DX12 دارای قابلیتهایی برای نسل آینده GPU ـها خواهد بود.[ پست اول تاپیک حتماً خوانده ]

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
این قسمت یعنی چی ؟ :-$

DX12 سعی میکنه تمام هسته های روی CPU رو به موازات هم مورد عنایت قرار بده، وقتی این اتفاق بیوفته CPU Utilization افزایش پیدا میکنه که مساوی هست با حرارت بیشتر وقتی CPU دستورات بیشتری (Draw calls) برای GPU میفرسته، GPU هم مورد عنایت واقع میشه پس درنتیجه اونم حرارت بیشتری تولید میکنه، حالا اگر کسی از قبل OC کرده باشه حرارت قطعات رو بیشتر از حد معمول بالا برده پس باید حواسش باشه که این حرارت به علاوه اون حرارت ممکنه کار دستش بده.

psco

کاربر سایت
Jul 11, 2009
180
نام
PreMieR
DX12 سعی میکنه تمام هسته های روی CPU رو به موازات هم مورد عنایت قرار بده، وقتی این اتفاق بیوفته CPU Utilization افزایش پیدا میکنه که مساوی هست با حرارت بیشتر وقتی CPU دستورات بیشتری (Draw calls) برای GPU میفرسته، GPU هم مورد عنایت واقع میشه پس درنتیجه اونم حرارت بیشتری تولید میکنه، حالا اگر کسی از قبل OC کرده باشه حرارت قطعات رو بیشتر از حد معمول بالا برده پس باید حواسش باشه که این حرارت به علاوه اون حرارت ممکنه کار دستش بده.
منظورش از اورکلاکر گیمرهای اماتوری بوده که اور میکنن (پاور ضعیف هیت سینک بی کیفیت خمیر سلیکون تاریخ مصرف گذشته و.. ) مگرنه حواس اورکلاکرها خیلی بیشتر از گیمرهایی که بی توجه اور میکنن به حرارت تراشه س

dx12 بیشتر برای گیمرهایی خطرناکه که اصلا میزان حرارت gpu /cpu چک نمیکنن یه کله میرن تو بازی

مگرنه کسی که بخواد تو Hwbot رکورد ثبت کنه هر ثانیه سیستم زیر تست چک میشه

اتفاقا برای کسایی که از لب تاپ برای گیم استفاده میکنن خیلی بیشتر خطرناک و ریسکیه باید حواسشون کاملا به حرارت قطعات باشه.

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
منظورش از اورکلاکر گیمرهای اماتوری بوده که اور میکنن (پاور ضعیف هیت سینک بی کیفیت خمیر سلیکون تاریخ مصرف گذشته و.. ) مگرنه حواس اورکلاکرها خیلی بیشتر از گیمرهایی که بی توجه اور میکنن به حرارت تراشه س

احسنت به شما اورکلاکر عزیز.

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
یعنی منی که یه کامپیوتر معمولی دارم ویندوز جدید رو نصب کنم باعث میشه کیفیت بازیها بالاتر بشه؟ چقدر؟ یه بازی رو میتونین با تغییر مقدار فریم ریت مثال بزنید؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یعنی منی که یه کامپیوتر معمولی دارم ویندوز جدید رو نصب کنم باعث میشه کیفیت بازیها بالاتر بشه؟ چقدر؟ یه بازی رو میتونین با تغییر مقدار فریم ریت مثال بزنید؟

هیچ اتفاقی نمیوفته تا زمانیکه یه بازی یا از اول با DX12 ساخته شده باشه یا با پچ به DX12 آپدیت شده باشه، به جز این دو حالت یا تفاوتی نیست یا خیلی کم و نامحسوسه.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من متوجه نشدم یعنی dx12 فقط رو ویندوز ۱۰ موجوده؟
راستی چقدر زمان تا عرضه ی رسمیش مونده؟

فعلا تنها چیزی که رسما گفته شده این هست که DX12 فقط روی ویندوز 10 هست.
فکر کنم یکی دو روز آینده باشه.

----
اینم یه سری تویت از برد واردل در مورد DX12 :
5une_untitled2.jpg

y552_untitled3.jpg
y4n2_untitled.jpg

https://twitter.com/draginol

چکیده گفته های واردل:
با DX12 اکثر CPU ـهای مدرن که یک GPU داخلی دارن میتونن تا 20% کارایی سیستم رو موقع اجرای بازیها بالا ببرن و در واقع مثل قدیم GPU جاسازی شده روی CPU موقعی که از کارت گرافیک مستقل استفاده میکنید بلا استفاده نمیشه و نقش کمک پردازنده رو برای GPU اصلی بازی میکنه.
اگر فکر میکنید 1 کارت گرافیک روی سیستمتون دارید و کارت گرافیک شما انویدیا و یا ای ام دی هست اشتباه میکنید چون با DX12 در واقع دو تا کارت گرافیک دارین.
واردل معتقده ویندوز 10 و DX12 مارو به سرزمین جدیدی میبرن و فاصله بین PC و کنسول هیچ وقت به این بزرگی نخواهد شد.
در آخر بشارت داده که انکار کنندگان به زودی به سزای اعمالشون میرسن ... :d

آخرین ویرایش:

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
مرسی از جواب سریع:-o
یعنی چی کار کرد مایکروسافت دمش گرم.
انصافا یه زمانی خرید سخت افزار برای پی سی کاری بیهوده بود خیلی وقت هم ازش نمیگذره که باعث رشد سریع و بی دردسر کنسول ها شد.پول زیاد برای قطعات و بازده ی کم.
اما حالا ....واقعا خوشحال شدم راحت صنعت گیم رو به جلو برد

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
هیچ اتفاقی نمیوفته تا زمانیکه یه بازی یا از اول با DX12 ساخته شده باشه یا با پچ به DX12 آپدیت شده باشه، به جز این دو حالت یا تفاوتی نیست یا خیلی کم و نامحسوسه.

اما دوستان برخلاف این قضیه صحبت کرده بودن تو تاپیک AC unity :
http://forum.bazicenter.com/thread87304/page71/#post3812020
http://forum.bazicenter.com/thread87304/page71/#post3818273
حتی بدون اینکه پچی چیزی اومده باشه براشون افزایش راندمان ایجاد شده و 10 تا 20 فریم افزایش داشته

BOBBY ROODE

کاربر سایت
Feb 27, 2014
113
نام
ParsiGift

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,333
نام
امیرعلی
دیگه "هیچ اتفاقی" هم نمیشه گفت همین الان بنچمارک اومده از مقایسه ی دوبازی روی یه سیستم و دو ویندوز 8.1 و 10 و ویندوز 10 حداقل 4-5 فریم بیشتر میده+یکم هم سی پی یو یوزیج کمتر.
اینو ببینید
Windows 10 vs. Windows 8: Performance benchmarks show a close battle for fastest | PCWorld
بررسی ویندوز 10 از نظر بازده و راندمان اجرای بازی‌ها | زومجی

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اما دوستان برخلاف این قضیه صحبت کرده بودن تو تاپیک AC unity :
http://forum.bazicenter.com/thread87304/page71/#post3812020
http://forum.bazicenter.com/thread87304/page71/#post3818273
حتی بدون اینکه پچی چیزی اومده باشه براشون افزایش راندمان ایجاد شده و 10 تا 20 فریم افزایش داشته

ادعای همچون تفاوتی تو بازی AC U سندیت نداره، من تستهای بالای ده نفرو تو فروم استیم و دو سه تا سایت مستقل دیدم توی منابعی که من چک کردم هیچ کس تفاوت تا این حد رو گزارش نکرده، نمیگم حرفهای دوستان دروغه ولی ممکنه روی ویندوز قدیمی مشکلاتی (شاید نرم افزاری) وجود داشته که باعث این تفاوت شده و با نصب ویندوز جدید اون مشکلات رفع شدن.

دیگه "هیچ اتفاقی" هم نمیشه گفت همین الان بنچمارک اومده از مقایسه ی دوبازی روی یه سیستم و دو ویندوز 8.1 و 10 و ویندوز 10 حداقل 4-5 فریم بیشتر میده+یکم هم سی پی یو یوزیج کمتر.
اینو ببینید
Windows 10 vs. Windows 8: Performance benchmarks show a close battle for fastest | PCWorld
بررسی ویندوز 10 از نظر بازده و راندمان اجرای بازی‌ها | زومجی

نوشتم:"
به جز این دو حالت یا
تفاوتی نیست
یا
خیلی کم و نامحسوسه
.
"

اون سایت ایرانی که نظری ندارم ولی من معمولا به نوشته های سایتهای ایرانی اصلا استناد نمیکنم چون اکثرا از سافت ویرهای کرک شده و کپی استفاده میکنن...
سایت PCworld رو خودت چک کن دوتا تست انجام داده که حداکثر تفاوت 3.5 درصده، توی سایتهای دیگه ام تفاوت بین 0 تا حداکثر 4% هست حتی بعضی تستها با همین مقدار تفاوت به نفع ویندوز 8.1 هست که اینجور تفاوتها توی بنچمارکهای پشت هم حتی روی یه سیستم عامل مشترک با سخت افزار یکسان هم پیش میاد یعنی روی همون ویندوز 8.1 ممکنه شما یه بار بنچمارک بگیری 105 فریم باشه یه بار دیگه 108 فریم که اصلا فاصله معنی داری به حساب نمیاد.

Is Windows 10 Good for Gamers? We Review | Digital Trends

همینجوری به عنوان فان من خودم هم یه تست خیلی سریع گرفتم روی CPU intel core i5 4460 + GTX 960 Turbo + 8GB Ram هیچ تفاوت محسوسی ندیدم تو بهترین حالت شاید شاید 3% (Average و Log نگرفتم از فریم ریت فقط همینجوری چشمی چندتا سین مشترک رو با Fraps چک کردم). با وجود اینکه ویندوز 10 رو Clean install کرده بودم و نو بود بدون هیچ سافت ویر اضافی ولی ویندوز 8.1 حدود 1 سال هست نصب شده و کلی برنامه روش نصبه.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
فعلا که من چک کردم توی اکثر بازیها بازده ویندوز 10 و 8.1 خیلی بهم نزدیکه.در حد یکی دو فریم فرق دارن.مگر اینکه پچ جدید برای بازیها مختص DirectX12 عرضه بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر