FIFA VS PES

طرفدار و علاقه مند به کدام شبیه ساز هستید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    330
  • نظرسنجی بسته شده است .

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یک گل زیبا و غیر تکراری توی pes 2015 نمیشه زد. تموم گلها تکراری، کلیشه ای و مصنوعی زده میشه واین یعنی بیشتر از یکماه نمیشه با این بازی سر کرد. ولی فیفا رو تو بدترین حالت میشه مدت ها ازش لذت برد و به این دلیل پر فروش ترین بازیه درست مثل gta که میشه مدت ها باهاش حال کرد و pes هم به سرنوشت واچ داگز دچار میشه که بعد از یکماه به خاطره ها پیوست فن های pes شدیدا من رو به یاد صف های طولانی سینما برای دیدن فیلم اخراجی ها میندازن در نتیجه باید قبول کرد که pes توی ایران بازیه پر طرفداریه!!! همون طورکه نید فور اسپید طرفداران بیشتری نسبت به gt و فورزا داره البته تو ایران.

شما هم خیلی حس حرفه ای بودن بهت دست داده...:|

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
732
نام
reza
حرفای دوستان خیلی دو پهلوئه
یکی میاد pes رو میکوبه یکی هم fifa رو
یکی بیاد که هم pes 15 و هم fifa 15 رو بازی کرده از چند نظر این دو بازی رو باهم مقایسه کنه

yasamiiiin

کاربر سایت
Nov 13, 2014
12
اگه اعتماد به سقف بعضی ها رو میداشتم با چنگال به اسرائیل حمله میکردم

دیگه اینو همه میدونن که حرفه ای ها پی ای اس بازی میکنن

Sent from my iPhone using Tapatalk

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
اگه اعتماد به سقف بعضی ها رو میداشتم با چنگال به اسرائیل حمله میکردم

دیگه اینو همه میدونن که حرفه ای ها پی ای اس بازی میکنن

Sent from my iPhone using Tapatalk

دقیقا کجان این حرفه ای ها که حتی بازی مورد علاقشون تو هیچ کدوم از مسابقات نیست ؟ =)) برا خودتون فکت ندین بیشتر ضایع میشین. از کی تا حالا یه gameplay کاملا arcade شده حرفه ای ؟ :)) قبل نظر دادن کمی فکر کافیست :xاون وقت اون همه که میدونن حرفه ای ها Pes بازی میکنن کجان ؟ نکنه بچه های بازی سنترو میگی ؟ =))بزارین حداقل pes وارد یه tournamentمعتبر بشه اصلا اول.بعد جالبیش اینه که کسی که pes بازی میکنی انقدر این بازی arcade هست که حتی نمیتونه پایین ترین لیگ های fifa بره بازی کنه واقعا چقدر حرفه ای. مگه این که بشه pes رو تو جام رمضان دید :pجالب تر از اون اینه که pes fan ها باید بشینن هر سال ببینین اصلا pes تو eswc راه پیدا میکنه یا نه. از سال 2007 این pes خیلی خفن حرفه ای اصلا جزو بازی های مسابقات قرار نمیگیره. خیلی حرفه ای هست اخه.بالاخره از وسط زمین با رونالدو گل زدن ابر حرفه ای حساب میشه.

آخرین ویرایش:

onlyfifa

کاربر سایت
Sep 4, 2013
352
نام
عباس
به خاطر اینکه فیفا امسال یه سری مشکلات اونم تو گیم پلی اونم فقط تو بخش آنلاین داره دلیل نمیشه که بگیم pes خوبه یا پا رو فراتر بزاریم وحتی بگیم از فیفا بهتره من طرف حرفم با فیفا بازهاست و الا کارتن فوتبالیست ها رو همه pes فن ها دوست دارن و با این بازی خاطراتشون زنده میشه.

Black_Flag

کاربر سایت
Oct 15, 2013
585
والا تا اونجایی که من دیدم چه تو مسابقات جهانی چه تو ایران (و مخصوصا اصفهان که زندگی میکنم!) همه مسابقات فیفا میذارن کسی حرفی از pes نمیزنه!
پس با این حساب این همه آدم نوب تشریف دارن (از جمله خودم) بقیه ی کسانی که pes بازی میکنن همه خِبره و حرفه ای هستن!!!:|:d

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
خداوکیلی طرفدارای PES هنوز تو گذشته گیر کردند و بیرون نمیان ... :d
Pes یه چیز داشت که یکمی لذت بخشش کرده بود و اونم , اون سرعت بالای گیم پلی و راحتیش بود ( بده دسته یه بچه 4 ساله , راحت میتونه بازی کنه ! ) که اونم دیگه الان تو این نسخه هایه جدیدش نداره !

اصلا حیفه شاهکاری به اسم FIFA رو با Pes مقایسه کرد ! :-b
یه موقعی مینشستیم پای 98 رو PS1 و حالشو میبردیم , PES گرد پای اونم نمیشه , چه برسه به Fifa !!!

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
یه عده چون 4 تا حرکت از فیفا یاد گرفتن اعتماد به نفسشون رفته بالا حس pro بودن گرفتن پشت کیبورد و از pes کلا سر در نمیارن
به این نتیجه میرسن که FIFA ماله حرفه ای هاست و PES ماله نوباست = با اخراجی ها
بخدا بلد نیستید درست PES بازی کنید و اصولشو بلد نیستید تقصیر ما نیست گل های تکراری رو شما میزنید بازی که براتون گل نمیزنه سبک بازیت تکراریه

robofa

کاربر سایت
Jul 23, 2012
213
نام
mamalii
بهترين نسخه PES ،
Pes 2013 بود كه ميشد توش پاسكاري سرعتي كني و از بقلا حركت كني و بلاخره يه جوري حال كني با بازي ...
بازي خيلي پيشرفته نشده بود..
2014 كه اومد بازي بيشتر رفت سمت گرافيك و روي خيلي چيزا كار نكردن !!
حالا هم كه سري جديدش اومده روي پاس كاري و اينجور چيزا كار كردن كه بازم به نظر من سخت ميشه باهاش ارتباط برقرار كرد ..
البته من اينو براي كسي ميگم كه فيفا بازي كرده !
يه سري چيزا هست كه به آدم انگيزه ميده كه سمت يه بازي بره و زمانشو بگذرونه ... Pes اين حس رو به آدم نميده..
اما برعكس فيفا آدمو معتاد خودش ميكنه..يه كاري ميكنه كه بخواي هي بري جلو..بازي كني و كويين جمع كني تا واسه FUT تيمت رو قوي تر كني ...
توي Career هر بازيكني كه اورالش ميره بالاتر واقعا خوشحال ميشي و انگيزت بيشتر ميشه براي ادامه ي بازي...
به نظر من اين دو تا اصن قابل مقايسه نيستن !
والسلام :d

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
یه عده چون 4 تا حرکت از فیفا یاد گرفتن اعتماد به نفسشون رفته بالا حس pro بودن گرفتن پشت کیبورد و از pes کلا سر در نمیارن
به این نتیجه میرسن که FIFA ماله حرفه ای هاست و PES ماله نوباست = با اخراجی ها
بخدا بلد نیستید درست PES بازی کنید و اصولشو بلد نیستید تقصیر ما نیست گل های تکراری رو شما میزنید بازی که براتون گل نمیزنه سبک بازیت تکراریه

فکر میکنم بیشتر از 4 تا حرکت یادگرفتیم ... نهایت مدل گل زدن های بازی PES محدود میشه به : پاس کاری و گل ، گل با بقل پا ، گل با چیپ ، گل از روی سانت ، گل با هد زدن ، گل زدن از وسط زمین و بهترین حالت ... گل زدن به واسطه قیچی برگردون ... اما فیفا ... من تا به حال هیچ گل تکراری نزدم یعنی یادم نمیاد که اصلا بشه گل تکراری زد باهاش.

اینکه پی ای اس ماله نوبا هست رو صد در صد مطمئن هستم وگرنه شما برو همین الان روی PC فیفا رو نصب کن مثلا همین دمو فیفا 15 رو ، عمرا بتونی به درجه سختی Semi-Pro گل بزنی چه برسه به لجندری ... اما توی پی ای اس تا زمانی که من بازی میکردم خیلی وقت پیش ... درجه تاپ پلیر داشت که از آسون ترین درجات سختی هم آسون تر بود پس نتیجه میگیریم که بعله ... فیفا ماله نووب ها نیس ...

robofa

کاربر سایت
Jul 23, 2012
213
نام
mamalii
فکر میکنم بیشتر از 4 تا حرکت یادگرفتیم ... نهایت مدل گل زدن های بازی PES محدود میشه به : پاس کاری و گل ، گل با بقل پا ، گل با چیپ ، گل از روی سانت ، گل با هد زدن ، گل زدن از وسط زمین و بهترین حالت ... گل زدن به واسطه قیچی برگردون ... اما فیفا ... من تا به حال هیچ گل تکراری نزدم یعنی یادم نمیاد که اصلا بشه گل تکراری زد باهاش.

اینکه پی ای اس ماله نوبا هست رو صد در صد مطمئن هستم وگرنه شما برو همین الان روی PC فیفا رو نصب کن مثلا همین دمو فیفا 15 رو ، عمرا بتونی به درجه سختی Semi-Pro گل بزنی چه برسه به لجندری ... اما توی پی ای اس تا زمانی که من بازی میکردم خیلی وقت پیش ... درجه تاپ پلیر داشت که از آسون ترین درجات سختی هم آسون تر بود پس نتیجه میگیریم که بعله ... فیفا ماله نووب ها نیس ...

semi-pro ميشه گل زد ديگه :))

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
به عنوان کسی که نزدیک به 400 تا بازی آنلاین فیفا 15 تا حالا انجام دادم، و با دوست آشنا هم زیاد بازی کردم. میتونم بگم فیفا 15 اگه اون اعتبار سالهای قبل رو نداشت، نمراتش ازینی هم که هست کمتر میشد. گیم پلی بازی فوق العاده بد شده. تو تاپیک فیفا به اندازه کافی در موردش حرف زدیم.
اما من بازم فیفا رو ترجیح میدم، یکی به این دلیل که لایسنسها، پرزنتیشن از جمله گزارشگر و صدای استادیوم و .... برام مهمه. PES تو این موارد به قدری زیر خطر فقره که حاضر نیستم به خاطرش هزینه کنم. گزارشگر بازی باعث میشه خوابم بگیره :D
هسته گیم پلی PES توی دمو بهتر از فیفا بود به نظرم، اعصابم به هم نمیریخت وقتی گل میخوردم، احساس میکردم کنترل بازیکن و بازی دست خودمه، توی فیفا 15 بارها و بارها شرایطی پیش میاد که قشنگ احساس میکنید هیچ کنترلی روی بازی ندارید. کافیه توی دیویژن 1 تا 3 بازی کنید تا حریفتون بازیش خوب باشه، عملاً موقع دفاع کردن دوست دارید دسته رو بکوبید تو دیوار. فقط منتظرید توپ بیاد دستتون تا حمله کنید. هیچ لذتی از دفاع کردن نمیشه برد.
انیمیشن های اضافه هم توی بازی زیاد هست، یه سری انیمیشن ها که هیچ جوره نمیشه کنسلشون کرد و باعث میشه کنترل بازیکن از دستتون برای مدتی خارج بشه و عملاً گند بزنه به حس بازی.

به طور خلاصه:

فیفا:
گرافیک بهتر، پرزنتیشن به مراتب بهتر که اصلاً قابل قیاس با PES نیست، لایسنس های تقریباً کامل، مودهای آنلاین به مراتب متنوع تر و کیفیت سرورهای به مراتب بهتر.

PES:
گیم پلی بهتر.

حالا خودتون سبک سنگین کنید ببینید کدوم مهمتره، به نظر من گیم پلی PES هنوز اونقدر نسبت به فیفا بهتر نشده که مثل سالهای 2005-2006 بیخیال اون همه جنبه های مثبت فیفا بشم. حتی اگر اونقدر هم بهتر شه، ولی فکری به حال لایسنس و مودهای آنلاین و کیفیت سرورها نکنن، بازم سمتش نمیرم. الان سال 2014ـه و استانداردهای گیم و توقع گیمرها از سازنده فرق کرده. نداشتن یه آنلاین متنوع و با ثبات برای یه بازی ورزشی = عدم فروش.

من رو حالت لجندری، اگه تیم 5 ستاره بردارم، زیر 4 تا به CPU نمیزنم، گل هم نمیخورم. اصلاً فلسفه قیاس دو بازی با درجه سختی و بازی با CPU مسخرست. CPU هر چی هم که باشه بعد از یه مدت تکراری میشه. هوش مصنوعی بازی رو باید تو قرار گیری بازیکنا، عکس العمل دروازه بان ها و ... مورد مقایسه قرار داد. به نظر من تو این مورد هم PES و هم Fifa مشکلات خودشون رو دارن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر