می کند تا قرض هایش را بپردازد.

من GTA3وGTA4وGTA5 رو تموم کردم سنمم هنوز به 18 نرسیده.خیلی های دیگه هم مثله من هستن.
آقای kane
تروخدا این سوتی ها رو ندین، بعد از چند سال از معرفی GTA IV بازم می گی GTA 4 وGTA 5 !

آخرین ویرایش:

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
آخرین تریلر بازی:
تا حالا سه تریلر از بازی اومده:
1-Things Will Be Different
2-Looking For That Special Someone
3-Move Up Ladies

و حالا Rockstar خبر اومدن چهارمین تریلر رو با نام Good Lord What Are You doin داده که در تاریخ 27 مارچ عرضه می شه (8 فروردین) داده است.

پ.ن.البته جدا از این سه تا تریلر نه تا تریلر حدودا 30 ثانیه ای برای معرفی شخصیت ها و بعضی چیزای بازی اومده، ولی اونا جز تریلر اصلی بازی نیستن.

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,073
درود
capitanrayan جان Cheat داریم تا Cheat. جدا GTA کارش از این حرفها گذشته. اونها دیگه Cheat نبود بلکه " امداد غیبی" بود. این روش بازی رو خز میکنه. البته Saint's Row هم داشت اگر اشتباه نکنم. اما جای شکرش باقی بود که اگر طرف از "کلک" استفاده میکرد آچیومنت نمیگرفت :D.

Saba47 جان حرفون یکی هست ولی نمیدونم چرا یه جاش میلنگه!. میخوام بگم اگر بخوان جهشی بدن بین GTA III و GTA IV باید حرکت انجام بدن یا نه؟. اضافه کردن تلفن و گرفتن Mission با اون که نمیشه تغییر. البته بود یا نبود Auto-Aim به Level Design هم ربط داره. نمیخوام مقایسه راه بندازم و اسم Saint's Row رو ببرم ولی توی اون حتی بودن Auto-Aim و Cover خیلی راحت و نسبتا بی درد سر جلو میرفتم و بازی روی 70% رو انجام دادم ( منظورم فقط قسمت تیر اندازی بود ها و گرنه مرحله های سخت زیاد داشت ).
نمیدونم چرا Trailer با کیفیت نمیده!.

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
osos عزیز
شما درست میگی، یعنی یه جهش واقعی با چنین کاری انجام می شه، اما مسئله موفق بودن جهشه. من باید یه چیزی رو اول می گفتم و اونم اینکه من ترجیه می دم بازی هاAuto-Aim نداشته باشند، یعنی من از اون گیمرایی نیستم که فقط می خوان بازی آسون تر بشه تا سر مراحل گیر نکنن، اما بیشتر از اون دوست دارم گیم پلی بازی روان باشه، به نظر من اگر Rockstar بتونه در کنار برداشتن Auto-Aim یه تیراندازی خوش دست رو ایجاد کنه عالی می شه، اما اگر Auto-Aim رو حذف کنه و گیم پلی رو ضعیف تر از بازی های قبلی کنه همون بهتر که از Auto-Aim استفاده کنه.

ولی به نظر من همین طوریشم خیلی جهش های بزرگ رخ داده، مثلا سیستم پلیس بازی که کلا عوض شده، یا همین وجود Cover و کلی جزییات کوچک که روی هم رفته یه جهش به حساب می یان.
به نظر من سبک کلی اکشن و از همه مهمتر Level Design بازی Saints Row با GTA تفاوت داره و همون طور که شما گفتین مقایسه شون درست نیست و من اشتباه کردم که حرفی در این مورد زدم. اما خب اگر بخوایم گیم پلی سری GTA رو بررسی کنیم، مثلا GTA SA رو PS2 ، که Free-Aimهم داشت، اگر سعی می کردی یه مرحله رو بدون Auto-Aim تموم کنی، یا نمی تونستی یا اعصابت داغون می شد، چون Level Design طوری بود که باید سریع هدف گیری می کردی، پس یعنی باید گیم پلی GTA IV رو هم مثل Saints Row کنن تا مشکلی به وجود نیاد، درحالی که این سری گیم پلی خودشو داره.

در مورد Cheat ها کاملا با شما موافقم، رمز هایی مثلInfinite Ammo و Infinite Health و ... بازی رو مسخره می کنن. تا حدی که به هر Casual Gamer ی که می رسیدی می گفت GTA رو تموم کردم بعد که می گفتی چه جوری می گفت با Cheat !!! اما در عین حال بعضی از رمزها که جنبه ی شوخی داشتند جالب بودند. و حذف نشن بهتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر