PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,465
من فینال قبلی رو با یکی ۲تا dlc رفتم
الانم مشغول crisis core ام
بعد اینم میخوام فینال جدیده رو برم.
اینا هیچ ربطی به هم ندارن یا من زیادی چتم؟
اولی action rpg
بعدی میشه تقریبا jrpg
این جدیده هم اکشنه

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
من فینال قبلی رو با یکی ۲تا dlc رفتم
الانم مشغول crisis core ام
بعد اینم میخوام فینال جدیده رو برم.
اینا هیچ ربطی به هم ندارن یا من زیادی چتم؟
اولی action rpg
بعدی میشه تقریبا jrpg
این جدیده هم اکشنه
هر شماره جداست و حال و هوای خودشو داره. این وسط مثل ۷ یا ۱۵ ممکنه بعضی شماره ها دنباله یا DLC و پیش درآمد و اینا براش بیاد که سنخیتی با شماره های دیگه نداره.
۱۶هم کلا اکشنه برا اولین بار تو فرنچایز که از ۱۳ به بعد (۱۴ انلاینه ندید بگیریم) بهترین شمارس.

• Like
Reactions: sopranus

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,465
هر شماره جداست و حال و هوای خودشو داره. این وسط مثل ۷ یا ۱۵ ممکنه بعضی شماره ها دنباله یا DLC و پیش درآمد و اینا براش بیاد که سنخیتی با شماره های دیگه نداره.
۱۶هم کلا اکشنه برا اولین بار تو فرنچایز که از ۱۳ به بعد (۱۴ انلاینه ندید بگیریم) بهترین شمارس.
۱-داستان 15 و crisis core هم به مربوط نیستن؟
۲-شخصیت cloud تو کدوم فاینال نقش اساسی داشته که این همه محبوبه؟

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
۱-داستان 15 و crisis core هم به مربوط نیستن؟
۲-شخصیت cloud تو کدوم فاینال نقش اساسی داشته که این همه محبوبه؟
به ۷ مربوطه. پیش درآمد فاینال ۷ حساب میشه.
کلاود استرایف هم شخصیت اصلی ۷ بود.
هر فاینال شخصیت اصلی جدای خودشو داره. برا ۱۵ هم شخصیت اصلی ناکتیسه یا ۱۶ اسمش کلایوه مثلا.
۱۵ کلا هرچی بهش مربوط یکی اون انیمیشن Kingsglaiveه که پیش درامد بازیه و چندتا dlc که من بازی نکردم ولی فک کنم حول محور دشمن و دوستای ناکتیس جریان داره.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,605
دنیای این بازی، NPCها و ماجراهایی که تو ماموریت‌های فرعی و حتی اصلی رخ می‌ده، خیلی جای بحث و تحلیل داره و قشنگ ذات یه عده ضدگیمر رو تو فروم‌های خارجی یا اون نویسنده‌های دوزاری سایتا رو نشون میده که فقط بلدن تیتر بزنن "فلان بازی شخصیت با رنگ پوست فلان تو بازیش نداره و باید تحریمش کنیم!"

من خیلی وقته ندیده بودم یه بازی AAA انقدر روی برابری انسان‌ها تمرکز داشته باشه و به بهترین یا بهتر بگم بدترین و صریح‌ترین شکل برده‌داری و ظلم رو نشون بده. با اینکه اکثر ماموریت های فرعی خسته‌کننده هستن ولی چندتا ماموریت ارزشمند هم تا اینجا تو بازی دیدم...مخصوصا یکی رو که دیشب بازی کردم در عین سادگی و کوتاه بودن، خیلی تاثیرگذار و ناراحت کننده بود. فقط هم این ماموریت‌ها نیست، کافیه به رفتار NPCها توجه کنید، به دیالوگ‌های رندومی که رد و بدل میشه + مسائلی که تو خط اصلی داستان شاهدش هستیم.

بعد نکته خنده‌دار و در عین حال ناراحت‌کننده اینه که یه سری میان این بازی رو میکوبن که به اقلیت‌ها و برابری نپرداخته و اونا رو نادیده گرفته! یعنی عنوانی رو که کل پایه و اساسش بر این مبنا ساخته شده و داره به سبک خودش به این مسائل میپردازه رو میکوبن!
یعنی یه سری اصلا دنیای بازی، معنا و مفهوم و پیامی که میخواد بده و چقدر میتونه این تو دنیای واقعی تاثیر بزاره، براشون مهم نیست...فقط میخوان زور بگن و با اضافه کردن شخصیت‌هایی از رنگ و نژادی که میخوان، قدرت خودشون رو تو رسانه‌ها نشون بدن. اصلا واسشون مهم نیست این شخصیت‌ها حرفی واسه گفتن دارن یا نه...فقط حضور داشته باشن.

کاش در آینده بیشتر از این بازیا ببینیم که حرفشون رو به سبک خودشون میزنن و به این جریان‌های پوچ و رنگی که هیچ فایده‌ای هم ندارن، بی‌اعتنا هستن. امیدوارم یه سری انتقادهای مسخره که تو بعضی سایت‌ها میشه تاثیر زیادی رو این جور بازیا که کار خودشون رو میکنن، نداشته باشه...همین الانشم بازار شده پر از بازیایی که میترسن خودشون حرفی بزنن.
البته هر سازنده‌ای میتونه به این موارد بی‌اعتنا باشه و صرفا یه تجربه سرگرم‌کننده ارائه کنه و هیچ ایرادی هم از نظر من نداره ولی خیلی خیلی واسم جالب بود که از بین اینهمه بازی دقیقا اومدن دست گذاشتن رو FF16.

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
دنیای این بازی، NPCها و ماجراهایی که تو ماموریت‌های فرعی و حتی اصلی رخ می‌ده، خیلی جای بحث و تحلیل داره و قشنگ ذات یه عده ضدگیمر رو تو فروم‌های خارجی یا اون نویسنده‌های دوزاری سایتا رو نشون میده که فقط بلدن تیتر بزنن "فلان بازی شخصیت با رنگ پوست فلان تو بازیش نداره و باید تحریمش کنیم!"

من خیلی وقته ندیده بودم یه بازی AAA انقدر روی برابری انسان‌ها تمرکز داشته باشه و به بهترین یا بهتر بگم بدترین و صریح‌ترین شکل برده‌داری و ظلم رو نشون بده. با اینکه اکثر ماموریت های فرعی خسته‌کننده هستن ولی چندتا ماموریت ارزشمند هم تا اینجا تو بازی دیدم...مخصوصا یکی رو که دیشب بازی کردم در عین سادگی و کوتاه بودن، خیلی تاثیرگذار و ناراحت کننده بود. فقط هم این ماموریت‌ها نیست، کافیه به رفتار NPCها توجه کنید، به دیالوگ‌های رندومی که رد و بدل میشه + مسائلی که تو خط اصلی داستان شاهدش هستیم.

بعد نکته خنده‌دار و در عین حال ناراحت‌کننده اینه که یه سری میان این بازی رو میکوبن که به اقلیت‌ها و برابری نپرداخته و اونا رو نادیده گرفته! یعنی عنوانی رو که کل پایه و اساسش بر این مبنا ساخته شده و داره به سبک خودش به این مسائل میپردازه رو میکوبن!
یعنی یه سری اصلا دنیای بازی، معنا و مفهوم و پیامی که میخواد بده و چقدر میتونه این تو دنیای واقعی تاثیر بزاره، براشون مهم نیست...فقط میخوان زور بگن و با اضافه کردن شخصیت‌هایی از رنگ و نژادی که میخوان، قدرت خودشون رو تو رسانه‌ها نشون بدن. اصلا واسشون مهم نیست این شخصیت‌ها حرفی واسه گفتن دارن یا نه...فقط حضور داشته باشن.

کاش در آینده بیشتر از این بازیا ببینیم که حرفشون رو به سبک خودشون میزنن و به این جریان‌های پوچ و رنگی که هیچ فایده‌ای هم ندارن، بی‌اعتنا هستن. امیدوارم یه سری انتقادهای مسخره که تو بعضی سایت‌ها میشه تاثیر زیادی رو این جور بازیا که کار خودشون رو میکنن، نداشته باشه...همین الانشم بازار شده پر از بازیایی که میترسن خودشون حرفی بزنن.
البته هر سازنده‌ای میتونه به این موارد بی‌اعتنا باشه و صرفا یه تجربه سرگرم‌کننده ارائه کنه و هیچ ایرادی هم از نظر من نداره ولی خیلی خیلی واسم جالب بود که از بین اینهمه بازی دقیقا اومدن دست گذاشتن رو FF16.
من فقط در تأیید ماموریت‌های فرعی یه چیز بگم که برخلاف مأموریت‌های فرعی اول بازی که خیلی ابتدایی هستن (هرچند بعضی از اونا هم در ادامه تاثیرشون بیشتر میشه) اما از نیمه‌ی دوم هر چی بازی ادامه پیدا کنه، اتفاقا مأموریت‌های فرعی خیلی خوبی رو هم شاهد هستیم و به‌خصوص قبل از مرحله‌ی پایانی چندین مأموریت فرعی عالی رو داریم که به نظرم واقعاً باید تجربه‌شون کنید.
در رابطه با حاشیه‌هایی که پیش اومده که سوار شدن روی این ترندها که مسخرست اما اینکه وقتی یه جهان بزرگ خلق میکنی، تفاوت نژادها و فرهنگ‌ها توی اون جهان وجود داشته باشه، اتفاقاً خیلی خوبه و بهتره که انجام بشه. شاید فاینال فانتزی 16 خیلی اینکار رو انجام نداده باشه ولی حداقل برای یکی دو تا از منطقه‌های سرزمین خیالی بازی چنین رویکردی رو هم داشته (مشخصاً Dhalmekian) و نمیشه گفت اتفاقاً اصلاً چنین چیزی رو نداشته و به این خاطر به نظر انتقاد توی این زمینه واقعاً عجیبه.

Jaw

کاربر سایت
Jun 2, 2019
580
خب اول از همه از دوست عزیزم @Deathbringer و ایشون @Cloud Strife بابت معرفی گبم و پیشنهادشون ممنونم و من بازیو تموم کردم حقیقتش نتونستم با اندبنگ گیم کنار بیام شابد خیلیا حال کنن باهاش من که نتونستم خب برسیم به نظرم درباره بازی :D
به طور کلی بخوام درباره بازی نظر بدم بازی واقعا پرفکته شاید یسری مشکلات ریز داشته باشه من با همشون اوکی بودم حتی ساید کواستا بنظرم با ابنکه تو دیوار بودن یسریاش واقعا برای من فان باحال بود داستان بازی من بنظرم خیلی خیلی خوب در اومده و خیلی خیلی حماسی و خفن و دارکه سر داستان واقعا نمیشه هیچ خرده ای گرفت بجز پایان بندی مه میگم بحث زیاده بهش واقعا یکی از بهترین داستانای این نسل تحویل دادن و همچنین کارکترا بعضی کارکترا پرتم شخصیت پردازی خوبی دارن مخصوصا خود کلایو خیلی با کلایو حال کردم واقعا کارکتر جنتلمن و خفن و سرسنگینی داره گیم پلی بازیو من دوست داشتم ولی بنظرم بیشتر از اینم میشد بشه یعنی به قابلیتایی که کلایو‌ میگرفت یکم بیشتر شاخ و برگ داد ولی به چندتا حرکت خاص محدود میشد و کلا اتک عادی کلایو از اول بازی تا اخر بازی هیچ تغییری نمیکنه پاور اپ شدنش(اسپویل:قدرت اولیه ایکون کلایو) که دقیقا مثل کریتوس واقعا اون حس قدرتی که شما مثلا با کریتوس داشتین نمیده بعضا حتی اوایل گیم بود بازی بشدت برام تکراری شده بود ولی در مجموع اوکی و خوبه گیم پلی موسیقی بازی خیلی حماسیه من اندینگ بازیو دانلود کردم دارم گوشش میدم از بس خوبه اهنگای گیم مخصوصا سر باس فایتا ادرنالین میزنه بالا قشنگ بخش اخرو دوس دارم بذارم روی باس فایتا و بگم WOW مرحبا به تیم سازنده برای ساختن این باس فایتا اصلا از لحاظ دیزاینی و خفن بودن من حقیقتا تو هبچ گیمی بجز گاد ندیده بودم واقعا فایت با ایکانا اصلا تو یه لول دیگس اوج هیجان و لذت.از نظر من بازی واقعا ارزش داره یکبار ترای بذینش واقعا یکی از بازی های خوب امساله از دستش ندین.
ببخشید زیاد شد دیگه حلال کنید :D

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,306

دقیقا ماموریت های فرعی واقعا لازم هستن که باشن و تو بیان خیلی مفاهیم و آشنایی با دنیای والیستیا ضروری بودن فقط کاش روشون وقت خیلی بیشتر می زاشتن .
بهترین کار کردن که از نژاد ها و رنگین پوست ها که تو همه فیلم ها پر شدن استفاده نکردن واقعا خیلی کلیشه ای می شد.هرجا می خوان از نژاد پرستی بگن سریع می رن سر وقت سیاه پوست ها واقعا دیگه تکراری شده.

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
874
همین الان بازی رو تموم کردم و باید بگم هیچ بازی از زمان لست ۱ اینقدر حال نداده بود. برای من جز ۵ بازی برتر زندگیه. امیدوارم شماره های بعدی رو هم به همین سبک بسازن.

به نظرم به نسبت همه چیز رو باز گذاشتن تا جا برای ادامه داشته باشه و هم کلایو هم با احتمال کمتر جاشوا زنده باشن. فقط سوال اینه که الان که همه ی مادرکریستال ها نابود شدن جادو از بین میره یا نه؟ اگه آره که خب DLC برای ادامش نمیشه ساخت :D مگر برگردند به گذشته. اگه از بین نمیره جادو هم که خب باید ببینیم چطور میخواین خط داستانی رو پیش ببرن. البته یکی از آیکان ها نبود توی داستان شاید بخوان داستان اون رو روایت کنند.

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,465
افت فریم ساییده قشنگ
رو حالت performance هم بعضی اوقات تا زیر ۳۰ میاد.
گرافیک بازی بعضی اوقات عالیه و یه جاهایی هم کاملا معمولیه

ولی خود بازی خداست.
از در و دیوار بازی حماسه میباره
موسیقی بازی رو چشم بسته هم گوش کنی داد میزنه داستان بازی حماسی و دردناکه.
تو این چند وقته رگناروک و اویل ۴ رو هم تموم کردم با اینکه فوق‌العاده‌ بودن ولی xvi بیشتر حال میده.

گیم پلی بازی هم یه خرده rpg تر بود خیلی بهتر میشد ولی کاملا مناسب بازیه و کم و کسری توش نیست.
طراحی بازی طوریه محیطهای معمولی هم زیبا به نظر میان،یه سری جاهای witcher3 هم همینطوری بودن ولی این xvi یه سرو گردن بهتر از witcher ه.

اگه اینجا هم مثل crisis core میشد اسکیلهای مختلف رو ساخت و ترکیب کرد خیلی حال میداد.

فقط قطع شدن برق میتونه منو از پای بازی بلند کنه که فعلا اتفاق نیفتاده و قفل بازیم

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,026
افت فریم ساییده قشنگ
رو حالت performance هم بعضی اوقات تا زیر ۳۰ میاد.
گرافیک بازی بعضی اوقات عالیه و یه جاهایی هم کاملا معمولیه

ولی خود بازی خداست.
از در و دیوار بازی حماسه میباره
موسیقی بازی رو چشم بسته هم گوش کنی داد میزنه داستان بازی حماسی و دردناکه.
تو این چند وقته رگناروک و اویل ۴ رو هم تموم کردم با اینکه فوق‌العاده‌ بودن ولی xvi بیشتر حال میده.

گیم پلی بازی هم یه خرده rpg تر بود خیلی بهتر میشد ولی کاملا مناسب بازیه و کم و کسری توش نیست.
طراحی بازی طوریه محیطهای معمولی هم زیبا به نظر میان،یه سری جاهای witcher3 هم همینطوری بودن ولی این xvi یه سرو گردن بهتر از witcher ه.

اگه اینجا هم مثل crisis core میشد اسکیلهای مختلف رو ساخت و ترکیب کرد خیلی حال میداد.

فقط قطع شدن برق میتونه منو از پای بازی بلند کنه که فعلا اتفاق نیفتاده و قفل بازیم
افت فریم اذیت میکنه دیشب یه ابدیت داد ولی تستش نکردم ببینم تغیری کرده‌ یا نه

موافقم باژی خیلی خیلی خوبه

• Like
Reactions: sopranus

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر