Multi Platform Dying Light

سازنده
Techland
تاریخ انتشار
January 2015
ناشر
Warner Bros. Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
این عنوان توسط Techland ساخته و انتشار آن برعهده ی Warner Bros است و در سبک action survival horror دسته بندی میشود..بازی در محیطی کاملا باز و با چرخه شب و روز اتفاق می افتد که بازیبازان باید در روز در محیطی که زمانی شهر بوده به دنبال منابع و وسایل بگردند و تا قبل از غروب به پایگاه برگردند زیرا در شب هرگونه فعالیت بازیباز بسیار خطرناکتر می شود.ساخت سلاح و تغییر آنها قسمتی از توانایی بازیباز برای مقابله با جمعیت آفت زده که در حال رشد می باشند است.همچنین در شب غارتگران به بازیباز حمله کرده و وی باید از هرچه دارد تا صبح در مقابل آنها مقاومت کند.

بازی در سال 2014 عرضه میشود.

ناشرWarner Bros
توسعه دهندهTechland
پلتفرمPC,Xbox One,PS4,PS3,X360
تصاویر بیشترتصاویر Dynig Light
تاریخ انتشار 27 ژانویه 2015
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

MINIMUM

• OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
  • Processor: Intel® Core™ i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
  • Memory: 4 GB RAM DDR3
  • Hard Drive: 40 GB free space
  • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 / AMD Radeon™ HD 6870 (1GB VRAM
  • DirectX®: Version 11
  • Sound: DirectX® compatible
  • Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported
    Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended

RECOMMENDED

• OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
  • Processor: Intel® Core™ i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
  • Memory: 8 GB RAM DDR3
  • Hard Drive: 40 GB free space
  • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 780 / AMD Radeon™ R9 290 (2GB VRAM
  • DirectX®: Version 11
  • Sound: DirectX® compatible
  • Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported
    Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
دوستان اصلا اپديت رو از دست ندن، كلي بهبود داره از جمله وسيله نقليه به بازي اضافه ميشه، گرافيك بازي مخصوصا سايه پردازي خيلي بهتر ميشه، تير كمون، استاديوم.سلاح هاي جديد
و لباس جديد.

سوالي كه داشتم از كجا بايد سوار ماشين شد يا تير كمون گرفت؟!
نكنه بايد به صورت dlc خريد؟!
تو این آپدیت هیچ وسیله نقلیه ای اضافه نمیشه.
اون ویدیو فقط چیز هایی که قرار به بازی اضافه بشه رو نشون میده و پولی هم خواهد بود.

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
بازی عالیه عالی . حرف نداره خداییش . گرافیک و گیم پلی و همه چی عالی . من موندم چرا میگن گرافیک بازی یکم ضعیفه ؟ گرافیکش واقعا برای این سبک بازیها خیلی هم عالیه .
مخصوصا وقتی وارد شهر دوم یا OLD TOWN میشید دیگ حرفی واس گفتن باقی نمیمونه . پیشنهاد میکنم کسایی که میخوان راحت برن جلو و حال کنن قبل از اپدیت بازی برن و یه صندوق جواهر پیدا کنن و با گلیچ پولدار شن بعد اپدیت کنن . این اپدیت اخری گلیچ رو درست کرده :D
حتما هم بازی رو اپدیت کنید تا کمترین مشکلی نداشته باشید .
PERFECT :*

AMIR DRAKE

کاربر سایت
Mar 27, 2011
883
این آپدیت آخری که دادن گفتن درست میشه اما من هنوز امتحان نکردم.
اون تروفی رو هم private coop میشه گرفت

شما باید بری شهر old town

ممنون داداش. یعنی بازیش دو تا شهر داره؟

- - -ویرایش - - -

دوستان اصلا اپديت رو از دست ندن، كلي بهبود داره از جمله وسيله نقليه به بازي اضافه ميشه، گرافيك بازي مخصوصا سايه پردازي خيلي بهتر ميشه، تير كمون، استاديوم.سلاح هاي جديد
و لباس جديد.

سوالي كه داشتم از كجا بايد سوار ماشين شد يا تير كمون گرفت؟!
نكنه بايد به صورت dlc خريد؟!

اون ویژگی ها همش برای DLC بازی هستش که داستانش تازه زمان شروع پخش شدن ویروس را نشون میده.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
ممنون داداش. یعنی بازیش دو تا شهر داره؟
آره دو تا شهر داره که تقریبا از وسط های بازی میری تو شهر دوم. وقتی هم بازی رو تموم کنی میتونی بین 2 تا شهر fast travel کنی.

dlc هایی که میخوان بدن واقعا خوبه این Hard mode هم که دادن خیلی خیلی وحشتناک شده شب هاش. واقعا کم لطفی بزرگی در حق این بازی شد از طرف منتقد ها.

PS4 FAN

کاربر سایت
Sep 18, 2013
209
نام
Amin
شمشیر اگه ان repeyer تموم بشه چطوری میشه اونو تهیه کرد برای تعمیر دوباره شمشیر؟! . چون من دو تا داشت بعد که هر دوتا رو که استفاده کردم برای تعمیر شمشیر دیگه نشد لطفا راهنایی کنید.
سواله من اگه متوجه نشدین بگین/:)

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
سواله من اگه متوجه نشدین بگین/:)
بقل تصویر
هر اسلحه ای که استفاده کنید
عکس چرخ دنده و غیره کشیده
باید برید مثلا blade و nail پیدا کنید تا اون پایین نشون بده چندتا از اون وسایل دارید
هربار هم خواستید تعمیر کنید یدونه از اون وسایل رو استفاده میکنه
برای چند وسیله هم اون عکس ها عوض میشه و یه چیز دیگه جاش میاد

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
بازی عالیه عالی . حرف نداره خداییش . گرافیک و گیم پلی و همه چی عالی . من موندم چرا میگن گرافیک بازی یکم ضعیفه ؟ گرافیکش واقعا برای این سبک بازیها خیلی هم عالیه .
مخصوصا وقتی وارد شهر دوم یا OLD TOWN میشید دیگ حرفی واس گفتن باقی نمیمونه . پیشنهاد میکنم کسایی که میخوان راحت برن جلو و حال کنن قبل از اپدیت بازی برن و یه صندوق جواهر پیدا کنن و با گلیچ پولدار شن بعد اپدیت کنن . این اپدیت اخری گلیچ رو درست کرده :D
حتما هم بازی رو اپدیت کنید تا کمترین مشکلی نداشته باشید .
PERFECT :*

گلیچش چطوریه؟

Omid Xray

کاربر سایت
Oct 5, 2014
228
نام
Omid
من بازی رو دو بار تموم کردم...دفعه اول اصلا فکر نمیکردم با چنین شاهکاری رو به رو باشم. چون کلا زیاد از سبک زامبی بازی خوشم نمیاد ولی این بازی جوش عالیه از هر نظر که حساب بکنید گیم پلی اش حرف نداره و واقعا تونستن حرکات پارکور رو تو بازی به بهترین نحو ممکن پیاده سازی کنن و همچنین مخلوط حرکات پارکور تو گیم پلی, بازی رو فوق العاده متنوع کرده. مخصوصا اگه بازی رو به صورت CO-UP دنبال کنید که دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه.

بازی از لحاظ گرافیکی عالیه. ولی خب چون شما با فار کرای ۴ مقایسه اش کردین چند نکته رو باید بگم. اول اینکه Dying Light از نظر نور پردازی خیلی بهتر از فار کرای عمل کرده و تو بازی های این نسل کمتر بازی رو دیدم به پای نور پردازی و افکت ذرات Dying Light نزدیک شده باشه. دوم اینکه کیفیت تکسچر ها عالیه ولی تکسچر های دور بعضی مواقع دارای مشکل میشه. Draw Distance بازی مثال زدنیه و میشه ازش به عنوان یک تابلو نقاشی یاد کرد. مخصوصا تو شهر دوم اگه برید به بالاترین نقطه بازی و موقع غروب به اطراف نگاه کنید تک تک مناطق بازی (حتی دور ترین منطقه) با بهترین جزییات قابل مشاهده هست و این عظمت کار Techland رو نمایش میده. در کل انجین Chrome Engine 6 واقعا خوب عمل کرده هر چند هنوز ضعیف هایی به چشم میخوره.

از اون گذشته انیمشین های Dying Light بهتر از فارکرای هستن مخصوصا اینکه تمامی دشمنان انیمشن های مخصوص به خودشون رو دارن و حتی اعضای بدنشون از هم جداست و شما میتونید تک تک اعضای بدن رو قطع کنید! که در نوع خودش عالیه. به ریزه کاری ها خیلی توجه شده مثلا وقتی از کوکتل مولوتوف استفاده کنید همه بدن ها میسوزن و سیاه میشن و گوشتشون از هم کنده میشه ولی چنین چیزی رو تو فار کرای شاهد نبودیم!

بازی از نظر سلاح ها هم خوب عمل کرده شما میتونید از انواع سلاح های سرد و کاتانا های مختلف استفاده کنید و اونا رو به خیلی از مواردی که بازی در اختیارتون میزاره آپگرید کنید مثلا بهشون برق وصل کنید یا اسید پاش روشون قرار بدید و یا....هر اسلحه دارای درجه خرابی هست برای اینکه بتونید اسلحه ها رو درست کنید نیاز به Metal Part دارید که با جستجو تو بازی بهشون دسترسی پیدا میکنید. سلاح ها هم پس از استفاده زیاد بعد از یه مدتی دیگه از کار میافته و شما نیاز دارید دنبال سلاح جدید تر باشید! Techland تونسته با ترکیب جستجو در محیط تو گیم پلی بازی خیلی موارد جدیدتر به بازی اضافه کنه که به مرور زمان و با پیشرفت تو بازی بهشون میرسید.

همچنین بازی تونسته جو مخوفی رو ایجاد کنه و واقعا جو بازی سنیگن هست! و شما رو در خودش غرق میکنه. به عنوان مثال وقتی روز به پایان میرسه و ساعت کم کم به ۹ شب نزدیک میشه و شما در حال فرار هستید تا به نزدیک ترین منطقه امن برسید ناگهان صدای زنگ ساعتتون بلند میشه و به شما هشدار میده که شب اومد! و صدای جیغ های فجیه و مرگبار همراه با تاریکی مخوف و همچنین لرزش دسته کنسول و اومدن صدای قلب بازیکن تجربه جدیدی رو برای هر گیمری به ارمغان میاره که باید حتما تجربه اش کنید.

حتما سعی کنید CO-UP بازی رو تجربه کنید و در نهایت اگه از بازی های ترسناک به سبک Open World ماجرایی خوشتون میاد Dying Light منتظر شماست....

Good Night Good Luck
اقا مرسی نقد خیلی خوبی بود:x
منم بازیو سفارش دادم بی صبرانه منتظرم که بیاد:x

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
دوستان من تو این ماموریت گیر کردم
hunt down a bolter during thr night and got a tissue sample نمیدونم باید چه کار کنم منو راهنمایی کنید

شب که شد نقشه رو باز کن یه علامت هایی مثل کله و سر هست شبیه اینه که ماسک زده باشن . برو اونجا میبینی یه زامبی داره یه جنازه رو میخوره . دور و برش هم پر NIGHT HUNTER هست . باید بکشیش و سریع بری روش مربع بزنی تا یه نسخه ازش برداره . یادت باشه اگه خیلی بری نزدیک یا میمیری یا فرار میکنه پس از تیر پرتابی منفجر کننده یا یه چیزی استفاده کن که سریع بمیره . بعدشم الفرار :D

raika123

کاربر سایت
Nov 13, 2013
141
نام
رایکا
دوستاني كه اين بازي رو دارن منو اد كنيد با هم coop بريم
اينم ايديم raika1992

يا ميتونين همينجا اي دي تون رو بكيد من ادتون ميكنم

AMIR DRAKE

کاربر سایت
Mar 27, 2011
883
آره دو تا شهر داره که تقریبا از وسط های بازی میری تو شهر دوم. وقتی هم بازی رو تموم کنی میتونی بین 2 تا شهر fast travel کنی.

dlc هایی که میخوان بدن واقعا خوبه این Hard mode هم که دادن خیلی خیلی وحشتناک شده شب هاش. واقعا کم لطفی بزرگی در حق این بازی شد از طرف منتقد ها.

ممنون داداش.

اون وقت کاملا مطمینی که تقریبا از اواسط بازی وارد شهر دوم میشه؟ یعنی هنوز ماموریت های اصلی باقی میمونه؟

چون من تو بازی های جهان آزاد اگه داستان اصلی را تموم کنم دیگه زیاد حال و حوصله ماموریت های فرعیشو ندارم و بخاطر همین بیشتر کارهای فرعی انجام میدم و خیلی کم ماموریت اصلی میرم که هیجان بازی باقی بمونه.

به خاطر همین میخوام مطمین بشم که وقتی وارد شهر دوم بشم باز ماموریت اصلی زیادی داشته باشم.

|| ARMSTYLE ||

کاربر سایت
May 4, 2014
954
نام
سامی
ممنون داداش.

اون وقت کاملا مطمینی که تقریبا از اواسط بازی وارد شهر دوم میشه؟ یعنی هنوز ماموریت های اصلی باقی میمونه؟

چون من تو بازی های جهان آزاد اگه داستان اصلی را تموم کنم دیگه زیاد حال و حوصله ماموریت های فرعیشو ندارم و بخاطر همین بیشتر کارهای فرعی انجام میدم و خیلی کم ماموریت اصلی میرم که هیجان بازی باقی بمونه.

به خاطر همین میخوام مطمین بشم که وقتی وارد شهر دوم بشم باز ماموریت اصلی زیادی داشته باشم.

اصلی ترین مراحل اصلی و همینطوری قسمت بیشترش داخل شهر دوم OLD TOWN هست . من خودم شهر دوم رو دوست دارم عالیه .
مراحل فرعی این بازی هم برخلاف بیشتر بازی ها بسیار جذابه و تکراری نیست .

AMIR DRAKE

کاربر سایت
Mar 27, 2011
883
اصلی ترین مراحل اصلی و همینطوری قسمت بیشترش داخل شهر دوم OLD TOWN هست . من خودم شهر دوم رو دوست دارم عالیه .
مراحل فرعی این بازی هم برخلاف بیشتر بازی ها بسیار جذابه و تکراری نیست .

قربانت داداش. پس خیالم راحت شد. آخه من این بازی و اینفاموس را با هم همزمان بازی کردم ولی اینفاموس هم ماموریت های اصلیش و هم فرعیش خیلی کوتاه بود فکر کردم داینگ لایت هم اینجوریه.

پس با خیال راحت ماموریت اصلی ها را تا وارد شدن به شهر دوم میرم و بعدش دیگه یه مدت طولانی بیخیال ماموریت های اصلی میشم.

این ماموریت فرعی هاشم همون جور که گفتی واقعا باحال طراحی شدن و من که خیلی ازشون خوشم اومده.

راستی اگه وارد شهر دومش بشم بازم میزاره هر موقع خواستم به شهر اولشم برگردم؟

Last edited by a moderator:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,562
بازی رو گذاشتم توی لیست خرید ولی این گلیج تروفیهاش دو دلم کرده ، کی قراره ردیف بشه ؟
این تروفی رو حتما باید Private Coop گرفت یا Public هم میشه ؟
Complete 5 quests in a single co-op game with the same 3 partners

کلا گلیج ها هیچوقت درست نمیشن (برای مثال TLOU هنوز که هنوزه گلیج درجه سختیش درست نشده)

برای تروفی های co op این بازی هم من صفحه های قبل درخواست دادم اما کسی همراهی نکرد منم رفتم تو سایت psnprofiles و با خارجی ها تا 30 دقیقه دیگه 5 تا تروفی co op ش رو میگیرم

دوستان آپدیت 1.05 برای ریجن 2 هنوز نیومده؟
من ریجن 1 ام اما نمیتونم به کسایی که ریجن 2 هستن جوین بشم

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر