Demanding Iranian Servers:درخواست سرور های ایرانی [ پست اول خوانده شود ]

با سلام به همه دوستان عزیز بازی سنتری@};-@};-
ما سال های زیادی هست که با سرور های اروپایی مشغول به بازی هستیم و با مشکلات فراوانی بخوایم یا نخوایم اکثر مواقع مانند پینگ بالا، لگ و هزار چیز دیگه روبرو شدیم ولی بازهم کنار اومدیم و از بازیمون مثل همیشه لذت بردیم.
ولی حالا زمانش واسه ما رسیده که بالاخره واسه خودمون آستینی بالا بزنیم و سرور های خودمون رو بزنیم، و شرکت های اروپایی مثل قبل حق رد کردن خواست های ما رو به خاطر تحریم ها نخواهند داشت. تا الان خود من با سه جا مشغول مکاتبه شدم برای سرور های ایرانی و یکیشون تا الان جواب فرستاده، امیدوارم جواب همشون مثبت باشه، تا حداقل عصر جدیدی از گیمینگ رو با کیفیت بسیار بهتری واسه ی خودمون بتونیم به ارمغان بیاوریم. حالا با شیوه دکتر ظریف با ظرافت جلو بریم انشاالله این امر هم به فرجام خواهد رسید.

پیشنهاد دوستان چیه؟ مطمئن هستم کسانی قبل از من هم حتما باید دست به کار شده باشند واسه این امر، راه های خوب و مناسب به ذهنتون رسید همینجا در میون بذارید.
برای اسپانسری و هزینه سرور ها اگه شرکتی و جایی می شناسید(که خیلی جا ها مطمئنا مایل به همکاری هستند) پیشنهاد بدین. شرکت شاتل تو این زمینه ها خیلی دوست داره قشر گیمر رو اینطوری به خودش جذب کنه یا خیلی شرکت های اینترنتی دیگه مطمئنا مایل به همکاری میشن، پس یا خودتون دست به اقدام بزنین و یا هر جا که می شناسید رو پیشنهاد بدین دست جمعی می تونیم درخواست بدیم.

با کمک یکی از دوستان این نامه رو تنظیم کردیم، دوستانی که مایل به عملی شدن این امر هستند، این نامه رو به عنوان یک پیشنهاد برای شاتل و آسیاتک ارسال کنند.
تاریخ رو خودتون اضافه کنید و اسم رو هم که به اسم خودتون تغییر بدید.
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب

اینجانب علی نوربخش، به عنوان یکی از میلیونها کاربر اینترنتی، خواستار کیفیتی مناسب در زمینه ی پردازش و اجرای بازی های آنلاین بوده و به موجب این نامه خواهان فراهم نمودن شرایط مناسب به منظور ایجاد سرور های ایرانی توسط میزبانان اروپایی مانند Gameservers، Multiplay و مشابه می باشم تا حداقل رضایتی که سال ها پیش از این به دنبال آن بوده ایم، در نهایت بدین وسیله به ارمغان آید. تنها خواسته ی همیشگی ما از اینترنت جهت بازی های آنلاین، پینگ پایین و صفر بودن میزان Packet Loss بوده است. با به ثمر رسیدن مذاکرات دست اندر کاران با اینگونه شرکت ها جهت ایجاد و راه اندازی سرور در ایران، خواسته های ما جامه ی عمل پوشانیده خواهند شد. باشد که به موجب این درخواست، شاهد تلاشهای شما بزرگواران در راستای محقق نمودن چنین مهمی باشیم.
با سپاس فراوان. نماینده ی کوچک جامعه ی بزرگ گیمران ایران.
ایمیل پیشنهادات آسیاتک:acc@asiatech.ir ,support@asiatech.ir
ایمیل پیشنهادات شاتل:Sug@shatel.ir ,info@shatel.ir
ایمیل پیشنهادات های وب:
jami@hiweb.ir
miri.iman@hiweb.ir, delavari@hiweb.ir,d. hadifar@hiweb.ir

ایمیل پیشنهادات پارس آنلاین:
Tehran-adsl@parsonline.com
Karaj-adsl@parsonline.com
ایمیل بنیاد ملی بازی های رایانه ای معاونت ارتباطات و بین الملل info@ircg.ir

بیشتر تلاشتون فعلا روی شاتل و آسیاتک باشه بقیه رو هم اگه توسنتید واسه پیشنهادات ارسال کنید.

خب با کمک یکی از دوستان(Mr-mamad) این petition رو تنظیم کردیم و به اجرا گذاشتیم، لطف کنید جهت حمایت امضا خودتون رو ثبت کنید.
با سپاس از همه
http://www.ipetitions.com/petition/g-i-t-r-t-h-g-s

تذکر مدیریت : بحث و گفتگو پیرامون مشکلات اجتماعی و یا شخصیت های سیاسی و مذهبی خلاف قوانین سایت و فروم هست و با کاربرانی که از این خط قرمزها عبور کنن برخورد خواهد شد .

آخرین ویرایش:

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
دوستان من هی امدم چیزی نگم ، وقتی متن تومارو دیدم دیگه نشد!

گفتم بیام بگم متن نامه ای که به شرکتها میفرستادید خیلی آماتور تنظیم شده بود!

کاملا مشخص بود که یه جوون 17/18 ساله این نامه رو فرستاده ، شما قصدتون پیشنهاد دادنه ، اونم به یه شرکت غول ایرانی ، ولی اون نامه صرفا یه درخواست عاجزانه بود...

برداشته اونا از این نامه این بوده ، که آقا ما پینگمون بالاست نمیتونیم درست حسابی بازی کنیم ، دمتون گرم بیاید یه حالی بدید یه کاری واسه ما انجام بدید خدا خیرتون بده!

100% میدونید که یه شرکتی مثله شاتل یا بقیشون حالا خیلی توفیقی نمیکنه ، ذره ای به بازی کردن منو و شما اهمیت نمیدن { اگه تا الان اینجوری فکر میکردید خیلی کارتون درسته } تا 2 سال پیش کوسه سیم اینترنت مملکتو میخورد :| اینجا ایرانه... فقط پول فقط و فقط و فقط پول !

من یه مدت کوتاه با شرکت ساتیا کار کردم اتفاقا در رابطه با گیم بود ، رو هوا حرف نمیزنم الان 7/8 ساله تو بازار کارم نامه نگاری زیاد انجام دادم ، شما باید فرصت + پولی که پشت این کار خوابیده رو واسه ی شرکت خدمات دهنده ی اینترنتی به صورت کامل توضیح بدی ، بشکافی مسئلرو براشون ، چه فرصت هایی میتونن بدست بیارن با این حرکت ، و با استفاده از این فرصت ها میتونن به پول برسن!

به عنوان مثال این قسمت اول تومار :
نیاز به چیزی داشتیم که به رشد ما در صنعت بازی های آنلاین کمک کند !
این چیزی داشتیم یعنی چی؟ این چیزی یعنی چی؟ تو نامه ی رسمی یا همون تومار میایید میگید نیاز به چیزی داشتیم؟ چیز؟

قسمت دوم :

بنابراین آن تصمیم را بنا بر آن گرفتیم که گیمر های...

آن تصمیم را بنا بر آن گرفتید؟ جمله بندی اشتباه...

سوم :

باید هر امضای را از هر گیمر ایرانی جمع آوری کنیم...

هر امصایی را از هر گیمر ایرانی جمع آوری کنیم...

خلاصه هدفم فقط کمک بود قصد زیر سوال بردن زحمت نویسنده یا نویسندهای نامها رو نداشتم...
براه بادیه رفتن به از نشستن باطل. شما بجای اینکه ترد رو بصورت نامحسوس تحت نظر میگرفتی یه راهنمایی میدادی بد نبود :D.

ارسال نامه شکافته شده (:D) 50 خطی مشکلی نیست، مشکل اینکه مخاطب اصلاً حوصله ش رو داره بخونه یا نه :D. هرکدوم از این شرکتها که دارن بیزنس میلیاردی نت ایران رو کنترل میکنن %100 با همون 4 تا خط منظور مارو متوجه میشن.

این کارو شما مثل اینکه من بشینم یه گوشه و به چاله افتادن مردم رو تماشا کنم و بخندم ولی کمک نکنم مشکل رفع بشه :D

waffen_ss

کاربر سایت
Aug 11, 2011
19
نام
مسعود
براه بادیه رفتن به از نشستن باطل. شما بجای اینکه ترد رو بصورت نامحسوس تحت نظر میگرفتی یه راهنمایی میدادی بد نبود :D.

والا حقیقتش امیدی نداشتم به این کار فقط منم نبودم که سرانجامی نمیدیدم برای این حرکت ، بخاطر همینم هست کلا 38 تا امضا جمع شده و تایپیک مهم نشده ، ولی دیدم دارید زحمت میکشید وقت گذاشتید حیفه...

ارسال نامه شکافته شده (:D) 50 خطی مشکلی نیست، مشکل اینکه مخاطب اصلاً حوصله ش رو داره بخونه یا نه :D. هرکدوم از این شرکتها که دارن بیزنس میلیاردی نت ایران رو کنترل میکنن %100 با همون 4 تا خط منظور مارو متوجه میشن.

اول اینکه نامه ی 50 خطی قراره به پشتیبانی ارسال بشه ، قرار نیست مخاطب خاصی نامرو بخونه یا نخونه !
طرف به عنوان پشتیبان موظفه نامهارو بخونه و جواب بده ، شما فحشم بنویسی جوابتو میده و تشکر میکنه ازت...

میرسیم به شرکتها با بیزینس میلیاردی که با همون چهار خط متوجه میشن ، این خودش یه معقوله ی جداست اگه خواستی بگو تا واست توضیح بدم که اینطور نیست...

الان یکی از دوستان بیاد توضیح بده طرف حساب ما "بنیاد ملی بازیهای رایانه ای" شده ؟ امیدوارم که ایشون طرف حساب ما نباشن !

Ahmad220

کاربر سایت
Jun 22, 2012
141
نام
احمدرضا
جواب شاتل نسبت به درخواست :

کاربر گرامی جناب آقای حاج آقایی با سلام و احترام ضمن ابراز خرسندی از اینکه عضو خانواده بزرگ شاتل هستید، با توجه به مورد مطرح شده از طرف شما به اطلاع می‌رساند این موضوع برای بررسی‌های بیشتر به واحد مربوط ارجاع داده‌شد. باید در نظر داشته‌باشید که این‌گونه درخواست‌ها مربوط به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است، بنابراین می‌توانید پیشنهاد مطرح شده را با سازمان مربوط پی‌گیری فرمایید تا در صورت امکان با تدابیری که اندیشیده می‌شود شرایط برای گیمرهای ایرانی بهبود یابد. به هر روی از اینکه نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما درمیان می‌گذارید از شما صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم تا هنگامی که در خدمت شما مشترک گرامی هستیم بتوانیم با ارائه سرویس با کیفیت مطلوب موجبات خشنودی و رضایت شما و سایر مشترکین را فراهم آوریم. با آرزوی موفقیت‌های روزافزون

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
والا حقیقتش امیدی نداشتم به این کار فقط منم نبودم که سرانجامی نمیدیدم برای این حرکت ، بخاطر همینم هست کلا 38 تا امضا جمع شده و تایپیک مهم نشده ، ولی دیدم دارید زحمت میکشید وقت گذاشتید حیفه...

اول اینکه نامه ی 50 خطی قراره به پشتیبانی ارسال بشه ، قرار نیست مخاطب خاصی نامرو بخونه یا نخونه !
طرف به عنوان پشتیبان موظفه نامهارو بخونه و جواب بده ، شما فحشم بنویسی جوابتو میده و تشکر میکنه ازت...

میرسیم به شرکتها با بیزینس میلیاردی که با همون چهار خط متوجه میشن ، این خودش یه معقوله ی جداست اگه خواستی بگو تا واست توضیح بدم که اینطور نیست...

الان یکی از دوستان بیاد توضیح بده طرف حساب ما "بنیاد ملی بازیهای رایانه ای" شده ؟ امیدوارم که ایشون طرف حساب ما نباشن !
ببین دوست عزیز، واقعا بابت اطلاعاتی که در میون گذاشتی ممنونیم، خیلی خوبه با این سابقه ای که شما داشتی بتونی مشاوره ای هم به ما بدی، و اون حرف رو هم قبول دارم که ملاک اول اینا پول درسته؛ به موضوعی هم که اشاره کردی چه چیزی باعث رشد ما در صنعت بازی های آنلاین کمک می کنه باید بگم همکاری و سازش شرکت های خارجی مانند gameservers,multiplay و خیلی از شرکتای دیگه هست که تاکنون هر چی بهشون پیام میفرستی هنوز منفی جوابشون با اینکه تحریم ها رو هم برداشتن، درسته ممکن ضرر خیلی زیادی اولش داشته باشند، اما در عرض شش ماه یا یکسال کافیه چشممون هه این سرور ها با این پینگ پایین بیوفته اون موقع هست که تقاضا و حمایت ما ایرانی ها صد برابر بیشتر میشه
شرکت های خصوصی به همین راحتی سرمایه گذاری نمی کنند، مخصوصا توی این زمینه که ریسک به شدت بالایی می تونه داشته باشه، اما سودی که این طرح داره به ضرر اولیه اش میرزه.
حالا شما اگه نامه بهتری میتونی تنظیم کنی که مطابق با اهداف ما باشه، چرا که نه خوشحال هم میشیم در میون بذاری
من زبانم زیاد عالی نیست ولی یه متن شما رو ادیت کردم...

[LTR]
-Dear community,-
We saw the urge in our online-gaming community and for a long time, We had been waiting for sanctions to be lifted from Iran so that we can act upon it and relieve the urge
We believe that *Iranian gamers* can have a fundamental role on creating Iranian -official- servers from the support of variety of companies.
This act would open up new possibilities to =manafe= leading to raise the overall experience of online gaming
[/LTR]

بنظرم - - حذف بشن بهتره و جای ** یچیز دیگه بزاریم و == عقلم نرسید چه سودی براشون داره!

بازم میگم من زبان تخصصیم 14 شده ولی یکم اخبار گوش میدم بعضی مواقع! :D

ادیت: فکر کنم این متن کلمات کلیدی مانند fat, load, money رو کم داره!
ادیت 2: کارتون جای تحسین داره!
خوبه خیلی خوبه، حالا ما فقط به همین یکی petition بسنده نخواهیم کرد، چون خیلی چیزا رو کم داشت و خیلی چیزا گفته نشدن، ولی باز هم برای شروع نیاز به حمایت داریم
حالا همین رو مد نظرتون باشه برای حرکات بعدی آماده باشیم
جواب شاتل نسبت به درخواست :

کاربر گرامی جناب آقای حاج آقایی با سلام و احترام ضمن ابراز خرسندی از اینکه عضو خانواده بزرگ شاتل هستید، با توجه به مورد مطرح شده از طرف شما به اطلاع می‌رساند این موضوع برای بررسی‌های بیشتر به واحد مربوط ارجاع داده‌شد. باید در نظر داشته‌باشید که این‌گونه درخواست‌ها مربوط به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است، بنابراین می‌توانید پیشنهاد مطرح شده را با سازمان مربوط پی‌گیری فرمایید تا در صورت امکان با تدابیری که اندیشیده می‌شود شرایط برای گیمرهای ایرانی بهبود یابد. به هر روی از اینکه نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما درمیان می‌گذارید از شما صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم تا هنگامی که در خدمت شما مشترک گرامی هستیم بتوانیم با ارائه سرویس با کیفیت مطلوب موجبات خشنودی و رضایت شما و سایر مشترکین را فراهم آوریم. با آرزوی موفقیت‌های روزافزون
شاتل این جواب رو به خود من و سه نفر دیگه هم فرستاد، و فقط هم قصد داره ما رو به جای دیگه ارجاع بده، همون موقع که طبق انتظار پیشین که داشتم این پیام دستم رسید، جوابی در زمینه این که این موضوع چه ربطی به بنیاد بازی های رایانه ای داره، فرستادم بهشون حالا منتظرم ببینم چی میگن

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
دوستان من هی امدم چیزی نگم ، وقتی متن تومارو دیدم دیگه نشد!

گفتم بیام بگم متن نامه ای که به شرکتها میفرستادید خیلی آماتور تنظیم شده بود!

کاملا مشخص بود که یه جوون 17/18 ساله این نامه رو فرستاده ، شما قصدتون پیشنهاد دادنه ، اونم به یه شرکت غول ایرانی ، ولی اون نامه صرفا یه درخواست عاجزانه بود...

برداشته اونا از این نامه این بوده ، که آقا ما پینگمون بالاست نمیتونیم درست حسابی بازی کنیم ، دمتون گرم بیاید یه حالی بدید یه کاری واسه ما انجام بدید خدا خیرتون بده!

100% میدونید که یه شرکتی مثله شاتل یا بقیشون حالا خیلی توفیقی نمیکنه ، ذره ای به بازی کردن منو و شما اهمیت نمیدن { اگه تا الان اینجوری فکر میکردید خیلی کارتون درسته } تا 2 سال پیش کوسه سیم اینترنت مملکتو میخورد :| اینجا ایرانه... فقط پول فقط و فقط و فقط پول !

من یه مدت کوتاه با شرکت ساتیا کار کردم اتفاقا در رابطه با گیم بود ، رو هوا حرف نمیزنم الان 7/8 ساله تو بازار کارم نامه نگاری زیاد انجام دادم ، شما باید فرصت + پولی که پشت این کار خوابیده رو واسه ی شرکت خدمات دهنده ی اینترنتی به صورت کامل توضیح بدی ، بشکافی مسئلرو براشون ، چه فرصت هایی میتونن بدست بیارن با این حرکت ، و با استفاده از این فرصت ها میتونن به پول برسن!

به عنوان مثال این قسمت اول تومار :
نیاز به چیزی داشتیم که به رشد ما در صنعت بازی های آنلاین کمک کند !
این چیزی داشتیم یعنی چی؟ این چیزی یعنی چی؟ تو نامه ی رسمی یا همون تومار میایید میگید نیاز به چیزی داشتیم؟ چیز؟

قسمت دوم :

بنابراین آن تصمیم را بنا بر آن گرفتیم که گیمر های...

آن تصمیم را بنا بر آن گرفتید؟ جمله بندی اشتباه...

سوم :

باید هر امضای را از هر گیمر ایرانی جمع آوری کنیم...

هر امصایی را از هر گیمر ایرانی جمع آوری کنیم...

خلاصه هدفم فقط کمک بود قصد زیر سوال بردن زحمت نویسنده یا نویسندهای نامها رو نداشتم...

سلام خدمت شما دوست عزیز

اگر نامه ای بهتر داشتید لطف کنید ارسال کنید به بنده تا جایگزین نامه قبلی بکنم

و اینکه ما کارمون رو انجام میدیم اگر جواب داد که به خودمون افتخار میکنیم اگر هم نه میگیم که تلاش کردیم ولی نشد . امید تنها چیزی هست که زندگی رو ممکن میسازه

شما اگر به فردا امیدی نداشته باشید آیا میتونید امروز رو زندگی کنید ؟

اعتراف میکنیم ما سابقه شما رو نداریم ولی حداقل برتری که نصبت به شما داریم این هست که تلاش میکنیم یک زمینه ای هر چند ضعیف رو ایجاد کنیم

و طرف حساب ما فعلا شرکت های خارجی هستند نه شرکت های داخلی اگر امتیاز راه اندازی گیم سرور رو بدهند برای ما کافیست.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ایجاد سرور قانونی و CDN در داخل کشور بیش از همه چیز نیازمند تایید قانونی هست،

اینکه ISP ها این روند رو به بنیاد دولتی و کاملا بی خاصیت بازی های رایانه ای محول می کنن، معنیش اینه که در آخر کار بسیاری بازیها مجوز نمی گیرن و احتمالا اونایی هم که اجازه ی برپاسازی سرور بگیرن باید با هولوگرام این بنیاد پول دوست به بازار عرضه بشن یا مالیاتش رو بدن!

من توصیم اینه که با خود شرکتهای خارجی مستقیم در تماس باشین.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
ایجاد سرور قانونی و CDN در داخل کشور بیش از همه چیز نیازمند تایید قانونی هست،

اینکه ISP ها این روند رو به بنیاد دولتی و کاملا بی خاصیت بازی های رایانه ای محول می کنن، معنیش اینه که در آخر کار بسیاری بازیها مجوز نمی گیرن و احتمالا اونایی هم که اجازه ی برپاسازی سرور بگیرن باید با هولوگرام این بنیاد پول دوست به بازار عرضه بشن یا مالیاتش رو بدن!

من توصیم اینه که با خود شرکتهای خارجی مستقیم در تماس باشین.
سلام

بله نظر من هم همین است به همین خاطر اقدام به نوشتن تومار کردم تا ببنند جمعیت قابل توجهی در ایران وجود دارد

البته نظر ما بر بازی هایی هستند که مجوز سرور زدن برای آن ها محدود هست مثل بازی هایی همچون Dayz و Cod و Battelfield و غیره هست چون بقیه بازی ها نیازی به مجوز نمیخواهند و و فایل های سرور بری آن ها میسر هست.

و از دوستان انتظار نداشته باشید که شرکت ها بیان و سرور واسشون راه بندازند تا اینجای کار فقط دیتاسنتر سپهرآنلاین (sepehronline.com) به نمایندگی خودم داوطلب اینکار شدند و باید خیلی ازشون تشکر کنم چون در پشت پرده خیلی دارند کمک میکنند تا این طرح عملی بشه

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
دوستانی که میگن نمیشه :D. همه فکر میکردید یه سایتی مثل آمازون هیچ وقت توی ایران "نمیشه" ولی الان دیجیکالا مثل اونها و شایدم بهتر داره سرویس ارائه میکنه.

حالا شما 10 دقیقه وقت بزارید برای انجام این کار، شد یا نشدش رو به زمان واگذار کنید.

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
دوستانی که میگن نمیشه :D. همه فکر میکردید یه سایتی مثل آمازون هیچ وقت توی ایران "نمیشه" ولی الان دیجیکالا مثل اونها و شایدم بهتر داره سرویس ارائه میکنه.

حالا شما 10 دقیقه وقت بزارید برای انجام این کار، شد یا نشدش رو به زمان واگذار کنید.
یه نکته رو بگم
اگه ایران عضو سازمان تجارت جهانی بود . امازون هم داخل ایران نمایندگی داشت هیچ موقع دیجی کالایی به وجود نمیومد

BAND.OF.GAMERS

کاربر سایت
Sep 6, 2012
105
نام
رضا
من تازه این تاپیک رو دیدم و دقیقا نمیدونم چه خبره ولی به گمونم قصد دارین که شرکت های خارجی رو قانع کنید که بیان توی ایران سرور بزنن که در این مورد باید بکم
۱. بازی هایی مثل dota 2 , league of legends , wow و یا بازی هایی مثل call of duty محض رضای خدا توی کشور های مختلف سرور نمیزنن و حدفشون درامد زایی و پوله و به محض اینکه شرکت ها احساس کنن که توی ایران درامد کافی دارن با پای خودشون میان
۲. فعلا باید منتظر موند تا سیستم خرید مستقیم از شرکت های فروشنده بازی توی ایران را بیافته و بعد شرکت ها ببینن چقدر توی ایران فروش دارن که البته اگه همچین چیزی اصلا اتفاق بیافته نمیخوام بد بین باشم ولی تا جایی که من پیگیر اومدن شرکت هایی مثل پی پل و شکرکت های واسته ی بانکی دیگه به ایران بودم ظاهرا حالا حالا ها قرار نیست همچین اتفاقی بیافته که مثلا ایرانی ها بتونن مستقیم از استیم خرید کنن
۳. توی ایران که جدیدا حتی دانلود تقریبا همه ی بازی ها ممنوع اعلام میشه پس چطور میشه خرید قانونی بازی و مجوز دادن به شرکت ها برای فروش قانونی و ایجاد سرور برای ایرانی ها فراهم بشه مثلا GTA V چطور ممکنه بیاد ؟؟
۴. شرکت هایی مثل valve در مورد زدن سرور هایی مثل سرور ایران نیازی ندارن که ما ایرانی ها بریم و درخواست کنیم مطمنا همین الان که من اینجا نشستم و دارم اینو مینویسم ولو از طریق ip تشخیص میده که چه تعداد ایرانی توی دتا ۲ هست پس به محض اینکه احساس کنه تعداد کافی هست شرایط قانونی هم هست توجیح اقتصادی هم هست میاد سرور میزنه و مطمن باشید اونا خودشون استاد جذب پلیر و پول هستن و نیازی به درخواست نیست
۵. دیدم که دوستان از شرکت های سرویس دهنده ی اینترنت تقاضا کرده بودن که سرور بزنن و یا اسپانسر شرکت های خارجی برای سرور زدن باشن به به نظرم یه خورده مسخره اومد یعنی مثلا شرکتی مثل valve نیاز به شاتل داره که بیاد اسپانسرش برای زدن سرور dota یا cs go بشه ؟:d نمیدونم شاید منظور اون دوست عزیزی که اینو گفته بود چیز دیگه ای بوده من بد متوجه شدم
۶. به نظر من باید از isp های داحلی تقاضا بشه که اینترنتشون رو برای بازی بهتر کنن که اگه بشه دیگه هیچ نیازی به سرور زدن توی ایران نیست مثلا من پینگم با این سیم تلفن مضخرف که بیشتر از ۱۰ بار وصله خورده و با چسب چسبونده شده پینگم توی سرور های اروپا دتا ۲ و کانتر حدود ۱۵۰ هست مطمنا اگه سرویس دهنده ی اینترنت و مخابرات یه خورده کارشون بهتر بود الان پینگم حداکثر ۱۰۰ بود برای مثال من وقتی کاهش پینگ دتا ۲ میگیرم پینگم ۷۵ تا ۹۰ میشه که عالیه حالا اگه همین کیفیت سرور کاهش پینگ رو isp ها داشتن الان دیگه همچی عالی بود در واقع میخوام بگم خیلی از مشکلات پینگ مربوط به نت داخل کشوره
۷.تو بازی مثل دتا ۲ برای کل دنیا ۱۰ تا سرور بیشنر نیست حالا چطور انتظار دارین که بیان برای ایران تنها ۱ سرور جدا بزنن ؟؟ خب سرور اسیا دارن خاورمیانه هم دارن (دبی) ولی نت ایران اونقدر بده که پینگش افتضاحه به یه نکته توجه کنید که خارجی ها توی دتا ۲ اکثرا پینگشون ۱۰ تا ۴۵ هست مثلا اروپایی هایی که توی سرور اروپا هستن ولی توی ایران پینگ من با سرور خود سرویس دهنده ۷۵ هست چه برسه به اروپا

در کل بگم که بهتره دوستان درخواست بهتر شدن نت داخل برای بازی رو داشته باشن تا درخواست برای سرور زدن

آخرین ویرایش:

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
۵. دیدم که دوستان از شرکت های سرویس دهنده ی اینترنت تقاضا کرده بودن که سرور بزنن و یا اسپانسر شرکت های خارجی برای سرور زدن باشن به به نظرم یه خورده مسخره اومد یعنی مثلا شرکتی مثل valve نیاز به شاتل داره که بیاد اسپانسرش برای زدن سرور dota یا cs go بشه ؟:d نمیدونم شاید منظور اون دوست عزیزی که اینو گفته بود چیز دیگه ای بوده من بد متوجه شدم

یادمه valve برای سرور دبی داشت اقدام میکرد همین کارو کرد. یه شرکتهای ارایه دهنده سرویس پیدا کرد و فکر کنم یه چند سالی یسری دستگاها و خط ها رو رو اجاره کرد. خلاصه یه کارکنش تو فروم دوتا 2 اینطور میگفت...

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
من تازه این تاپیک رو دیدم و دقیقا نمیدونم چه خبره ولی به گمونم قصد دارین که شرکت های خارجی رو قانع کنید که بیان توی ایران سرور بزنن که در این مورد باید بکم
۱. بازی هایی مثل dota 2 , league of legends , wow و یا بازی هایی مثل call of duty محض رضای خدا توی کشور های مختلف سرور نمیزنن و حدفشون درامد زایی و پوله و به محض اینکه شرکت ها احساس کنن که توی ایران درامد کافی دارن با پای خودشون میان
۲. فعلا باید منتظر موند تا سیستم خرید مستقیم از شرکت های فروشنده بازی توی ایران را بیافته و بعد شرکت ها ببینن چقدر توی ایران فروش دارن که البته اگه همچین چیزی اصلا اتفاق بیافته نمیخوام بد بین باشم ولی تا جایی که من پیگیر اومدن شرکت هایی مثل پی پل و شکرکت های واسته ی بانکی دیگه به ایران بودم ظاهرا حالا حالا ها قرار نیست همچین اتفاقی بیافته که مثلا ایرانی ها بتونن مستقیم از استیم خرید کنن
۳. توی ایران که جدیدا حتی دانلود تقریبا همه ی بازی ها ممنوع اعلام میشه پس چطور میشه خرید قانونی بازی و مجوز دادن به شرکت ها برای فروش قانونی و ایجاد سرور برای ایرانی ها فراهم بشه مثلا GTA V چطور ممکنه بیاد ؟؟
۴. شرکت هایی مثل valve در مورد زدن سرور هایی مثل سرور ایران نیازی ندارن که ما ایرانی ها بریم و درخواست کنیم مطمنا همین الان که من اینجا نشستم و دارم اینو مینویسم ولو از طریق ip تشخیص میده که چه تعداد ایرانی توی دتا ۲ هست پس به محض اینکه احساس کنه تعداد کافی هست شرایط قانونی هم هست توجیح اقتصادی هم هست میاد سرور میزنه و مطمن باشید اونا خودشون استاد جذب پلیر و پول هستن و نیازی به درخواست نیست
۶. به نظر من باید از isp های داحلی تقاضا بشه که اینترنتشون رو برای بازی بهتر کنن که اگه بشه دیگه هیچ نیازی به سرور زدن توی ایران نیست مثلا من پینگم با این سیم تلفن مضخرف که بیشتر از ۱۰ بار وصله خورده و با چسب چسبونده شده پینگم توی سرور های اروپا دتا ۲ و کانتر حدود ۱۵۰ هست مطمنا اگه سرویس دهنده ی اینترنت و مخابرات یه خورده کارشون بهتر بود الان پینگم حداکثر ۱۰۰ بود برای مثال من وقتی کاهش پینگ دتا ۲ میگیرم پینگم ۷۵ تا ۹۰ میشه که عالیه حالا اگه همین کیفیت سرور کاهش پینگ رو isp ها داشتن الان دیگه همچی عالی بود در واقع میخوام بگم خیلی از مشکلات پینگ مربوط به نت داخل کشوره
۷.تو بازی مثل دتا ۲ برای کل دنیا ۱۰ تا سرور بیشنر نیست حالا چطور انتظار دارین که بیان برای ایران تنها ۱ سرور جدا بزنن ؟؟ خب سرور اسیا دارن خاورمیانه هم دارن (دبی) ولی نت ایران اونقدر بده که پینگش افتضاحه به یه نکته توجه کنید که خارجی ها توی دتا ۲ اکثرا پینگشون ۱۰ تا ۴۵ هست مثلا اروپایی هایی که توی سرور اروپا هستن ولی توی ایران پینگ من با سرور خود سرویس دهنده ۷۵ هست چه برسه به اروپا

در کل بگم که بهتره دوستان درخواست بهتر شدن نت داخل برای بازی رو داشته باشن تا درخواست برای سرور زدن
ببین دوست عزیز، ایران بالاخره آخرش بخواد نخواد، باید به رسمیت شناخته بشه، نسل ما که نتونست و زیر فشار تحریما رفت حالا صبر کن ده سال دیگه چنان فشاری وارد کنن قشر گیمر ها اون سرش ناپیدا، کیفیت اینترنت هم خیلی موضوع مهمیه که اونم بخشیش به همین امر مربوط میشه
مشکلی که الان واسه ما وجود داره اینه که به شرکتای خصوصی مراجعه می کنی ارجاعت میدن به بنیاد ملی بازی های رایانه ای، به بنیاد پیام بدی جوابتو نمیدن، پس خیال همه رو راحت کنم این طرح به این شکل ممکن اصلا عملی نشه، شرکت های هاست بین المللی هم تکلیفشون با ما هنوز مشخص نیست باید صبر کرد اوضاع آروم تر بشه.
در مورد valve هم چه عرض کنم واسه هند و دبی کشورای دیگه هم سرور باز کرده، پلیر ایرانی هم مطمئنا خیلی داره، حیف که این کیفیت ضعیف خیلی از ما گیمر ها رو ممکن مدتی بازی های آنلاین زده می کنه، ولی کافیه یه مدتی این سرورا باشن همین کیفیت و فراهم کردن امکانات خوب هر چقدر پلیر ایرانی تا الان بوده رو چند برابر افزایش میده.
حتی اگه شده باید دلیلی پیدا کرد که ریسک کردن تا این حد برای شرکت های خارجی می تونه در آینده خیلی سود آور هم برای خودمون هم اونا باشه.
ولی این حق ما هست که این رویا رو داشته باشیم، و حتی از مدت ها پیش داشتیم که ما هم مثل بقیه کشور های دیگه تو این زمینه ها توسعه پیدا کنیم، و این امر فقط با شعار عملی نمیشه، وظیفه من نوعی اطلاع رسانی بود که کردم و به روش های دیگه هم پیگیر این امر هستم.

rest

کاربر سایت
Nov 5, 2014
18
سلام دوستان
مطالب زیاد بود قتا نردم همشو بخونم ، ما 1سال پیش تو این یکی از تاپیک ها خواستیم یه فعالیتی کنیم که به دلیل هماهنگی زیاد همه اجرایی نشد :|
حالا شما از این حرکت نتیج ای گرفتین؟؟؟
میشه برام بگین نتونستن همه پست هارو بخونم
ممنون

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان
مطالب زیاد بود قتا نردم همشو بخونم ، ما 1سال پیش تو این یکی از تاپیک ها خواستیم یه فعالیتی کنیم که به دلیل هماهنگی زیاد همه اجرایی نشد :|
حالا شما از این حرکت نتیج ای گرفتین؟؟؟
میشه برام بگین نتونستن همه پست هارو بخونم
ممنون
متاسفانه یه مدتی پیگیر قضیه نبودم
نه برخی شرکت های هاست سرور خارجی وعده هایی دادن ولی به جایی نرسید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر