Multi Platform Dying Light

سازنده
Techland
تاریخ انتشار
January 2015
ناشر
Warner Bros. Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
این عنوان توسط Techland ساخته و انتشار آن برعهده ی Warner Bros است و در سبک action survival horror دسته بندی میشود..بازی در محیطی کاملا باز و با چرخه شب و روز اتفاق می افتد که بازیبازان باید در روز در محیطی که زمانی شهر بوده به دنبال منابع و وسایل بگردند و تا قبل از غروب به پایگاه برگردند زیرا در شب هرگونه فعالیت بازیباز بسیار خطرناکتر می شود.ساخت سلاح و تغییر آنها قسمتی از توانایی بازیباز برای مقابله با جمعیت آفت زده که در حال رشد می باشند است.همچنین در شب غارتگران به بازیباز حمله کرده و وی باید از هرچه دارد تا صبح در مقابل آنها مقاومت کند.

بازی در سال 2014 عرضه میشود.

ناشرWarner Bros
توسعه دهندهTechland
پلتفرمPC,Xbox One,PS4,PS3,X360
تصاویر بیشترتصاویر Dynig Light
تاریخ انتشار 27 ژانویه 2015
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

MINIMUM

• OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
  • Processor: Intel® Core™ i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
  • Memory: 4 GB RAM DDR3
  • Hard Drive: 40 GB free space
  • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 / AMD Radeon™ HD 6870 (1GB VRAM
  • DirectX®: Version 11
  • Sound: DirectX® compatible
  • Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported
    Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended

RECOMMENDED

• OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
  • Processor: Intel® Core™ i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
  • Memory: 8 GB RAM DDR3
  • Hard Drive: 40 GB free space
  • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 780 / AMD Radeon™ R9 290 (2GB VRAM
  • DirectX®: Version 11
  • Sound: DirectX® compatible
  • Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported
    Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

M.S.A.A

کاربر سایت
Sep 25, 2014
125
نام
محمدرضا
یه چندتا سوال
1. تنوع سلاح های گرم در حد همین دو تا کلت و دو تا رایفل و دوتا شات گان ـه؟
2. یکی از ماموریت های جانبی (حاوی اسپویل خفیف :d ) که میریم و یه نفر میگه این ویروس از فضا با یه شهاب سنگ اومده، بعدش باید چند تکه از سنگ های این شهاب سنگ رو بیاریم (با روشن کردن یه ژنراتور که با نوری که تولید می کنه سنگ ها رو روشن می کنه) واسه طرف، اون طرف واسمون یه تنفگ می ده به اسم تفنگ زد یه چیزی ( :d ) که دمیجش 0 ـه :| این تنفگ به چه دردی می خوره؟
3. تو اسکیل هاش قابلیتی هست که دو تا سلاح رو تو دست گرفت؟ چون تو اسکرین شات هایی که قبل از انتشار بازی از بازی گرفه شده بود نشون می داد می تونیم یه تفنگ و یه چاقو به طور همزمان حمل کنیم. اینم عکسش:

• Like

ⓘceғℓoฬer

کاربر سایت
Dec 10, 2011
1,187
نام
Mahdi D.K
یه چندتا سوال
1. تنوع سلاح های گرم در حد همین دو تا کلت و دو تا رایفل و دوتا شات گان ـه؟
2. یکی از ماموریت های جانبی (حاوی اسپویل خفیف :d ) که میریم و یه نفر میگه این ویروس از فضا با یه شهاب سنگ اومده، بعدش باید چند تکه از سنگ های این شهاب سنگ رو بیاریم (با روشن کردن یه ژنراتور که با نوری که تولید می کنه سنگ ها رو روشن می کنه) واسه طرف، اون طرف واسمون یه تنفگ می ده به اسم تفنگ زد یه چیزی ( :d ) که دمیجش 0 ـه :| این تنفگ به چه دردی می خوره؟
3. تو اسکیل هاش قابلیتی هست که دو تا سلاح رو تو دست گرفت؟ چون تو اسکرین شات هایی که قبل از انتشار بازی از بازی گرفه شده بود نشون می داد می تونیم یه تفنگ و یه چاقو به طور همزمان حمل کنیم. اینم عکسش:

1 . فعلا بله
2. صفحه های قبل توضیح دادن بچه ها برای جلب توجه زامبی ها بیشتر بکار میره
3. بله میشه ولی منم ندیدم فعلا چون فعلا فقط مشغول سلاخی هستم:d

• Like

hesam1990

کاربر سایت
Feb 11, 2011
152
نام
حسام
من این اکسکالیبر رو نمیتونم بردارم!
مثل اینکه قدرتش رو ندارم :d
---
بسختی تونستم!!

باید صبرت زیاد باشه 2 دقیقه زمان میبره

آقا این خارجی ها چه با معرفتن هرجا من میرم شمشیر و سلاح داغون میگرم دستم دلشون میسوزه هرچی دمیج بالا دارن میدن من انقده خوبه:d

• Like

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
باید صبرت زیاد باشه 2 دقیقه زمان میبره

آقا این خارجی ها چه با معرفتن هرجا من میرم شمشیر و سلاح داغون میگرم دستم دلشون میسوزه هرچی دمیج بالا دارن میدن من انقده خوبه:d

با معرفت نیستن لول که بالا میره بازی فقط بهت سلاحهای با دمیج بالا میده و رسما میمونه دستت الان من با ps4 بازی می کنم و انواع کاتاناهای مخوف دستم مونده:dدر نتیجه خیلی اوقات اسلحه های قوی دیگه میمونن رو زمین و برنمی دارم

.

• Like

M.S.A.A

کاربر سایت
Sep 25, 2014
125
نام
محمدرضا
یکی از ماموریت های جانبی که یه نفر تو تاور به ما میگه واسش اسلحه جور کیم، بعد که جور می کنیم (اسپویل) پسرش رو بر میداره و در میره و زنش رو ول می کنه (پایان اسپویل) وقتی با زنش حرف می زنیم از عبارت هایی مثل یا الله :d و همینطور لا لا لا (منظورشون لا اله اله الله ـه :| ، تازه دو سه بار هم میگه لا لا لا ) استفاده می کنه
یه چیز جالب هم این که اگه برید اتاق کرین تو تاور (طبقه بالا) از مامورت ها چیزهایی به یادگاری برداشته، مثلاً یه تیکه از شهاب سنگی که به زمین خورده، یا عکس کلاس های زامبی که باهاشون برخورد داشته، اون شمشیری که طرف وقتی می خواست ما رو ببره Sector 0 دستش بود و اینا زیاد پیدا می کنید. همینطور توش یدونه گیتار هست که اگه کتاب آموزش گیتار زدن رو از مدرسه (ماموریتی که با جید میرید مدرسه) پیدا کنید، می تونید یه نت خیلی کوتاه باهاش بزنید. چندتا چیز دیگه هم هست، به اتاقش حتماً سر بزنید :d

• Like

stv

کاربر سایت
Jan 20, 2015
130
نام
soheil
خداییش این چند ساعته اولش خیلی ناجوره من هنوز یاد نگرفتم چی به چیه می خوام برم اون وسط زامبی کشون راه بندازم فرتی می بینم یا خسته شدم یا اسلحه ام خراب شد میریزن سرم می خورنم :)) منم شاکی می شم دستگاهو خاموش می کنم می رم

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد
خداییش این چند ساعته اولش خیلی ناجوره من هنوز یاد نگرفتم چی به چیه می خوام برم اون وسط زامبی کشون راه بندازم فرتی می بینم یا خسته شدم یا اسلحه ام خراب شد میریزن سرم می خورنم :)) منم شاکی می شم دستگاهو خاموش می کنم می رم

این بازی مثل COD نیست که بشه رفت وسط و بکش بکش راه انداخت! اصل بازی بر پایه بقا و مخفی کاری و دور زدن زامبی ها و کمتر درگیر شدنه و اینه که بازی رو زیبا کرده.

از قدیم میگن صبر نداشته باشی به هیچی نمیرسی! اینم همینه. باید با مخفی کاری همرا با حوصله بازی رو رد کرد. و همچنین از امکاناتی که بازی در اختیار میزاره متناسب با شرایط استفاده کرد اون وقته که بازی لذت بخش میشه.

اول باید با طرز گیم پلی بازی اشنا بشید و اینکه بدونید هر چی کمتر درگیر بشید به نفع خودتونه اصلا برای همینه که پارکور طراحی شده تا شما بیشتر ازروی خونه ها حرکت کنید تا وسط کوچه! شما تو یک محیط اخرالزمانی هستی که همه چیز نابود شده با یه مشت موجود درنده و وحشی و وسایل و امکانات خیلی کم که حتی سر جعبه های کمک های اولیه که از هواپیما ها فرستاده میشه هم دعواست! اون وقت تو چنین محیطی کسی بخواد با زامبی ها بکش بکش راه بندازه معلومه لذتی نمیبره!

برای بکش بکش و اکشن سریع به نظر من Left 4 Dead بهتره چون کلا Dying Light هسته اصلیش بر پایه بقا برای زنده موندنه!

چندین نکته برای کسایی که تازه بازی رو شروع میکنن: زامبی ها رو دور بزنین و اصلا درگیر نشین. محیط هایی که توش قرار میگیرد ( مثل خونه یا و...) رو کامل بگردید داخل صندوق ها و... و از همه وسیله ها استفاده کنید. گردنبند ها و قهوه هایی که پیدا میکنید رو حتما بفروشید تا پول در بیارید تا بتونید وسیله های مورد نیاز بخرید. اسلاحه تون رو بعد از چندین ماموریت حتما آپگرید کنید ( تو قسمت کرافت روی اسلحه L2 بزنید تا گزینه هاش بیاد). اسلاحه هاتون رو با آیتم هایی که تو محیط پیدا کردید کرافت کنید تا میزان دمیج بالاتر بره. بیشتر از پارکور استفاده کنید و سعی کنید مخفیانه بازی کنید. تا کم کم بازی براتون لذت بخش بشه. همچنین هر چی XP بیشتری به دست بیارید میتونید آپگرید های جدید تری رو باز کنید که باعث میشه روند بازی بهتر بشه پس حتما ماموریت های جانبی رو انجام بدید. تو شب هم میزان EX دو برابر حساب میشه که برای کسایی که دنبال جمع کردن XP بیشتر هستن خیلی به درد میخوره. اگه میتونید آنلاین بازی کنید به هیچ وجه از دست ندید چون ممکنه تو ماموریت هایی که با خارجی ها میرید کسی دلش بسوزه و یه اسلحه با دمیج بالا بهتون بده (۲۵۰۰ تا دمیج) و اون وقت دیگه موجودی تو بازی نیست که نتونید نابودش کنید! البته اگه تو بازی پیشروی کنید و XP زیاد تری بگیرید میتونید خیلی سریع به Level های بالاتر آپگرید بشید و یک عدد کاتانا خوشگل از استور بخرید و تا با میزان دمیج بالاش دمار از روزگار زامبی ها در بیارید.

البته اگه خواستید میتونید از شمشیر اکسکالیبور استفاده کنید که دمیج خوبی داره مخصوصا برای کسایی که اول بازی هستن عالیه. مکانش روی نقشه که میتونید برید و برش دارید:

(روی عکس کلیک کنید)

در کل بازی سطحش سخته مخصوصا برای این دوران که اغلب بازی ها بزن بکش و برو جلو هست ولی Dying Light نیاز به تعامل داره وقتی طرز کار با گیم پلی بازی دستتون اومد و تونستید با بازی اون جوری که گیم پلی میخواد ارتباط بر قرار کنید اون وقته که دیگه نمیتونید ازش دست بکشید.

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
ضمن تایید تمامی صحبت های مهرداد جان باید بگم برای گرفتن اون شمشیر حدود 3دقیقه ای باید انگشتتون رو روی دکمه مربع نگه دارید تا دربیاد:d
این شمشیرو اگر بندازینش دیگه نمیتونین برش دارین، پس خواستون باشه.همچنین قابلیت تعمیر هم نداره و خیلی زود خراب میشه اما حتی در حالت خرابی هم قدرتمنده

stv

کاربر سایت
Jan 20, 2015
130
نام
soheil
چقدر این بازی خلاقانه است من یه جا می خواستم برم چندتازامبی بود فقط یه اسلحه ساده داشتم که کاری نمی شد باهاش کرد بعد دیدم می شه زامبی ها رو به سمتی هدایت کرد که خودشون به خودشون آسیب بزنن یه جا بود چنتا نیزه بود زامبی ها رو کشوندم اونجا خودشون رفتن رو نیزه ها مردن
ولی از یه طرف اینونتوری بازی زیادی شلوغه به نظرم خیلی user freindly نیست
کلا آدم هر چی بیشتر میره بیشتر یاد میگیره

bernoos

کاربر سایت
Sep 8, 2013
221
نام
Hunter
دوستان بخش داستانی رو ایا میشه به صورت co_up رفت؟ و تروفی های بخش تک نفره با کو آپ تو کمپین چقدر تفاوت داره؟ یعنی همون تروفیارو میده یا باید یه بار تنهایی تموم کرد بعد کوآپ؟

2016

کاربر سایت
Feb 13, 2012
204
نام
علی
دوستان بخش داستانی رو ایا میشه به صورت co_up رفت؟ و تروفی های بخش تک نفره با کو آپ تو کمپین چقدر تفاوت داره؟ یعنی همون تروفیارو میده یا باید یه بار تنهایی تموم کرد بعد کوآپ؟

بله به صورت کواپ میشه رفت...تروفی هاشم به صورت کواپ میتونی بگیری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر