PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
۲۰۲۳۰۳۱۷_۲۰۱۴۰۳.jpg ۲۰۲۳۰۳۱۷_۲۰۱۴۰۸.jpg
توانایی های آیکان ها

◾️ شما میتونید سه توانایی رو به صورت همزمان تجهیز کنید؛ یه توانایی که Eikonic Feat نام داره ثابت هست و با کلید ○ فعال میشه. دو توانایی دیگه قابل تغییر هست و با کلید □ + R2 یا △ + R2 فعال میشه.

◽️ بعضی از توانایی ها برای استفاده دوباره نیاز به زمان دارن البته در این حین میتونید بین آیکان ها سوییچ کنید. توانایی ها تاثیرات مختلفی دارن.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
۲۰۲۳۰۳۱۷_۲۰۱۵۲۹.jpg
دستورات تورگال

◾️ دوست کلایو یعنی تورگال هم در نبرد ها به شما کمک میکنه و میتونید بهش 3 دستور بدین :

• دستور Sic : به دشمن حمله میکنه.

• دستور Heal : مقدار HP کلایو رو برمیگردونه.

• دستور Ravage : به دشمن حمله میکنه.
(دشمن های ساده رو از بین میبره)

Inoeex

کاربر سایت
Apr 1, 2014
242
در شماره آخر مجله فامیتسو مصاحبه ی کوتاه با ناوکی یوشیدا ( تهیه کننده ) و هیروشی تاکای ( کارگردان ) انجام شده که در زیر میتونید بخونید.

🔺 این طور شنیدیم که در خط داستان اصلی بازی حدود ۱۱ ساعت کات سین ( صحنه های سینمایی ) وجود دارد ٬ این واقعا حجم زیادی هست.

🔸 یوشیدا - این تخمین ۱۱ ساعته شامل صحنه های سینمایی که در حین نبرد مشاهده میکنید نیست و بله واقعا میزان زیادی هست.
و این ۱۱ ساعت بدون در نظر گرفتن ماموریت های جانبی است.

🔹 تاکای - ما همچنین کات سین هایی رو تهیه کردیم که جدا از خط داستان اصلی بازی هستند.

🔺 چند ساعت برای تمام کردن داستان اصلی بازی لازم هست؟

🔹 تاکای - فاینال فنتزی ۱۶ یک بازی داستان محور هست که انجام آن شبیه به رولر کوستر سواری می باشد.
برای اتمام این بازی به ۳۵ ساعت زمان نیاز است و شما در این بازی شما تمام زندگی کلایو را خواهید دید.
اگر محتوای جانبی بازی را در نظر بگیریم باید زمان لازم برای اتمام را ۲ برابر کنیم.

🔺 ۲ برابر کنیم؟ یعنی ۷۰ ساعت ؟ این خیلی بیشتر از چیزی هست که انتظار میرفت.

🔹 تاکای - ما میشنویم که مردم میپرسند “ اینکه گفته میشه تمرکز بازی روی داستان گویی هست آیا به این معنی است که ماموریت های جانبی در بازی نیست ؟”
این برداشت به کل نادرست هست زیرا که ما ماموریت های جانبی زیادی را در این بازی گنجانده ایم.

🔸 یوشیدا - وقتی که مراحل ساخت این بازی آغاز شده بود من به این نکته توجه داشتم که گیمرها در زمان حاضر واقعا گرفتار مسائل زیادی هستند.
چیزی که من میخواستم بصورت حداقل اتفاق بیافتد این بود که بتوانند داستان اصلی را تمام کنند.
من با خودم فکر کردم که منطقی هست که بازی جوری ساخته شود که در طی ۲۰ ساعت به انتها برسد٬ اما به مرور زمان این میزان افزایش پیدا کرد.

🔹 تاکای - من هم اعتقاد داشتم که اگر بازی در ۲۴ ساعت٬ یعنی یک شبانه روز٬ به اتمام برسد خیلی خوب هست.
اما هر چه بیشتر روی بازی کار کردیم همه چیز بسط پیدا کرد / و می خندد.

🔸 یوشیدا - ما واقعا دوست داریم که پلیر بتواند داستان بازی را از ابتدا تا انتها تجربه کند. اگر داستان طولانی تر می شد این احتمال وجود داشت که پلیر کسل شود.
به همین دلیل ما میخواستیم این بازی تجربه ی سوار شدن بر رولر کوستر را داشته باشه. دقیقا در زمانی که فکر میکنی مسیر و ریل را میتوانی ببینی٬ بازی شما رو به مسیر دیگری میکشد.
همین باعث شد که بازی از همه نظر جفت و جور باشد ( موسیقی٬ نبرد ها و تمام صحنات ). اگر چیزی را رد (اسکیپ) نکنید٬ برای تجربه ی بازی و تمام کردنش به ۳۵ ساعت نیاز دارید.
اما اگر بخواهید تمام جادوها و توانایی ها را لول آپ کنید و تمام اسلحه ها و متعلقات را جمع آوری کنید و همه ی محتویات جانبی را هم انجام دهید٬ چیزی حدود ۷۰ تا ۸۰ ساعت گیم پلی در انتظار شماست.
نه تنها این بلکه ما یک درجه ی سختی بسیار بالا را در غالب New Game Plus در بازی قرار دادیم که شما میتوانیدنه تنها تمام آیتم ها بلکه stat هایی را که دارید با خود به شروع بازی ببرید.
نام این مود Final Fantasy Mode هست که میزان زمان بیشتری برای اتمام آن نیاز هست.

🔹 تاکای - ما همچنین یک جدول امتیاز در بازی قرار دادیم که امتیازات حملات و نبردهای شما را میسنجد و بعد از دور دوم شما میتوانید لیدر برد بازی را ببینید.
وقتی این ها را امتحان کنید٬ میتوانید ساعت های بی انتها گیم پلی را داشته باشید و با دیگر پلیر ها در سراسر جهان رقابت کنید٬ من جمله خود من / و می خندد.

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
صحبت های نائوکی یوشیدا در مورد فاینال فنتسی 7

یاد دارم که 15 سال پیش یه تعریف از JRPG ای که مقابل RPG های غربی قرار گرفته شنیدم و اون درست مثل فاینال فنتسی 7 بود؛ سبک گرافیک بازی، نوع داستان پردازی و... این دقیقا همون چیزی نیست که الان برنامه داریم بسازیم، ما میخوایم از استاندارد های فاینال فنتسی 7 فاصله بگیریم و مسیر خودمون رو درست کنیم (یعنی چیزی برعکس فاینال فنتسی هفت بسازیم) اما قرار نیست توهینی به سبک JRPG باشه.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
صحبت های مایکل-کریستوفر کوجی فاکس (کارگردان بومی سازی فاینال فنتسی 16) در مورد شخصیت مورد علاقه‌اش از این بازی :

◾️ شخصیت های خوب زیادی در این بازی وجود داره البته از اونجایی که فاینال فنتسی معمولا برای نوجوان ها رتبه بندی سنی میشه باید مراقب لحن حرف زدنشون میبودیم هرچند این اولین نسخه شماره دار فاینال فنتسی هست که واقعا بزرگسالانه بنظر میاد؛ ما زیاده روی نمیکنیم اما اینکه وقتی شرایط لازمه یه نفر فریاد بزنه و بگه "لعنتی!" خیلی جالبه.

◽️ شخصیت مورد علاقه من از بازی فروشنده‌ای هست که کلایو در ماجراجویی های خودش با اون رو به رو میشه. من نه تنها از پروسه شخصیت پردازی اون راضی بودم بلکه حتی از روند صداگذاریش هم لذت بردم! صدا پیشه‌ای که ما برای اون انتخاب کردیم یکی از بهتریناست به طوری که شخصیتش رو کاملا درک کرد و بعد از چند تا دیالوگ ساده، اون نقش رو مال خودش کرد.

◾️ اون خیلی فوقالعاده است چون در دهه 60 تا 70 سالگی زندگی خودشه و همه چی رو دیده. کلایو معمولا اینطوری که "اوه، زندگی من خیلی سخته و دنیا داره به آخر میرسه پس ما باید چکار کنیم؟" در عوض اون اینطوری جواب میده که "چی؟ شما جوونا! من همه چی رو دیدم و از سر گذروندم! همه چی درست میشه پس فقط یه چیزی بخر و از اینجا برو"

◽️ کلایو بعضی وقتا خودش رو خیلی جدی میگیره و این رو نمیپذیره بنابراین اون زن مثل یه عمه پیر میمونه که خودش رو جای کلایو میزاره؛ تازه اینکارو با لهجه شمالی فوق‌العاده‌اش انجام میده و من فکر میکنم این باعث میشه بیشتر پلیر ها لبخند بزنن. اسم اون شارون عه اما نمیتونم جزئیات بیشتری ازش فاش کنم فقط مراقبش باشین چون یه شخصیت عالیه.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
[
جزئیات داستان فاینال فنتسی 16 لیک شد.

◾️ چند وقت پیش یه لیکر ادعا کرد که فروشنده‌ای به اسم شارون توی بازی وجود داره و حدود دو ماه بعد یوشیدا و مایکل-کریستوفر کوجی فاکس در مصاحبه هاشون به شارون اشاره کردن. اون لیکر در صحبت های خودش گفت که شارون یه پسر اوتیسمی به اسم Goetz داره که برای کلایو سلاح پیدا میکنه.

◽️ اون در صحبت های خودش گفت دیون (دامیننت باهاموت) همجنسگرا است و یه دوست پسر داره! چند وقت پیش هم یه خبرنگار گفت که میخواد از یه بازی که قراره به صورت رسمی از زبان عربی پشتیبانی کنه اما حاضر نیست صحنه های مربوط به همجنسگرا ها رو حذف کنه، شکایت کنه.

◾️ اون خبرنگار اضافه کرد که اگه این بازی صحنه های مربوط به همجنسگرا ها رو حذف نکنه، امکان انتشار در خاورمیانه رو نخواهد داشت. از اونجایی که بیشتر بازی های سونی و یا بازی هایی که توسط سونی منتشر میشن (بجز لست آف آس 2) خیلی وقته که از زبان عربی پشتیبانی میکنن و یا در خاورمیانه منتشر میشن؛ احتمالش زیاده که بازی مورد نظر خبرنگار، فاینال فنتسی 16 باشه.

◽️ جیل و کلایو در پایان بازی به هم نمیرسن هرچند یه صحنه عجیب بینشون وجود داره؛ جیل تا پایان داستان زنده میمونه.

◾️ بایرون یه پیرمرد ثروتمند هست که برای به واقعیت پیوستن هدفش، از نظر مالی به کلایو کمک میکنه.

◽️ بارناباس یه متحد به اسم Sleipnir داره و آیکانش یعنی اودین میتونه به اسب خودش تبدیل بشه.

◾️ لویاتان در بازی حضور نداره اما به طور غیر مستقیم بهش اشاره میشه و ممکنه بعدا در DLC ها به بازی اضافه شه. در تریلر صحنه‌ای هست که بارناباس دریا/آب رو میشکافه اما اون از لویاتان کمک نگرفته بلکه از نقش منفی اصلی داستان (که تو لیک به اسم شیطان بزرگ ازش یاد شده) کمک گرفته و بنظر میرسه اون از بارناباس هم مثل یه عروسک خیمه شب بازی استفاده میکرده.

◽️ سه صحنه +18 در بازی وجود داره :
• بندیکتا و هوگو
• بندیکتا و بارناباس
• پدر و مادر کلایو

◾️ اسم مادر کلایو "آنابلا" هست و موهای بلوند داره؛ ظاهرا اون به خانواده خودش خیانت میکنه.

◽️ شخصیتی منفی به اسم/اسم مستعار hoodman در بازی وجود داره که در پایان آسیب شدیدی به جهان بازی وارد میکنه و منتظر افسانه‌ای هست که نژادش رو احیا کنه و پادشاهی جدیدی براشون بسازه.

◾️ همه در بازی بجز کلایو، جیل و تورگال کشته میشن.
/SPOILER]

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
۲۰۲۳۰۳۲۳_۱۰۰۱۱۳.jpg ۲۰۲۳۰۳۲۳_۱۰۰۲۱۷.jpg ۲۰۲۳۰۳۲۳_۱۰۰۳۰۹.jpg
در مراسم Pax East تریلر جدیدی از فاینال فنتسی 16 به نمایش گذاشته خواهد شد.

این عکسا هم توسط افرادی گرفته شده که رفتن تو هتل مجاور مکان مراسم اتاق گرفتن که میگن توی لابی هتل بهشون تریلر جدید رو نشون دادن.

پ ن پ: ممکن خود تریلر هم اینا بزنن لیک کنن

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
[
جزئیات داستان فاینال فنتسی 16 لیک شد.

◾️ چند وقت پیش یه لیکر ادعا کرد که فروشنده‌ای به اسم شارون توی بازی وجود داره و حدود دو ماه بعد یوشیدا و مایکل-کریستوفر کوجی فاکس در مصاحبه هاشون به شارون اشاره کردن. اون لیکر در صحبت های خودش گفت که شارون یه پسر اوتیسمی به اسم Goetz داره که برای کلایو سلاح پیدا میکنه.

◽️ اون در صحبت های خودش گفت دیون (دامیننت باهاموت) همجنسگرا است و یه دوست پسر داره! چند وقت پیش هم یه خبرنگار گفت که میخواد از یه بازی که قراره به صورت رسمی از زبان عربی پشتیبانی کنه اما حاضر نیست صحنه های مربوط به همجنسگرا ها رو حذف کنه، شکایت کنه.

◾️ اون خبرنگار اضافه کرد که اگه این بازی صحنه های مربوط به همجنسگرا ها رو حذف نکنه، امکان انتشار در خاورمیانه رو نخواهد داشت. از اونجایی که بیشتر بازی های سونی و یا بازی هایی که توسط سونی منتشر میشن (بجز لست آف آس 2) خیلی وقته که از زبان عربی پشتیبانی میکنن و یا در خاورمیانه منتشر میشن؛ احتمالش زیاده که بازی مورد نظر خبرنگار، فاینال فنتسی 16 باشه.

◽️ جیل و کلایو در پایان بازی به هم نمیرسن هرچند یه صحنه عجیب بینشون وجود داره؛ جیل تا پایان داستان زنده میمونه.

◾️ بایرون یه پیرمرد ثروتمند هست که برای به واقعیت پیوستن هدفش، از نظر مالی به کلایو کمک میکنه.

◽️ بارناباس یه متحد به اسم Sleipnir داره و آیکانش یعنی اودین میتونه به اسب خودش تبدیل بشه.

◾️ لویاتان در بازی حضور نداره اما به طور غیر مستقیم بهش اشاره میشه و ممکنه بعدا در DLC ها به بازی اضافه شه. در تریلر صحنه‌ای هست که بارناباس دریا/آب رو میشکافه اما اون از لویاتان کمک نگرفته بلکه از نقش منفی اصلی داستان (که تو لیک به اسم شیطان بزرگ ازش یاد شده) کمک گرفته و بنظر میرسه اون از بارناباس هم مثل یه عروسک خیمه شب بازی استفاده میکرده.

◽️ سه صحنه +18 در بازی وجود داره :
• بندیکتا و هوگو
• بندیکتا و بارناباس
• پدر و مادر کلایو

◾️ اسم مادر کلایو "آنابلا" هست و موهای بلوند داره؛ ظاهرا اون به خانواده خودش خیانت میکنه.

◽️ شخصیتی منفی به اسم/اسم مستعار hoodman در بازی وجود داره که در پایان آسیب شدیدی به جهان بازی وارد میکنه و منتظر افسانه‌ای هست که نژادش رو احیا کنه و پادشاهی جدیدی براشون بسازه.

◾️ همه در بازی بجز کلایو، جیل و تورگال کشته میشن.
/SPOILER]
۲۰۲۳۰۳۲۴_۱۱۲۱۵۷.jpg

خب دوستان این لیک رو تایید شده در نظر بگیرید چون Goetz که اسم پسر اوتیسمی شارون توی ویدیویی که دیروز از بازی منتشر شد دیده شد.

• Like
Reactions: reza8 and m.d.makan

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
یادمه 6 ماه قبل اومدن FF XV داستانش لیک شد واقعی هم بود حالا این اتفاق برای xvi افتاد ایکاش طرف بیشتر لیک میکرد اطلاعات رو

• Like
Reactions: reza8

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,660
نام
مــاکــان
یادمه 6 ماه قبل اومدن FF XV داستانش لیک شد واقعی هم بود حالا این اتفاق برای xvi افتاد ایکاش طرف بیشتر لیک میکرد اطلاعات رو
آخه غیر داستان مگه چیز دیگه ای هم داره این سری؟
========
شما خب باز کارت توجیح داره بخاطر کانالت و... محکومی به اینکه بری ببینی چیه تا بتونی مطلب بزاری.
یا اینکه کسی باشه که کلا نخواد بازی رو بخره یا بازی کنه.

ولی برای پلیر و طرفدار معمولی که میره داستان رو برای خودش جلو جلو میخونه من نمیتونم هیچ توجیحی داشته باشم .
اصلا اینها رو نمیتونم درک کنم.

• Like
Reactions: reza8 and Inoeex

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
آخه غیر داستان مگه چیز دیگه ای هم داره این سری؟
========
شما خب باز کارت توجیح داره بخاطر کانالت و... محکومی به اینکه بری ببینی چیه تا بتونی مطلب بزاری.
یا اینکه کسی باشه که کلا نخواد بازی رو بخره یا بازی کنه.

ولی برای پلیر و طرفدار معمولی که میره داستان رو برای خودش جلو جلو میخونه من نمیتونم هیچ توجیحی داشته باشم .
اصلا اینها رو نمیتونم درک کنم.
به خاطر کانال نیست کلا روز عرضه نمی تونم گیم رو بگیرم توی گپ هم اینا یهو می گیرن کل داستان رو یه جا اسپویل میکنن برام پس خودم اول ببینم برام جالب تر

• Like
Reactions: reza8

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
دیالوگ های جدید فاینال فنتسی 16

◾️ کلایو : "تا زمانی که انتقام برادرم رو نگیرم، متوقف نمیشم"

◽️ جاشوا : "چرا باید نگران باشم؟ امکان نداره که برادرم بازنده بشه!"

◾️ جیل : "من بخاطر محافظت از تو زندگی میکنم"

◽️ سید : "من میخوام جایی رو بسازم که آدما بدون توجه به موقعیتشون به عنوان یه انسان زندگی کنن"

◾️ بندیکتا : "تو کسی هستی که داری به من ترحم میکنی... سیدولفوس!"

◽️ هوگو : "من اینو به مردم پادشاهی آهن نشون میدم تا تفاوت جایگاهمون مشخص بشه"

◾️ دیون : "بدون قدرت باهاموت که جلوی این اتفاق رو بگیره... آسیب بزرگی به مردم وارد میشه"

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
740
نام
reza
لیک جدید فاینال فنتسی 16

توی این لیک گفته شده بازی یه پایان مخفی داره که بعد از حداقل یه بار تموم کردن بازی در دسترس قرار میگیره و اطلاعات شوکه کننده‌ای رو فاش میکنه.
رضا جان کلایو فقط یک سلاح داره؟
یا هنوز چیزی راجب این موضوع نگفتن؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر