PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
امیدوارم بازی یه سه چهارتا dlc بزرگ بگیره و بعدا دوباره یه نسخه ی جدید منتشر بشه به همراه dlc ها تا متای بازی بالاتر بره
اقا من چون مثل خودت به بازی علاقه داشتم تمام پست هاتو میدیدم و اپدیت هایی که تو تاپیک بازی میدادی و مینوشتی را میخوندم .یه پستی چند روز قبل ریلیز بازی گذاشتی که فعلا نمیتونی بازی را تجربه کنی که به شدت برام شوکه کننده و عجیب بود و حس کنجکاوی و فضولیمم گل کرد .اگه دوست داشتی جواب بده .یعنی چی که نمیتونی بازی را تجربه کنی ؟؟؟؟ اگه ps5 نداری که بحثش جداست ولی اگه داری و سراغ بازی نمیری یه گناه نابخشودی هستش :D
مگه برای شما که فن چند اتیشه بازی هستی بازی مهم تر از این وجود داره که نخوای سراغش بری .اگه نگران افت فریم و اینا هستی همش چرنده تو این بیست و چند ساعتی که بازی کردم به ندرت افت فریم داره که اصلا هم تو تجربه بازی تاثیر نزاشته.
بابا امثال شما باید بازی را همون روز که برای پیش فروش میزارن تو اکانتش پری اوردر داشته باشه :D B-)

• Like
Reactions: Reza.zareei

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
اقا من چون مثل خودت به بازی علاقه داشتم تمام پست هاتو میدیدم و اپدیت هایی که تو تاپیک بازی میدادی و مینوشتی را میخوندم .یه پستی چند روز قبل ریلیز بازی گذاشتی که فعلا نمیتونی بازی را تجربه کنی که به شدت برام شوکه کننده و عجیب بود و حس کنجکاوی و فضولیمم گل کرد .اگه دوست داشتی جواب بده .یعنی چی که نمیتونی بازی را تجربه کنی ؟؟؟؟ اگه ps5 نداری که بحثش جداست ولی اگه داری و سراغ بازی نمیری یه گناه نابخشودی هستش :D
مگه برای شما که فن چند اتیشه بازی هستی بازی مهم تر از این وجود داره که نخوای سراغش بری .اگه نگران افت فریم و اینا هستی همش چرنده تو این بیست و چند ساعتی که بازی کردم به ندرت افت فریم داره که اصلا هم تو تجربه بازی تاثیر نزاشته.
بابا امثال شما باید بازی را همون روز که برای پیش فروش میزارن تو اکانتش پری اوردر داشته باشه :D B-)
مشکل نداشتن کنسول ps5 مگرنه اول از همه بازیش میکردم

• Like
Reactions: ashe

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
یه نکته دیگه هم که FFXVI داره، کلا شخصیت های دوست داشتنیشه. بخصوص Jill! بعد از FFVIII و ایترنال لاو من رینوآ، جیل تنها وایفو درست حسابی هست که تو FF های بعدی دیدیم! خیلی کراش منه :(

و اینکه نمیدونم حالا به خاطر دست داشتن تیم تولید KH ـه یا علاقه یوشیپ یا چی، ولی بازی چه لحظات جالب KH طوری داره:D اهل فن میدونن منظورم چیه:D
کلا ماکان به چهره زنهای بازی دقت کن همشون خوشگلن حتی اون زنی که تو یه بیابون دور افتاده تو یه کافه کار میکنه :x :x =P~=P~=P~=P~

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,356
کلا ماکان به چهره زنهای بازی دقت کن همشون خوشگلن حتی اون زنی که تو یه بیابون دور افتاده تو یه کافه کار میکنه :x :x =P~=P~=P~=P~

آره همه خوشگلن واقعا. هرچقدر بازی های غربی در این زمینه بد عمل میکنن و هر روز یه سری موجود کریه المنظر رو به اسم شخصیت اصلی معرفی میکنن، ژاپنی ها پرچم رو نه تنها بالا نگه میدارن، بلکه بالاتر هم میبرنش:D اون از ریمیک RE4 و ایدا، اینم از ایشون:D

ولی خوب Jill به شدت کراش منه:D یعنی فقط مساله خوشگلیش نیست، خیلی جذابه:D ضمن اینکه اصلا هم کارکتر اروتیکی نیست و لباس اغوا کننده ای هم نداره. ولی از این دختر مهربوناس که من دوست دارم:D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401
آره همه خوشگلن واقعا. هرچقدر بازی های غربی در این زمینه بد عمل میکنن و هر روز یه سری موجود کریه المنظر رو به اسم شخصیت اصلی معرفی میکنن، ژاپنی ها پرچم رو نه تنها بالا نگه میدارن، بلکه بالاتر هم میبرنش:D اون از ریمیک RE4 و ایدا، اینم از ایشون:D

ولی خوب Jill به شدت کراش منه:D یعنی فقط مساله خوشگلیش نیست، خیلی جذابه:D ضمن اینکه اصلا هم کارکتر اروتیکی نیست و لباس اغوا کننده ای هم نداره. ولی از این دختر مهربوناس که من دوست دارم:D
1687589089137.png

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
682
بنظرم وقتی بازی غیر خطی میسازی یا حالا نیمه جهان باز یا جهان باز، حداقل دنیای بازی باید ارزش وقت گذاشتن داشته باشه، تا اینجا Art direction فوق العادست ولی دنیای بازی هم چیز خاصی نداره، چندتا دشمن هست که خواستی میتونی باهاشون بجنگی و پوینت بیشتر بگیری. (ما Action-Adventure داریم از نسل گذشته محتوای فرعی بیشتری داشته تا FF XVI) مثلا میتونستن یه سری یادداشت یا کالیکتیبل بذارن درباره Lore و دنیای بازی.

ایراد دوم این دیالوگ های بازی با کرکترا هستش. عملا به گیمر هیچ اطلاعاتی نمیده و کاملا حالت Cringe داره. مخصوصا دیالوگ مراحل فرعی خیلی افتضاحه.

من به غیر از دمو سه ساعت دیگه بازی کردم و تقریبا میشه گفت بازی به چه سمتی میره. فقط میمونه داستان که آخر سر باید نظر داد.

اینکه بازی حتی یه باگ یا گلیچ نداره هم واقعا زیباست کاش بقیه توسعه دهنده یاد بگیرن. ساندترکا هم فوق العاده هستن.

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,308
من واقعا دارم از بازی لذت می برم :D گیم پلی و داستان و شخصیت پردازی ها عالی هستن انقدر خوبن که کلا می بینم کسی از بازی ایراد های فریم ریت و RPG نبودن و متا و.... می گیره خندم می گیره از بس که این بازی روح تازه ای بهم داده و همه این موارد برام برده زیر سایه خودش.
بشینید از بازی لذت ببرید که بعد از مدت ها جواهر ساختن برای این سری بازی.:D

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
847
من الان حدود ۷۵ درصد بازی را رفتم تا اینجایی که بازی کردم واقعا بازی حقش بود متای بالای ۹۰ بگیره اگه اسکوار یه چنتا نکته ریز را رعایت می‌کرد.اول اینکه این حجم از ساید کوئست های بی ارزش بازی را کمتر میکرد .تعداد کمتر ولی پر بارتر.
دوم اینکه شما که جهان به این قشنگی ساختید حالا چهار تا سیاه پوست هم مینداختید این گوشه و کنارها به عنوان یه npc تا سایت های عنتری که ۶ دادن مثلا ۸ میدادن .همین بازی را میورد روی ۹۰.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
من الان حدود ۷۵ درصد بازی را رفتم تا اینجایی که بازی کردم واقعا بازی حقش بود متای بالای ۹۰ بگیره اگه اسکوار یه چنتا نکته ریز را رعایت می‌کرد.اول اینکه این حجم از ساید کوئست های بی ارزش بازی را کمتر میکرد .تعداد کمتر ولی پر بارتر.
دوم اینکه شما که جهان به این قشنگی ساختید حالا چهار تا سیاه پوست هم مینداختید این گوشه و کنارها به عنوان یه npc تا سایت های عنتری که ۶ دادن مثلا ۸ میدادن .همین بازی را میورد روی ۹۰.
به نظرم هوگو رو سیاه میکردن با مردمش رو کافی بود

• Like
Reactions: reza8 and ashe

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,308
واقعا با یوشیدا حال کردم که پای دنیایی که ساخته ایستاد پرچمش بالاس پایشم تو .....سیاه پوستا :D

بقیه سازنده ها هم باید ازش یاد بگیرن که به کسی تو این دنیا بدهکار نیستن.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
یه سوال از کسایی که بازی رو زدن رو کاور یه جا از بدن کلایو شبیه افریت میشه مثل بقیه آیکان ها که از قدرتشون تو حالت انسانی استفاده میکنن می خواستم بدونم از خود افریت هم کومبو داریم تو بازی تو حالت انسانی مثل بقیه آیکان ها؟

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,854
بنظرم وقتی بازی غیر خطی میسازی یا حالا نیمه جهان باز یا جهان باز، حداقل دنیای بازی باید ارزش وقت گذاشتن داشته باشه، تا اینجا Art direction فوق العادست ولی دنیای بازی هم چیز خاصی نداره، چندتا دشمن هست که خواستی میتونی باهاشون بجنگی و پوینت بیشتر بگیری. (ما Action-Adventure داریم از نسل گذشته محتوای فرعی بیشتری داشته تا FF XVI) مثلا میتونستن یه سری یادداشت یا کالیکتیبل بذارن درباره Lore و دنیای بازی.

ایراد دوم این دیالوگ های بازی با کرکترا هستش. عملا به گیمر هیچ اطلاعاتی نمیده و کاملا حالت Cringe داره. مخصوصا دیالوگ مراحل فرعی خیلی افتضاحه.

من به غیر از دمو سه ساعت دیگه بازی کردم و تقریبا میشه گفت بازی به چه سمتی میره. فقط میمونه داستان که آخر سر باید نظر داد.

اینکه بازی حتی یه باگ یا گلیچ نداره هم واقعا زیباست کاش بقیه توسعه دهنده یاد بگیرن. ساندترکا هم فوق العاده هستن.
منم در حد ۵-۶ ساعت رفتم دقیقا تنها مشکلی که داره همین مأموریت جانبی و همچنین دنیای خالی هست مگر اینکه در ادامه تغییر کنه. تا اینجا چندتا تا محیط بزرگ دیدم که هرچی گشتم هیچ چیزی جز چندتا دشمن توشون نبود. این خالی بودن محیط یجورایی منو یاد فوراسپوکن انداخت البته این دوتا بازی کلا تو دوتا لیگ جدا هستن قابل مقایسه نیستن. بازیو اگر خطی برین عالیه ولی بخوای تو محیط بگردی ناامید میشی. در کل گیم پلی عالیه و بازی هم بشدت سینمایی و حماسی هست و داریم لذت میبریم ولی یسری ایرادات هم داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر