God of War به صورت رسمی برای PC تایید شد

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
من بعد از 4 نسل تمام زندگی با کنسول های پلی استیشن تصمیم گرفتم به سمت پی سی کوچ کنم همیشه کنسول دو تا نکته ویژه برای من داشت 1-قیمت مناسب یه کنسول برای خرید که باعث میشد هزینه خیلی زیادی برای یه پی سی نکنم و نزدیک 6 الی 7 سال بتونم تمام بازی ها رو با کیفیت قابل قبول بازی کنم 2-بازی های انحصاری پلی استیشن دلیل دیگه ای بود که همیشه این کنسول رو بخرم
در حال حاضر خرید یه پلی استیشن 5 با یه دسته اضافه یه چیزی حدود 30 تومن هزینه داره برای من (تی وی رو حساب نکنیم) وضعیت قیمت بازی ها هم هست از اونطرف وقتی می بینم تمام انحصاری های پلی استیشن با یه فاصله زمانی یکی دو ساله روی پی سی پورت میشه با خودم میگم خوب چرا باید کنسول بگیرم وقتی روی پی سی می تونم هم انحصاری های پلی استیشن و هم ایکس باکس رو بازی کنم
الان باحدود 50 تومن میشه یه پی سی نسبتا خوب بست برای منی که داخل این خراب شده زندگی می کنم پی سی که 90 درصد بازی هاش بلافاصله کرک میشه و هزینه خرید بازی کم میشه و البته استیم و کلی لانچر دیگه با تخفیف تپل می بینم به نظرم کوچ به سمت پی سی بهترین تصمیمه
دم عمو رایان گرم که روشنمون کرد چی کار کنیم :D ولی انصافا هیچ وقت فکر نمی کردم یه روزی گاد اف وار بیاد روی استیم :|

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,966
نام
نـــــــویـــــــــد
این خیلی خوبه که به نقطه ای برسیم که دیگه پلتفرم مطرح نباشه و مهم تر، بازی ها محدود به پلتفرم خاصی نباشن.

پلتفرما که به نظرم سر جاشون میمونن اما دست مخاطب برای انتخابشون بازتر میشه. اینکه یه عده میگن کنسولا نابود میشن رو قبول ندارم واقعا چون دلایل دیگه‌ای هم وجود داره برای استفاده از کنسول. من خودم کلا راحترم برای بازی کردن یه کنسول داشته باشم تا اینکه سیستم خرکی ببندم مخصوصا الان که روی کنسول‌ها هم شاهدیم تمام بازیا ۶۰فریم اجرا میشن و این خیلی خوبه. نسل قبل یکی از حسرتای من همین موضوع بود که برطرف شد :D در مورد اینکه ملت ناراحتن که بازیای انحصاری بعد چند سال روی پی‌سی میان هم قابل درک نیست واقعا. خیلی دغدغه‌ی عجیب و غریبیه. من تا زمانی که سونی بازی خوب تحویل بده من رو کنسولم بازی کنم لذتشو ببرم دیگه اهمیتی نداره ۶ماه بعد یا ۳سال بعد اونی که پی‌سی داره هم بازیش کنه. ۲تا اتفاق خوب میفته این وسط. یکی اینکه سونی میتونه سود بیشتری کسب کنه به شکلای مختلف که کمکش میکنه تو آینده و اینکه عده‌ی بیشتری میتونن اون بازی رو تجربه کنن. اینکه بریم به سمتی که بازیا همزمان روی پی‌سی بیان به نظرم چیزی نزدیک به بعید هستش حداقل توی این نسل اما در آینده قطعا خیلی چیزا عوض میشه و باید قبولشون کرد و بخوای منطقی هم نگاه کنی ضرری به کسی نمیرسونن فقط باعث ایجاد شدن بحثای مسخره بین اولترا فن‌ها میشن :D همین الان جریان کراس‌پلی چیز خیلی خوبی هستش که در آینده فراگیرتر هم خواهد شد. ممکنه یه بازی روی یه پلتفرم اونقدری پلیر نداشته باشه اما به لطف کراس‌پلی میتونه با بقیه بازی کنه و لذتشو ببره. در کل بشینید بازیتونو بکنید حالشو ببرید مخصوصا ما که تو ایرانیم نباید همچین دغدغه‌ای داشته باشیم! :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پلتفرما که به نظرم سر جاشون میمونن اما دست مخاطب برای انتخابشون بازتر میشه. اینکه یه عده میگن کنسولا نابود میشن رو قبول ندارم واقعا چون دلایل دیگه‌ای هم وجود داره برای استفاده از کنسول. من خودم کلا راحترم برای بازی کردن یه کنسول داشته باشم تا اینکه سیستم خرکی ببندم مخصوصا الان که روی کنسول‌ها هم شاهدیم تمام بازیا ۶۰فریم اجرا میشن و این خیلی خوبه. نسل قبل یکی از حسرتای من همین موضوع بود که برطرف شد :D در مورد اینکه ملت ناراحتن که بازیای انحصاری بعد چند سال روی پی‌سی میان هم قابل درک نیست واقعا. خیلی دغدغه‌ی عجیب و غریبیه. من تا زمانی که سونی بازی خوب تحویل بده من رو کنسولم بازی کنم لذتشو ببرم دیگه اهمیتی نداره ۶ماه بعد یا ۳سال بعد اونی که پی‌سی داره هم بازیش کنه. ۲تا اتفاق خوب میفته این وسط. یکی اینکه سونی میتونه سود بیشتری کسب کنه به شکلای مختلف که کمکش میکنه تو آینده و اینکه عده‌ی بیشتری میتونن اون بازی رو تجربه کنن. اینکه بریم به سمتی که بازیا همزمان روی پی‌سی بیان به نظرم چیزی نزدیک به بعید هستش حداقل توی این نسل اما در آینده قطعا خیلی چیزا عوض میشه و باید قبولشون کرد و بخوای منطقی هم نگاه کنی ضرری به کسی نمیرسونن فقط باعث ایجاد شدن بحثای مسخره بین اولترا فن‌ها میشن :D همین الان جریان کراس‌پلی چیز خیلی خوبی هستش که در آینده فراگیرتر هم خواهد شد. ممکنه یه بازی روی یه پلتفرم اونقدری پلیر نداشته باشه اما به لطف کراس‌پلی میتونه با بقیه بازی کنه و لذتشو ببره. در کل بشینید بازیتونو بکنید حالشو ببرید مخصوصا ما که تو ایرانیم نباید همچین دغدغه‌ای داشته باشیم! :D
منم نمیگم کنسولا نابود میشن. فکر میکنم سیستمی میاد که جای سیستم کنونی رو میگیره و موضوعات دیگه ای مطرح میشه.

منم اتفاقا عقیده داره کراس پلی، کراس بای و کرای پلتفرم و کراس کوفت و زهر مار (:D) باید همگانی بشه و همه سازنده ها باید پیاده-ش کنن توی بازی هایی که مولتی پلیر دارن. هر کسی باید بتونه با دوستاش تو هر پلتفرمی بازی کنه و حسرت نخورن سر این قضیه. چه تعداد زیادی از بازی ها (به خصوص فایتینگ ها) به خاطر نداشتن کراس پلی بعد از یه ماه کاملا قبرستون شدن.
اصن نباید هیچ محدودیتی برای بازی کردن وجود داشته باشه و هر کس روی هر وسیله ای خواست، هر بازی ای که خواست رو با هر کسی که خواست بازی کنه.

مورد داشتیم طرف گفته نیازی به کراس پلی نیست چون شیاطین پلتفرم مقابل، تجربه رو برای ما خراب میکنن و ما رو به دیار کفر و شرک و بت پرستی میکشن:D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,646
نام
سهيل
دلیل اینکه من از این قضیه پورت بازی های PS روی PC خوشحال میشم به خاطر دسترسپذیری و ماندگاری (Backward Compatibility) فوق العاده پلتفرم PC هست. یک زمانی اوایل که ایکس باکس شروع کرد به پورت بازی هاش فن هاش ناراحت شدن ولی امروز میبینیم که خیلی راحت با این قضیه کنار اومدن و علارغم اینکه میدونن بازی های ایکس باکس به صورت Dayone میاد روی PC بازم کنسول خریدار داره.

امروز کسی بخاد خیلی از بازی های کلاسیک و خوب PS3 و قبلش را بازی کنه باید یا بگرده دنبال کنسول دست دوم و بازی های دست دوم که خیلیاشون حتی روی PSN هم نیستن یا باید بره سراغ امولاتور که اونم با ضریب 3-4X سخت افزار بیشتری طلب خواهد کرد. در حالی که وقتی یک بازی به صورت نیتیو پورت میشه روی PC همیشه در دسترسه. بعد چند سال هم میبینی یک لپ تاب معمولی که خونه همه هم پیدا میشه دیگه راحت میتونه بازی های نسل قبل را اجرا کنه. یعنی عملا حتی اگر PC Gamer هم نباشی با یک لپ تابی که خونتون هست میتونی خیلی راحت بازی های نسل 7 و حتی اوایل هشت را بازی کنی.

اگر اون زمان MGS4 و Kill Zone و کلی بازی دیگه پورت شده بودن روی PC دیگه الان نیاز نبود برای اجرای اینها نگرانی کسی داشت. یک لپ تاب و یک استیم و احتمالا بازی بود که قیمتش در حد 1-2 دلار پایین اومده بود کار را راحت راه مینداخت.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,427
نام
مــاکــان
یکی از دلایلی که PC و به طور کلی استیم رو دوست دارم همینه. کل بازی ها از سال 1998 تا الان توی این پلتفرم هست و فقط با یه کلیک دانلود میشه و با به روز ترین سخت افزارها و انواع و اقسام آپشن ها مثل گیم پدهای مختلف و غیره، میتونی اون بازی رو انجام بدی. دیگه نیازی نیست نگران از بین رفتن اون بازی یا سخت افزار باشی و هر چی بخوای، همون لحظه جلوت هست. مجبور نیستی با نسخه جدید سخت افزارها، جلو بری و قدیم و جدید در کنار هم و در هر لحظه حاضر هستن.
در تایید حرفت:
Dragon's Lair.JPG Silent Service.JPG

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,955
نام
محمد حسین
پورت از ps3 به pc سخته. بخاطر ساختار ps3 و این نکته هم هست که اون بازیا دیگه استقبالی ازشون نمیشه چون تاریخ گذشته هستن و باید ریمیکی یا حداقل ریمستری بشه که ممکنه بعدها بده مثل کالکشنها ریلیز بکنن رو ps5 ، رو pc هم بده ولی یکم شانس این اتفاق کمه.
میخواست بده انچارتدم کالکشن میکرد رو هم ps5 هم pc میداد. پس بیشتر همون خواسته ماست تا کاری که بخواد سونی بکنه و سونی بخواد این کارو بکنه بازیای ps4 هنوز هست که بتونه اونا رو بده.ولی سونی بیشتر بدنبال پول بیشتر و هزینه مالی و انسانی کمتره.
تو آغاز داد گوریلا پورت کنه بازیشو ولی دید هم هزینه انسانی کرد و هم کیفیت پایین داد. بعد اون داد پورتها رو بیرون.
View attachment 229850

به 50تا رسید:D
===
جالبه که این تصویر رو اونی گذاشته که پارسال توی توییتر کلی سر و صدا کرد که بلادبورن میاد روی پی سی و دوباره هم تاکید کرده که میاد:D
شد 50 تا ولی یه dlc برای predator اضااف شد که از 19 عنوان نامعلوم شد 20 تا.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
View attachment 228646

هنوز تا بلادبورن و پرسونا 5 رویال مونده :D
اینقدر گفتند بلادبورن بلادبورن آخرش تحریک شدم برم ببینیم چی هست این بازی! بیش از سه ساعت تریلر و گیم پلی ازش دیدم توی یوتیوب، و به عنوان کسی که از زمان میکرو و سگا گیمر هستم و سبکهای مختلف رو بازی کردم، فهمیدم که بلادبورن فقط یه بازی معمولی در سبک خودشه! هیچ نکته خاصی توش نبود. حتی آیتم ترس رو هم به درستی پیاده نکرده بودند. پرسونا هم یک کپی ناقص از دو سه مدل بازی ادونچر هست، که اونم چندان برجسته نبود فقط بعضی از کات سین هاش یه ذره فان بود که اون هم با ناهماهنگی بخشهای مختلف بازی به قول معروف یر یه یر میشه و اون هم به نظر من نمره یک بازی معمولی رو میگیره. میدونی بازی بازی خاص به جی میگن؟ به یه چیزی silent hill میگن که وقتی ریلیز میشه هرچی سبک horror هست میزنه کنار. بازی خاص به یه جیزی gta یا mgs میگن که در سبک خودشون رقیب ندارن. (البته mgs در یکی دو نسخه آخرش یه خورده خراب کرده). میدونم مثالهایی که زدم اختصاصیِ هیج پلتفرمی خاصی نیستند فقط خواستم معنی خاص بودن رو متوجه بشید. اگه این یوتیوب و گیم پلی های داخلش نبود خدا میدونه سر انتخاب بازی که بر اساس شنیده ها و تعریفهای این و اون میخواست انتخاب بشه چقدر گیمرها دچار اشتباه میشدند!

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,409
نام
محمد
اینقدر گفتند بلادبورن بلادبورن آخرش تحریک شدم برم ببینیم چی هست این بازی! بیش از سه ساعت تریلر و گیم پلی ازش دیدم توی یوتیوب، و به عنوان کسی که از زمان میکرو و سگا گیمر هستم و سبکهای مختلف رو بازی کردم، فهمیدم که بلادبورن فقط یه بازی معمولی در سبک خودشه! هیچ نکته خاصی توش نبود. حتی آیتم ترس رو هم به درستی پیاده نکرده بودند. پرسونا هم یک کپی ناقص از دو سه مدل بازی ادونچر هست، که اونم چندان برجسته نبود فقط بعضی از کات سین هاش یه ذره فان بود که اون هم با ناهماهنگی بخشهای مختلف بازی به قول معروف یر یه یر میشه و اون هم به نظر من نمره یک بازی معمولی رو میگیره. میدونی بازی بازی خاص به جی میگن؟ به یه چیزی silent hill میگن که وقتی ریلیز میشه هرچی سبک horror هست میزنه کنار. بازی خاص به یه جیزی gta یا mgs میگن که در سبک خودشون رقیب ندارن. البته میدونم مثالهایی که زدم اختصاصیِ هیج پلتفرمی خاصی نیستند، فقط خواستم خاص بودن رو مثال زده باشم. اگه این یوتیوب و گیم پلی های داخلش نبود خدا میدونه سر انتخاب بازی که بر اساس شنیده ها و تعریفهای این و اون میخواست انتخاب بشه چقدر گیمرها دچار اشتباه میشدند!
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Nice Bait=D>

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اینقدر گفتند بلادبورن بلادبورن آخرش تحریک شدم برم ببینیم چی هست این بازی! بیش از سه ساعت تریلر و گیم پلی ازش دیدم توی یوتیوب، و به عنوان کسی که از زمان میکرو و سگا گیمر هستم و سبکهای مختلف رو بازی کردم، فهمیدم که بلادبورن فقط یه بازی معمولی در سبک خودشه! هیچ نکته خاصی توش نبود. حتی آیتم ترس رو هم به درستی پیاده نکرده بودند. پرسونا هم یک کپی ناقص از دو سه مدل بازی ادونچر هست، که اونم چندان برجسته نبود فقط بعضی از کات سین هاش یه ذره فان بود که اون هم با ناهماهنگی بخشهای مختلف بازی به قول معروف یر یه یر میشه و اون هم به نظر من نمره یک بازی معمولی رو میگیره. میدونی بازی بازی خاص به جی میگن؟ به یه چیزی silent hill میگن که وقتی ریلیز میشه هرچی سبک horror هست میزنه کنار. بازی خاص به یه جیزی gta یا mgs میگن که در سبک خودشون رقیب ندارن. البته میدونم مثالهایی که زدم اختصاصیِ هیج پلتفرمی خاصی نیستند، فقط خواستم خاص بودن رو مثال زده باشم. اگه این یوتیوب و گیم پلی های داخلش نبود خدا میدونه سر انتخاب بازی که بر اساس شنیده ها و تعریفهای این و اون میخواست انتخاب بشه چقدر گیمرها دچار اشتباه میشدند!
شایدم همه سبک ها برای ما ساخته نشدن و هر سبکی رو نباید بازی و نقد کنیم;)

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
شایدم همه سبک ها برای ما ساخته نشدن و هر سبکی رو نباید بازی و نقد کنیم;)
اگه کامنتم رو با دقت خونده باشید عرض کردم این دو بازی در سبک خودشون هم هیچ ویژگی خاصی ندارند یا حداقل من ندیدم.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اینقدر گفتند بلادبورن بلادبورن آخرش تحریک شدم برم ببینیم چی هست این بازی! بیش از سه ساعت تریلر و گیم پلی ازش دیدم توی یوتیوب، و به عنوان کسی که از زمان میکرو و سگا گیمر هستم و سبکهای مختلف رو بازی کردم، فهمیدم که بلادبورن فقط یه بازی معمولی در سبک خودشه! هیچ نکته خاصی توش نبود. حتی آیتم ترس رو هم به درستی پیاده نکرده بودند. پرسونا هم یک کپی ناقص از دو سه مدل بازی ادونچر هست، که اونم چندان برجسته نبود فقط بعضی از کات سین هاش یه ذره فان بود که اون هم با ناهماهنگی بخشهای مختلف بازی به قول معروف یر یه یر میشه و اون هم به نظر من نمره یک بازی معمولی رو میگیره. میدونی بازی بازی خاص به جی میگن؟ به یه چیزی silent hill میگن که وقتی ریلیز میشه هرچی سبک horror هست میزنه کنار. بازی خاص به یه جیزی gta یا mgs میگن که در سبک خودشون رقیب ندارن. (البته mgs در یکی دو نسخه آخرش یه خورده خراب کرده). میدونم مثالهایی که زدم اختصاصیِ هیج پلتفرمی خاصی نیستند فقط خواستم معنی خاص بودن رو متوجه بشید. اگه این یوتیوب و گیم پلی های داخلش نبود خدا میدونه سر انتخاب بازی که بر اساس شنیده ها و تعریفهای این و اون میخواست انتخاب بشه چقدر گیمرها دچار اشتباه میشدند!

همممممممممم
من برعکس فکر می کنم
حالا کاری ندارم میگی اینا بازی های معمولی اند احتمالا تا سه صفحه دیگه تو این تاپیک نقل قول میشی بهت میپرن

منتها این تیکه ای که رنگ کردم از حرفت رو به نظرم کامل اشتباه گرفتی

اساسا نه بلادبورن، نه پرسونا بازی هایی نیستن که بودجه تبلیغاتی خفنی داشته باشن (هیچی نه ها... ولی مقایسه کنید با گردن کلفت های AAA مثل همین GOW و Animal Crossing و...)
و از طرف دیگه از فرنچایزهای طول و دراز داری اند که از قضا دامنه کاربرهاش خیلی Niche بودن و هنوزم هستن

اگه دلیلی باشه که "الان" و تو "این نسل" یهو جفت Persona 5 و Bloodborne دچار همچین انفجار محبوبیت ـی بین فرنچایزهاشون میشن، دقیقا به خاطر یوتیوب و ویدیوهاییه که ازشون بین افراد جابجا میشه
من قطعا سال 2011 نمیدونستم پرسونا 4 یا دیمن سولز چه کوفتیه اصن که بخوام بازیش کنم ببینم خوشم میاد یا نه
تازه اون سال ها به زور اسم Shin Megami Tensei و Dark Souls رو از مجله بازینما خونده بودم. اونم در حد اسم بود. چیزی از اون نوشته ها نمیتونست منو بلند کنه بگردم ببینم این بازی ها دقیقا چین.
تازه بعد 2016 این طرفا که سرم زیاد رفت تو یوتیوب دقیقا از همون جایی که شما فهمیدید این بازی ها چیزهای عادی ای اند، من تازه دوزاریم افتاد این بازیا دقیقا چین و چرا خوبن

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
منتها این تیکه ای که رنگ کردم از حرفت رو به نظرم کامل اشتباه گرفتی

اساسا نه بلادبورن، نه پرسونا بازی هایی نیستن که بودجه تبلیغاتی خفنی داشته باشن
اصلاً من کاری با تبلیغات و بودجه تبلیغاتی ندارم، اون چیزی رو که دیدم گفتم. من نمره متاکریتیک رو هم ابداً قبول ندارم چون بارها دیدم به بازی یا فیلم خوبی نمره پایین داده (صرفاً به این دلیل که اون محصول عامه پسند بود و کارشناسان متاکریتیک برای اینکه بگن ما خیلی خاص و گولاخ هستیم و با عوام متفاوتیم به محصولات عامه پسند معمولاً نمره پایین میدن ولو اون محصول عالی و بی نقص باشه!) و بالعکس بارها دیدم به بازی یا فیلم بسیار مزخرفی نمره عالی دادند (بازهم به این دلیل که بگن ما خفن و متمایز هستیم). شنیدم گاهی وقتا رشوه هم میگیرند و...! به نمره ای که خود یوزها میدن بیشتر اعتماد دارم (مثل امتیاز گوگل یوزرز) تا ارگنایزیشن هایی مثل متاکریتیک ، البته بازم تا خودم گیم پلی رو کامل نبینم نظر نمیدم. این از این.
اون تیکه ای هم که شما هایلایت کردی اتفاقاً درست ترین قسمت حرفم بود، اگه یوتیوب و گیم پلی هایی که گیمرها داخلش آپلود میکنند نبود، انتخاب بازی مناسب به مراتب سختتر میشد.

آخرین ویرایش:

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
این ۲ بازی(پرسونا ۵ و بلادبورن) میانگین امتیاز نقدهاشون ۹۲ و ۹۵ هست. بعد شما میگی بازی معمولی در سبک خودش؟

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر