fpsc

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
سلام دوستان!
اینجا فقط در مورد کار با نرم افزار fpsc صحبت می شه و پرسش و پاسخ انجام می شه!فقط لطفا کسانی که این نرم افزار را بچه گانه می دانند چیزی ننویسند.ممنون می شم!
اولین سوالات را خودم می پرسم:
1-ما هر سیوی را که انجام می دهیم,یک مرحله است یا یک بازی!(نمی دونم فهمیدید یا نه!)
2-چه جوری بعد از انجام کار خود بازی را بسازیم؟
2-چه جوری می شه آسمان را صبح کرد؟
منتظرم!(دوستان!خیلی فوریه!)

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
سلام دوستان!
اینجا فقط در مورد کار با نرم افزار fpsc صحبت می شه و پرسش و پاسخ انجام می شه!فقط لطفا کسانی که این نرم افزار را بچه گانه می دانند چیزی ننویسند.ممنون می شم!
اولین سوالات را خودم می پرسم:
1-ما هر سیوی را که انجام می دهیم,یک مرحله است یا یک بازی!(نمی دونم فهمیدید یا نه!)
2-چه جوری بعد از انجام کار خود بازی را بسازیم؟
2-چه جوری می شه آسمان را صبح کرد؟
منتظرم!(دوستان!خیلی فوریه!)

هر سیوی از بازی به عنوان چک پوینت کاربر محسوب میشه که بار های بعدی از اونجا لود میشه.

بعد از انجام عملیات ساخت بازی رو با زدن گزینه Build Game از منو فایل میتونید بسازید.

در قسمت Build Game و در بخش Level Setting در گزینه Global Script در آپشن Level Setup میتونید موارد گزینه Sky رو به هر حالتی تغییر بدید.

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
هر سیوی از بازی به عنوان چک پوینت کاربر محسوب میشه که بار های بعدی از اونجا لود میشه.
منظورم را متوجه نشدید.منظورم اینه که هر فایل که می سازیم یک بازی است یا یک مرحله از بازی.
در ضمن.من وقتی build game را می زنم,یه هو صفحه قفل می کنه و کامپیوترم قفل می کنه وباید ریستارت کنم.می شه کمکم کنید؟

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
منظورم را متوجه نشدید.منظورم اینه که هر فایل که می سازیم یک بازی است یا یک مرحله از بازی.
در ضمن.من وقتی build game را می زنم,یه هو صفحه قفل می کنه و کامپیوترم قفل می کنه وباید ریستارت کنم.می شه کمکم کنید؟

یک مرحله هست.

کارت گرافیک؟

DX9 نسخه نوامبر به بعد باید نصب باشه

ویندوز فقط باید XP باشه سرویس پک 2

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
یک مرحله هست.

کارت گرافیک؟

DX9 نسخه نوامبر به بعد باید نصب باشه

ویندوز فقط باید XP باشه سرویس پک 2
کارت گرافیکم 256 است و ویندوز xp sp2 دارم.ولی نمی دونم کدوم نسخه ی dx دارم.اگه می شه,یه نفر لینک دانلود dx9 نسخه ی نوامبر به بعد را بزاره.
راستی!یه سوال:وقتی یه اتاق درست می کنم,چه جوری می تونم براش در بزارم.(می دونم در کجاست ولی وقتی انتخاب می کنم نمی دونم چه جوری بزارم!(از اتاق های آماده ی بخش prefab استفاده نمی کنم!))
در ضمن می تونید بگید چه جوری میتونم برای اتاق هام سقف بزارم؟

آخرین ویرایش:

Hotsun

کاربر سایت
Oct 27, 2010
29
اوه اوه اوه...

متاسفانه شما خیلی مبتدی هستین پس میتونید رو من حساب کنید/به زودی بازی که با FPSC رو ساختم میذارم تا همه تعجب کنند,آخه چیزایی داره تا حالا تو هیچ بازی ایرانی نبوده.

-خب در رو باید از توی سگمنت هاتون بیارین و بذارین نه از انتیتی بانک/بعد از انتخاب دری که در ادامه اسمش use نوشته شده میتونید بذارینش و اگه Key باشه باید کلید داشته باشین براش و اگر Fake باشه اصلاً باز نمیشه Auto هم که میرید طرفش اتوماتیک باز میشه.
در ضمن یه چیزی هست به نام CSG Subtract که درها و پنجره ها تو FPSC سر خود دارن و به صورت سبز دیده میشه یعنی وقتی در رو انتخاب میکنین میبینین انگار سبزه ولی سبزیش تو بازی دیده نمیشه و فقط برای اینه که دیوار رو حذفش کنه یعنی اینطور نشه که در رو باز میکنین پشتش دیوار باشه.پس بعد از انتخاب در روی دیواری قرارش بدین که میخواین جاش در قرار بگیره.

برای سقف گذاشتن هم کافیه با فشار دادن کلید + یک طبقه بالا بروین و بعد زمین طبقه بالا رو که میشه سقف طبقه پایین رو قرار بدین.

هر سوالی اعم از ساخت محیط و ایمپورت مدل ها تا بحث های حرفه ای از قبیل افکت ها و تغییر در سورس انجین رو پاسخگویی میکنم.
پس منتظرم.

a.ch_editor

کاربر سایت
Jan 21, 2011
87
نام
علی
من همه چیز fpsc میشناسم
ولی
مثلا من اسلحه میگیرم یا در باز میکنم en مینویسه من میخوام fa یا همون فارسی بنویسه اگه میشه کمک کنید
و
من با مکس مپ بازی ساختم باید فرمت x کنم تا توی fps بیاد بالا ؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر