PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
علیرضا حرف این دوستمون خیلی هم بیراه نیست. فقط اشتباهش اینه که فکر میکنه AI پیشرفته نیست. اتفاقا بازی یکی از تکنولوژیک ترین AI های ممکنه رو داره ولی نوع رفتار راننده ها گرچه خیلی هوشمندانه هست ولی خوب روی گیم پلی سوار نشده. ناشی گری کردن.

ببین احسان جان حرف محمد منم نگفتم بی راه محمد انتظار یه بازی شبه ساز کامل مثل GT یا FM داره که بازی مشخصا در اون دسته قرار نمیگیره .
در مورد AI متاسفانه انقدر بازی با AI افتضاح به خورد ملت دادن تو بازی ها همه فکر میکنن باید رفتار منطقی داشته باشه برعکس اگه بخوای AI درست در نظر بگیریم این رفتار عکس رفتار منطقی یعنی منطق این رفتار اینکه در یک حالت خاص با توجه به انواع رفتار های محیطی و حالت های مختلف از زمان از مکان از ... چه عکس العملی باید نشون بدی که بتونی به هدف برسی که دقیقا بازی با توجه به ریتم بازی و AI مشخصا AI عالی داره فقط چون هر کسی یه جوری فکر میکنه و عمل میکنه ما انتظار AI منطقی به نوع خودمون داریم من اتفاقا با GT یا ...همین مشکل دارم همه پشت هم همه در یک خط یکی نمیبینی یک حرکت خارج از خط به نوعی نشان دهنده منطق AI بازی باشه نشون بده بیشتر بهش گفته شده در صورتی که اینجوری بود این کار بکن در صورتی که اونجوری بود اون کار کن اما یه AI مثل DC بر عکس مثل عمل و زمان و عکس العمل میمونه .;)

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
منم بازی رو گرفتم امروز و بازی کردم

از نظر من بازی در حیطه ی گرافیک همچنان جای کار بیشتر داشت ‌.... چیزی ک تو عکسا دیدیم ب نظر من ی سر و گردن بهتر بود... گرافیک محیط عالی نیست... اما خوبه ... نمی دونم چرا ... اما احساس میکنم ماشین خودم وقتی ک وسط جادست مصنوعی ب نظر میرسه
اما نور پردازی عالیه و ازش لذت بردم...

سیستم هندلینگ هم ب نظر من بیشتر روبه آرکید میچربه تا شبیه ساز ... منی ک فورزا باز بودم.... با سیستم گیم پلی فورزا بیشتر حال میکردم

اما ایده ی بازی ک همون ایده ی کلاب باشه جالبه ... و آدم رو ب چالش میکشونه ...

طراحی پیست ها هم زیباست ‌‌... و مناظر قشنگی رو توی بازی طراحی کردن ...
طراحی ماشین ها هم ب نظر من در حد عالی نیست ... اما بد هم نیست ...

صدا گذاری خوبه ... اما صدای برخورد ها معلوم نیست چیکار کردن برا ضبط کردنش ک این صدا از آب درومده ....

در کل ب بازی ۷ از ۱۰ میدم ...

امیدوارم با ارائه ی پچ آب و هوا شاهد ارتقا سطح بازی باشیم ... حد اقل در زمینه ی گرافیک

farshid69

کاربر سایت
Dec 6, 2013
59
نام
فرشید راد
منم بازی رو گرفتم امروز و بازی کردم

از نظر من بازی در حیطه ی گرافیک همچنان جای کار بیشتر داشت ‌.... چیزی ک تو عکسا دیدیم ب نظر من ی سر و گردن بهتر بود... گرافیک محیط عالی نیست... اما خوبه ... نمی دونم چرا ... اما احساس میکنم ماشین خودم وقتی ک وسط جادست مصنوعی ب نظر میرسه
اما نور پردازی عالیه و ازش لذت بردم...

سیستم هندلینگ هم ب نظر من بیشتر روبه آرکید میچربه تا شبیه ساز ... منی ک فورزا باز بودم.... با سیستم گیم پلی فورزا بیشتر حال میکردم

اما ایده ی بازی ک همون ایده ی کلاب باشه جالبه ... و آدم رو ب چالش میکشونه ...

طراحی پیست ها هم زیباست ‌‌... و مناظر قشنگی رو توی بازی طراحی کردن ...
طراحی ماشین ها هم ب نظر من در حد عالی نیست ... اما بد هم نیست ...

صدا گذاری خوبه ... اما صدای برخورد ها معلوم نیست چیکار کردن برا ضبط کردنش ک این صدا از آب درومده ....

در کل ب بازی ۷ از ۱۰ میدم ...

امیدوارم با ارائه ی پچ آب و هوا شاهد ارتقا سطح بازی باشیم ... حد اقل در زمینه ی گرافیک
من هورایزن رو هم دارم.واقعا قبل از بازی کردن درایو کلاب فک میکردم خیلی سرتره از هورایزن.ولی خداوکیلی و به دور از هر چیزی که شما بهش میگین اصلا درحد مقایسه بافورزا نیست.از لحاظ بصری هم فورزا بهتره نه لبه داره نه درختاش عین ..... .در کل واقعا ضدحال بدی خوردم.خداروشکر میدل ارث و فیفا و قورزا هستن که بازی کنم وگرنه واقعا از گیمری ناامیدم کردم بعداز سه ماه انتظار که پیش خریدش کرده بودم.
نمره ی من از 10 حداکثر 6 هستش

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
سازنده های بازی بلدن جیکار کنن ، دوباره با برف و بارون و اومدن پچش ، شادی به اعضا برمیگردونن و مشکلات فراموش میشه

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
جالبه. دقیقا عکس چیزی که شما میگی رو از GT ایراد میگیرن. میگن چرا نمیاد بزنه بری تو باقالیا
شما عکس GT میزاری امضات بازیی که سیمولیشنه! چیزی به این سادگیو نمیدونی که اگه تو واقعیت بکوبی به یه نفر اونم از قصد کلا از بازی حذف میشی!
DC از اون سمت بازی هست که بدلیل اینکه عقبه GT رو نداره آزاده که سبک خوشو داشته باشه.
DC هدفش نبوده سیمولیشن باشه همه جا هم میگفتن سیمولیشن نیست اما دقیقا سیمولیشنه! صفحه قبل توضیح دادم همه قوانین مسابقه واقعی رو گذاشتن! هندلینگ ماشین هم به نظرم سیمولیشنه! من هیچ چیز فانتزیی تو بازی نمیبینم! اگه سوتی های هوش مصنوعی رو بزاری کنار بازی کاملا سیمولیشنه!

sadra_Gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2013
465
نام
sadra
پلاس آپدیت شد

درایو کلاب دوباره به 50 دلار برگشت
:d
نسخه رایگانش توی لیست پلاس قرار گرفت ولی امکان دانلود اضافه نشده

سه تا بازی جدید اضافه شد از جمله DUST که ژاپنی پسنده و SPLUNKY که قشنگه .

یعنی چی حالا که ما 60 دلار گرفتیم شد 50 دلار؟:(( 10 دلار رفت تو پاچمون؟

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
محمد انتظار یه بازی شبه ساز کامل مثل GT یا FM داره که بازی مشخصا در اون دسته قرار نمیگیره .
دقیقا درست میگی:D واقعا هم شبیه ساز هست اما انتظار نداشتم آخرای ریس خیلی ریلکس بیان بکوبن بهت!

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
PSU:95
Playstation Universe:95
Gaming Age:91
GamingTrend:90
Ps Nation:90
GameTrailers:86
Vandal Online:85
XGN:85
IGN Italy:81
Eurogamer Italy:80
۳DJuegos:80
Meristation:80
VideoGamer:80
GamesRadar:80
ZTGD:80
TheSixthAxis:80
Digital Spy:80
Gamer.nl:80
InsideGamer.nl:80
Eurogamer Portugal:80
GamesBeat:80
IGN:79
Game Informer:78
Power Unlimited:78
LaPS3:75
Destructoid:75
Polygon:75
PlayStation LifeStyle:75
nowgamer:75
GameOver.gr:75
Everyeye.it:75
Gameblog.fr:70
USgamer:70
Level7.nu:70
Shacknews:70
Joystiq:60
Eurogamer:60
Game Revolution:60
Gamereactor Sweden:60
GameSpot:50
Hardcore Gamer:50
Metro GameCentral:50
متا بازی تا این لحظه:
73
:-":-":-"

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
من ريسينگ باز نيستم و DC هم بازي نكردم اما در مورد اين دعواي سر تصادف و AI ايد گم كه اگر AI و ماشين حريف از روي نفهمي بياد بزنه بهتون خوب اره اين ميشه مشكل AI يعني اين طوري بگم كه مثا" يه جاده خاص رو AI در نظر گرفته فقط ميخواد همون رو بره شما هم توي اون قسمت باشي مياد ميزنه بهت ! اين ميشه مشكل AI
اما اگر داريد توي يه پيچ خفن يا يه منطقه باريك يا جايي كه شلوغه حركت مي كنيد و AI يا از عمد يا ديگه از سر ناتواني ماشين كنترل اش از دست بره و بزنه بهتون اين ميشه نقطه قوت AI چون واقعا" دراوردن همچين موردي سخته و اضافه كردنش به بازي كار خيلي درستي هم هست

TRUE WARRIOR

کاربر سایت
Aug 24, 2009
555
وقتی که با مازراتی گاز میدادم،قشنگ احساس فرو رفتن در صندلی ماشین رو می کردم،حس خیلی خوبی به آدم میده کاکپیت!:d معلومه حسابی روش کار کردن.
انیمیشن های حرکت دست روی فرمان خیلی چیزه نازیه! وقتی روی سطح خاکی میرید با سرعت بالا،بخاطر لرزش ماشین و در نتیجه لرزش فرمون،انگشتاش رو میاره بالا تا لرزش دست کمتر بشه!:d دریفت 90 درجه که بزنید،سریع فرمون رو می چرخونه تا 360 درجه تا سریع ماشینو کنترل کنه.اگر آهسته تر دریفت بزنید،چرخش سریعش با متانت بیشتر و انیمیشن متفاوتی انجام میشه!:d
توی مسابقات بخش آماتور، یه EVENTای در هوای ابری برگذار شد؛جز TOP 10 لحظات گیمی ریسینگم قرار گرفت و حس فوق العاده ای داشت! باد شدید می وزید و درختا و پرچم ها تکون می خوردن و پرتو های کوچولوی خورشید هم دیده میشد. بهتون قول میدم هوای بارانی این بازی جزء بهترین لحظات ریسینگ های این نسل قرار بگیره! #Bookmark !:d
ویژگی های جدید و خیلی خوب این ریسینگ رو نباید نادیده بگیریم،استاندارد های جدید این جاست!:d

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,128
نام
نـــــــویـــــــــد
كجاي هندلينگ وقوانين اين بازي سيموليشن هستش ؟! كاملا مشخصه با يه سري قوانين به اصطلاح فانتزي و جرايمي كه واسه رعايت نكردنشون گذاشتن خواستن بازي رو هيجان بدن ، زدن به بقيه ماشين ها و سر پيچ از خاكي سبقت گرفتن خطاست داخل اين بازي هم هست اما دليل نميشه بگيم چون اينا هست پس بازي شبيه سازه ، تابلوـه اصن ! به نظر من ٧٠٪ اين بازي آركيد هستش
انتظارات بي جايي كه از بازي داشتين باعث شده اينقدر جوش بياريد

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
شما عکس GT میزاری امضات بازیی که سیمولیشنه! چیزی به این سادگیو نمیدونی که اگه تو واقعیت بکوبی به یه نفر اونم از قصد کلا از بازی حذف میشی!

DC هدفش نبوده سیمولیشن باشه همه جا هم میگفتن سیمولیشن نیست اما دقیقا سیمولیشنه! صفحه قبل توضیح دادم همه قوانین مسابقه واقعی رو گذاشتن! هندلینگ ماشین هم به نظرم سیمولیشنه! من هیچ چیز فانتزیی تو بازی نمیبینم! اگه سوتی های هوش مصنوعی رو بزاری کنار بازی کاملا سیمولیشنه!

شما پست قبلی من رو خوندی؟ اصلا شما پستا رو میخونی یا فقط بر خودت فریضه میدونی که پاسخ بدی؟

من حرف شما رو تایید کردم. نمیدونم با دشمن فرضی چرا خودت رو درگیر کردی.

در ضمن GT مواردی که شما میگی رو کاملا رعایت میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر