PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
بخدا هرکی میتونه نظری داشته باشه؛ طرف از گرافیک خوشش نیومده دبگه چرا همه باید به بهو چه چه کنن؟ یکم بزرگ شین متوجه شین نظرات مخالف هم وجود دارن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
این که کسی بگه از گرافیک خوشش نمیاد با این که بگی گرافیکش مثل تصاویر و تریلر های بازی نیست فرق داره.! ربطی به بزرگ بودن یا فنچ بودن نداره ! من کامنتم رو در جواب حرف دوستمون که گفتش من گرافیک تصاویر رو یکجور میبینم وقتی بازی میکنم ی جور دیگه میبنم گفتم.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
بخدا هرکی میتونه نظری داشته باشه؛ طرف از گرافیک خوشش نیومده دبگه چرا همه باید به بهو چه چه کنن؟ یکم بزرگ شین متوجه شین نظرات مخالف هم وجود دارن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

اینکه من الان راس ساعت 10:48 دقیقه ی شب به وقت تهران بگم الان توی تهران وسط ظهره باید به نظرم احترام گذاشت یا به عقلم شک کرد ؟

بله یه سری انتقادات اونم به جاش خیلی هم قابل احترام و باعث آگاهی جَمعه ، نه یه سری حرف از بعضی افراد شناخته شده و همیشه حاضر در صحنه !

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
این که کسی بگه از گرافیک خوشش نمیاد با این که بگی گرافیکش مثل تصاویر و تریلر های بازی نیست فرق داره.! ربطی به بزرگ بودن یا فنچ بودن نداره ! من کامنتم رو در جواب حرف دوستمون که گفتش من گرافیک تصاویر رو یکجور میبینم وقتی بازی میکنم ی جور دیگه میبنم گفتم.

خب پس منظورت من بودم رفیق
حالا اون تصاویر اول درست
ولی اون عکس SLS تو هوای بارونی خیلی دوست دارم به اون قسمت بازی برسم ببینم چطوریاست !
من نمیگم گرافیک بازی بده یا قصد ندارم بگم ارزشش رو نداره و این حرفا ولی بعضی عکسا واقعا بهتر از اون چیزین که من دارم تو بازی میبینم.
حالا بذار قسمت بشه بخش بارونی بازی هم ببینیم بعدا بیشتر میشه در موردش بحث کرد فعلا زوده برای نتیجه گیری نهایی.

ΔⓐᖇᏫℕ

کاربر سایت
Jun 20, 2014
653
نام
Amir
اي كاش براي ورود به اين تاپيك همه از ***** رد ميشدن ، از هيتر سوني هيتر درايوكلاب مايكرو فن هرمدلي ريختن داخل تاپيك نظر و ذهنيت بچه ها نسبت به بازي رو عوض ميكنن

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

ramin.ps

کاربر سایت
Jul 8, 2013
166
نام
ramin
نمی‌دونم کسی گذاشته یا نه، اما یکی از Reddit که بازی رو انجام داده کفُ خون قاطی کرده و از گرافیک + موسیقی‌هاش + سرعت لود بالای بازی که سازنده‌ها وعده دادن بودن + بالانس بودن بازی بین آرکید/شبیه ساز بودنِ بازی خیلی تمجید کرده :D
با اين پستت ما رو از اين جو داقون دراوردى..و خوشحالمون کردى.ديگه با اين پست هاى بچه ها داشت گريم ميگرفت

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
من الان یه بحثی میکنم دوستان میگن تو داری چشم بسته راجبع بازی صبحت میکنی دوستان من بازی از نظر گرافیک از خیلی بازی ها ریسینگی که عرضه شده بهتره این کاملا مشخصه از تریلر های بازی وبعضی از نقد هایی که منتشر شده تازه دوستان که عکس از بازی میگرن با توجه به این کیجر کردن از کنسول کیفیت رو میاره پایین بازم باید گفت WoW

من راجبع گیم پلی صبحت نمیکنم چون بازی نکردم ولی اتز چند جمله از سایت باید بهش امیدوار بود

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
اي كاش براي ورود به اين تاپيك همه از ***** رد ميشدن ، از هيتر سوني هيتر درايوكلاب مايكرو فن هرمدلي ريختن داخل تاپيك نظر و ذهنيت بچه ها نسبت به بازي رو عوض ميكنن

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
داداش اعصابتو خرد نکن
بلاخره تاپیک زده شده تا هرکی بیاد نظرشو بگه دیگه، اگه قرار بود همش تعریف و تمجید بشه یا همش منفی گفت، که همه باید روبات وار یک چیزی میگفتن و تاپیک بی هدف و بی نتیجه میشد!
اینجا مثلا اگه جناب x از درایو کلاب انتقاد میکنه، به جای اینکه بهش توهین بشه یا تمسخر بشه ،ازش پرسید دلیلت چیه برای اینکه میگی مثلا گرافیک یا مثلا صدا یا .... مشکل داره؟ و رو چه حسابی میگی؟

من خودم به شخصه انتظار زیادی از این بازی داشتم، مخصوصا اینکه قبلش ذهن ملت رو اماده میکردن که درایو کلاب جایگزین فعلی گرنتوریسمو هست، تا نسخه 7 عرضه بشه، خوب طبیعیه انتظار ما گیمرها برای این بازی بیشتر بشه! اگر از اول میگفتن این بازی یک سبک جدا داره و با هیچ گیمی قابل قیاس نیست، حساب اینچنینی باز نمیکردیم!
ولی ایا این بازی میتونه فعلا جای خالی گرنتوریسمو رو پر کنه؟
ایا تنوع و امکاناتش نزدیک به گرنتوریسمو هست؟
این بازی از نظر من از لحاظ شبیه سازی و امکانات تیونینگ انگشت کوچیکه گرنتوریسمو هم نیست! چه برسه به پیست و تنوع ماشیناش
این بازی فقط صداگذاری طبیعی تر و گرافیک بهتر از گرنتوریسمو داره،فقط همین!
حتی وقتی که داریم صبح زود تو پیست مسابقه میدیم، روند روشن شدن هوا یکم مثنوعی هست، مثلا به جای اینکه خیلی کم کم و اهسته هوا روشن بشه، به صورت ناگهانی هوا شروع میکنه به روشن شدن، در حدی که فاصله تاریکی تا روشنایی نسبی خیلی کمه
یک گله کوچیکم به دوستانی که فقط به گرافیک بازی اهمیت میدن بکنم
دوستان عزیز گرافیک بخش بزرگی از بازی هست، ولی شبیه سازی ، و طبیعی تر بودن حرکات و عکسالعمل های ماشین هم بخش مهم از بازی مخصوصا ریسینگ هست که نمیشه نا دیده گرفت، چون همه مثل شما فقط به گرافیک و صدا گذاری توجه نمیکنن بلکه انتظارشون فیزیک طبیعی تر و شبیه سازی هست

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
عزیز من اشتباه از خود شماست که انتظار جایگزین GT داشتین. کی و کجا گفته شده بود این جایگزین GT ـه تا اینه خود GT بیاد؟ الکی چرا حرف درست میکنید؟ این بازی از اول یه بازی آرکید یا مایه های شبیه باز بوده و هست و هرچی هم که گفته بودن رو تحویل دادن. نه بیشتر نه کمتر.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
عزیز من اشتباه از خود شماست که انتظار جایگزین GT داشتین. کی و کجا گفته شده بود این جایگزین GT ـه تا اینه خود GT بیاد؟ الکی چرا حرف درست میکنید؟ این بازی از اول یه بازی آرکید یا مایه های شبیه باز بوده و هست و هرچی هم که گفته بودن رو تحویل دادن. نه بیشتر نه کمتر.

فکر نکنم این دوستمون هم منظورش این باشه که گفته باشن این بازی قرار جایگزین GT باشه !
و در کل انصافا Drive Club نعمتیه برای ریسینگ بازا تا زمانی که خود GT بیاد. واقعا به یه بازی ریسینگ نیاز داشتیم :D

ولی خودمونیم این بین شبیه ساز بودن و آرکید بودنش چه حالی میده
از یه طرفی دوستانی که حالا خودشون راننده هستن قشنگ حس میکنن دارن واقعا رانندگی میکنن (فیزیک بازی و هوش مصنوعی این کل کلی که بین رقبا اتفاق میوفته عالیه!) از یه طرفی هم لیز دادن ماشین سر پیچا با سرعت بالا که رسما آرکید و تو واقعیت عمرا ماها نمیتونیم انجامش بدیم خیلی لذت بخشه ! این باعث میشه حالا حالا ها از بازی خسته نشید و همش دنبال باز کردن ماشین های جدید و تجربه های جدیدتر باشید.

hardheart

کاربر سایت
Nov 1, 2009
132
نام
محمدرضا
دوستان تهرانی کسی دیتای driveclub دانلود کرده اگر براش مقدوره بما هم بده حالا هر هزینه ایی
هم که داره اعلام کنه!
باتشکر

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
از یه طرفی دوستانی که حالا خودشون راننده هستن قشنگ حس میکنن دارن واقعا رانندگی میکنن (فیزیک بازی و هوش مصنوعی این کل کلی که بین رقبا اتفاق میوفته عالیه!) از یه طرفی هم لیز دادن ماشین سر پیچا با سرعت بالا که رسما آرکید و تو واقعیت عمرا ماها نمیتونیم انجامش بدیم خیلی لذت بخشه ! این باعث میشه حالا حالا ها از بازی خسته نشید و همش دنبال باز کردن ماشین های جدید و تجربه های جدیدتر باشید.

اقا لیز دادن هم میدیم ما ماشینو تو واقعیت :D فقط لطف کنن یکی از ماشین های دفرنسیال عقب بازی رو بدن بهمون :)) DAMAGE هم OFF باشه
این ریجن 1 کوفتی یا پلاسش نمیاد ما بگیریمش.

farshid69

کاربر سایت
Dec 6, 2013
59
نام
فرشید راد
سلام به همه ی دوستان گلم.اول از همه چیز من فن کنسول اکس باکس هستم ولی قبل از کشته شدنم اعتراف میکنم که پلی استیشن بهتره.بهتر بودن ملاک علاقه ی یک شخص نیست.راجب درایو کلابم من پیش خرید کردم و دان کردم بازیو.الان مشغول فورزا بازی کردنم.واقعا انتظارتمو فورزا برآورده کرده.اصلا نباید مقایسه ای هم در کار باشه چون عین شب و روز سبکشون باهم.اصلا قصد ترول ندارم ولی ویدیو های گیمرساید رو که نگاه بکنید دوستان یک مقدار AA بازی میتونست بهتر باشه و اینکه چون بازی خیلی وقته گلد شده مطمِنا پچ اب وهوا این وضعیتو درست میکنه البته امیدوارم.راجع به نظرات همدیگه هم بهم احترام بزارید وبعنوان کسی که 20 ساله گیمره همیشه تا بازی نیومده الکی هایپ نشید و به سروکله ی هم نزنید.بیچاره اونایی که بازی کردن و تو ذوقشئن خورده برداشتشون این بوده و ناراحت شدن.دیگه شما نمک روی زخم نشید.مرسی امیدوارم همگی از این بازی لذت کامل رو ببریم
id:farshid_fcbayern

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اقا لیز دادن هم میدیم ما ماشینو تو واقعیت :D فقط لطف کنن یکی از ماشین های دفرنسیال عقب بازی رو بدن بهمون :)) DAMAGE هم OFF باشه
این ریجن 1 کوفتی یا پلاسش نمیاد ما بگیریمش.

آقا ۴۰۰ تا ماشین باید بدن بترکونیم تا آخر شاید یاد گرفتیم با این سرعت های بالا ماشینو لیز بدیم :D شوخی که نیست

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقا ۴۰۰ تا ماشین باید بدن بترکونیم تا آخر شاید یاد گرفتیم با این سرعت های بالا ماشینو لیز بدیم :D شوخی که نیست

نیازی نیست دفعه دوم عملی میشه من یک بار انجام دادم البته بگم تا دم ملق پیش رفت ماشین یعنی روی دوتا چرخ یه طرف بلند شد یکم که سریع ماشین کنترل کردم وگرنه ملق میزدم .:d البته بگم نه تو خیابان یا جاده بلکه روی باند فرودگاه که اینجا برای سم پاشی زمین های کشاورزی وجود داره تست کردم .:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر