PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
تو تصویری که Shervin_Aleta

گداشته، معلومه که این ماشین هست... هم اسمش تو لیسته و هم تصویرش. (ماشین دومی یا دورتر)

اوه اوه اوه سوتی دادم بد :D اصلا نفهمیدم پایین سمت راست اسم ماشین ها رو نوشته :D

تایید نشده چندتا ماشین درکل داره ؟

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
فقط تشنه ی صدا گزاری ماشبنها هستم باید هد ست خوب بخرم برای این بازی کار از اسپیکر گذشته

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
اینو توی بخش E3 گذاشته بودم گفتم اینجا هم بذارم بد نیست :D

dh8p1am0eqwsp5epm9rc.png

یه خبر در مورد DriveClub بگم کسی اهلش بود می تونه ترجمه کنه فقط تیکه های مهمش رو میگم بدنتون کچل بشه :biggrin1:
جدا از دیتیل و سایر جزییات که همه ازش خبر داریم یه چیزای وحشتناک دیگه هم هست ! :biggrin1: برای مثال اینا برای آسمون شب از مپ و دیتا بیس NASA استفاده کردن تا آسمون شب رو کامل شبیه سازی کنن و توی بازی شما هیچ وقت آسمون تکراری توی شب نمی بینین :|

نکته ی بعد پویایی عوامل کنار پیست هست ! :biggrin1: گفتن یکی از پیست های هند هست که کنار پیست 19000 فلامینگو وجود داره که هر کدوم رفتار خاص خودشونو دارن :|

+ اینکه اینا 7 ماه روی هر ماشین وقت گذاشتن :|

در ادامه هم کلی از صداگذاری و اینا حرف زدن ولی مهم تر از همه اینه که گفتن با وجود تمام این جلوه های گرافیکی خفن و سنگین لود هر ترک زیر 15 ثانیه طول می کشه !!!

51-fact list about PS4 exclusive Driveclub will wow you -- PlayStation Universe

منتظر نمایش گرخناکی توی E3 باشید :biggrin1:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
ریسینگی که کمتر از 1000 تا ماشین داشته باشه ریسینگ نیست :d (از فرمایشات یاماوچی)
ولی جدا کلا 50 تا داره یا اضافه میشه بهش؟

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
ریسینگی که کمتر از 1000 تا ماشین داشته باشه ریسینگ نیست :d (از فرمایشات یاماوچی)
ولی جدا کلا 50 تا داره یا اضافه میشه بهش؟

جداً 50 تا ماشین داره :D ولی احتمال اینکه با DLC بهش اضافه بشه هست !
اینکه برای هر ماشین 7 ماه وقت گذاشتن قطعاً می تونه یکی از دلایل کمبود ماشین ها باشه :( گفتن از هر ماشین حداقل 1000 تا عکس با تمام جزییات گرفتن ! حتی گفتن مثلاً از لوگوی روی سرپیچ های پاگانی هم نگذشتن :D یا رنگ بدنه ی ماشین چند لایه ـس و متناسب با دمیج های مختلف از بین رفتن رنگ ماشین متفاوت خواهد بود و ... :| :D

برای این مورد احتمالاً یه کلاس درس پیش PD پاس کردن!
biggrin1.gif

آدم پیچ و مهره ها رو میبینه روحش به پرواز درمیاد:

مدلینگ های PD که مال این سیاره نیست اصن :D

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,017
نام
آریا
اینکه برای هر ماشین 7 ماه وقت گذاشتن قطعاً می تونه یکی از دلایل کمبود ماشین ها باشه :( گفتن از هر ماشین حداقل 1000 تا عکس با تمام جزییات گرفتن ! حتی گفتن مثلاً از لوگوی روی سرپیچ های پاگانی هم نگذشتن :D یا رنگ بدنه ی ماشین چند لایه ـس و متناسب با دمیج های مختلف از بین رفتن رنگ ماشین متفاوت خواهد بود و ... :| :D
برای این مورد احتمالاً یه کلاس درس پیش PD پاس کردن! :D
آدم پیچ و مهره ها رو میبینه روحش به پرواز درمیاد:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,823
نام
مرتضی

برای هر ماشین 7 ماه وقت صرف کردن یعنی اینکه مثلا بطور همزمان کار توسعه 20 تا ماشین رو تو 7 ماه انجام میدادند؟ چون اونجوری میشه 30 سال فقط برای طراحی ماشین ها:d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
برای هر ماشین 7 ماه وقت صرف کردن یعنی اینکه مثلا بطور همزمان کار توسعه 20 تا ماشین رو تو 7 ماه انجام میدادند؟ چون اونجوری میشه 30 سال فقط برای طراحی ماشین ها:d

طبیعتاً آره :D ولی بازم همینکارشون وقت گیر بوده چون توی مراسم معرفی بازی گفتن ، بازی حدود 9 سال در حال ساخت بوده (از استارت کار و ایده ی اولیه منظور) :D
ولی خب انقدر تمرکزشون روی گرافیک و جزییات یه کم از گیم پلی دورشون کرده که خوب نیست :(

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,823
نام
مرتضی
طبیعتاً آره :D ولی بازم همینکارشون وقت گیر بوده چون توی مراسم معرفی بازی گفتن ، بازی حدود 9 سال در حال ساخت بوده (از استارت کار و ایده ی اولیه منظور) :D
ولی خب انقدر تمرکزشون روی گرافیک و جزییات یه کم از گیم پلی دورشون کرده که خوب نیست :(

دقیقا همین الان میخواستم همینو بگم. این حجم از توجه و ریزه کاری گرافیکی واقعا در حد انتظار ما هم نیست و در واقع کسی از این استدیو اینقدرا هم انتظار نداره اینا دارند خودشونو رو گرافیک شهید میکنند ولی امیدوارم گیم پلی درس درمونی داشته باشه البته این حالت شبکه مانند و آنلاین گیم پلی اش تا حدودی کار تازه ای هست و میتونه مشکلات احتمالی گیم پلی رو بپوشونه البته اگر همه چیز از گرافیک تا گیم پلی همونطور که خودشون میگند باشه.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,263
نام
امیر حسین
در مورد کمبود ماشین! :d
اینا این همه وقت گذاشتن رو جزئیات محیط و ...، تا بازیشون یه چیز متفاوتی باشه که ملت تا حالا ندیده باشن:-" هم نظر ملت رو جلب کنند،هم منتقدا! :d با خودشون هم گفتن،ماشین رو بعد میتونیم بدیم بیرون! اما مثلا آسمون فلان مدل و نورپردازی نمیدونم چی چی و ... رو بعد از عرضه دیگه نمیشه کاریش کرد! :d
به نظرمم کار خوبی کردن:-"
اگر بازی رو برای پلاس نزاشته بودن،میتونستن از اینکه " DLCـهای ماشین مجانی خواهد بود" استفاده کنند! که باز تو نظر ملت و منتقدا هم تاثیر میزاشت مطمئنا! :d

گیم پلی رو که کلا نظری ندارم! اما این بند و بساط آنلاینی که ساختن چیز خیلی جالبیه! امیدوارم موفق بشه و کمتر بهش گیر بدن! :-"
البته بخش مولتی مطمئنا جذابیت داره، اما SPـش شک دارم اونقدر جذاب باشه:-"

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
آیا واقعا نیازه فلامینگو‌های کنار پیست هر کدوم AI جداگونه داشته باشن؟
آیا نیازه صورت فلکی و ستاره‌های تو آسمون همون جایی‌ باشن که تو واقعیت هستند؟
سه‌ میلیون درخت؟
امیدوارم به خاطر این چیزا از جاهای دیگه نزده باشن

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من فکر میکنم کلا تاخیر بازی سر بحث گرافیک بود. اگه یادتون باشه زمان معرفی PS4 و تا زمانی که تو E3 رسما بازی نمایش داشت انتقاد سر گرافیک زیاد بود. به هر حال DC قرار نیست خط مقدم سونی در جبهه ی ریسینگ باشه و بنظر من این بازی یه جورایی براشون حکم TechDemo داره تا GT7 از راه برسه. کلا سطح انتظار رو خیلی بالا نبرید. در مورد گیم پلی هم نظری نمیتونم بدم Motorstrom که کلا عالی بود ولی DC مسلما سبک متفاوتی داره و Evolouton هم اولین تجربش تو این زمینست. باید دید. بشخصه درجه هایپم رو در سطح معقول نگه میدارم

dinasaur@

آریا نصف دلیلی که من هنوز گیمرم این عکساییه که تو از GT میزاری:d. من پوست خودمو کندم نتونستم به نصف درجه ی عکاسی تو برسم. بابا این شگردشو به منم یاد بده:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر