PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
حالا من خیلی حوصله بحث ندارم و نظر شما هم قطعا بسیار محترمه، اما 15 که اصلا فف نبود، 14 هم یه چیز آنلاینه و ملاک خوبی برای سنجش نیست. اینجا باید اول تعریف کنید منظورتون از روح فف چی هست که تو 15 بوده مثلا، اما تو 16 نیست. شاید مثلا فاصله گرفتن از اون تم استیم پانکی منظور باشه، نمیدونم. اما به هر صورت 16 خیلی خیلی فف کلسیکی هست. فقط بسیار اکشن شده که اونم چون خوب در امده من شخصا کشیدم بیرون بهش گیر نمیدم:D

در کل امیدوارم بازی خوبی بشه، بخصوص متا +90 بگیره و طیف بسیار زیادی باهاش حال کنن در نتیجه فف های بیشتری ساخته بشه.
من امیدوارم گوتی شه بودجه فاینال ها افزایش پیدا کنه دیگه یه گیم رو تبدیل نکنن به 3 تا گیم خورد خورد بدن ملت

• Like
Reactions: Farh@d

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
حالا من خیلی حوصله بحث ندارم و نظر شما هم قطعا بسیار محترمه، اما 15 که اصلا فف نبود، 14 هم یه چیز آنلاینه و ملاک خوبی برای سنجش نیست. اینجا باید اول تعریف کنید منظورتون از روح فف چی هست که تو 15 بوده مثلا، اما تو 16 نیست. شاید مثلا فاصله گرفتن از اون تم استیم پانکی منظور باشه، نمیدونم. اما به هر صورت 16 خیلی خیلی فف کلسیکی هست. فقط بسیار اکشن شده که اونم چون خوب در امده من شخصا کشیدم بیرون بهش گیر نمیدم:D

در کل امیدوارم بازی خوبی بشه، بخصوص متا +90 بگیره و طیف بسیار زیادی باهاش حال کنن در نتیجه فف های بیشتری ساخته بشه.

من هم اصلا قصدم بحث نیست اما شما کلاچیزهایی که من نوشتم رو درست نخوندی هیچ یک رو.

من گفتم در مقایسه با چهارده، دو شماره ی پانزده و شانزده اون روح رو ندارند.

من هم امیدوارم که فروش خیلی خوبی داشته باشه و سودش خرج گسترش 14 بشه .

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
انقدر ملت گفتن گیم غربی شده والا با اون تم اصلی که شنیدم آهنگ انیمه ای بودش فقط میشه گفت گیم اکشن شده ، خون ریزی و چندتا صحنه مثبت 18 بهش اضافه شده مگرنه هنوزم ژاپنی پسنده

• Like
Reactions: Deathbringer

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,967
نام
فرهاد
بعد از فف 10، این 16 تنهایی فاینالی هست که میشه گفت تا حدودی فن‌های قدیمی رو تونسته کمی راضی کنه! هر چند کلا داریم تو هر سری به DMC نزدیکتر میشیم، ولی با دیدن تریلرهای 16 کمی نور امید زنده شد. امیدوارم فاجعه 15 رو کامل پاک کنه ببره

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241

?Do you think Clive is a Blue Mage

در این بازی تا جایی که دیدیم خبری از کلاس نیست.
پیش تر من این طور فکر میکردم که بارناباس، بندیکتا، هوگو و دیون هم مثل جیل و سید در جایی از بازی، متحد و یار کلایو میشن.
اما تمام چیزهایی که در تریلر ها دیدیم این طور نبوده.

با توجه به اینکه کلایو قابلیت فرم آیکان های این افراد رو بدست میاره، به نظر من کلایو باید یک Bluemage باشه.
در تریلر آخر هم یک جا در فایت بین ایفریت و تایتان وقتی که تایتان یک Ability میزنه، کلایو میگه فکر میکنی فقط خودت بلدی ؟ ( یک همچین چیزی، من دقیقش رو یادم نیست چون تریلر رو 2 بار همون شب دیدم ).
بعد از اینکه کلایو این رو میگه، بالای صفحه متنی ظاهر میشه که کلایو این Ability رو یاد گرفت.

به نظر شما هم کلایو یک Bluemage هست؟

مورد دوم هم که بهش دقت کردم این هست که اگر جیل و سید و تورگال هر از گاهی در بازی در کنار کلایو هستند و میجنگند، کاملا بصورت نمادین 4 نفره بودن پارتی در شماره های کلاسیک رو دارن نشون میدن.

• Like
Reactions: reza8

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
241
بعد از فف 10، این 16 تنهایی فاینالی هست که میشه گفت تا حدودی فن‌های قدیمی رو تونسته کمی راضی کنه! هر چند کلا داریم تو هر سری به DMC نزدیکتر میشیم، ولی با دیدن تریلرهای 16 کمی نور امید زنده شد. امیدوارم فاجعه 15 رو کامل پاک کنه ببره

12 تا حد بسیار مناسبی و 14 بیش از حد تصور هر کسی، فن های قدیمی رو راضی کرده بودند.
از نظر بسیار زیادی از منتقدین و فن ها بعد از 10، این 14 بود که همه جوره تمام المان های این سری رو در خودش داشت.
من خاطرم هست وقتی اکسپنشن Shadowbringers اومد خیلی ها در review این طور نوشتند که بعد از بیش از 2 دهه بلاخره یک Final Fantasy درست و حسابی اومد.
و اکسپنشن Endwaker بسیار بسیار قوی تر از Shadowbringers ظاهر شد در این حد که از نظر بسیاری، بهترین داستانی بود که یک نفر در عمرش میتونه تجربه کنه.

ولی 13 و همون طور که شما گفتی خصوصا 15 👎👎👎

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza

?Do you think Clive is a Blue Mage

در این بازی تا جایی که دیدیم خبری از کلاس نیست.
پیش تر من این طور فکر میکردم که بارناباس، بندیکتا، هوگو و دیون هم مثل جیل و سید در جایی از بازی، متحد و یار کلایو میشن.
اما تمام چیزهایی که در تریلر ها دیدیم این طور نبوده.

با توجه به اینکه کلایو قابلیت فرم آیکان های این افراد رو بدست میاره، به نظر من کلایو باید یک Bluemage باشه.
در تریلر آخر هم یک جا در فایت بین ایفریت و تایتان وقتی که تایتان یک Ability میزنه، کلایو میگه فکر میکنی فقط خودت بلدی ؟ ( یک همچین چیزی، من دقیقش رو یادم نیست چون تریلر رو 2 بار همون شب دیدم ).
بعد از اینکه کلایو این رو میگه، بالای صفحه متنی ظاهر میشه که کلایو این Ability رو یاد گرفت.

به نظر شما هم کلایو یک Bluemage هست؟

مورد دوم هم که بهش دقت کردم این هست که اگر جیل و سید و تورگال هر از گاهی در بازی در کنار کلایو هستند و میجنگند، کاملا بصورت نمادین 4 نفره بودن پارتی در شماره های کلاسیک رو دارن نشون میدن.
چه کلاس خاطره انگیزی ولی کلایو توانایی استفاده از جادوی سیاه هم داره فکر کنم وقتی قدرت یه آیکان رو جذب میکنه می تونه با دیدن توانایی از دشمن اصلی اون رو یاد بگیره و استفاده کنه

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
396
این icon battle ها خفنترین چیزی هستن که من تو یه گیم دیدم! اصلا کف بر شدم وقتی این تریلر رو دیدم. من تا الان فینال بازی نکردم، برای این یکی هم برنامه ای نداشتم.‌وقت هم کلا ندارم بازی کنم ولی واسه این بازی وسوسه شدم وقت جور کنم! اپیک به معنای واقعی کلمه!

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,997
نام
محمد
خب، منم با خواندن گفته های دوستان رفتم و نمایش SOP بازی را دیدم.
و باید بگم بازی بسیار بسیار خوبی به نظر میرسه.
اما به نظرم همونقدر که این بازی FF حساب میشه ، همونقدر هم FF نیست. حداقل همه چیزو هم که FF باشه , از نظر گیمپلی نه، اصلا.
این DMC هست بیشتر.
و طی دیدن نمایش یه چیزی که مدام به ذهنم می‌رسید اینه که این بازی همون چیزیه که FNC باید می‌بود. یعنی اسکوئر قشنگ FNC را شهید کرد تا به اینجا رسیده الان :D

و بازم میگم این بازی چیزی را به من نشون نمی ده که من سال 2012-13 با دیدن FF XIII-2 با خودم گفتم عه چه باحال! من تا حالا مشابه اینو تو هیچ گیمی ندیدم! و باعث شد برم در به در دنبال خود XIII بگردم ببینم اونم چی بوده !

اشتباه برداشت نشه البته. این بازی از مجموع ۴-۵ تا بازی FNC صد در صد بهتر عمل می کنه (حداقل با این نمایش های اخیری که من دیدم )
مقیاس بازی خیلی بزرگه ، گیمپلی فوق العاده میزنه ، داستان جالب به نظر میرسه.
اما در کل اون روحی که من تو FF های قبلی دیدم را تقریبا نداره. صرفا یه بازی خفنه که اسم FF را یدک می کشه.

• Like
Reactions: Inoeex

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,358
نام
ماکان
اما به نظرم همونقدر که این بازی FF حساب میشه ، همونقدر هم FF نیست. حداقل همه چیزو هم که FF باشه , از نظر گیمپلی نه، اصلا.
این DMC هست بیشتر.

محمد اینکه گیم پلیش اکشن شده خیلی دلیل بر FF نبودن نیست واقعا. FF هر چند شماره یکبار تغییرات اساسی تو آرت استایل و گیم پلی داشته همیشه. مثلا FFVII به نسبت FFVI خیلی گیم پلی متفاوتی داشته، یا X یا مشهود تر از همه XII. بازم میگم، به قول کیتاسه FF هر موقع که میاد باید اون چیزی باشه که در اون برهه زمانی لازمه.

پس اینکه اکشن شده رو نباید دلیل بر FF نبودن گرفت. فاکتورهای اصلی یه FF خوب همه در XVI هستن، حالا صبر میکنیم ریلیز بشه ببینیم چطور پیاده سازی شدن و در امدن، اما XVI میتونه یک شروع جدید برای این فرنچایز باشه و بالاخره یه ورژن مدرن از FF که ان ساله SE دنبال رسیدن بهش هست رو ارایه بده.

من در حال حاضر فکر میکنم XVI خیلی FF ـه و خیلی هم FF خوبیه:D بینهایت هم براش هایپم:D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,997
نام
محمد
محمد اینکه گیم پلیش اکشن شده خیلی دلیل بر FF نبودن نیست واقعا. FF هر چند شماره یکبار تغییرات اساسی تو آرت استایل و گیم پلی داشته همیشه. مثلا FFVII به نسبت FFVI خیلی گیم پلی متفاوتی داشته، یا X یا مشهود تر از همه XII. بازم میگم، به قول کیتاسه FF هر موقع که میاد باید اون چیزی باشه که در اون برهه زمانی لازمه.

پس اینکه اکشن شده رو نباید دلیل بر FF نبودن گرفت. فاکتورهای اصلی یه FF خوب همه در XVI هستن، حالا صبر میکنیم ریلیز بشه ببینیم چطور پیاده سازی شدن و در امدن، اما XVI میتونه یک شروع جدید برای این فرنچایز باشه و بالاخره یه ورژن مدرن از FF که ان ساله SE دنبال رسیدن بهش هست رو ارایه بده.

من در حال حاضر فکر میکنم XVI خیلی FF ـه و خیلی هم FF خوبیه:D بینهایت هم براش هایپم:D
نه ماکان فقط گیمپلی منظورم نیست.
ببین، اتفاقا این که الان میگمو تو بهتر تشخیص باید بدی ( و شاید من اشتباه بکنم کاملا ).
_______
به شخصه یه فاکتور خیلی موثر برای لذت بردن از یه بازی برام اتمسفر هست.
در این حد که مثلا از هیچ شوتری اندازه کیلزون ۳ لذت نبردم (هر چند نصف المان های بازی تو دیواره) :| :D

ماجرای FF هم برای من همینه.
گیمپلی به کنار، این سری یه روحی داره که اگه بی نظیر نباشه، حداقل کم نظیره.
یه نوع بامزگی ، یه نوع لطافت! خاص داره FF.
یعنی در عین اینکه داستان جدیه و حتی بعضا مشخصه که قراره همه به فنا برن ، اما یه روحی وجود داره که این مسیر سخت را قابل تحمل و حتی بعضا زیبا می کنه. یه طراوت خاص دارن کاراکترا!
نمی‌دونم تونستم منظورمو درست برسونم یا نه....میدونی یجوری مثل زندگی میمونه . هم سخته و هم شیرین. هم تلخه هم زیبا

این حسو من از VII R و حتی XV هم گرفتم ولی از XVI نه. حداقل تا الان نه. زیادی دارک میزنه این برای FF بودن.

امیدوارم منظورم را درست رسونده باشم

• Like
Reactions: Inoeex

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
۲۰۲۳۰۴۱۸_۱۴۲۹۵۷.jpg ۲۰۲۳۰۴۱۸_۱۴۳۰۰۵.jpg
و ما بلخره بازرگان شارون رو که توی لیک ها و مصاحبه بهش اشاره شد دیدیم :))

ظاهرا Hideway دارای بخشی هست که می تونید اونجا آیتم های بهبود سلامت رو دریافت کنید یا اسلحه هاتون رو ارتقاع بدید که توسط شارون اداره میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر