PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
حداقل توش یدونه لامبورگینی و یک ماسل کار میزاشتن، هیچی نداره خوب.....
بوگاتیم نداره
شاخترین ماشیناش که تو گروه هایپر هستن، گامپرت اپولو و هنسی ونوم هستن!
من لول 21 هستم، کاش حداقل یکم تنوع تو پیست داشت .
حتی نمیشه رنگ ماشینو عوض کرد!!!!!

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,756
نام
علی
متاسفانه من زیاد امیدی ندارم به نمرات بازی
نمیدونم شاید من اشتباه کنم ولی بازی انقدرا هم که میگن خوب نیست !
چند ساعتی هست که بازی میکنم گرافیک اصلا در حد انتظارم نبوده واقعا بعضی عکس هایی که دوستان قرار دادن به جد میگم ۵ برابر بازی که من دارم میکنم گرافیک داره.
البته من همینجا اعلام میکنم نه تنها از خرید بازی پشیمون نیستم بلکه Season Pass هم میخوام بخرم.
تا زمان اومدن GT قطعا از هیچی بهتره و میتونه حسابی سرگرممون کنه اللخصوص با ویژگی های آنلاینش

من فک کنم یه مشکلی تو خروجی تصویرتون هست :d
کلا کسایی که بازی رو انجام دادن نتونستن شفاف سازی مطمئن و دقیقی از بازی داشته باشن ولی چیزی که مشخص هست باز خورده در مجموع مثبت بوده و اگه کمیت در کنار این کیفیتی که داشت می بود می تونستیم به 85 و حتی بالاتر امیدوار باشیم!

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اگه تا آخر بزرگ میکنی و گوشه های کادر تصویر با گوشه های تلوزیون فیت میشه درست هست و زوم شده نیست! فکر کنم تو حالت معمولی گوشه های تصویر رو برات کوچیک گذاشته که باعث شده فکر کنی زوم میشه!

خب زوم میکنه که تصویر فیت میشه دوست عزیز !
در حالت معمولی دور تا دور تصویر سیاه رنگه ، یعنی کاملا تصویر کوچیک شده.

من فک کنم یه مشکلی تو خروجی تصویرتون هست :d
کلا کسایی که بازی رو انجام دادن نتونستن شفاف سازی مطمئن و دقیقی از بازی داشته باشن ولی چیزی که مشخص هست باز خورده در مجموع مثبت بوده و اگه کمیت در کنار این کیفیتی که داشت می بود می تونستیم به 85 و حتی بالاتر امیدوار باشیم!

منم به خدا تو همین فکرم !
با عکسای فک بر اندازی که دوستان گذاشتن منم فکر میکنم نکنه مشکل از خروجی تصویر من باشه.
باور کن آدم وجود نمیکنه تو این تاپیکا حرف بزنه :)) حرف میزنی به حکم ترول میخوان گردنت رو بزنن ولی خدا وکیلی بعضی مواقع من یه عکسی اینجا میبینم بعد میرم یه چیز دیگه کلا بازی میکنم :D

pesarbache

کاربر سایت
Oct 31, 2011
701
نام
محسن
حداقل توش یدونه لامبورگینی و یک ماسل کار میزاشتن، هیچی نداره خوب.....
بوگاتیم نداره
شاخترین ماشیناش که تو گروه هایپر هستن، گامپرت اپولو و هنسی ونوم هستن!
من لول 21 هستم، کاش حداقل یکم تنوع تو پیست داشت .
حتی نمیشه رنگ ماشینو عوض کرد!!!!!
عزیز پنج مدل رنگ با انواع و اقسام داره.انواع طرح و ... داره

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
عزیز پنج مدل رنگ با انواع و اقسام داره.انواع طرح و ... داره

انصافا باید قبول کرد از نظر کمیتی سنگ تموم نذاشته بازی میتونست خیلی آپشن های دیگه هم اضافه کنه !
راستی رفقا کسی از قیمت Season Pass خبر داره ؟ تو Store نبود !

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
فاز این دوستانی که از گرافیک مینالن و میگن مثل شات ها نیستش چیه ؟ این شاتیه که دوستمون چند صفحه پیش خودش از بازی گرفته بود ( با این که گرفتن شات از کنسول یک تنه فاتحه AA و IQ رو میخونه ) و عملا هیچ فرقی با تصاویر باور نکردنی که از بازی منتشر شده نداره.
این شاتی که دوستمون گرفته.

اینم تصاویری که از بازی منتشر شده

دوستانی که بازی رو تهیه کردن و میگن مثل شات ها و گیمپلی ها نیست به احتمال زیاد 3 مشکل دارن
یا رزولوشن TV_شون 1080 رو پشتیبانی نمیکنه و بازی رو در رزولوشن 720 انجام میدن
یا خروجی تصویر TV_شون مشکل داره
یا خودشون مشکل دارن !

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
امتیازات این بازی کی منتشر میشه؟
روز ریلیز ایمبارگو برداشته میشه.
خب معلومه که برای خودم پیش اومده دوست عزیز :|
خب بازی هایی که گفتی رو من هیچکدوم تست نکردم اما بازی هایی که تا حالا تو دستگاه رفتن مثل Killzone Shadow Fall , FIFA 14, FIFA 15, Watch Dogs , inFamous Second Son و چندتا بازی PSN هیچکدوم این مشکل رو نداشتن برام!
حالا این ادجاست که میگی منظورت چیه ؟
چون من هر مرتبه مجبورم برای بازی Drive Club برم تو قسمت Setting کنسول =>
Sound and Screen =>
Display Area Setting و تا آخر بزرگ کنم تصویر رو بعد مثلا برای بازی FIFA 15 باید از اول بیام همینجا به حالت اول برش گردونم چون بزرگ میشه تصویر یا به قولی زوم میکنه !‌
همون طور که دوستمون توضیح دادن شما چون از اول با حالت غیراستاندارد بازی میکردی الان احساس میکنی که تصویر توی فیفا زوم میشه در حالی اینطوری نیست و تصویر واقعی اونیه که کنسول رو از تنظیمات با تلویزیون یا مانیتورتون مچ میکنید.(همونی که میگید زوم میشه)

توی بعضی از بازی های هم که میگید متوجه مشکل نشدید دلیلش اینه که بعضی از عناوین خودشون بصورت جداگانه فیت کردن تصویر با خروجی رو دارن و بصورت جداگانه بار خودشون تصویر فیت میکنن. اما بعضی بازی ها مثل فیفا و درایو کلاب و ولوسیتی و ... از فیت تصویر کلی دستگاه استفاده میکنن که در صورت فیت نبودن باعث مشکلات تصویری میشه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
همون طور که دوستمون توضیح دادن شما چون از اول با حالت غیراستاندارد بازی میکردی الان احساس میکنی که تصویر توی فیفا زوم میشه در حالی اینطوری نیست و تصویر واقعی اونیه که کنسول رو از تنظیمات با تلویزیون یا مانیتورتون مچ میکنید.(همونی که میگید زوم میشه)

توی بعضی از بازی های هم که میگید متوجه مشکل نشدید دلیلش اینه که بعضی از عناوین خودشون بصورت جداگانه فیت کردن تصویر با خروجی رو دارن و بصورت جداگانه بار خودشون تصویر فیت میکنن. اما بعضی بازی ها مثل فیفا و درایو کلاب و ولوسیتی و ... از فیت تصویر کلی دستگاه استفاده میکنن که در صورت فیت نبودن باعث مشکلات تصویری میشه.

جان من ؟ یعنی مثلا من فیفا داشتم بازی میکردم تصویر حاشیه مشکی نداشت یا کوچیک نشده بود ولی باز اون تصویر مشکل داشته ؟
یعنی این تصویری که الان بعد فیت شدن داره میده و یجورایی زوم شده انگار تصویر درسته ؟ باز دم Drive Club گرم باعث خیر شد ! :))

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
یه تفاوت دارن بعضی بازی ها باهم، اینکه بیشترشون از کل صفحه به صورت خودکار برای نمایش تصویر استفاده میکنن و اون چیزی که با PS4 ما بصورت دستی تنظیم میکنیم برای محل قرار گیری HUD بازی ـه که بیشتر نزدیک میشه به لبه ها، ولی یه سری دیگه از بازی ها تصویر رو تو همون چیزی که تو PS4 ست شده نمایش میدن مثل Velocity و DC ولی فیفا HUD بازی جا به جا میشه ( تصویر خود بازی زوم نمیشه ).بهرحال بهتر بود که اینجوری نباشه چون یه سری از مانیتور های قدیمی پنلشون حاشیه ی زیاد داره و یکم از خود صفحه نمایش رفته زیر پنل به همین خاطر وقتی تصویر رو بزرگ میکنید تو بازیهای دیگه HUD میچسبه به گوشه یا حتی میزنه بیرون!

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
430
نام
سياوش
یعنی انتظارات و استرسی که برای نمرات این بازی رو می کشم رو برا tlou نکشیده بودم! :d
چون اونجا خیالم از بازی راحت بود ولی اینجا در تردیدم که بازی چی می کنه! البته بارها به اون دلایلی که گفتم انتظار متای درخشان ندارم ولی خب دوست هم ندارم زیر 80 بیاد!
والا استرسي وجود نداره دوست من :d
كسي از اين بازي انتظار خاصي نداره .....اين بازي يه new ip هست و نبايد ازش توقعي خاصي داشت به نظر من اگر بتونه متاي 77 به بالا بگيره خوب عمل كرده... حالا هرچي بيشتر هم شد كه چه بهتر ......ولي اگر به فرض متاش خوب نشد فاجعه اي رخ نداده ....پس اصلا نبايد استرسي داشت ....به نظر من با توجه به اينكه اولين تجربه ي استديو سازندش در اين سبك ريسينگ هست اگر بتونه از سايت ها و مجلات نمرات 7 و 8 بگيره واقعا خوب عمل كرده .

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
فاز این دوستانی که از گرافیک مینالن و میگن مثل شات ها نیستش چیه ؟ این شاتیه که دوستمون چند صفحه پیش خودش از بازی گرفته بود ( با این که گرفتن شات از کنسول یک تنه فاتحه AA و IQ رو میخونه ) و عملا هیچ فرقی با تصاویر باور نکردنی که از بازی منتشر شده نداره.
این شاتی که دوستمون گرفته.

اینم تصاویری که از بازی منتشر شده

دوستانی که بازی رو تهیه کردن و میگن مثل شات ها و گیمپلی ها نیست به احتمال زیاد 3 مشکل دارن
یا رزولوشن TV_شون 1080 رو پشتیبانی نمیکنه و بازی رو در رزولوشن 720 انجام میدن
یا خروجی تصویر TV_شون مشکل داره
یا خودشون مشکل دارن !

بخدا هرکی میتونه نظری داشته باشه؛ طرف از گرافیک خوشش نیومده دبگه چرا همه باید به بهو چه چه کنن؟ یکم بزرگ شین متوجه شین نظرات مخالف هم وجود دارن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر