GameSpot: بستن یک پی‌سی گیمینگ هم‌قیمت با کنسول‌ها؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
جای بحثی وجود نداره که یک پی‌سی گیمینگ های‌اند به راحتی می‌تواند دو کنسول Xbox One و PS4 را در هر زمان و شرایطی از پای درآورد؛ این را نیز باید مد نظر قرار داد که برای بستن همچین پی‌سی‌ای خرج بسیار بیشتری باید کرد. اما یک پی‌سی گیمینگ که این‌قدر برای شما گران نیفتد چطور؟ مثلا بگیم با 550$ دلار؟
این سوالی است که ما می‌خواهیم آن را آزمایش کنیم. آیا ما می‌توانیم یک پی‌سی گیمینگی را از پایه ببندیم که تجربه‌ی گیم پلی و ویژوالی مشابه و در حد کنسول‌های نسل جدید (فعلی) ارائه دهد، و قیمت آن در حوالی قیمت کنسول‌ها باشد؟ در حالی که PS4 جایگزین ارزانتری است، ما می‌خواستیم این عمل را تا جای ممکن رقابتی انجام دهیم، و این یعنی که ما به خودمون اجازه دادیم که کمی بالاتر از بودجه تعیین شده [هم قیمت با کنسول ها] خرج کنیم. دو ادیتور ما مارک و پیتر هر کدام یک سیستم بستند؛ یکی با چیپست‌های اینتل و انویدیا، و دیگری با AMD. سپس ما هر دوی سیستم‌ها را آزمایش کردیم که ببینیم آیا مارک و پیتر از بودجشان عاقلانه استفاده کردند یا اصلا بهتره روی به خرید کنسول‌ها برای داشتن گرافیک خوب با یک بودجه ثابت بیاورند. متن زیر نتایج پایه‌ای این آزمایش رو شرح می‌دهد اما شما برای تست دقیق‌تر و عمقی تر نیز می‌توانید ویدوهای زیر را تماشا کنید.

اصول و اهداف

ما در نظر داشتیم که بر روی بودجه‌ی 550$ دلار خودمان بمانیم -- تقریبا حداکثر قیمتی که برای یک Xbox One در آمریکای شمالی باید پرداخت. علاوه بر خرید موارد ضروری برای یک PC - پردازنده، کارت‌گرافیک، رم، مادربورد، پاور، کیس و هارد - افراد ما قیمت یک موس، کیبرد و ویندوز را به آن نیز اضافه کردند -- چون هیچگونه قطعه‌ی از قبل موجود یا پایرسی قبول نیست!
هدف دوم این بود که که سیستمی ببندیم که عملکردی مشابه یا بهتر از Xbox One و PS4 در عناوین کراس پلتفرم [مولتی] ارائه دهد. لیست کاندیدها برای بنچمارک‌ در این خصوص شامل Assassin's Creed IV: Black Flag ،Battlefield 4 ،Thief و Titanfall خواهد بود.

با تشکر فراوان از bacheh mosbat بابت آپلود ویدیوها

ویدیو AMD:
AMD: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

[video=aparat;29Ke0]http://www.aparat.com/v/29Ke0[/video]

Mark - AMD Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUAMD FX-6300 Vishera 3.5GHz$109.00Amazon
MotherboardASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G$48.49Newegg
CaseFractal Core 1000$39.99Newegg
PSUEVGA 100-W1-500-KR 500W$44.99Newegg
GPUPowerColor AX7850 2GBD5-DH Radeon HD 7850 (open box item)$107.00Newegg
RAMHyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600$40.00Newegg
StorageSeagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB$50.95Amazon
OSWindows 8$70.00eBay
Key/MouseV7 Standard PS/2 Keyboard and Mouse Combo$10.19Amazon
Subtotal$520.61
Sales Tax$45.55
Total$566.16

GameSettingsAverage Frame Rate
Assassin's Creed IV1080p, Ultra, AA42
Battlefield 41080p, High, AA72
Battlefield 41080p, Ultra, MSAA42
Thief1080p, Ultra, AA87
Titanfall1080p, Very High, AA60

ویدئو اینتل :
Intel: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

Peter - Intel/Nvidia Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUIntel Pentium G2130 3.2 GHz$74.99Newegg
MotherboardBiostar H61MGV3$36.99Newegg
CaseTopower TP-1687BB-300$34.99Newegg
PSU300W SFX Power Supply (included w/case)n/aNewegg
GPUEVGA GeForce GTX 750 Ti 2 GB$154.99Newegg
RAMTeam Elite 4GB (2x2GB) DDR3 1333$39.99Newegg
StorageWestern Digital Blue 500 GB 7200 RPM 16MB$54.99Newegg
OSWindows 8.1 64-Bit$99.99Newegg
Key/MouseRosewill PS/2 Wired$12.98Newegg
Subtotal$509.91
Sales Tax$38.24
Total$548.15

GameSettingsAverage Frame Rate
Assassin's Creed IV1080p, High, FXAA40
Battlefield 41080p, High, 2x MSAA50
Thief1080p, High, FXAA55
Titanfall1080p, High, No AA50

[...]

نتایج

همان طور که معلوم شد - با توجه به عناوین کراس پلتفرم موجود حال حاضر - شما می توانید پی‌سی گیمینگی را در حدود قیمت Xbox One ببندید که عملکرد بهتری نسبت به هر دوی کنسول ها ارائه دهد. شما همچنین می توانید از کلکسیون بزرگی از بازی ها (و هم از نظر تعداد) که هیچ کدام از دو کنسول PS4 و Xbox One قادر به تطابق با آن نیستند، بهره مند شوید. علاوه بر آن، سیستم شما قابل ارتقا است، و کاربرد آن در بخش های غیر-گیمینگ نیز به ارزش آن اضافه میکند. [...]

[...] به یاد داشته باشید که عناوین کراس پلتفرم حال حاضر در بین کنسول ها، بر روی PS4 عملکرد بهتری ارائه میدهند. PS4 هم اکنون صد دلار ارزان تر از Xbox One فروخته میشود. اگر بخواهید یک پی‌سی در حد 400 تا 450 دلار ببندید، تجربه ما نشان میدهد که در نهایت با سیستمی رو به رو می شوید که توانایی رقابت را با هیچ کدوم از دو کنسول نسل جدید را ندارد. [...]

[Source]
برای خواندن متن کامل و همیچنین تماشای ویدیو به منبع مراجعه کنید

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
حالا گیرم این قضیه درست هم باشه تکلیف بازی هایی مثل infamous uncharted the order god of war و صد ها عنوان انحصار دیگه چی میشه؟؟؟

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
جهت اطلاع Hearthstone به دلیل در دسترس بودن برای IOS اصلا انحصاری PC نیست :)
---------------------
اگر معیار کیفی شما میفرمایید ، بازیهای PC Exclusive از لحاظ میانگین متا خیلی وضعیت بهتری داشتن در سال گذشته . کسی منکر کیفیت

بازیهایی مثل Forza , Gears نمیشه ولی به هیچ وجه نمیشه بازی مثل Gears رو با بازیهای PC مقایسه کرد !

کلا استدلال شما با خودش تناقض خیلی قشنگی داره . عزیز بازی سبک استراتژیک یا MMO چه RPG و چه غیرش رو نمیشه با Halo مقایسه کرد .

چون سبک کاملا متفاوت هست و اگر مقایسه ای صورت میگیره بر اساس متا هست که کاملا غیر منطقی هست بطور مثال از بالاتر بودن متای Portal 2

از Star Craft 2 نتیجه به بهتر بودن بگیریم و اگر میشه لطف بفرمایید معیاری برای مقایسه عنایت کنید :|

لطفا چند تا از این بازیهای پرت و پلا رو نام ببرید ؟ احتمالا منظور بازیهای مستقل هست دیگه ؟ پس چرا Sony این همه تلاش برای جلب توجه سازنده های

مستقل میکنه ؟!

بحث در این مورد در هر فرومی بی نتیجه هست چه سایت هایی مثل PC Gamer , IGN , GameSpot ,... چون بحث سلیقه افراد مطرح هست

و کسی که از بازیهای آشغال استراتژیک که اکثرا متای 85 به بالا دارن لذت میبره بهترین انتخاب PC هست و کسی هم که مثل شما از بازیهای

JRPG لذت میبره بهترین انتخاب پلتفرم های Wii , PS هست . منتها به شخصه اصلا با همچنین PC ی خودم رو گول بزنم و استفاده از سیستم قوی تر

رو ترجیح میدم . در ضمن هیچ مشکلی هم با خرید کنسول ندارم چه از نظر مالی و... منتها وقتش رو ندارم :)
همون متا به نظر من معیار خوبی هست ولی نه اینکه حالا چون متای فلان بازی یکی بالاتر از اون یکیه پس این بهتره، همین که یه متای قابل قبول بگیره یعنی اینکه بازیه خوبی هست حالا اینکه کدومش بهتره بیشتر بر میگرده به سلیقه، شاید یه نفر Portal 2 براش خیلی بهتر از Starcraft باشه
البته متا معیاری برای بازی کردن یا بازی نکردن یه بازی نیست، مثلا متای Killzone Shadow Fall جالب نشد ولی من بازیش کردم، با این حال قبول دارم که اون متا حقش بود

بازیهای پرت و پلا هم بیشتر بازی های MMO منظورم هست

در مورد بازیهای "آشغال استراتژیک" هم اگه میخوای به من تیکه بندازی که اشتباه کردی، من خودم هیچ وقت، هیچ سبک بازی ای رو مسخره نمیکنم چون هر سبکی طرفدارای خودشو داره!

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
ممنون از بهروز بابت ترجمه مقاله. واقعا لازم بود، چون توی یکی دو تا از تاپیک های اخیر راجع به PC بعضی بچه های کنسول باز بی رحمانه در مقابل زبون مو در آورده ما مکررا می فرمودند که PC باید حتما 4000 دلار باشه و PC های 4000 دلاری و گرافیک های N دلاری ارزش خرید ندارند و غیره و ذلک (بگذریم از این که تو همین تاپیک هم که اصلا موضوعش در مورد غلط بودن این طرز فکره یه سه چهار باری تا به حال نوشته شده)! :D

باید قبول کرد که توی نسل فعلی حداقل فعلا که هیچ کنسولی کپی خور نیست، اصلا پی سی راه حل ارزون تر و باصرفه تری برای بازی کردنه. هزینه بازی برای PC حتی واضحا از کنسول های کپی خور هم پایین تره (من مدت هاست که بازی هام رو فقط دانلود می کنم تو ساعات رایگان ADSL، که قابل مقایسه است با قیمت بازی های 360، خصوصا بازی های برنرمکس). به این مساله باید مزایای دیگه PC در نسل حاضر (ساپورت کامل از تمام امکانات DirectX 12، امکان لید پلتفورم بودن در بازی های متعدد به دلیل شباهت ساختاری به هر دو کنسول و پورت راحت به کنسول ها، حمایت شدید nVIDIA به دلیل عدم درآمد از بازار کنسول ها، و مزیت همیشگی PC یعنی ماوس و کی برد) رو هم باید اضافه کرد. مزیت کنسول ها هم که مثل همیشه بازی های انحصاری شونه، که همیشه راه بالا بردن فروش کنسول بوده و اگر برای PC گیمرها جالب باشه باید برای بازی کردنش سر کیسه رو مقداری شل کنند و پول های خود رو به جیب عمو اسپنسر یا عمو هیرایی حواله کنند! :D

-----------------------------------------------------------
این در مورد سخت افزار بود. راجع به بازی هم ارجاع بدیم دوستانو به این مقاله ی PC Gamer و بازیایی که امسال برای PC قراره بیاد. فقط تعداد MMO هاش اندازه ی کل انحصاریای کنسولاست و باز یه عده راجع به بازی به PC نگاه منفی دارن... :|

مرسی این خیلی جالب بود. :)

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,467
نام
Nimo
حالا گیرم این قضیه درست هم باشه تکلیف بازی هایی مثل infamous uncharted the order god of war و صد ها عنوان انحصار دیگه چی میشه؟؟؟

خیلی ساده کنسول میخره. اخه کی وقتی god of war دوست داره بازی کنه میره Pc میخره که میگی پس تکلیف اینا چی میشه. :))

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
واقعا مقاله ای بس علمی و حرفه ای بود که زبون آدمی کم میاره در مدح و ثنای اون.
من میخواستم یه چند تا مثال بیارم ولی دیدم ممکنه دوستان خدای نکرده به دل بگیرن.
من فقط یه سوال دارم:
کودوم pc گیمری حاضره این سیستم رو ببنده و 6 سال باهاش سر کنه ؟

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
واقعا مقاله ای بس علمی و حرفه ای بود که زبون آدمی کم میاره در مدح و ثنای اون.
من میخواستم یه چند تا مثال بیارم ولی دیدم ممکنه دوستان خدای نکرده به دل بگیرن.
من فقط یه سوال دارم:
کودوم pc گیمری حاضره این سیستم رو ببنده و 6 سال باهاش سر کنه ؟

من یه رفیقی دارم یه سیستم LGA 775 داره روش Pentium 4 اه ، سالیانیه با این داره WoW بازی می کنه عشق دنیا رو می بره
سیستمش رو با کنسول و انحصاری های نابش هم عوض نمی کنه

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود

دقیقا این همون موضوعیه که یه عده خودشون رو میزنن به اون راه در مقابلش
به قول حسین حالا کدوم pc گیمری 6.7 سال این سیتم رو نگه میداره؟؟ اونم بدون این همه بازی انحصاری کنسولها
احیانا این pc که بستن بلوری رام و پاور هم نمیخواد دیگه ؟؟؟
در ضمن xbox one قیمتش 500 دلاره با کینکت نه 550 دلار
و PS4 قیمتش 399 دلاره نه 550 دلار
اینا به هر دری میزنن اخرشم میبینن ای وای بازیاش و چی کار کنیم ؟
کی متالگیر و اینفموس و انچارتد و اردر و فورزا و گرن توریسمو و هزاران عنوان دیگرو بازی میکنه ؟

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
دقیقا این همون موضوعیه که یه عده خودشون رو میزنن به اون راه در مقابلش
به قول حسین حالا کدوم pc گیمری 6.7 سال این سیتم رو نگه میداره؟؟ اونم بدون این همه بازی انحصاری کنسولها
احیانا این pc که بستن بلوری رام و پاور هم نمیخواد دیگه ؟؟؟
در ضمن xbox one قیمتش 500 دلاره با کینکت نه 550 دلار
و PS4 قیمتش 399 دلاره نه 550 دلار
اینا به هر دری میزنن اخرشم میبینن ای وای بازیاش و چی کار کنیم ؟
کی متالگیر و اینفموس و انچارتد و اردر و فورزا و گرن توریسمو و هزاران عنوان دیگرو بازی میکنه ؟
PC بازان محترم تا زمانی که شبیه ساز برای اجرای این بازیها نباشه، کلا سلیقشون به این بازیها نمیخوره!
وقتی شبیه سازش اومد اونوقته که همون بازیهایی که تا دیروز سلیقشون نمیخورد رو با کیفیت بهتری اجرا میکنن و لذت هم می برن!

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
بالاترین و حرفه ای ترین سطح گیمینگ و بهترین و کاملترین شکل اون رو شما فقط با یک پی سی گیم می تونید تجربه کنید.

chimige

کاربر سایت
Aug 14, 2010
120
نام
majid
یک دونه dota 2 میارزه به صد تا tlou و gta v
حالا باز gow رو بگید یک چیزی

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
ارزش کنسول ها رو بازی های انحصاریشون هست نه قدرت سخت افزاریشون..این رو هنوز خیلی از PC فنها متوجه نشدن..شما 100 هزار دلار هم روی PC ایت خرج کنی نمیتونی رنگ یک بازی انحصاری رو روی pc ایت تجربه کنی.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
خوب گم اسپات هم نمی دونم واقعا ما را چی فرض کرده !! ظاهرا یادش رفته یک pcب علاوه بر کیس برای کار کردن به اسپیکر و مانیتور هم احتیاج داره !
کار به سیستم amdندارم ولی برای مثال همین انودیا و اینل را در نظر بگیرید

این cpuکه دیگه رسما منسوخ شده ! ! چه از لحاظ قدرتی چه از لحاظ تولید ! از نظر قیمتی هم بالای 230 هزار تومان هست البته اگه پیدا بشه !!!

کلا سری h61هم الان بالای 200 تومان پولش هست
کارت 750 هم الان ببین 750 تا 850 قیمتش با توجه به برند هست
ی کیس معمولی هم الان حدودا 100 تومان پولش هست
ی هارد 500 هم حدودا الان 160 هزار پولشش هست
4 گیگ رم هم الان حدودا 120 هزار پولشش هست در صورتی که الان رم کلی کنسول ها بیشتر از 4 گیگ هست !

الان این سیستمی که معرفی کرده ! واقعا از نظر قدرت دیگه حرفی برا گفتن نداره !

بماند که برای تهیه این سیستم ی اسپیکر .موس و کیبورد و ازهمه مهم تر ی مانیتور احتیاج هست که بالای 2 میلیون در میاد !
در صورتی که کنسول را می توان به راحتی به tv وصل کرد که دیگه تقریبا تو همه خونه ها ی tvپیدا میشه !

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
شما نمیخواد در مورد عده گسترده ای از افراد حکم بدی وقتی که هنوز پی نبردی hearthstone اصلا انحصاری pc نیست :)
به شما ربطی نداره، سرت به کار خودت باشه :)
چه جالب که حداقل شما قبول کردی همه چیز بستگی به سلیقه داره :) فکر میکنم خودتون هم فهمیدید اون گزاره های ناب قبلی با هم تناقض

خیلی قشنگی داشتن . ;) پس بی خود اظهار نظر نفرمایید انحصاری های PC بی کیفیت و آشغال و پرت و پلا هستن وقتی بازی متای خوبی دریافت میکنه

دلیل بر کیفیتش هست ولی لزوما باعث نمیشه من لذت ببرم . :) میتونی رجوع کنی به عکس تاپیک قبلی از سایت Metacritic البته میدونم

که الان دوباره میگی : " انحصاریهای PC اکثرا پرت و پلا هستن " درحالیکه امثال شما هیچ درکی از سبک استراتژیک اکثرا ندارن :))

به شخصه هیچ وقت لذتی که از بازیهای انحصاری PC بردم رو اصلا در 360 حداقل نتونستم تجربه کنم :)
شما یه لطفی در حق من و خودت کن، وقتی نمیفهمی طرفت چی میگه نقل قول نکن 8-|
در ضمن بنده کلی خاطره دارم با Red Alert 2 ،Age of Empires 2 و ...، همین الانشم منتظر عرضه C&C آنلاین بودم که متاسفانه کنسل شد

در ضمن پست دومم تو تاپیک اینه:
به نظر من %90 دلیلی که تو انتخاب پلتفرم برای بازی مؤثر هست سلیقه هستش و %10 بقیه اش هزینه
مثلا خودم، هم از اینکه رو صندلی بشینم و بازی کنم خوشم نمیاد هم اینکه دنبال بازی های JRPG هستم، خُب مسلما انتخاب اولم PS هست
تو اینکه تناقضی نیست، تو بقیه پست هامم اگه تناقضی میبینی نشون بده

البته بحث کردن با شما بی فایده اس چون با اون تیکه "درحالیکه امثال شما هیچ درکی از سبک استراتژیک اکثرا ندارن
yahoo_21.gif
" شخصیت و شعور خودتو به همه نشون دادی! :)

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
شما 100 هزار دلار هم روی PC ایت خرج کنی نمیتونی رنگ یک بازی انحصاری رو روی pc ایت تجربه کنی
PC و کنسول هر کدوم انحصاری خاص خودشون رو دارند و دلیل نمیشه چون تو یا هر کنسول گیمری که با عناوین PC حال نمی کنه، کل این پلتفرم رو زیر سوال ببره (این هزار بار خطاب به تمامی افرادی که چنین طرز تفکری دارند)
یک PC گیمر از GOW خوشش نمیاد، یک کنسول گیمر هم از DOTA ... چه مشکلیه که همه انقدر تمایل دارند این دو قشر رو بندازند به جون هم؟ :-/
راستی یک خورده Open - Mind تر هم نظر بدید بد نیست ;)) چرا ده هزار دلار؟؟! همین سیستم Gamespot رو طرف میبنده + یک PS3 نو که سرجمع هر دو با هم هزار دلار هم نمیشه! (تازه اگر PC گیمر واقعی بخواد که عناوین کنسولی رو تجربه کنه)
حالا هی دوباره بگید 2 میلیون دلار، 10 هزار دلار ... :)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر