Free TO Play

سلام
با توجه به گسترش روزافزون بازیهای رایگان (Free to play) تصمیم گرفتم تا این گفتگو رو ایجاد کرده و درمورد بازی های مختلف گفتگو کنیم و نتیجه را در پست اول قرار بدیم تا بتونیم بازی مورد علاقمون تو سبک های مختلف رو پیدا کنیمچرا که ما تو ایران محدودیت هایی داریم که امکان آزمون و خطا در مورد بازی ها رو نمیده .پس خوبه که تجربیات همدیگر از این قبیل بازی ها رو به طور سازماندهی شده تری به اشتراک بذاریم.
سعی می کنم به مرور زمان پست اول رو آپدیت کنم .
از تمام کسانی که با نظراتشون به من تو بهتر شدن این تاپیک کمک می کنن ممونم . به خصوص kparsakia , zeus1

.............................................................................................................
لیست بازی های پیشنهادی

MOBA
این بازی ها از بهترین های سبک MOBA هستند البته بازی های دیگری هم هستند اما این ها بهترینن.
با توجه به شباهت هایی که دارن ، هرکدوم شیوه خاص خودشو داره که باعث میشه تجربه متفاوتی از این سبک داشته باشید

SHOOTER

این بازی shooter سوم شخص هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره Gamespot بهش 8.5 داده.بزرگترین مشکلش حجم بالای اونه که باید 12.2 گیگ رو دانلود کنید !

این بازی FPS هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره و امتیازات خوبی گرفته . Gamespot بهش 8 داده. از طریق استیم قابل دانلوده و 4 گیگ حجمشه.

این بازی FPS هست .از طریق استیم قابل دانلوده و حجمش موقع دانلود 1.6 گیگ هست .گرافیک و گیم پلی خوبی داره .

Alliance of Valiant Arms
سبک :‌FPS
حجم :‌ 4.8 GB
سایت :‌ ava.aeriagames.com
توضیحات :‌از طریق استیم قابل دانلود هست

SIMULATOR
سبک : MMO
حجم : 4.5 GB
سایت : World of Tanks — Free Online Game

MMORPG
Rift
سبک : MMORPG
حجم : 9 GB
سایت : RIFT®

Tera : Rising
حجم : 22 GB
سایت : Home - Tera Europe

سبک :‌ MMORPG حجم :‌ 7.2 GB
سایت :‌ http://www.ageofwushu.com & Age of Wulin Official Website - Free to Play Martial Arts MMORPG
توضیحات : ناشر این بازی تو امریکای شمالی snail games با نام age of wushu و تو اروپا gpotato با نام age of wulin هست.

Aion : Ascension
حجم : 27 GB
سایت : AION Free-to-Play

Vindictus
سبک:MMORPG
حجم : 2 GB
سایت : Vindictus
توضیحات : از طریق استیم قابل دانلود هست

ACTION RPG

سبک : Action RPG
حجم : 2.98 GB
سایت : Dragon Nest - The Number 1 Action RPG

Path of Exile

حجم : 5.49 GB
سایت : www.pathofexile.com

C9 (Continent of the Ninth Seal)
حجم : 4.7 GB
سایت : Unrivaled Action RPG - C9

..............................................................................................................

لیست سبک MOBA

Dota 2
League of legend
Heroes of newerth
Smite

..............................................................................................................

لیست
سبک SHOOTER

Planetside 2
Hawken
Battlefiled hero
Mechwarrior Online
Team Fortress 2
CrossFire: Rival Factions
Ghost recon online
APB reloaded
Blacklight Retribution
Tribes Ascend
Arctic Combat
A.V.A
Renaissance Heroes
Tactical intervention

.............................................................................................................

لیست سبک SIMULATOR

Wolrd of tanks
War Thunder: World of Planes
Need for speed World

لیست سبک RPG

FireFall
Rift
Marvel Heroes
Dragon Prophet​
Dragon nest
Warframe
Tera : rising
RaiderZ
Allods Online
EverQuest II
DC Universe Online
Star Wars : The Old Republic
Aion: Ascension
Lord of the ring online
Age Of Conan
Vindictus
Runes of Magic
Aika online
Perfect world
Dungeons and Dragons Online
The Runescape
Savage 2
Realm of the Mad God
Neverwinter
Age of Wulin/Wushu
C9

Coming Soon

Warface
Otherland
Core Blaze
Kingdom Under Fire II
Prime World
End of Nations
Ragnarok 2
LoadOut
C&C
Cabal 2
Infinite Crisis

آخرین ویرایش:

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
سلام.
بازی Dragon nest بازی خوبیه ؟؟؟
اینجوری که تو تاپیکش نوشته بود بازی mmorpg هست که خودت باید کاراکتر رو کنترل و حمله هاش دست خودته (مثل داج و پری کردن)
می خواستم ببینم این بهترین بازی تو این سبک هست یا نه ؟؟؟ (البته رایگان باشه و ایران رو تحریم نکرده باشه)

ممنون.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام.
بازی Dragon nest بازی خوبیه ؟؟؟
اینجوری که تو تاپیکش نوشته بود بازی mmorpg هست که خودت باید کاراکتر رو کنترل و حمله هاش دست خودته (مثل داج و پری کردن)
می خواستم ببینم این بهترین بازی تو این سبک هست یا نه ؟؟؟ (البته رایگان باشه و ایران رو تحریم نکرده باشه)

ممنون.
این بازی رایگان هست و ایران رو هم تحریم نکرده .
اینجا یه نقد در موردش هست امیدوارم مفید باشه
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/487/view/reviews/load/163

آخرین ویرایش:

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
این بازی رایگان هست و ایران رو هم تحریم نکرده .
اینجا یه نقد در موردش هست امیدوارم مفید باشه
Dragon Nest Review - Much Fun Beneath the Surface - MMORPG.com

دستت درد نکنه ...
می خواستم ببینم کلاً بازیش رو توصیه میکنید ؟؟؟
یا وقت تلف کردنه و برم یه بازی آنلاین دیگه بازی کنم ؟؟؟

راستی ، بهترین بازی شوتر فری تو پلی چیه ؟؟؟

آخرین ویرایش:

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
دستت درد نکنه ...
می خواستم ببینم کلاً بازیش رو توصیه میکنید ؟؟؟
یا وقت تلف کردنه و برم یه بازی آنلاین دیگه بازی کنم ؟؟؟

راستی ، بهترین بازی شوتر فری تو پلی چیه ؟؟؟
اینایی که گذاشتم جز بهترین ها هستند
بقیش بستگی به سلیقه خودت داره . هر بازیی سبک و ویژگی های خاص خودشو داره . باید ببینی تو از چی خوشت میاد
مثلا من از dota خشم میاد رفیقم از league of legend یا یکی دیگه از HEROES OF NEWERTH. البته اینای که الان گفتم moba هستند .
کلا یه پیشنهاد بهت می کنم : هیچ وقت دنبال بهترین نباش دنبال بازیی باش که باهاش حال می کنی !

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
اینایی که گذاشتم جز بهترین ها هستند
بقیش بستگی به سلیقه خودت داره . هر بازیی سبک و ویژگی های خاص خودشو داره . باید ببینی تو از چی خوشت میاد
مثلا من از dota خشم میاد رفیقم از league of legend یا یکی دیگه از HEROES OF NEWERTH. البته اینای که الان گفتم moba هستند .
کلا یه پیشنهاد بهت می کنم : هیچ وقت دنبال بهترین نباش دنبال بازیی باش که باهاش حال می کنی !

آخه من که نمیتونم هی بازی دانلود کنم بعدش هم خوشم نیاد :d پس بهترین کار اینه که یه بازی دانلود کنم که افراد زیادی ازش خوششون میاد ...
من فقط دنبال یه بازی بی دردسرر میگردم ...
ایران رو تحریم نکرده باشه ، سروراش هم نصبتاً شلوغ باشه (یه 4 نفر بازیش کنن)
یه شوتر خوب بهم معرفی کنید (کال آف مدرن 2 و 3 رو بازی کردم)

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
باید ببینی سلیقت چیه . شما MMORPG مثل wow و gw2 بیشتر دوست داری ؟
یا یه بازی action که pvp based هست میخوای که شباهت کمی به MMORPG های واقعی داره؟
شوتر خوب با کیفیت برو Arctic Combat یا صبر کن برا Warface !
در ضمن dragon nest بهترین تو سبکش نیست!!
Tera بهترینه ولی حجمش زیاده... اگه حجم کمتر میخوای (کمتر از tera) و بهتر از dragon nest برو c9 !

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
باید ببینی سلیقت چیه . شما MMORPG مثل wow و gw2 بیشتر دوست داری ؟
یا یه بازی action که pvp based هست میخوای که شباهت کمی به MMORPG های واقعی داره؟
شوتر خوب با کیفیت برو Arctic Combat یا صبر کن برا Warface !
در ضمن dragon nest بهترین تو سبکش نیست!!
Tera بهترینه ولی حجمش زیاده... اگه حجم کمتر میخوای (کمتر از tera) و بهتر از dragon nest برو c9 !

دستت درد نکنه ...
خودمم تو فکر Arctic Combat بودم ...
فقط یه چیزی ، بازی رو از سایت اصلی دانلود و توش ثبت نام کنم؟ :
Free-to-play Online Tactical Shooter - Arctic Combat

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
من دوباره پست اول رو دیدم!

اگه میخوای بهترین بازی ممو رو انتخاب کنید که بدون شک تو سبک mmorpg بازی Allods اول میشه ، طبق تجربه خودم ،دوستان و سایتهای ممو!

بازیهای Vidictus، Tera DragonNest ، C9 هم اکشن ممو هستن، Dragon Nest بر خلاف گرافیک کارتونیش داستان داره و جزو معدود بازیهایی هست که کات سن داره، (CG نیستن ) البته من اوایل که این بازی اومده بود تونستم این بازی رو بازی کنم و اونموقع فقط سرور آمریکا داشت بازی و منم مجبور بودم به خاطر مشکل آی پی با قند شکن بازی کنم و هی چپ و راستم بازی منو مینداخت بیرون هیچوقت نتونستم درست بازی کنم

Vindictus و C9 هم یه جور Dungeon Crawler (درس نوشتم) هستن یعنی شما همش داخل دانجن ها هستید و ماموریتها داخل این دانجن ها هستند و هی باید گریند کنید، برای خود من که واقعا خسته کنندس یه مرحله رو 5 یا 6 بار باید تکرار کنید البته در مورد بازی C9 شک دارم چون اینم نتونستم درست بازی کنم

این بازی Vidictus هم با موتور Source ساختن و از لحاظ جزییات کاراکتر ها و شخصی سازی واقعا کم نظیره

بعد من از بازی Dragon Nest و C9 بیشتر تعریف شنیدم تا بازی Tera

من پست مربوط به خودم رو که در مورد بازیهای که قراره بیاد رو ویرایش کردم و چند تا بازی مهم رو اضافه کردم بهش یه نگاه بهش بکنید بد نیس

شنیدم این بازی D&D هم کلی جایزه برده همچین دست کم نگیرینش

این لیست انتخابها هم دیگه خیلی داره شخصی میشه یه نظر سنجی بزاری بهتر نیست؟ مثلا من از Archlord چه شماره یه یا دو اصلا تجربه خوبی ندارم و خط نخورده در حالی که Aika خط خورده

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
D&D بازی عالی ولی p2w هست !
Allods رو قبول دارم :D هم سلیقه ایم :)
در مورد c9 , tera , dragon nest
dragon nest که خیلی leveling خسته کننده ای داره ولی c9 بهتره . اما Tera چون تازه مجانی شده تو ایران خیلی مرسوم نیست . ولی جزو بهترین ها و پر طرفدار ترین هاست

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
من که از اون اولی که Tera معرفی شد خوشم اومد ازش کلاینتشم دادم برام دانلود کردن ولی هر کاری کردم نتونستم تریالشو بازی کنم بعدا هم که آپدیت اومد براش که خود آپدیت اندازه حجم یه بازی بود!

یه نفر میتونه این فایل اجرایی بازی C9 رو برام بفرسته؟ فقط فایل exe شو میخوام

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
من دوباره پست اول رو دیدم!

اگه میخوای بهترین بازی ممو رو انتخاب کنید که بدون شک تو سبک mmorpg بازی Allods اول میشه ، طبق تجربه خودم ،دوستان و سایتهای ممو!

بازیهای Vidictus، Tera DragonNest ، C9 هم اکشن ممو هستن، Dragon Nest بر خلاف گرافیک کارتونیش داستان داره و جزو معدود بازیهایی هست که کات سن داره، (CG نیستن ) البته من اوایل که این بازی اومده بود تونستم این بازی رو بازی کنم و اونموقع فقط سرور آمریکا داشت بازی و منم مجبور بودم به خاطر مشکل آی پی با قند شکن بازی کنم و هی چپ و راستم بازی منو مینداخت بیرون هیچوقت نتونستم درست بازی کنم

Vindictus و C9 هم یه جور Dungeon Crawler (درس نوشتم) هستن یعنی شما همش داخل دانجن ها هستید و ماموریتها داخل این دانجن ها هستند و هی باید گریند کنید، برای خود من که واقعا خسته کنندس یه مرحله رو 5 یا 6 بار باید تکرار کنید البته در مورد بازی C9 شک دارم چون اینم نتونستم درست بازی کنم

این بازی Vidictus هم با موتور Source ساختن و از لحاظ جزییات کاراکتر ها و شخصی سازی واقعا کم نظیره

بعد من از بازی Dragon Nest و C9 بیشتر تعریف شنیدم تا بازی Tera

من پست مربوط به خودم رو که در مورد بازیهای که قراره بیاد رو ویرایش کردم و چند تا بازی مهم رو اضافه کردم بهش یه نگاه بهش بکنید بد نیس

شنیدم این بازی D&D هم کلی جایزه برده همچین دست کم نگیرینش

این لیست انتخابها هم دیگه خیلی داره شخصی میشه یه نظر سنجی بزاری بهتر نیست؟ مثلا من از Archlord چه شماره یه یا دو اصلا تجربه خوبی ندارم و خط نخورده در حالی که Aika خط خورده
2 archlord تو لیست coming soon هست !
vindicut رو خودم هم به این نتیجه رسیدم که برای لیست اصلی خوبه .
dragon nest هم تو لیست اصلی هست.
میمونه c9 و aika و
D&D
که من باید بیشتر بررسی کنم. اگه نظری در موردشون دارید بگید.
tera بازی خوبیه فقط حجمش بالاست
در مورد نظر سنجی زیاد موافق نیستم چون من به دنبال یه سری بازی خوب هستم نه انتخاب بهترین بازی ،
من امیدوارم بتونم یه سری بازی که ارزش دارن انتخاب کنم (البته با کمک شما) تا دیگران از بین اونها بتونن مطابق سلیقشون یکی رو انتخاب کنن
البته منم دلم نمی خواد انتخاب ها شخصی باشه وگرنه من به عنوان مثال planetside رو نمی ذاشتم . این بازی خیلی خوبه اما به سلیقه من سازگار نیست و برخی بازی های دیگه

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
به نظر من :
D&D کامل مجانی نیست! نذار
c9 رو بذار ولی به جای Dragon nest
aika من نظری ندارم . ولی بازی های بهتری هم هست !
vindictus خوبه ولی گفتم تو ایران بازی کردنش سخت میشه...
Allods کاملا رایگان!
secret world پولیه متاسفانه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر