PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

غفاری

کاربر سایت
May 20, 2014
846
بعد از یک هفته بازی این موارد تو چشم اومد
نکات مثبت:
1.گرافیک خیره کننده که شخصا برا یک بازی اتومبیل رانی طراحی چنین محیطی بی نظیر هست..
2.رعد برق با این کیفیت فقط تو این بازی دیدم .
3.یک بار ماشین خود را در REPLAY وقتی بارون روش باریده نگاه کنید قطرات باران چه زیبا رو ماشین میشینه.
4.وقتی بارانی شدید میشه و توفانی عملا چشم ها که هیچ حواس 6 گانه آدم برایه درست رفتن تو جاده باید جمع باشه واقعن عالیه باران توفان و جاده با گرافیک محشر و رانندگی دشوار کار هرکسی نیست.
5.تور هایه موجود تو بازی کم نیست حتی میشه گفت با خرید بقیه تور ها میشه مدت ها بی وقفه لذت برد و برا بدست آوردن ستاره ها فعالیت کرد.
6.برام جالب بود سرور هایه بازی عالی بودن .البته من قبلا آنلاین بازی نکرده بودم RACING اما این لگ هم نداشت و بهتر از فیفا بود یعنی عالی بود.
7.طراحی ماشین ها از بیرون عالی و فوقع العاده بود.
8.کنترل ماشین ها کاملا برا یک بازی آرکید خوب و رو به بالا بودن.
9.سیستم حمایت از مشتری با پک هایی برا دانلود از طرف سازنده به بهترین وجه هست.
10.آپدیت بازی 10 گیگ هم باشه با توجه به چیزی که من بازی کردم قابل دفاع هست.
11.صدای زوزه باد و برخوردش به ماشین در بالایه 200 کیلومتر زیبا طراحی شده زیبا.
12.تو برخی جاده ها آتیش روشن کردن مردم دیدین؟؟ واقعن من چنین کیفیتی ندیدم تو آتیش هیچ بازی .
13.تو جاده بارانی و خیس حسه لغزیدن ماشین قابله درکه.
14.تروفی زیاد داره بازی

نکات منفی:
1.طراحی داخلی ماشین ها بد هست و عناوین فورزا برای 360 به نظرم داخل ماشینشون از این ماشین بهتر طراحی شده.
2.تو مسابقه با CPU هر 100 بار مسابقه شاید 2 بار شاهد سوتی و خرابکاری و تصادف توسط 3 ماشین جلو باشیم البته من کلا تو یک هفته برام 2 بار اتفاق افتاده یکم طبیعی نیست.
3.معمولا به صورت پیش فرض تو یک مسابقه یک ماشین انگار قرار اول بشه و بار ها دستگاه خاموش کنین دوباره بازیو شروع کنین شاید از 100 بار یک بار ماشین دیگه قرار باشه اول بشه بین CPU ها..
4.سر پیچ ها راحت میشه تقلب کرد لازمه شما از داخل پیچ وارد بشین با سرعت و به کنار ماشین هایه دیگه بکوبین میتونین جایگاه خودتونو بالاتر ببرین هم اینکه ماشین هایه دیگه رو به عنوان ترمز از کنارهاشون استفاده کنین جهت پیچیدن و ترمز هم نگیرین تو 90 درصد کارتون تو سر پیچ از تو بدون مشکله.
5.اگر تو بخش SINGLE ماشین ها رو کارخونه بندی میکردن به نظرم البته بهتر بود.
6.خالی بودن جایه ماشن هایه کلاسیک به خصوص کامارو هایه دهه 70 و 60 البته این ایراد نیست سلیقه من هست.
7.به گوش نیامدن صدایه لاستیک هایه ترمز گرفتن ماشین هایه دیگه و فقط صدای ترمز ماشین خودم میشنیدم فقط.
8.صدا گذاری بازی تو بخش صدای زوزه موتور ماشین ها متوسط و انتظارم بیشتر بود تو بقیه موارد خوبه
9.PENALTY هایه تو بازی یا همان مجازات گاهی خوب هستن و سه بار اما گاهی یک دونه ای که سر پیچ اون یک دونه ای ها بیخوده چون گاز هم سر پیچ که آنچنان قرار نیست بدین اما 3 دونه ای واقعا عقب میندازه آدمو تا حوس نکنه بره از بیرون بیاد تو اما اونم گاهی عجیب پنالتی نمیده

حرف آخر:نکات منفی بازی در کل برمیگرده به مشکلات ریز و نه بزرگ که قابله درکه اما در یک کلام بهترین گرافیک ورزشی و افکت باد و همه چیز از باران تا جاده همش بهترین بود که تا حالا دیدم.
این بازی اگر روز اول 10 گیگ آپدیتو داشت رو خود دیسک و نیازی به دانلود نداشت و همین جوری بود نمرش زیر 8 نمیشد...
من خودم راحت بهش 8.5 میدم شیرین. روزای اول تو خریدش شک داشتم هیچ فکر میکردم یک آشغاله اما الان میگم حرف نداشت حرف نداشت دست سازند هاش درد نکنه.

آخرین ویرایش:

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
دوستان آخرین آپدیت بازی چه ورژنی بود و حدودا چه تاریخی ؟

پ.ن : خب ظاهرا 1.14 هست چند صفحه قبل دوستان اشاره کرده بودن بهش :D

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
مجانیه ولی برای اینکه بتونی برونیش باید در Ferrari Owners Club Driver Accolade لول 5 بشی.

لامصب چقدر هم باید ول بچرخی تا لول 5 بشی :D
100 مایل، 150 مایل :D
من یه Time Trial گذاشتم، دو ساعت دور زدم :D هم یه رکورد خفن بدست اوردم هم تا لول 5 آپ کردم. بعد هم که ماشین آنلاک شد، یه بار هم امتحانش نکردم و بازی رو دادم به دوستم :D فقط مرض داشتم ببینم علامت قفل از روش برداشته شه :D

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
بلاخره تمام تروفی های بازی رو انلاک کردم و تا به اینجا 100 درصد شده تا تورهای بعدی
فعلا فقط دارم مولتی میزنم خیلی حال میده فقط ای کاش یه نظارتی به این بچه های کم سن و سال باشه که میان فک میکنن جنگه فکر کن نفر اول هستی یهو یارو میاد پشتت بهش راه میدی که بره ولی افسوس نمیره میخواد فقط بزنه بهت و کنترلت رو از دست بدی
انگار هدفش همینه

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
اونو میدونم:dولی بعضیا رو میبینم با اینکه سرعتم دارن پیچ ها رو استادانه رد میکنن.
اون نیاز به تمرین داره که بدونی چطوری پیچ رو بشکونی مثلا کی بیای تو لاین پیچ یا کی با ترمز و گاز بازی کنی و...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
اونو میدونم:dولی بعضیا رو میبینم با اینکه سرعتم دارن پیچ ها رو استادانه رد میکنن.

مثه رانندگی واقعی باید پیچ ها رو رد کنی :D
اگه پیچ به سمت چپ باشه، قبل از پیچیدن از سمت راست جاده حرکت کن، اگه پیچ به سمت راست باشه شما سمت چپ جاده باش قبل از پیچیدن. با این کار مسافتی که لازمه تا از پیچ رد بشی بیشتر میشه و فرصت بیشتری داری تا ماشین رو توی جاده نگه داری. البته این کارو برای پیچ هایی انجام بده که خیلی ناجور هستن.

اینم راهنمایی هُنری من :D
ixi_dc_turns.jpg

یه سری پیچ ها رو هم میتونی فقط با برداشتن دستت از روی گاز رد کنی.
در کل باید با مسیر آشنا بشی و قلق ماشین هم دستت بیاد. یه بالانسی بین سرعت و ترمز سر پیچ ها داشته باشی که تا حد ممکن سرعت بالا باشه و از جاده هم خارج نشی.

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
دقت کردین تو جاده های هند کمی فضای 30 فریم بیشتر به چشم میاد!؟شاید بخاطر طراحی محیط پیست و گرافیک بالای فضا هست

غفاری

کاربر سایت
May 20, 2014
846
مثه رانندگی واقعی باید پیچ ها رو رد کنی :D
اگه پیچ به سمت چپ باشه، قبل از پیچیدن از سمت راست جاده حرکت کن، اگه پیچ به سمت راست باشه شما سمت چپ جاده باش قبل از پیچیدن. با این کار مسافتی که لازمه تا از پیچ رد بشی بیشتر میشه و فرصت بیشتری داری تا ماشین رو توی جاده نگه داری. البته این کارو برای پیچ هایی انجام بده که خیلی ناجور هستن.

اینم راهنمایی هُنری من :D
ixi_dc_turns.jpg

یه سری پیچ ها رو هم میتونی فقط با برداشتن دستت از روی گاز رد کنی.
در کل باید با مسیر آشنا بشی و قلق ماشین هم دستت بیاد. یه بالانسی بین سرعت و ترمز سر پیچ ها داشته باشی که تا حد ممکن سرعت بالا باشه و از جاده هم خارج نشی.

تو این بازی وقتی time trail هست مسابقه این گفته شما به شدت تایید میشه اما تو racing با cpu کافیه از داخل وارد بشی و بکوبی به کنار ماشین دیگه هم راحت میپیچی هم میزنی جلو...
این حرف شما باید به جد تو بازی هایه شبیه ساز بخصوص شبیه ساز formula one شرکته codemasters رعایت بشه که اونجا خطا میگیرن اگه بکوبی تو پیچ به کسی و تایمتو بالا میبرن...
این بازی چون آرکید گاهی میشه تقلب کرد بخصوص سر پیچ میشه cpu رو گرفت...تو فرمول یک یک اسمه خاص دار اینجور پیچ رو رد کردن که متاسفانه یادم نیست اسمش با حاله..
طرحتم جذابه دمت گرم

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
تو این بازی وقتی time trail هست مسابقه این گفته شما به شدت تایید میشه اما تو racing با cpu کافیه از داخل وارد بشی و بکوبی به کنار ماشین دیگه هم راحت میپیچی هم میزنی جلو...
این حرف شما باید به جد تو بازی هایه شبیه ساز بخصوص شبیه ساز formula one شرکته codemasters رعایت بشه که اونجا خطا میگیرن اگه بکوبی تو پیچ به کسی و تایمتو بالا میبرن...
این بازی چون آرکید گاهی میشه تقلب کرد بخصوص سر پیچ میشه cpu رو گرفت...تو فرمول یک یک اسمه خاص دار اینجور پیچ رو رد کردن که متاسفانه یادم نیست اسمش با حاله..
طرحتم جذابه دمت گرم

مسلماً منظور من هم شرایطی هست که ماشین دیگه ای نزدیک پیچ نباشه :d
ولی حتی اگه ماشین های دیگه هم سر پیچ باشن و شما بکوبی بهشون و با استفاده از اون ماشین خودتونو توی جاده نگه دارید، نسبت به موقعی که بدون مزاحم خودتون پیچ رو بشکونید زمان بیشتری سپری میشه:d

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
طرحتم جذابه دمت گرم
غفاری جان کوبیدن به ماشین های دیگران از نوب ترین حرکاتی هست که یه نفر میتونه توی بازی ریسینگ انجام بده. :| اگه حریفت انسان باشه میخوای چیکار کنی؟ کافیه سر پیچ یه نیش ترمز کوچیک بزنه تا بری تو باقالی ها :D در ضمن، واسه خودت میگم، هیچ وقت سعی نکن بازی ریسینگ رو با این روش یاد بگیری. اگه فردا بخوای حرفه ای بشی دردسر میشه برات، چون اینطور پیچیدن همه جا جواب نمیده و بسته به موقعیته.

حیف که شما تازه اومدین تو بازی، و الا اون اوایل که هنوز زیاد آپدیت نیومده بود، به ماشین های دیگه میکوبیدی تو سر پیچ، قشنگ 5 ثانیه بهت پنالتی میداد. بعد از آپدیت های اخیر پنالتی ها رو به حداقل رسوندن که من خودم زیاد راضی نبودم واسه همین کارا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر