Dfc: کنسول 360 سرانجام در رده سوم در 2012

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اول بگم که این خبر مال دو روز پیشه ولی چون دیدم کسی نذاشته گفتم بعد نیست علاقه مندان بخونن.

---------------------------------------------------------------

این هفته، موسسه بازاریابی و تحلیلگر DFC Intelligence آخرین گزارش خود در رابطه با پیش بینی بازار بازی های کامپیوتری را اعلام کرد که به 47 میلیارد دلار در سال 2009 خواهد رسید.
این موسسه اعتقاد داره که ارزش صنعت جهانی گیم حدود 13 میلیارد دلار تا 2 سال آینده نسبت به ارزش 33 میلیارد دلاری حال حاضر افزایش خواهد یافت.

در نتیجه چند پلتفورمه بودن بازار، DFC همچنین امتیازاتی رو در رقابت 3 طرفه بین کنسول های جدید در نظر گرفته. DFC پیش بینی کرده که هر 3 کنسول ps3 - x360 - wii تا سال 2012 بین 180 تا 210 میلیون تعداد خواهند فروخت. به عبارت کوتاه تر، DFC معتقده که Wii به برتری خودش در این نسل حداقل تا آخر سال 2008 ادامه خواهد داد، یعنی در نقطه ای که ps3 می تونه شروع به بالا رفتن بکنه.

تحلیل گر این موسسه David Cole گفت: "با این حال که از لحاظ موقعیت wii کنسول بیشتری فروخته است، اما تا 2012 ps3 درآمد و سود نرم افزاری بیشتری رو تولید خواهد کرد."

Cole همچنین معتقده که با اینکه هنوز راه زیادی تا پایان نبرد باقی مونده، x360 احتمالا در مقام سوم با فاصله در پایان کار قرار خواهد گرفت. او گفت وابستگی مایکروسافت به بازار امریکا و کانادا مانع تلاش و سعی این کنسول برای تجلی در سطح جهان می شه. 360 احتیاج داره تا یک پایگاه قوی در خارج از امریکای شمالی هم برای خودش درست کنه تا از قرار گرفتن در رده سوم در این نسل بتونه جلوگیری کنه.

تحلیل گران DFC همچنین نگاهی به کنسول های دستی نیز انداختند. آنها پیش بینی می کنند که بازار کنسول های دستی به طور کلی و خصوصا DS به طور چشم گیری به گستردش و افزایش خود ادامه خواهند داد. Cole گفت: "سود حاصل از نرم افزار های کنسول های دستی امسال بیشتر از دو برابر شده است." ما فکر می کنیم که کنسول DS سرانجام به پرفروش ترین کنسول تاریخ در 5 سال آینده تبدیل شه.

این موسسه همچنین پیش بینی کرد که بازار جهانی PC Gaming تا سال 2012 به ارزش 13 میلیارد دلار خواهد رسید.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حرف هاي اين تحليلگرها تا حالا خيلي جالب بوده و اينم يكيش و من به اينطور چيزها ميگم علم غيب :laughing:
حالا اين تحليگر هم نميدونم علت منطقيش چي بوده كه اين حرف را گفته ؟!

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
همینش جالبه. هیچ دلیلی نیاورده. فقط گفته وابستگی 360 به بازار آمریکا و کانادا. الان حتی تو اروپا 360 فروش خوبی داشته.
این جور تحلیلها برایه سونی نون و آب نمیشه، باید بجنبه چن همینجوریش هم کلی عقب افتاده. البته این تحلیلگر هم از واژه هایی مثل احتمالا خیلی استفاده کرده.

آخرین ویرایش:

prancE 3

کاربر سایت
Mar 20, 2007
269
البته حمید جان فکر نمیکنم تو اروبا فروش خوبی نداشته
چون یه ماه قبل یکی از اقواممون از المان اومده بودن و دنبال بلی3 میشگتن و وقتی بهشون
کنسول 360 رو بیشنهاد دادم گفت تو اروبا بازیهاش کمه و بدرد بخور نیست و زیاد طرفدار نداره;)

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
همینش جالبه. هیچ دلیلی نیاورده. فقط گفته وابستگی 360 به بازار آمریکا و کانادا. الان حتی تو اروپا 360 فروش خوبی داشته.
.

اره ديگه همينش جالبه . اين تحليلگر هم از كارهاي اينده مايكرو خبر داره و ميدونه چه اتفاقي ميوفته كه همين ميشه علم غيب ! و گفتن احتمال هم خيلي مسخره هست .
و به نظر من اين احتمال ها بيشتر به ps3 مياد تا xbox360 :laughing:
و مايكروسافت اونقدر احمق تشريف داره كه فقط خودش را وابسته به امريكا و كانادا كنه .
الان از هر لحاظ بخواي مايكروسافت برتري داره و اينده هم كه خدا داند.........................

به نظر من بيشتر از اين وابستگي ها به بازي ها مربوط ميشه كه مايكروسافت هم به قدري بازي شاخ و بزرگي داره كه قابال مقايسه نيست .
يه كنسول كه بازي خوب نداشته باشه احتياج به خاك خوردن در فروشگاه ها داره .

ps3 هر بازي قدري داره از گذشته داره(mgs و ff ) و اين جديد ها هم مثل lair و Heavenly Sword با اون امتيازهاي بسيار بدشون مشخص ميكنه كه اينده دست كيه .
مايكرو هم با معرفي كردن بازي هايي مثل gears of war يه ابر بازي نادر و يا bioshock چنين شكوهي را براي كنسولش فراهم ميكنه .

و براي اينده هم بازي شاختر از هميشه مثل alane wake كه نياز به تعريف نداره يك شاهكار تاريخي خواهد شد يا مثل fable 2 كه همه ميدونن دست كي اين بازي ساخته ميشه و مثل Ninja Gaiden 2 كه در اولين نمايشش چنين طوفان به پا ميكنه يا مثل masseffect .

و من نميام يه ps3 بگيرم و با دوتا بازي دلم را خوش كنم بگم هي mgs و ff .

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
حرف هاي اين تحليلگرها تا حالا خيلي جالب بوده و اينم يكيش و من به اينطور چيزها ميگم علم غيب :laughing:
احتمالا اگر می گفت 360 رتبه اول و بدست میاره بهترین و منطقی ترین آدم بود !

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
جناب فرخ خان این تحلیل گرها هرچی هم ندونن از من و شما بهتر میدونم دلت رو چرا به خوش میکنی؟mgs &ff
اینا کشکن :
gt5
uncharted
ratchet and calank
god of war 3

little big planet
پ.ن:حقیقت تلخه
صدها عنوانی که میتونن بازار رو بترکونن از جمله
level 5 rpg project
twisted metal
in famuse

آخرین ویرایش:

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
جناب فرخ خان این تحلیل گرها هرچی هم ندونن از من و شما بهتر میدونم دلت رو چرا به mgs &ff
اینا کشکن :
gt5
uncharted
ratchet and calank
god of war 3

little big planet

این god of war 3
چیه که همه میگن!

لینک تایید معتبر میخوام؟؟؟؟!!!

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
جناب فرخ خان این تحلیل گرها هرچی هم ندونن از من و شما بهتر میدونم دلت رو چرا به خوش میکنی؟mgs &ff
اینا کشکن :
gt5
uncharted
ratchet and calank
god of war 3

little big planet
صدها عنوانی که میتونن بازار رو بترکونن از جمله
level 5 rpg project
twisted metal
in famuse
شما با اين چندتا بازي ميخواي بگي PS3 اول ميشه ؟:laughing: مگه به بازيه ؟ اگه به بازيه كه 360 بيشتر بازي داره !! Mass Effect ,PGR4,Alan Wake , Ninja Gaiden 2,Halo3 و ... .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
مايكروسافت اونقدر احمق تشريف داره كه فقط خودش را وابسته به امريكا و كانادا كنه .
احمق هم تشریف نداشته باشه در هر صورت وابسته هست.تو ژاپن که فروشش در حد GBA هست!اروپا هم که به قولی Sonyland تشریف داره.
الان از هر لحاظ بخواي مايكروسافت برتري داره
360 از هر لحاظ مطمئنا اول نیست چون در هر صورت سایه ی Wii بر سرشه.
Heavenly Sword با اون امتيازهاي بسيار بدشون
خیلی جالبه که امتیاز 8 و 8.5شده بسیار بد:laughing:با این حساب 360 جز یه 10-12 تا بازی احتمالا مقدار زیادی بازی بسیار بد داره!
براي اينده هم بازي شاختر از هميشه مثل alane wake كه نياز به تعريف نداره يك شاهكار تاريخي خواهد شد يا مثل fable 2 كه همه ميدونن دست كي اين بازي ساخته ميشه و مثل Ninja Gaiden 2 كه در اولين نمايشش چنين طوفان به پا ميكنه يا مثل masseffect .
ابتدایی ترین حرف ممکن!دوباره لیست کردن بازیهای دو کنسول احتمالا شرو خواهد شد،یکی برمیگرده میگه من Uncharted رو قبول ندارم،اون یکی میگه من Fable رو قبول ندارم و دو باره یه بحث مزخرف و احمقانه!
و واقعا من نمیدونم چرا تا دیروز ما میگفتم:همه ی تحلیلگرا میگن فلان،سازنده ها میگن بهمان،امروز تحلیلگرا شدن غیب گوی مضحک!و احتمالا حقوق بگیر سونی!
And Remember,Stay Quiet if you have nothing to say.

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
ps3 هر بازي قدري داره از گذشته داره(mgs و ff ) و اين جديد ها هم مثل lair و Heavenly Sword با اون امتيازهاي بسيار بدشون مشخص ميكنه كه اينده دست كيه .
خدايي هيونلي اسورد كه خوب نمره گرفت...اكثرآ نمرهاش بالاي 8 يا خود 8 بود...(حالا چند جا هم 7 و 6 دادن...) همون طور كه ازش انتظار ميرفت...قرار نبود بياد مثلآ بالاي 9 بگيره كه...(اصلآ به قيافش نميومد!:cheesygri)
شما با اين چندتا بازي ميخواي بگي PS3 اول ميشه ؟:laughing: مگه به بازيه ؟ اگه به بازيه كه 360 بيشتر بازي داره !! Mass Effect ,PGR4,Alan Wake , Ninja Gaiden 2,Halo3 و ... .
هر كي با توجه به علاقه اش يك بازي رو فوق العاده ميبينه يا بي ارزش ميبينه...
هر كي نظر خودش رو داره.
وقتي هم كه در مورد فروش جهاني بحث ميشه نظر كل جهان مطرحه نه نظر من و شما و يا 4 نفر تو ژاپن يا 4 نفر تو آمريكا! علاقه ي همه مطرح هست.
حالا به نظرشما الون بازيها كشكي ميان و اون يكي بازي فوق العاده نظر شخصي خود شماست و يه چيز جهان شمول نيست!(يا بر عكس!)
اين عنوانهايي هم كه شما ميگيد با عنوانهايي كه ps3 داره در جهان از نظر طرفدار برابري ميكنه...به ظر من كه بالانس هستن...هيچ كودوم نسبت به اون يكي سر نيست.
تا وضعيت خوب رو شما چه جوري معني كنيد! تو اروپا تو همه ي كشورها اكثرآ فروش ps3 از 360 بيشتره. تو بعضي حجاها هم حتي 2 برابر 360 فروش داره. البته همچين چيز عجيبي نيست كلآ سوني تو اروپا نفوذ زيادي داره...
ratchet and calank
جان من اسم اين 1 دونه بازي رو صحيح بنويسين...چون من بهش حساس هستم...
calank اشتباهه...clank درسته...

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
" ما فکر می کنیم که کنسول DS سرانجام به پرفروش ترین کنسول در 5 سال گذشته تبدیل شه.

با احترام به Lich King عزیز:

"We think that the Nintendo DS could eventually become the best-selling game system ever in five years."

DS در 5 سال آینده (تا 2012) به پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ تبدیل میشه...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این تحلیل ثابت میکنه که فروش Xbox 360 توی این 2 سالی که از launch میگذره، فقط به خاطر بازار برزگ آمریکای شمالیه. در حالیکه تو ژاپن که یکی دیگه از ریجن های مهم برای صنعت بازی محسوب میشه، طبق آمار حدودا 000'440 کنسول 360 فروخته شده که این خودش میتونه یه شکست بزرگ باشه.
این در حالیه که PS3 و Wii دارن از بازار ژاپن نهایت استفاده رو میبرن و این مسئله خودش رو تو دراز مدت نشون میده...
البته مایکروسافت هم بیکار نمیشینه............. ;)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بابا تو را خدا ديگه عماد شروع نكن ميخواي مثلا بگي اين پيشبيني خيلي درست بوده نه ؟

احمق هم تشریف نداشته باشه در هر صورت وابسته هست.تو ژاپن که فروشش در حد GBA هست!اروپا هم که به قولی Sonyland تشریف داره.

بزرگترين بازار همون امريكا هست كه ps3 هم اونجا داره لنگ ميندازه .
ميشه يه امار از فروش هر دو كنسول ار اروپا براي من نشون بدي كه ps3 چقدر فروش داشته .

360 از هر لحاظ مطمئنا اول نیست چون در هر صورت سایه ی Wii بر سرشه.
اهان ميخواي جلوي چشم همه دهن من حرف بزاري من اصلا حرفي از اول بودن زدم اينجا بحث بين xbox360 و ps3 هست كه منظورم همين بود و بياي wii را سپر كني بايد جلوي ps3 هم سپر كني .
اينچيزي كه كاملا مشخصه چه از لحاظ فروش و چه از لحاظ بازي xbox360 يك سرو گردن بهتر عمل كرده .نسبت به ps3 .

خیلی جالبه که امتیاز 8 و 8.5شده بسیار بد:laughing:با این حساب 360 جز یه 10-12 تا بازی احتمالا مقدار زیادی بازی بسیار بد داره!
نه امتياز بدي نيست ولي در قبال اين همه تبليغ امتياز بدي و مثل بازي Ninja Gaiden كه در حد اندازه Heavenly Sword تبليغ نداشت اومد براي ps3 امتياز بالاي 9 را گرفت پس به اين ميگن بد . اينه اقا عماد !
و در مقابل بازي مثل gears of war كه امتياز 9/6 را ميگيره حرفي براي گفتن نداره .
يه بازي كه خوب باشه از تمام سايتها معتبر و غير معتبر امتيازخوب ميگيره ولي Heavenly Sword امتيازهاي 7/5 داشت .
lair چي شد زدي زيرش :biggrin1: با اون گند كاريش .

ابتدایی ترین حرف ممکن!دوباره لیست کردن بازیهای دو کنسول احتمالا شرو خواهد شد،یکی برمیگرده میگه من Uncharted رو قبول ندارم،اون یکی میگه من Fable رو قبول ندارم و دو باره یه بحث مزخرف و احمقانه!
حالا چون يكي از برتري ها را گفتم شد احمقانه .همين بازي هاست كه موفقيت يه كنسول را تضمين ميكنه .
درضمن به حرف اينو اون هم نبايد گوش داد بلكه اون بازي كه عرضه ميشه و موفقيتش ميشه ديد .

و واقعا من نمیدونم چرا تا دیروز ما میگفتم:همه ی تحلیلگرا میگن فلان،سازنده ها میگن بهمان،امروز تحلیلگرا شدن غیب گوی مضحک!و احتمالا حقوق بگیر سونی!

من تا ديروز كي از اين غلطها ميكردم ؟!:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با احترام به Lich King عزیز:

"We think that the Nintendo DS could eventually become the best-selling game system ever in five years."

DS در 5 سال آینده (تا 2012) به پرفروش ترین کنسول بازی تاریخ تبدیل میشه...
بله درسته من اصلا حواسم نبود و به اون ever دقت نکردم. پست اول رو ویرایش کردم.

متن خیلی سریع ترجمه شده اگه ایراد داره ببخشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر