PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,655
با اینکه دوبار رو ps4 بازیش کردم .یکبار رو درجه سختی معمولی تمومش کردم و یکبار بالاتر (تا اواسط رفتم و کار پیش اومد نتونستم) واقعا رو pc داره چندبرابر بیشتر بهم لذت میده.نمیدونم بخاطر موس و کیبورد هست یا چی؟
بعد ۴ سال مدام میگم عجب چیزی ساختن.وسطاش هم بدبختی مدام هوس GOW2 و 3 میکنم. خدایی GOW2 و 3 رو هم هر کدوم چندباری بازی کردم ولی بازی اپیکه دیگه....دمشون گرم عجب port نابیه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
والا من اون دورانی که amd 6700xt داشتم اصلا چنین مشکلایی رو نداشتم و از درایورهای amd راضی بودم
این موضوع هیچ ارتباطی به AMD و درایورش نداره. بازی بد پورت شده و روی کارت های AMD مشکل داره! AMD گناهی نداره! :D

منم تایید میکنم، اینقد به به چه چه میکنن از پورتش آدم میترسه چیزی بگه :D
من درایور جدیدو نصب نکردم ببینم چقد بهتر میشه اما فایت بالدور تا 20-30 فریمم حس میکردم فریم دراپ داشت (نگاه خونش میکردی یک دفعه فریم میوفتاد باز نگاه اینطرف میکردی فریم اوکی میشد:| ) گفتم شاید چون سی پی یوم مال چند نسل پیشه بالاخره برا اولین بار داره نشون میده خودشو ولی خب پسر عمومم که 5600x داره هم میگه افت فریم داره. (AMD)
جالبه این قضیه واسه Horizon برعکس بود! یادمه کارتای انویدیا بعضیا از مدلا نزدیک 50 درصد ضعیف تر عمل میکردن که بعد آپدیت کامل مشکلش حل شد و اینم احتمالا همونطوری بشه.

افت فریمش تو بعضی از صحنه ها هست و بنظرم چیز رو اعصابی نیست اما در کل درک نکردم اینقد تعریف از پورتش چیه واقعا :D درسته مشکل فنی خاصی نداره و میانگین فریم ریت اوکیی داره (همچین سبکم نیست واسه بازی 2018 :D) ولی اینقدری که تعریف میکنن آدم فک میکنه با یک چیزی مثل Doom Eternal طرفه که همه چیو بچسبونی به سقف شونصد تا فریم بگیری :D
نصب درایور جدید هم هیچ تاثیری نداره! شما چه درایور رو آپدیت کنی، چه رزولوشن رو کم کنی، چه آپشن های گرافیکی بازی رو در پائین ترین حد ممکن بذاری و از FSR استفاده کنی، باز هم بازی رو کارت های AMD افت فریم داره! هیـــچ کاری هم از دست ما بر نمیاد فعلا! فقط باید صبر کنیم ببینیم توسعه دهنده کِی آپدیت می ده! که بعید به نظر میاد به این زودی ها برای رفع این مشکل آپدیت بدن! :-??مطمئنا خودشونم می دونستن داستان چیه! براشون مهم نبوده! :D اینا موقع پورت به خودشون زحمت ندادن بازی رو ببرن رو DX12. وگرنه تمام مشکلات حل بود!
در ضمن، هرکی بگه این بازی پورتش عالی بوده، قطعا Nvidia داره! :D کافیه تو فروم ها بچرخید تا ببینید AMD دارا چــــقدر شاکی ان! :D
حتی یسری از فن های Nvidia این قضیه رو ترول کردن و دارن AMD رو دست می ندازن و مسخره می کنن! :D از اون طرف هم یوزرهای AMD خیلی افسرده ان! :D یه کامنت خوندم طرف نوشته بود از اینکه RX6800 خریدم خیلی پشیمون و ناراحتم! :)) بنده خدا قفل کرده! :D
ولی در واقعیت تا جائی که من می دونم، AMD تقصیری نداره! :D
...خلاصه باس ببینیم چی می شه تهش. :D دلمون خوش بود 6900 خریدیم... :D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
این موضوع هیچ ارتباطی به AMD و درایورش نداره. بازی بد پورت شده و روی کارت های AMD مشکل داره! AMD گناهی نداره! :D

نصب درایور جدید هم هیچ تاثیری نداره! شما چه درایور رو آپدیت کنی، چه رزولوشن رو کم کنی، چه آپشن های گرافیکی بازی رو در پائین ترین حد ممکن بذاری و از FSR استفاده کنی، باز هم بازی رو کارت های AMD افت فریم داره! هیـــچ کاری هم از دست ما بر نمیاد فعلا! فقط باید صبر کنیم ببینیم توسعه دهنده کِی آپدیت می ده! که بعید به نظر میاد به این زودی ها برای رفع این مشکل آپدیت بدن! :-??مطمئنا خودشونم می دونستن داستان چیه! براشون مهم نبوده! :D اینا موقع پورت به خودشون زحمت ندادن بازی رو ببرن رو DX12. وگرنه تمام مشکلات حل بود!
در ضمن، هرکی بگه این بازی پورتش عالی بوده، قطعا Nvidia داره! :D کافیه تو فروم ها بچرخید تا ببینید AMD دارا چــــقدر شاکی ان! :D
حتی یسری از فن های Nvidia این قضیه رو ترول کردن و دارن AMD رو دست می ندازن و مسخره می کنن! :D از اون طرف هم یوزرهای AMD خیلی افسرده ان! :D یه کامنت خوندم طرف نوشته بود از اینکه RX6800 خریدم خیلی پشیمون و ناراحتم! :)) بنده خدا قفل کرده! :D
ولی در واقعیت تا جائی که من می دونم، AMD تقصیری نداره! :D
...خلاصه باس ببینیم چی می شه تهش. :D دلمون خوش بود 6900 خریدیم... :D
تقصیر که هست مثلا بنچ های گاد فال و درت 5 رو رو کارتهای انویدیا ببین متوجه میشی.
وقتی اینور اسپانسر میشه هم جلوی اپتیمایز اولیه رو ممکنه بگیره.amd وقتی های میکنه انویدیا یکی از غولهای صنعت هست که ارزشش چند برابر amd هست و بخش عمده کارتهای گرافیک pc مال اونه.
اونم یه هوی میکنه.

2022-01-23_20-40-33.jpg

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
خب، دوستان دو روز اینور اونور کردم تا مشکل رو حل کنم، اما متاسفانه اینطور که به نظر میاد، بازی برای کارت های AMD بهینه نیست و خیلی ها مشکل دارن! بازی رو حالت DX11 اجرا می شه و در این حالت افت فریم شاهد هستیم! حتی کارت های قدرتمندی مثل 6800 و 6900.
می گن عین همین مشکل برای بازی Days Gone هم بود (برای کارت های AMD) که سونی بعد از مدتی با یک پچ درستش کرد!
حتی خود توسعه دهنده های بازی هم این ایراد رو گردن گرفتن و گفتن داریم حلش می کنیم. لینک: AMD CPU/GPU Issues
پس نه ربطی به تنظیمات گرافیکی داره، نه سی پی یو! این مشکل خود بازیه و باید صبر کنیم ببینیم حل می شه یا نه!
به سونی گفتن چرا بازی DX12 پشتیبانی نمی کنه؟ برگشته گفته تغییر کلی موتور بازی به DX12 امکان پذیر نبود، پس ما با همون DX11 دادیم به PC! :D اگر بازی روی DX12 بود، شاید خیلی روون اجرا می شد! حداقل با کارت 6900 به مشکل نمی خوردیم!!!!
کارت 6900 داشته باشی ولی نتونی بدون لگ بازی کنی! واقعا خنده داره!!!! :)) سونی خاعک بر سرت (با نهایت احترام:D)
این نشون می ده اینا فقط بازیو روی کارت های Nvidia تست می کنن می دن بیرون! :)) #تاسف :D #AMD_تنها :D:D
شما vsynce رو on کن ببین انقدر نوسان داره

ehsancjdk

کاربر سایت
Mar 24, 2015
225
نام
ٍehsan
در مورد نوسان فریم ریت چیزی که تست کردم، یکی از دلایلش به cpu مربوط هست با توجه به اینکه بازی از dx 11 استفاده میکنه. حتما مطمین بشید که cpu گلوگاه نمیکنه و از تمام قدرت کارت استفاده بشه.
کم کاری سازنده ها تو بهینه سازی باعث شده انتظارمون پایین بیاد، پورت بازی به نظر من خوب و استاندارد هست نه بیشتر.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام یک مشکل دارم آتروس برای من تو بازی فریز شده کاری انجام نمیده راه حلی هست برای این مشکل
این کلا مشکلات بازی هایی هست که یک پادو که باید مواظبش هم باشید داره
برای منم شده از چک پوینت قبلی بیاد درست می شه اگه نه از سیو دستی قبلیتون لود کنید

reza.a1

کاربر سایت
Jun 30, 2018
17
برای کسایی که با کارت amd افت فریم دارن آخرین ورژن DXVK_ASYNC که 1.9.4 میشه از پایین دانلود کنن بعد بسته به سیستمی که دارن که 32 بیتی یا 64 بیتی میشه فایلهای داخل پوشه 32 یا 64 بیت داخل فلدر بازی جایی که فایل exe بازی هست کپی کنن

DXVK_ASYNC

بعد داخل سرچ استارت منو بسته به ویندوز خودتون که 7 یا 10 یا 11 باشه تایپ کنید environment variable روی گزینه مورد نظرکلیک کنید بعد گزینه شماره 3 بعدشم داخل کادر 4 در قسمت اول DXVK_ASYNC در کادر دوم هم عدد 1 تایپ از آخر روی گزینه اوکی کلیک کنید برای مابقی پنجره ها هم اوکی بزنید وارد بازی بشین Vsync روشن بعد بدون لگ افت فریم 60 فریم ثابت دریافت میکنید من با پچ 1.0.3 بهمراه همین آخرین نسخه DXVK_ASYNC تست کردم 60 فریم دریافت کردم

1.jpg

مشخصات سیستم هم

I3 10100F
Aorus B560m Pro
SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 6600 XT
Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3200mhz

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
برای کسایی که با کارت amd افت فریم دارن آخرین ورژن DXVK_ASYNC که 1.9.4 میشه از پایین دانلود کنن بعد بسته به سیستمی که دارن که 32 بیتی یا 64 بیتی میشه فایلهای داخل پوشه 32 یا 64 بیت داخل فلدر بازی جایی که فایل exe بازی هست کپی کنن

DXVK_ASYNC

بعد داخل سرچ استارت منو بسته به ویندوز خودتون که 7 یا 10 یا 11 باشه تایپ کنید environment variable روی گزینه مورد نظرکلیک کنید بعد گزینه شماره 3 بعدشم داخل کادر 4 در قسمت اول DXVK_ASYNC در کادر دوم هم عدد 1 تایپ از آخر روی گزینه اوکی کلیک کنید برای مابقی پنجره ها هم اوکی بزنید وارد بازی بشین Vsync روشن بعد بدون لگ افت فریم 60 فریم ثابت دریافت میکنید من با پچ 1.0.3 بهمراه همین آخرین نسخه DXVK_ASYNC تست کردم 60 فریم دریافت کردم

View attachment 241585

مشخصات سیستم هم

I3 10100F
Aorus B560m Pro
SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 6600 XT
Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3200mhz
من اینو دیروز تو github دیدم. اینم لینکش
این فایلی که شما فرستادی همونه؟
راستش برای من که جواب نداد. هیچ تغییری ایجاد نشد!
الان این عکسی که فرستادم درسته؟
GODLAGpa.png

reza.a1

کاربر سایت
Jun 30, 2018
17
من اینو دیروز تو github دیدم. اینم لینکش
این فایلی که شما فرستادی همونه؟
راستش برای من که جواب نداد. هیچ تغییری ایجاد نشد!
الان این عکسی که فرستادم درسته؟
View attachment 241593
دو تا ورژن داره این نسخه یکی ورژن dxvk-async اینی که من قراردادم اونی که شما دانلود کردین dxvk خالیه داخل اون کادر بجای DXVK_ASYNC باید DXVK_HUD تایپ کادر پایین هم همون عدد 1 بزنید فریم ریت تو نسخه DXVK_ASYNC پایدارتره من روی سری اساسسین با همین خدای جنگ که تست کردم با روشن بودن Vsync فریم تو این نسخه از 60 پایینتر نمیاد فقط شاید روی کات سکانسها 5 تا 6 تا افت فریم باشه وگرنه تو بازی همون 60 فیکس تازه بماند پردازنده من مربوط به نسل 10 میشه گرافیک من هم عملا روی حالت pci-ex 3 شناسایی میشه رمها هم تو باس 2666 ست میشن اگر به نسل 11 ارتقا بدم پردازنده با خاموش کردن Vsync فریم کم کم به 80 تا 100 برسه این دو تا ورژن هم برای شما پایین قراردادم که اونی که من گذاشتم 60 فریم میگیرم DXVK_ASYNC

DXVK_ASYNC

DXVK

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
سلام یک مشکل دارم آتروس برای من تو بازی فریز شده کاری انجام نمیده راه حلی هست برای این مشکل
آپدیت 3 بازی اومده . نصب کنید ببینید درست میشه یا نه .
بعضی ها که ترینر میزدن هم این مشکل رو داشتن

• Like
Reactions: Taha75

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
چند روز پیش گفته بودم که بازی نزدیکای 1 ملیون فروخته که امروز موفق شد این عدد رو هم رد کنه ;)

God of War has reportedly sold at least 1 million copies on PC
امیدوارم چند میلیون نسخه بفروشد چون هم بسیار شایسته هست هم سونی مجاب شود بازی های معروف خود را با فاصله زمانی کم بر روی کامپیوتر عرضه کند

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
دو تا ورژن داره این نسخه یکی ورژن dxvk-async اینی که من قراردادم اونی که شما دانلود کردین dxvk خالیه داخل اون کادر بجای DXVK_ASYNC باید DXVK_HUD تایپ کادر پایین هم همون عدد 1 بزنید فریم ریت تو نسخه DXVK_ASYNC پایدارتره من روی سری اساسسین با همین خدای جنگ که تست کردم با روشن بودن Vsync فریم تو این نسخه از 60 پایینتر نمیاد فقط شاید روی کات سکانسها 5 تا 6 تا افت فریم باشه وگرنه تو بازی همون 60 فیکس تازه بماند پردازنده من مربوط به نسل 10 میشه گرافیک من هم عملا روی حالت pci-ex 3 شناسایی میشه رمها هم تو باس 2666 ست میشن اگر به نسل 11 ارتقا بدم پردازنده با خاموش کردن Vsync فریم کم کم به 80 تا 100 برسه این دو تا ورژن هم برای شما پایین قراردادم که اونی که من گذاشتم 60 فریم میگیرم DXVK_ASYNC

DXVK_ASYNC

DXVK
والا، هر دو نسخه رو ریختم، اما هیچ کدوم جواب نداد! :-??ممکنه به خاطر پردازنده باشه؟ چون شما اینتل داری و من AMD. :-??کارت من 6900 ـه و سی پی یو Ryzen 5 3600
تفاوت فریم رو تو این دو تا عکس ببینید. در یک نقطه یکسان، شمال 134 فریم و جنوب 56 فریم :-??چون مانیتورم 144 هرتزه، سقوط فریم به 60 خیلی به چشم میاد و تصویر رو بهم می ریزه!

WhatsApp Image 2022-01-26 at 20.14.10.jpeg WhatsApp Image 2022-01-26 at 20.14.06.jpeg

• Sad
Reactions: Taha75

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر