Epic’s نگران آینده صنعت بازی سازی

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
در یک مصاحبه سخنگوی شرکت اپیک Mike Capps از آینده ساخت بازی های رایانه ای ابراز نگرانی کرد.
در مصاحبه با Gamespot او درباره پایان سرنوشت بازی سه گانه معروف خود و ساخت دیگر بازیهای جذاب و زیبا سخن گفت، اما در پایان سخنان خود از آینده صنعت گیم سازی با توجه به درخواست های بازیکنان ابراز نگرانی کرد و آینده این صنعت را مبهم خواند، به نظر او در آینده سرمایه گذاری پول و وقت برای ساخت بازی های بزرگ ریسک بسیار بالایی دارد و این به فروش عظیم بازی های کوچک در خرده فروشی ها بستگی دارد.
“من به سختی می توانم حدس بزنم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد! ما کاملا برای نسل بعد بازی ها آماده هستیم و خیلی در این مورد هیجان زده هستیم اما یک خطر بزرگ وجود دارد و آن هم این است که دیگر کسی به بازی های بزرگ نسل بعد توجه نکند چرا که اکثر بازیکن ها مشغول بازی کردن با بازی های ارزان و کوچک 1 دلاری (99 سنتی) در فیس بوک هستند، یا بازی های امپراتوری و فضایی تحت وب! برای همین ما کمی نگران این موضوع هستیم که ممکن است در آینده کسی دیگر به بازی های بزرگ و کنسول ها توجهی نکند، تجربه ما در دنیای بازی های موبایل و بازیهای تحت وب و علاقه شدید بازیکن ها به این بازیها نشان دهنده این موضوع است.” در واقع بازی های 1 دلاری کوچک را می توان تهدیدی برای بازی های 60 دلاری و پرهزینه به حساب آورد و بسیاری از تحلیلگران صنعت گیم دنیا نیز همین عقیده را دارند.
منبع
مصاحبش خیلی طولانیه من فقط یه خلاصه ای ازش گذاشتم

• Like
Reactions: Kasra-M and raya2

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بازی های کوچک یه طرف ولی هیچ گیمری(حتی Casual ها) نمیان بازی مثل گیرز (مثال زدما)رو ول کنن برن مثلا Plants VS. Zombies یا Angry birds بازی کنن!
باور كن ميرن ..
من روزايي كه حتي حال نداشتم رو ايكون كرايسيس كليك كنم تا بازي ران بشه شب دراز ميكشيدم رو تختم پاي "گياهان در مقابل زامبي ها" و سرمو بلند ميكردم ميديدم افتاب زده
اينطوريام نيست :)

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
270
چند مورد بازیهای نسل جدید رو از نظر گیمر و طرفدار به خطر میندازه که یکیش همین که Epic گفته هست. ولی آیا دلیل واقعی این امر گران بودن و پر هزینه بودن هست؟ به نظر من هزینه دار بودن بازیها ربطی به کم طرفدار بودن بازیهای جدید ندارد. فقط میتونم بگم تنها چیزی که بازیهای امروزی از آن بهره مند نیستند جذابیت و به چالش نکشیدن گیمر ها هست. اکثر بازیها تکراری و خسته کننده به نظر میرسند گرافیک کافیست جذابیت وجود ندارد.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
بازیارو بکنن 30 دلار بعد فروشش دو برابر ـَم بشه بازم سود ثابت ـه!
من اقتصاد و از این جور حرفها نخوندم اما میدونم وقتی قیمت بیاد پایین تر خریدار راحت تر میخرتش . یعنی ریسک فروش کمتر میشه . میفهمی منظورمو ؟

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
من اقتصاد و از این جور حرفها نخوندم اما میدونم وقتی قیمت بیاد پایین تر خریدار راحت تر میخرتش . یعنی ریسک فروش کمتر میشه . میفهمی منظورمو ؟
اون موقعه اگه قیمت ها پایین بیاد سود شکرت سازنده و ناشر کمتر میشه و پایین میاد اون وقت فقط به نفع گیمر نمیشه بر روی اقتصاد بازی سازی هم تاثیر میذاره

Majid_Viper

کاربر سایت
May 15, 2010
234
نام
Majid Hezave

به نظرم اون دوستمون درست میگه اگه به فرض کسایی که میخوان بازیارو دست دو تهیه کنن با قیمت 30 دلار نو بخرن سودش با همون بازی 60 دلاری ثابت میشه تقریبا .
5 تا 60 دلار میشه همون 10 تا 30 مساوی میشه دیگه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر