Final Fantasy XIII Preview

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
سلام

امیدوارم مورد پسندتون قرار بگیرد

01_2.jpg

فاینال فانتزی 13 بودن شک یکی از عناوین RPG است که امسال خیلی ها انتظار آن را می کشند . ما چندین بار قبلا این عنوان شایسته Square Enix را مشاهده کرده ایم ولی , معمولا دموها و نمایش هایی که از این بازی در همایش های مختلف پخش شده نسخه مخصوص عرضه در ژاپن بوده که برای طرفداران غربی بازی کمی گنگ و نا مفهوم به نظر میرسید . در نمایشگاه GC سال پیش نسخه ی انگلیسی بازی قرار داشت ولی متاسفانه کسی اجازه بازی کردن آن را نداشت . این کار از سوی Square Enix باعث شد تا بسیاری از علاقه مندان به بازی گریه تلخی کنند , اشک هایی از روی حسرت .

به هر حال دیروز Squqre Enix برای بازی بزرگ خود یک تور اتوبوسی قرار داد . این اتوبوس مشکی رنگ که عکس لایتینگ روی آن کشیده شده است برای چند روز در شهر سان فرانسیسکو چرخ خواهد زد و عموم مردم و همچنین روزنامه نگاران برای اولین بار اجازه امتحان کردن نسخه انگلیسی بازی را خواهند داشت . از طرفی علاقه زیاد من به بازی و از طرف دیگر استفاده از اتوبوس برای مدت طولانی سرآخر من را وادار کرد تا سری به این اتوبوس بزنم و این عنوان عالی را امتحانی کنم . دوست و همکارم Rayan Geddes هم با من در این تور همراه شد , کسی که تمام نگرانیش این بود که در بازی به اندازه انسان ها Chocobo ببیند . در حالی که او باید از نکات مهم نوت برداری می کرد , ولی هیچ چیز قابل توجی در یاداشت های او نمیشد پیدا کرد .

داخل این اتوبوس تلوزیون های مسطح چشم گیری قرار داشت که جلوه خاصی به محیط داده بودند. در آنها تریلرها و دمویی که اخیرا عرضه شده است پخش می شد . نکته جالب این بود که هر دو دستگاه PS3و XBOX 360 قرار داشتند و دمو در هر دو آنها اجرا می شد این خیلی عالی بود چون هر 2 نسخه را می توانستیم به صورت همزمان در حال اجرا ببینیم . همان طور که انتظار هم می رفت نسخه XBOX 360 کمی نسبت به رقیبش ضعیف تر بود ولی باز هم با این وجود عالی طراحی شده بود. کمی از داستان یا بهتر بگویم پیش زمینه بازی در این دمو نشان داده شد . بعد از مدتی خود را وارد مبارزه ای کردم تا بدین وسیله بتوانم سیستم مبارزه بازی را امتحانی کنم . بعد از مدتی حتی اوضاع جدی تر هم شد و مجبور شدم بین منوهای پیچیده بازی جستجوهایی انجام دهم در منو ها می توانین میزان پیشرفت کاراکترتان , تجهیزات و کلاس کاری کاراکتر را مشاهده کنید . به هر حال زمان کوتاهی برای تست بازی داشتیم از طرفی این اولین تجربه مان در امتحان کردن سیستم مبارزاتی پیچیده بازی بود .

02_7.jpg

کاراکتر هایی که در دمو قابل بازی بودند شخصیت اول بازی لایتینگ ( شاید اغراق آمیز باشه ولی زیبا تر همیشه شده بود ) , فنگ و هوپ بودند . اسنو هم در لیست قرار داشت . کاراکتر ها در مکانی شبیه به عرشه کشتی هوایی مشغول مبارزه با دشمنان بودند . ابرها پس زمینه بازی را پر کرده بودند در حالی که دستگاه های حیرت آوری درست بالا سر کاراکترهای شما حرکت می کردند. تنها دشمنی که ما در این منطقه بهش برخوردیم , Deckdrones ها بودند . موجوداتی لاغر اندام شبیه به انسان بودند که به نظر وظیفه شان حفاظت از کشتی ها بود . البته با دشمنان بزرگتری هم برخورد داشتیم ولی مطمئن نبودم Deckdrones هستند یا انسان هایی با همان زره و تجهیزات . با توجه به اینکه دشمنان در ضرباتشان دقت خاصی داشتند و به راحتی می توانستند یکی از یارانتان را KO کنند , هرچه جلوتر میرفتیم دمو هم سخت تر می شد .

در این نسخه گیمرها در هر لحظه فقط توانایی کنترل یکی از افراد گروهشان را خواهند داشت . دو نفر دیگر توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند ولی با این وجود گیمرها تا حدی می توانند به آنها فرمان دهند . سیستم پیچیده " Paradigm " مشخص می کند که هر کاراکتر در مبارزات چه عملی را باید انجام دهد و همچنین مهارت هایی که در مبارزات اجازه دسترسی به آنها را دارید مشخص می کند . سیستم Paradigm در اصل شامل تعدادی از مسئولیت می باشد . مسئولیت یا وظیفه ها برای طرفداران سری نا آشنا نیستند و کارهایی که این سیستم انجام می دهد بسیار شیبه به نسخه های قبلی FF است . برای مثال , کاراکتری هنگام مبارزات این وظیفه را بر عهده می گیرد که تعادلی در میزان سلامتی اعضای گروه ایجاد کند . درست مانند White Mage دوست داشتنیکه ما همه آن را به خوبی می شناسیم . گیمران می توانند Paradigm ها را تنظیم یا گروه بندی کنند , بنابراین هر یک از Paradigm ها به یکی از اعضای گروه نسبت داده می شود و از آن به بعد باید مسئولیتی که بهشان می سپارید را انجام دهند . هنگام مبارزات گیمران می توانند با زدن دکمه ای باعث فعال شدن قابلیت " Paradigm Shift " شوند که فورا مسئولیت جدید را با مسئولیت پیشین تعویض می کند .

03_3.jpg

بعد از مدتی متوجه این موضوع شدم که گیمران برای تغییر شرایط مبارزه و تحت کنترل درآوردن آن باید مرتبا در طی مبارزات Paradigm ها را عوض کنند . این موضوع باعث بوجود آمدن استراتژی های جالبی در مبارزات می شود . و از طرفی دیگر , گیمران می توانند مستقیما خود دستورات را به کاراکتر اصلی منتقل کند . یک نوار چند قسمتی بالای نوار فرمان بازی وجود دارد که اگر کاراکترتان حرکت یا ضربه ای نزند شروع به پر شدن می کند . به همین ترتیب در بازی تکنیک های فراوانی وجود دارد که می توانید از آنها هنگام مبارزات استفاده کنید . فقط باید حواستان جمع باشد ضربه ای را که انتخاب می کنید مقدار بیشتر از آنچه که قست های پر نوار است نباشد ( به عبارتی ساده تر تکنیک هایی را انتخاب کنید که به اندازه مورد نیاز آنها قسمت های نوار پر است مثلا یک تکنیک قوی ممکن است 3 خانه بخواهد ولی شما 2 تا بیشتر نداشته باشید ) . زمانی که گیمران حملات خود را انتخاب کردند همه با همدیگر اجرا می شود حال می خواهد جادو یا ضربات با سلاح باشد ( همون مفهوم ضربات ترکیبی را می دهد ) .

مواردی که به آنها اشاره کردم ممکن است تا حد زیادی پیچیده و وحشت آور به نظر برسند حتی ممکن است همچون کابوسی برای شما باشد ولی , یادگیری سیستم مبارزات آن طوری هم که فکر می کنید پیچیده و مشکل نیست . مسلما در ابتدا کمی تحت فشار قرار خواهید گرفت ولی خودم به شخصه بعد از گذراندن تعدادی مبارزه احساس می کردم مبارزات رفته رفته قابل هضم تر و راحت تر می شوند . کلا نبوغم در پیاده سازی استراتژی های عالی مبارزه ای خوب است و این ویژگیم کمک زیادی بهم کرد .

چیزی که حتی بیشتر از سیستم مبارزات برای من جالب بود , منوی اصلی بازی بود که میتوانم به جرات بگویم یکی از زیباترین منو های بازی های کامپیوتری تا به امروز است . مشخص است که Square Enix برای درست کردن چنین منوی چشمگیر و زیبایی مدت زمان زیادی روی طراحی آن تمرکز کرده است . از آنجایی که همه چیز در بازی به آراستگی و با نظم خاصی تشکیل یافته است , زمانی که کاراکتری آیتمی را تعویض می کند به زیباترین وجه ممکن این کار صورت می گیرد و همچنین سیستم Crystarium هم بسیار شگفت انگیز طراحی شده است .

04.jpg

سیستم Crystarium که از طریق آن کاراکترتان Level-up می شود و توانایی هایش را بهبود می بخشد , یکی دیگر از نکات مثبت بازیست . زمانی که لایتینگ را انتخاب می کنید یک رز کریستالی بر روی صفحه ظاهر می شود و از طریق آن Level و دیگر مشخصاتش را مشاهده خواهید کرد . این سیستم یه جورایی شبیه به سیستم Minority Report بود . ولی به حدی پیچیده بود که حقیقتا چیزی از آن دستگیرم نشد بنابراین فورا منو را بستم . این را یه جورایی می توان " Pandora Box " فاینال فانتزی نامید . ولی مطمئن باشید بلاخره این سیستم را یاد خواهم گرفت . اگرچه هنوز هم نسبت به وجود روند خطی در بازی مردد و نا مطمئن هستم ولی , هچنان منتظر به انتها رساندن بازی و سواری گرفتن از Chocobo های متعددی هستم . اگر علاقه مند به تست کردن بازی و همچنین ساکن اطراف یا خود سان فرانسیسکو هستید هرگز این تور را از دست ندید .

پایان

منبع

آخرین ویرایش:

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
خسته نباشی امیر حسین.عالیه.
فکر کنم مفیدترین پستا تو BC ماله خودته.;) (هندونهو این صحبتا).ولی جدی کارت عالیه موفق باشی.
با اینکه اهل این سبک نیستم ولی اینو واجبه امتحان کنم.

THE THUNDER

کاربر سایت
Jul 9, 2008
311
نام
JRPG Fan Guardian
امیر جان دست و پنجه ت درد نکنه!
سیستم پیچیده " Paradigm
البته حس میکنم این سیستم مثل یه سیستم تو dq8 باشه(اسمشو نمیدونم) ولی واقعا باید بازی خدایی شده باشه....
دوست و همکارم Rayan Geddes هم با من در این تور همراه شد , کسی که تمام نگرانیش این بود که در بازی به اندازه انسان ها Chocobo ببیند
بره گمشه... اگه این پسره ff فن واقعی بود میزد دوستش رو imp میکرد :cheesygri
ای کاش یه سر میومدن کیش....

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
از لطف شما دوستان ممنونم یه مدت درگیر امتحانات پایان ترمم نمیتونم چندان مطلب بزارم . هر موقع سرم خلوت بشه حتما سعی می کنم مطلبی بزارم .

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
سلام
یه سوال داشتم از خدمتتون این عکسایی که قرار دادید real time هستن؟!

نه دوست عزیز به نظر CG میان .

ولي ببخشيد ها اين رو يك بار كسي نوشته .... از اين هم قشنگ تره .

1- سلام دوست عزیز

2- مبارکشون باشه . ما کوچیک کل بچه های بازیسنتر هستیم . بنده از روزی که اولین مطلبمو تو بازیسنتر گذاشتم هیچ ادعایی نداشتم بابتشون . الان هم میگم کارام بی اشکال نیست و حالا حالا ها جا داره تا از بچه های گل بازیسنتر مطلب یاد بگیریم

3- بخشی که پیش نمایش میذارن کجاست ؟ غیر از بخش معرفی بازی ها ؟ من که چیزی تو این تاپیک ندیدم . حاضرم قسم بخورم اگر جای دیگه میدیدم نمی گذاشتم مطلبو .

4- بد کاری کردم تو یک ماه 16 تا پیش نمایش و مطلب گذاشتم ؟ اونم بی هیچ ادعایی ؟ اونم تو امتحانای پایان ترمم ؟ دوست عزیز خودتو اصلاح کن خود خدا شاهد که من نه فردیم که بخوام سر موضوعات الکی خودم رو کوچیک کنم نه اهل تنش و بحث خودت انصافا چیزی که نوشتی رو یه بار بخون بعد خودتو بزار جای من که از ساعت اولین پست این پیش نمایش معلوم تا ساعت چند نشستم و ترجمه کردم . اون موقع چه احساسی بهت دست میده ؟ الان خیلی عصبیم واقعا موندم چرا این طور برخورد می کنی جالب اولین نفری که راجع به مقاله های من این طوری نظر داده شما هستی . بزار یه نفرم که میخواد کار مفید انجام بده به کارش ادامه بده این تاپیک مگه ناظم نداره ؟ یه چند ماه پیش سر جواب یکی از بچه ها که الان دوست بنده هم هست دیگه رمق اینو پیدا نکردم که به کارم ادامه بدم . تا این ماه اخیر . حالا شما می خوای دوباره این سناریو رو تکرار کنی ؟ ولی بد نیست خدمتتون عرض کنم که در حال نوشتن یه مطلب فوق العاده مفصلم اگر قرار باشه یه روزی از اینجا برم اونو میزارم و بعد میرم .

5- شخصیت و روحیه فردی که این طور پست میدی بشناس بعد دست به کار شو .

6- حالا اگه میخوای منو بشناسی یه مثال دیگه میزنم بد کاری کردم نخونده بابت مطلبی که از Doomی که 800 سال پیش عرضه شده بود نوشته بودی تشکر کردم ؟
دوست عزیز چون خودم میدونم چه قدر زحمت کشیدین نخونده ازت تشکر کردم . چون دیدم یکی از بچه های باسابقه سایتی . من هدفم از اولین یا دومین تاپیکی که تو این یک ماه اخیر گذشته رو تو یکی از پستام نوشتم اونم اینکه بخش معرفی بازی ها رو با کمک دوستان یه سر و سامانی بدیم . می خواستم از شما هم کمک بگیریم ولی اینجوری ؟

7- راستی لینک اون تاپیکم بده که آمپرمو چسبوندی به ته .

در پناه حق

آخرین ویرایش:

moosa

کاربر سایت
Mar 11, 2009
296
نام
MooSa
نه دوست عزیز به نظر CG میان .

1- سلام دوست عزیز

2- مبارکشون باشه . ما کوچیک کل بچه های بازیسنتر هستیم . بنده از روزی که اولین مطلبمو تو بازیسنتر گذاشتم هیچ ادعایی نداشتم بابتشون . الان هم میگم کارام بی اشکال نیست و حالا حالا ها جا داره تا از بچه های گل بازیسنتر مطلب یاد بگیریم

3- بخشی که پیش نمایش میذارن کجاست ؟ غیر از بخش معرفی بازی ها ؟ من که چیزی تو این تاپیک ندیدم . حاضرم قسم بخورم اگر جای دیگه میدیدم نمی گذاشتم مطلبو .

4- بد کاری کردم تو یک ماه 16 تا پیش نمایش و مطلب گذاشتم ؟ اونم بی هیچ ادعایی ؟ اونم تو امتحانای پایان ترمم ؟ دوست عزیز خودتو اصلاح کن خود خدا شاهد که من نه فردیم که بخوام سر موضوعات الکی خودم رو کوچیک کنم نه اهل تنش و بحث خودت انصافا چیزی که نوشتی رو یه بار بخون بعد خودتو بزار جای من که از ساعت اولین پست این پیش نمایش معلوم تا ساعت چند نشستم و ترجمه کردم . اون موقع چه احساسی بهت دست میده ؟ الان خیلی عصبیم واقعا موندم چرا این طور برخورد می کنی جالب اولین نفری که راجع به مقاله های من این طوری نظر داده شما هستی . بزار یه نفرم که میخواد کار مفید انجام بده به کارش ادامه بده این تاپیک مگه ناظم نداره ؟ یه چند ماه پیش سر جواب یکی از بچه ها که الان دوست بنده هم هست دیگه رمق اینو پیدا نکردم که به کارم ادامه بدم . تا این ماه اخیر . حالا شما می خوای دوباره این سناریو رو تکرار کنی ؟ ولی بد نیست خدمتتون عرض کنم که در حال نوشتن یه مطلب فوق العاده مفصلم اگر قرار باشه یه روزی از اینجا برم اونو میزارم و بعد میرم .

5- شخصیت و روحیه فردی که این طور پست میدی بشناس بعد دست به کار شو .

6- حالا اگه میخوای منو بشناسی یه مثال دیگه میزنم بد کاری کردم نخونده بابت مطلبی که از Doomی که 800 سال پیش عرضه شده بود نوشته بودی تشکر کردم ؟
دوست عزیز چون خودم میدونم چه قدر زحمت کشیدین نخونده ازت تشکر کردم . چون دیدم یکی از بچه های باسابقه سایتی . من هدفم از اولین یا دومین تاپیکی که تو این یک ماه اخیر گذشته رو تو یکی از پستام نوشتم اونم اینکه بخش معرفی بازی ها رو با کمک دوستان یه سر و سامانی بدیم . می خواستم از شما هم کمک بگیریم ولی اینجوری ؟

7- راستی لینک اون تاپیکم بده که آمپرمو چسبوندی به ته .

در پناه حق
دوست عزیز از این حرفا پیش میاد.شما خودت و ناراحت نکن.کارت واقعا عالیه من که از خوندنش واقعا لذت بردم و شدیدا منتظر پست های بعدی شما هستم....
موفق باشید

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
دوست من خسته نباشي من تاحالا پريويو بازي رو نخونده بودم اما اين يكي رو خوندم چون مال fxiii هستش.نگارشش خوب بود دوست من اميدوارم در اينده روي پريويو هاي RPG بيشتري كار كني.

ويرايش كلي :d

آخرین ویرایش:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
ولي ببخشيد ها اين رو يك بار كسي نوشته .... از اين هم قشنگ تره .

مگه قانون اومده که فقط یه Preview باید وجود داشته باشه؟ شما برو همون قشنگترشو بخون. بنده خدا اینقدر وقت گذاشته، ترجمه کرده، تایپ کرده بدونه هیچ توقعی. حالا نمیخوای تشکر کنی، نکن، دیگه این طرزه برخورد چیه؟ انگاری طلبی چیزی دازی ازش.

آقایه loyal (اسمتو نمیدونم، شرمنده)، عالی بود. گرچه متنه انگلیسیشو قبلش خونه بودم ولی همینکه وقت گذاشتی ممنون.

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
حمید جان ممنون . ایول لفظ عالی پیدا کردی " طلبکار " . کوچیک شما امیرحسین هستم . من فکر میکنم ایشون منظورش مطلبی که ماکان گذاشته بود . حالا چون ایشون اون مطلب رو گذاشته بنده نباید این رو میزاشتم ؟ حالا سر اون مطلبی که بنده خواهم گذاشت معلوم میشه اوضاع چند چنده .

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
از لطف دوستان فهیمم متشکرم .

میشه بگی منظورت از ابر Preview بازی رایانه چیه ؟ امیدوارم منظورت این نباشه که این پیشنمایش تو بازی رایانه بوده من از روی اون نوشتم پس اون مطلبی هم که قول دادم از روی بازی رایانه ور می دارم . کلا صریح تر بگو منظورتو چون بینهایت دوس دارم بشنوم . یعنی اگه منظورت این باشه منو فوق العاده نا امید کردی . چون تو که دیگه مطالب دیگه من رو خونده بودی . به هر حال با شناخت هر چند اندکی هم که ازت دارم فکر نمیکنم منظورت این باشه .

خوب پس من همین الان موضوع اون مقاله رو میگم تا بیشتر از این دیگه تحقیر نشم . تاریخچه FF که تو سایت IGN هست را دارم تموم می کنم سرعت کارم تو امتحاناتم کم شده ولی احتمال قریب به یقین تا 10 روز دیگه تموم میشه . بعد از گذشت نصفش 12 صفحه تو Word شده که تا آخر حدودا 20 تا 22 صفحه میشه .
easy man !

ظاهرا ورسوس بد رفته رو اعصابت ! به خدا منظوره من اینی که گفتی نبود ! فقط همینطوری یه مژده دادم که یه چیز خف توی این شماره میبینین :D ! بعدش بازیرایانه تا الان هیچ پرویو یی از FFXIII منتشر نکرده که بخواین شما ازش کپی کنین !

versus

کاربر سایت
Sep 12, 2008
1,496
نام
سینا
اقا چي بگم راضي ميشين . ببخشيد اقاي امير حسين جان اصلا منظور بدي نداشتم . :biggrin1:

من گفتم كه اگه ميخواي مطلبي درباره ي چيزي بنويسي اول ببين كه اون مطلب رو كسي نوشته يا نه تا از ارزش كارت پايين نياد !:biggrin1:

تاریخچه FF که تو سایت IGN هست را دارم تموم می کنم سرعت کارم تو امتحاناتم کم شده ولی احتمال قریب به یقین تا 10 روز دیگه تموم میشه . بعد از گذشت نصفش 12 صفحه تو Word شده که تا آخر حدودا 20 تا 22 صفحه میشه .

خوب يه چيز هم بگم كه دباره اگه ناراحت نشي . اين رو ماكان نوشته و 300 صفحه (به گفته ي خودش) شده . اگه تو كار ترجمه و اطلاعاتي يا عكسي از كاركتر هاش خواستي من در خدمتم و ميتونم كمكت كنم . تو زود تر تموم كن تا ماكان اون رو تو سايت نذاشته بعد ايني كه ماكان نوشته تو بخش پيريميوم قرار ميده . و تاريخچه ي FF هم رو تو تو اين بخش عادي سايت قرار بده . بعد رو كار هات بيشتر وقت بزار تا چيز قشنگ تري بشه . باز اگه كاري بود ما در خدمتيم .:biggrin1:

يه چيز ديگه هم بگم كه سعي كن مطلبت ترجمه نباشه بازي اومد تو بشين يه بار تا تهش برو بعد درباره اش بنويس . اگه بازي هاي FF رو هم اگه نداري بگو من تا بازي هاش رو لينك بدم.

ظاهرا ورسوس بد رفته رو اعصابت !

شهاب جان مشكل حل شد . ديگه من رو نميزنه.!!:love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر