PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
^^^
Murciélago که خیلی وقته تولیدش متوقف شده قدیمی شد رفت بچسب به Huracan ! :d​

اتفاقا به هیچ وجه از این Huracan خوشم نمیاد. مثل اسباب بازیه :D عظمتی که هیکل و صدای مورسیه لاگو داشت تا حدودی توی اونتادور تکرار شد. پهن بودن مورسیه لاگو روی آسفالت رو با هیچ لامبویی عوض نمیکنم :D

linkorn90

کاربر سایت
Aug 3, 2010
775
نام
ارش
بچه ها کلا گالاردو یک حال و هوای دیگه ای داره نسبت به مورسیلاگو میگم اون صدای موتورش وقتی که نیش گاز میدی....چند وقت پیش یکدونش اون بالا ها تو بزرگراه ویراژ میداد عجب ابهتی داشت

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,736
نام
علی
دوستانی که بازی رو پلات کردند یه توضیحی راجب تروفی credit where it's due بدن ، همه تروفی ها رو گرفتم لنگ اینم :d
درایوکلاب یکی از underrated ترین بازی های تاریخه به نظره من ،واقعا یه ریسینگ فوق العادس ، البته من بازی رو زمانی گرفتم که تازه پچ داینامیک اومده بود و همینطور کامل تر شد

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ببخشید یه سری جابجا گفتم درست شد بخش ترک هم اسمش Tamil Nadu 02 بود .;)
دوستانی که بازی رو پلات کردند یه توضیحی راجب تروفی credit where it's due بدن ، همه تروفی ها رو گرفتم لنگ اینم :d
درایوکلاب یکی از underrated ترین بازی های تاریخه به نظره من ،واقعا یه ریسینگ فوق العادس ، البته من بازی رو زمانی گرفتم که تازه پچ داینامیک اومده بود و همینطور کامل تر شد

باید بری پروفایلت باز کنی بخش Driving accolades در این بخش نشون میده هر قسمت Gameplay یا Game Mode یا Vehicle یا Event که هر کدام یه سری کار ازت میخواسته که انجام داده باشی در طول بازی کردنت چقدر انجام دادی حالا چقدر باید بازی کنی و باید چیکار انجام بدی تا از هر بخش یکی کامل کنی .

برای مثال Gameplay میخواسته یه تعداد مسابقه نفر اول باشی یا در طول مسابقه ها Drift بکشی یا ... موراد زیادی داره .
Game mode هم میگه یه سری چلنج که عضو کلابی انجام بده یا اینکه یه تعدا مسابقه بخش از event دریفت بکش .
Vehicle میگه برای مثال با یک سری ماشین خاص برای مثال sport یا hot مسابقه بده یه تعداد .
manufacturing ماشین انقدر رانندگی کن حالا بعضی ماشین ها سریعتر هستن بعضی ها کندتر که اگه ماشین سریعتر انتخاب کنی و مرحله India و دومی از سمت راست Tamil Nadu 02 راحت میشه دو دور بزنی2-3 کیلومتر میری اگه 10 دور بزنی9 خورده ای میزنی که بهترین مرحله برای رانندگی و هم رفتن بخش ماشین ها هستش اصلا شک نکنن از این مرحله بهتر گیر نمیاری از طرف دیگه با این بخش میتوین سریعتر لول به 50 هم برسونی اگه نرسیدی هنوز با رفتن با ماشین های مختلف و امتیازی که هر ماشین با تعداد کیلومتر های مشخص بهت میده .
Event میگه یکی از mod های بازی باید کامل کنی مثل tour یا Event یا ... موارد از این دست .

کلا راحت فقط یکم وقت میخواد اگه بخش tour ها رو کامل کرده باشی که من انجام دادم کلا بیشتر موراد تا آخر میاد شاید کامل پر نشه اما ندونسته بیشترش انجام میدی خودت اگه پر شد که هیچی وگرنه آخرش باید یکم وقت بزاری ببینی از این 4 بخش که هر کدام یه 7-8 مورد کار میخواد که باید یکی انجام بدی از هر کدام چقدر مونده تمامش کنی .

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یک سوال فنی

دوستان 7 گیگ آپدیت بازی رو فقط از طریق خود کنسول میشه انجام داد؟ من طبق رسم سالیانه شاتل احتمالا عید سرعتم بره جای خط فقر. بازیم هم تا 2-3 روز دیگه میرسه. حالا میخواستم بدونم میشه از الان شروع کنم به گرفتن آپدیت و یا فایلش رو از کسی بگیرم؟

گیم وان

کاربر سایت
Oct 1, 2014
321
نام
ادریس
یک سوال فنی

دوستان 7 گیگ آپدیت بازی رو فقط از طریق خود کنسول میشه انجام داد؟ من طبق رسم سالیانه شاتل احتمالا عید سرعتم بره جای خط فقر. بازیم هم تا 2-3 روز دیگه میرسه. حالا میخواستم بدونم میشه از الان شروع کنم به گرفتن آپدیت و یا فایلش رو از کسی بگیرم؟

برو psx download helper ازطریق کامپیوتر دانلود کن تاپیکش هست اونجا میتونی نرم افزارشم دانلود کنی

YAMAUCHI

کاربر سایت
Aug 5, 2013
680
نام
ALIREZA - Tehran
خب بالاخره امکان Replay هم به بازی اضافه شد
آپدیت 1.12 با خودش کلی ویژگی آورده که مهمترینش همین replay هست خودم لحظاتی پیش بازی رو آپدیت کردم و از replay دیدن کردم :d فوق العادس
یه خوبی که داره مثل GT5 و GT6 میتونی وقتی در Replay هستی هر کجا که عشقت کشید عکس بگیری :x
یه سری تنظیمات تو قسمت آپشن اضافه شده و کلی تغیر ریز دیگه
راستی الان میتونید فراری 599XX رو در قسمت گاراژ داشته باشید :bighug:

این هم کل ویژگیهای آپدیت 1.12 که حال ندارم ترجمه کنم البته راحته بخونید همه دوستان متوجه میشن

Adds Replays to the game for all Single Events and Tours. You can now save a Replay at the end of any single player event and view it later from the Replays section.

Photomode can be used from within a Replay at any point.

Introduces a new Driver Level 50 reward: You can now unlock the Ferrari 599XX Evoluzione for your Garage!

Refines Drift Mode scoring to increase the points scored for momentum, control and staying on the track.

Adjusts the drag reduction when veering off road, so that accidentally leaving the track slows you down more gradually.

Adjusts the drag penalty on world collisions, to remove the possibility of gaining any advantage after colliding with a wall.

Adds the option to control screen brightness in-game (new Display Option).

Adds the option to change the volume levels on individual SFX channels (new Audio options in Settings).

Adds the option to make the AI opponents in a Single Event drive in the same car as the one the player chooses.

Adds the option to select factory paint jobs for AI opponents (new Display Option).

Removes the voicechat icon for any player you have chosen to mute in Multiplayer while you are driving.

Adds new categories for downloaded Livery Packs within the Bonus Designs in Customisation.

Adds status information about friends playing Driveclub to the Social Hub.

Immediately centres the camera view behind the car automatically whenever you reset to the track.

Adds support for live streaming via Twitch and Ustream while playing Multiplayer.

Improves the atmospheric visual effects further by improving heathaze and introducing mirages, which are visible on the road when light is refracted by hot air.

Includes more minor bug fixes, performance improvements and usability tweaks.

این هم تغییراتی که برای ساپورت کردن بخش خرید DLC های جدید بازی مثل لامبورگینی هست

Adds support for the Peugeot Onyx Concept, coming to PlayStation Store as a free download.

Adds support for the Lamborghini Expansion Pack, coming to PlayStation Store as a premium/Season Pass add-on.

The Lamborghini Car Pack includes: Lamborghini Aventador LP 720-4 50° Anniversario, Lamborghini Huracán LP 610-4, Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse and Lamborghini Veneno.

The Lamborghini Tour Pack includes 10 new Events and 5 new Trophies.

Adds support for the Pacesetter Tour Pack, coming to PlayStation Store as a premium/Season Pass add-on.

The Pacesetter Tour Pack includes 12 new Events and 5 new Trophies.

Adds support for 2 new livery packs, coming to PlayStation Store as a premium/Season Pass add-on. Each Livery Pack contains 5 new livery patterns to customise your cars with.

sina_lorenzo

کاربر سایت
Nov 21, 2014
61
نام
Sina
به به.....
reply
همونی که کم داشت..(واسه من)
راستی من الان اپدیت کردم اما لامبو ها نیومدن برام!!!
توی استور هم نبودن...
چطوری بیارمشون؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر