Geohot نیاز به کمک مالی دارد

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,048
نام
محمد امین
Geohot.jpg

Geohot هکر مشهور که با هک کردن PS3 نام خود را دوباره بر سر زبانها انداخت مدتی است که با شکایت سونی به دردسر افتاده و کارهای دادگاهی او همچنان ادامه دارد و احتمال جرایم سنگین برای او زیاد است.
از این رو Geohot با آپدیت کردن وبلاگ خود و دادن یک شماره حساب از طرفدارن خود درخواست کرده برای ادامه مبارزه با سونی در دادگاه به او کمک مالی بکنند..

حال اگر شما از طرفداران واقعی Geohot هستید به بلاگ او بروید و مبلغ مورد نظر را به حساب او واریز کنید

برای اطلاعات بیشتر و واریز به این سایت مراجعه کنید.

www.geohot.com

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
به نظر من:

آدم وقتی بازی اورجینال میخره که:

1-کنسول رو اینهمه گرونتر از قیمت جهانی نخره
2-یه کارت 20 دلاری PSN رو 30 تومن نخره
3-اگه کنسولش ایراد فنی داشت دستش به جایی بند باشه و بتونه از گارانتی کنسول استفاده کنه
4-یه بازی که قیمت جهانیش 60 دلار هست رو 80 تومن نخره
و.....

همونطور که توی پست قبلیم (نقل قول شده) هم گقتم خلاصه کلام:

آدم وقتی محصول اورجینال یک کمپانی رو میخره که از خدمات اون کمپانی هم بتونه بهره مند بشه

• Like
Reactions: taherism

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
نه خیر برادر من، کسی که میره اورجینال میخره و ادعاش میشه اول زحمت میکشه میره یه ویندوز اصل میخره بعدش هم برنامه هایی که روی کامپیوترش نصبه رو کرک نمیکنه.

واقعا کسی که به زور میره بازی های اورجینال PS3 میخره، کار فرهنگی نمیکنه!!! نمیدونم چیه این رو میگید فرهنگی؟ به اجبار و به زور خریدن که فرهنگی نیست! وقتی با میل خودت رفتی خریدی میشه فرهنگی ...

من قبلا هم گفتم، الان هم میگم بهم بگید بی فرهنگ، دزد و هرچی که دوست دارید من بازی کپی میخرم شده بنیان سونی رو هم نابود بکنم، میکنم برام مهم هم نیست چرا؟

چون که همین الان اگر یه PS3 داشته باشم که خراب بشه یا چراغ زرد بده، باید کنسول رو بندازم تو زباله و برم یک عدد نو بخرم،

مجبورم کنسول رو نزدیک به دو برابر قیمت جهانی خریداری کنم.

برای خرید یه بازی کنار از این که باید یه عالمه پول بیشتر از قیمت اصلیش پرداخت کنم، صد جا سر بزنم تا بازی باشه.

وقتی اهمیت داده نشه، اهمیت داده نمیشه.

اول اون تیکه قرمز ... الان منظورت با منه یا کلی گفتی ؟

راجع به بقیش هم کسی نگفته به زور !! فکر نمیکنم کسایی که الان در حال حاضر ارجینال میخرن به زور باشه ؟! اتفاقا خیلی با رغبت این کار رو میکنن و لذت داره براشون ... حالا قبل از اینکه هک بشه خب شاید خیلی ها از رو اجبار این کار رو میکردن ولی الان فکر اینطوری نیست ... منظور منم این نبود که کسی به زور بره ارجینال بخره ... زور و اجبار برای اونی که دلش نمیخواد کپی بخره ولی مجبوره هم خیلی بده ... این موضوع 2 طرفست .

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
همونطور که توی پست قبلیم (نقل قول شده) هم گقتم خلاصه کلام:

آدم وقتی محصول اورجینال یک کمپانی رو میخره که از خدمات اون کمپانی هم بتونه بهره مند بشه
اگه بخواد اینجوری باشه که تو اینجا یا نباید هیچی خرید یا منتظر کپیش بود ! چون حتی شرکت های داخلی هم تعهد چندانی نسبت به کالای خودشون ندارن اونوقت ما باید از شرکت های خارجی این انتظار رو داشته باشیم ! این حرف در صورتیه که ما بتونیم حداقل چیزی از خودمون داشته باشیم که در برابرش خدماتی عرضه بشه , بعد از بقیه این توقع رو داشته باشیم !
نمی دونم می دونی یا نه ولی یه زمانی ماشین ها تو همین کشور خودمون با 3 چرخ تحویل مشتری داده میشد ! چرا ؟ چون تو قانون اومده بود ماشین باید زاپاس داشته باشه ! اینا میومدن 3 تا چرخ رو روی ماشین می بستن چرخ چهارم هم زاپاس ! نمی دونم تونستم منظور رو برسونم یا نه ؟!
------------
بحث شرکت های داخلی ارتباطی به موضوع نداره و قابل بحث نیست

از شرکت های خارجی این انتظار رو داریم چون میبینید در کشور های دیگه دارن خدمات درستی رو ارائه میدن

همینجا هم اگه به عنوان مثال من بخوام یه دیکشنری ساخت داخل بخرم قسمتی از پولی که دارم میدم برای استفاده از پشتیبانی و ده ها چیز دیگه هست که اگه شرکت ارائه کننده ذره ای کوتاهی کنه من هم لایسنسم رو تمدید نمیکنم و کپی دیکشنری رو استفاده میکنم

در مورد ماشین هم بحث جداس چون ماشین رو نمیشه کپی کرد :d

و در انتها یا من متوجه نشدم یا باز هم عرض میکنم اینکه ما چه خدماتی میدیم ارتباطی نداره با موضوع
ببین خودت میگی این انتظار رو داری چون اونجا خدمات درستی رو ارائه میدن ! باید به این نکته هم توجه داشته باشی که تو خود اون کشورها حالا نمی گم همه ولی اکثر شرکت های داخلیشون هم به اون حد و درجه ای رسیدن که خدمات در حد معقول و درستی ارائه بدن و یه جورایی جا افتاده و طبیعتا اگه شرکتی خارج از اون کشور بخواد وارد اون کشور بشه به تَبَع خدماتی که توی اون کشور هست براشون خدمات ارائه میده. ولی تو اینجا هنوز شرکت های داخلی ما نسبت به چیزی متعهد نیستن ! که ما بخواهیم از بقیه توقع داشته باشیم :dو اونا بخوان مطابق با شرایط خودمون به ما خدمات بدن. چون ما علناً خدماتی نداریم !
خیلی ساده تر بگم تا خودمون برای خودمون کاری نکنیم بقیه برامون کاری نمیکنن :d یعنی این موضوع اول باید داخل خود کشور جا بیفته !
اون مثال رو هم زدم برای میزان تعهد همین شرکت های خودی ! یعنی به جای خدمات دادن به مشتری دنبال درز توی قانون و ... هستن تا یه جوری به نفع خودشون استفاده کنن ! نمی خواستم بگم ولی خب مجبور شدم :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SHePArd

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
اگه بخواد اینجوری باشه که تو اینجا یا نباید هیچی خرید یا منتظر کپیش بود ! چون حتی شرکت های داخلی هم تعهد چندانی نسبت به کالای خودشون ندارن اونوقت ما باید از شرکت های خارجی این انتظار رو داشته باشیم ! این حرف در صورتیه که ما بتونیم حداقل چیزی از خودمون داشته باشیم که در برابرش خدماتی عرضه بشه , بعد از بقیه این توقع رو داشته باشیم !
نمی دونم می دونی یا نه ولی یه زمانی ماشین ها تو همین کشور خودمون با 3 چرخ تحویل مشتری داده میشد ! چرا ؟ چون تو قانون اومده بود ماشین باید زاپاس داشته باشه ! اینا میومدن 3 تا چرخ رو روی ماشین می بستن چرخ چهارم هم زاپاس ! نمی دونم تونستم منظور رو برسونم یا نه ؟!

بحث شرکت های داخلی ارتباطی به موضوع نداره و قابل بحث نیست

از شرکت های خارجی این انتظار رو داریم چون میبینید در کشور های دیگه دارن خدمات درستی رو ارائه میدن

همینجا هم اگه به عنوان مثال من بخوام یه دیکشنری ساخت داخل بخرم قسمتی از پولی که دارم میدم برای استفاده از پشتیبانی و ده ها چیز دیگه هست که اگه شرکت ارائه کننده ذره ای کوتاهی کنه من هم لایسنسم رو تمدید نمیکنم و کپی دیکشنری رو استفاده میکنم

در مورد ماشین هم بحث جداس چون ماشین رو نمیشه کپی کرد :d

و در انتها یا من متوجه نشدم یا باز هم عرض میکنم اینکه ما چه خدماتی میدیم ارتباطی نداره با موضوع

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
بحث بازی های اوریج شد مجبورم این حرف رو بزنم.
ببینید سطح درآمد یک شهروند ایرانی با اروپایی خیلی فرق داره. شکر خدا همه اینو میدونن. به همین جهت هزینه ای که اونها تقابل میکنند با هزینه ای که ما میپردازیم خیلی فرق میکنه. از این رو ما مجبور میشیم از این روش بازی هامون رو تهیه کنیم. متاسفانه این یک حقیقت بده ولی ما مجبوریم نسخه ی کپی بازی ها رو تهیه کنیم. البته به این نکته ی مهم باید توجه کرد که تولید بازی ها در ایران انجام نمیشه که بگیم ضرر شرکت به شدت میکنن. شما فرض کن یک خواننده ی ایرانی یه آلبومی رو میده بیرون. اگه ملت برن و کپیش کنن نامردی کردن میدونین چرا؟ چون تنها منبع درآمد اون از فروش آلبوم همون کشور خودشه. دیگه آمریکایی که نمیاد پاپ ایرانی گوش بده. واسه همین در چنین موارد خاصی باید اوریج خرید چون اگه کپی خریده بشه تنها درآمد حاصله ی اون خواننده از بین میره.

کاش طوری میشد تا شرکت های بازی سازی نسخه ای خاص با قیمت 10-15 دلار:D بعد هم کاری میکردن که در کشور ما اجرا میشد :D
فرض صفر :D

ولی در مورد دوستانی که بازی ها رو قانونی و اوریج تهیه میکنن. ببینید کسی که واقعا به اوریج خریدن اهمیت میده باید همه چیزش اوریج باشه. از ویندوز گرفته تا آلبوم هایی که گوش میده. یعنی باور کنیم که همه ی این مسائل رو رعایت میکنین؟ :D

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
اینم مگه هک کردن میخواد!:d
مگه با بقیه گوشیای XPeria چه فرقی داره که بخواد جیلبریک نشه!؟:-/
سلام.من زیاد از گوشی اطلاع ندارم.اما مثل اینکه این یکی مثل آیفون جلیبرک میشه.تازه کارش هم قانونی هست و سونی هیچکاری نمی تونه در این باره انجام بده.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اول اون تیکه قرمز ... الان منظورت با منه یا کلی گفتی ؟

راجع به بقیش هم کسی نگفته به زور !! فکر نمیکنم کسایی که الان در حال حاضر ارجینال میخرن به زور باشه ؟! اتفاقا خیلی با رغبت این کار رو میکنن و لذت داره براشون ... حالا قبل از اینکه هک بشه خب شاید خیلی ها از رو اجبار این کار رو میکردن ولی الان فکر اینطوری نیست ... منظور منم این نبود که کسی به زور بره ارجینال بخره ... زور و اجبار برای اونی که دلش نمیخواد کپی بخره ولی مجبوره هم خیلی بده ... این موضوع 2 طرفست .
کلی منظورم بود.

من کلی میگم، اون کسایی که میان اینجا به پدر و جد و آباد هکر ها فحش میدن رو میگم، بحث اینجاست که اکثر کسایی که میگن به هر دلیلی به اجبار روی به این کار آوردن، خداوکیلی تا قبل از عرضه ی PS3 چند نفر تو ایران بازی اصل میخریدن؟ هیچی واقعا هیچی، بعد کسی که رغبت میکنه به خرید اورجینال و لذت میبره، باید تو خرید ویندوز اورجینال هم لذت ببره، تو خرید بازی های اورجینال 360 هم لذت ببره، نه اینکه بازی های انحصاری PS3 رو اورجینال بخره و بازی های مولتی رو تیو X360 بازی کنه به صورت کپی و...

آخرین ویرایش:

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
گفتم که حتی اگر گیر بیاد چه تضمینی برای تعمیر و ... ـش هست ؟ و در ضمن در ادامه ی اون قسمتی که قرمز کردی بهتر بود این خط رو هم بهتر می خوندی :

در ضمن من یادم نمیاد جایی بقیه رو بی فرهنگ خطاب کرده باشم یا بخوام خودم رو بالا و برتر بدونم ! اگه شما دیدی نشون بده !
چه تضمینی؟ خب معلومه که هیچ تضمینی! ما داریم اینجا پس سر چی بحث میکنیم؟! که هیچ تضمینی برای خرید محصولات اوریج تو ایران وجود نداره. حالا فرق نمیکنه اون Ps3 یا بازیش باشه یا مثلا ویندوز!بحث ما سر اینه که کسی هی ادعای اوریج خریدن و فرهنگ سازی و این حرفا میکنه باید همه محصولاتش رو اوریج تهیه کنه که صدالبته هیچ کدومشون تو ایران ساپورت نمیشن ولی خب حرفه دیگه! زده باید پاش وایسه.
بعد شما میشه یه مقدار واضح تر بگی که چطور یه ویندوز اوریج میتونه به سرمایه و داراییه یه نفر صدمه بزنه ولی کپی نمیتونه؟!
درضمن من دقیقا منظورم شما نبودی و پستم کلی بود.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
چه تضمینی؟ خب معلومه که هیچ تضمینی! ما داریم اینجا پس سر چی بحث میکنیم؟! که هیچ تضمینی برای خرید محصولات اوریج تو ایران وجود نداره. حالا فرق نمیکنه اون Ps3 یا بازیش باشه یا مثلا ویندوز!بحث ما سر اینه که کسی هی ادعای اوریج خریدن و فرهنگ سازی و این حرفا میکنه باید همه محصولاتش رو اوریج تهیه کنه که صدالبته هیچ کدومشون تو ایران ساپورت نمیشن ولی خب حرفه دیگه! زده باید پاش وایسه.
بعد شما میشه یه مقدار واضح تر بگی که چطور یه ویندوز اوریج میتونه به سرمایه و داراییه یه نفر صدمه بزنه ولی کپی نمیتونه؟!
درضمن من دقیقا منظورم شما نبودی و پستم کلی بود.
معلومه واسه هیچ کدوم هیچ تضمینی نیست ! ولی در مورد ویندوز که گفتم ,طبیعتا روی ویندوز اوریج باید برنامه ی اوریج هم نصب بشه, ببین مثلا یه نرم افزار فتوشاپ معمولی رو مثال میزنم ! فرض کن یکی کار و پول در آوردنش به فتوشاپ بسته اس ! طرف می تونه کپیش رو چند هزار تومن بخره و استفاده کنه و اگه مشکلی پیدا کرد یا به هر دلیلی قابل استفاده نشد می تونه فوقش با چند هزار تومن دیگه یکی بخره ولی اگه بخواد اوریج بخره قیمتش چیزی حدود 300 هزار تومنه ! حالا فرض کن بعد از یه مدت یه مشکلی برای نرم افزار پیش بیاد و شرکتی برای قبول مسئولیت در قبالش نباشه حالا اگه طرف بخواد یه 300 هزار تومن دیگه بده که رسما نابود میشه ! البته فقط یه مثال کوچک بود !
ولی بازی قضیش فرق می کنه ! فوقش اگه مثلا خراب بشه یا هر اتفاق دیگه براش بیافته طرف می تونه خیلی راحت نره دوباره اون بازی رو بخره یا بره یه چیز دیگه بخره , ولی کسی که کارش به یه نرم افزار بسته اس می تونه نره دوباره اون نرم افزار رو بخره یا یه چیز دیگه بخره ؟!
----------------
حرفت کاملا درسته و نکته مهم هم همینجاست که شرکتای اونور در هر صورت به ما هیچ اهمیتی نمیدن همینجاست که اوریج خریدن معنی خودش رو تو ایران از دست میده حالا چه در حد مواردی که شما مثال زدی یا در حد خرید یه بازی.
خب آره دیگه. بستگی به خود طرف داره که با خرید اوریج راحت تر باشه یا کپی. و گرنه خریدن اوریج یا کپی نه باعث سود و برتری یه نفر میشه نه باعث پایین تر بودن و ضرر یه نفر , در تمام شرایط تو اینجا بسته به خود طرف داره که دوست داشته باشه از کدوم نوع استفاده کنه.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
عزیزان صحبت سر این نیست که اورجینال بخرین یا نخرین برین بهشت یا نرین تو ایران بخرین یا نخرین .

یا این که بازی اورجینال خوبه یا کپی این مشخص هستش بازی بازی هستش هیچ فرقی بین کپی و اصل در کلیاتش نیست اصلش شکیل هستش شما فوقش اگه برای PC باشه یا PS3 یا 360 یا هرچی شما به بخش آنلاین بدون در درسر دست رسی داری تو کپی شاید نه .

هیچ کس هم پیدا نمیشه به این شخص به این باهوشی فوش بده و احمق فرض ش کنه کسی که PS3 رو بعد 4 سال کپی میکنه شک نکنید ادم واقعا باهوشه و هم قابل احترام و کسی که بهش توهین کنه احمق هستش .

یا شاید خیلی کار دیگه کرده باشه اما الان پاش گیره وسط.

من خودم به شخصه نظرم به حق تولید کننده هستش حالا هر خری که میخواد باشه از نایک که کفش درست میکنه میری مغازه با آرم نایک 4 تا 100 هزار تومان میده تا ..... حق تولید کننده هستش که از حقش دفاع کنه .

و ما هم به عنوان مصرف کننده حق انتخاب داریم که میتونیم اصل بگیریم میتونیم کپی استفاده کنیم بعضی وقت ها پیش میاد کپی یک وسیله از اصلش هم بهتر میشه به شخصه دیدم .

اما دوستان منظور من رو بد گرفتن شاید هم خودم بد باز کردم مطلب رو . اما در کل کارش JB کردن شاید جرم نباشه اما اگه دلیلی قانع کننده ای سونی نداشت که دادگاه ادامه داده نمیشد و تو همون جلسه اول تمام میشد میرفت پی کارش من به شخصه با صحبت های که از اینترنت و ... در مورد دادگاهش شنیدم به نظرم به مشکل میخوره برای همین گفتم وگرنه کسی خدا خدا نمیکنه این بچه رو بگیرن بکننش زندان اگه تاپیک های دیگه رو هم دنبال میکردین میدیدین که من خودم گفتم کاش به خوبی و خوشی تمام شه .

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
معلومه واسه هیچ کدوم هیچ تضمینی نیست ! ولی در مورد ویندوز که گفتم ,طبیعتا روی ویندوز اوریج باید برنامه ی اوریج هم نصب بشه, ببین مثلا یه نرم افزار فتوشاپ معمولی رو مثال میزنم ! فرض کن یکی کار و پول در آوردنش به فتوشاپ بسته اس ! طرف می تونه کپیش رو چند هزار تومن بخره و استفاده کنه و اگه مشکلی پیدا کرد یا به هر دلیلی قابل استفاده نشد می تونه فوقش با چند هزار تومن دیگه یکی بخره ولی اگه بخواد اوریج بخره قیمتش چیزی حدود 300 هزار تومنه ! حالا فرض کن بعد از یه مدت یه مشکلی برای نرم افزار پیش بیاد و شرکتی برای قبول مسئولیت در قبالش نباشه حالا اگه طرف بخواد یه 300 هزار تومن دیگه بده که رسما نابود میشه ! البته فقط یه مثال کوچک بود !
ولی بازی قضیش فرق می کنه ! فوقش اگه مثلا خراب بشه یا هر اتفاق دیگه براش بیافته طرف می تونه خیلی راحت نره دوباره اون بازی رو بخره یا بره یه چیز دیگه بخره , ولی کسی که کارش به یه نرم افزار بسته اس می تونه نره دوباره اون نرم افزار رو بخره یا یه چیز دیگه بخره ؟!
حرفت کاملا درسته و نکته مهم هم همینجاست که شرکتای اونور در هر صورت به ما هیچ اهمیتی نمیدن همینجاست که اوریج خریدن معنی خودش رو تو ایران از دست میده حالا چه در حد مواردی که شما مثال زدی یا در حد خرید یه بازی.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
806
نام
مهدی
خوب ایشون بلاگشون رو آپدیت کردند و گفتند دور اول donation به پایان رسید و پول کافی برای گرفتن وکیل های بیشتر و مبارزه با سونی رو بدست آوره این هم متن بلاگش:
First round of donations is closed

Thank you so so much for all of your help, things are looking up money wise.

Expect to see a few more lawyers on my responses!

I have enough to cover my legal fees for the time being.

And in the absolute worst case scenario, we don't want Sony getting it :-P

For now, the best thing you can do is spread the word
Let people know how Sony treats customers
Let people know Sony would rather sue than be proactive and try to fix the problem
Let people know about laws like the DMCA which stifle innovation, and don't do anything to fix the problems they were created to solve

I will keep this blog updated as the case develops.

منبع

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر