Crytek میگوید تبلت ها,گیمر های کنسول های قابل حمل مختص بازی را به سوی خود میکشند!

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین

78crytek-android-tablets-gaming.jpg

Crytek توسعه دهنده بازی هایی نظیر Crysis نظرش را در مورد صنعت بازی های موبایل اعلام کرد! این شرکت فعلا هیچ برنامه ای برای توسعه بازی برای کنسول PS Vita نخواهد داشت.به این دلیل که پلتفرم های موبایل مانند اندروید و ios در حال تبدیل به محل تجمع گیمر ها هستند.و گیمر های موبایل نیز برای بازی به جای کنسول های قابل حمل مختص بازی به تبلت ها امید می بندند.و این به دلیل نحوه عملکرد تبلت هاست.زیرا بر خلاف 3DS یا PS Vita که فقط به منظور یک عملکرد ( بازی ) طراحی شده اند,کار های دیگری هم از تبلت ها بر می آید.

Avni Yerli مدیر عامل Crytek میگوید: "اگر چه PS Vitaموفقیت بزرگی از جانب سونی است,ولی در نگاه اول,این چیزی نیست که در کوتاه مدت بتواند توجه ما را به سوی خودش جلب کند.به نظر من دستگاه های چند منظوره مانند تبلت ها مزایای زیادی دارند و من فکر میکنم که مردم یک دستگاه مانند موبایل می خواهند که با آن کار های مختلفی انجام دهند. با توجه به این من معتقدم که این نوع کنسول ها در حال از دست دادن جایگاه و موقعیت خود هستندو برای بقا باید نوآوری بیشتری از خود ارائه دهند."

Crytek تنها شرکتی نیست که این نظر را دارد. شرکت Heavy Iron Studios نیز چند روز پیش از کنسول های قابل حمل مختص بازی انتقاد کرد و گفت گیمر ها دیگر دستگاه بازی تک منظوره نمیخواهند.وقتی که پلتفرم هایی مثل اندروید و ios امکانات بسیار بیشتری را به مصرف کنندگان میدهند.گیمر با کمی افزایش بودجه بجای کنسول سونی میتواند تبلت های اندرویدی دو هسته ای بخرد که نه تنها میتوان با آن بازی کرد بلکه امکانات دیگری مثل شخصی سازی,چک کردن میل,وبگردی و فعالیت های دیگر را برایش به ارمغان می آورد.

Crytek بازی ها موبایل را رها نمیکند! آنها از سال گذشته شروع به جذب توسعه دهندگان اندروید کردند و در حال حاضر مشغول فعالیت در این زمینه هستند.همچنین اکثر توسعه دهندگان مطرح در حال حاظر مشغول توسعه فعلیت خود در دو بستر اندروید و ios میباشند و یا اگر هنوز فعالیتی نداشته اند,مشغول برنامه ریزی برای آغار فعالیت در آینده هستند...

اکنون شما چه فکر میکنید؟! آیا Crytek درست میگوید؟! یا هنوز راه زیادی پیش روی دو سیستم عامل مذکور در مقابل دستگاه های قابل حمل مختص بازی قرار دارد؟!

منبع

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
جالبه که گفته PSvita نمی تونه در کوتاه مدت توجه ما رو به خودش جلب کنه
و من موندم این وسط که یه کنسول دستی دیگه باید چه قدر نو آوری توش باشه؟(حتما باید واسمون غذا درست کنه،ببرتمون حمام،بره واسمون چیپس و پفک بخره...)
در ضمن فکر نمی کنم هیچ مبایلی قدرت سخت افزاری ویتا رو داشته باشه،هیچ موبایلی نمی تونه بازی هایی با گرافیک بالا و 3D رو در حد ویتا اجرا کنه
و اگر بخوایم یه موبایل بسازیم با قدرت ویتا حتما باید یه دو یا سه میلیونی خرجش کنیم
نتیجه میگیریم:d هر سخت افزاری را بحر کاری ساختند! ویتا را بحر بازی ، گوشی را بحر...
البته من منکر گوشی نمی شم ولی میگم هنوز به جایی نرسیده که بخواد با ویتا مقاسه بشه

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
اگه بودجه فقط واسه یکی داشته باشی کدوم را انتخاب میکنی؟ یه تبلت همه کاره یا کنسول دستی مختص بازی ؟ این دوره زمونه همه دیگه یه کنسول یا PC خفن دارن که از گرافیک بازیها نهایت لذت را ببرن پس اولین انتخاب واسه همه یه گوشی همه کاره وبعد یه کنسول دستی میتونه باشه
شایداشتباه میکنم ولی همیشه فکرمیکنم کنسول دستی بیشتر مخصوص بچه هاست و تو یه سن خاص میشه ازش استفاده کرد مثلا شاید زیاد جالب نباشه یه ادم بیست و چند ساله با PSP اینور و اونور بره

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من با کرایتیک موافقم الان دیگه حتی گوشی ها قدرت پردازش خیلی خوبی دارند مثلاً همین galaxy 2 سامسونگ از پردازنده و Gpu قوی و قدرتمندی بهره برده که نمیتوان منکر شد یا Kal-E انویدیا که در دموی نشان داده شد که قدرتی برابر با PS3 را داراست در ضمن چون تلفن هماه از امکانات ارتباطی بهره می برد میتونه برگ برنده ای نسبت به کنسول دستی داشته باشه الان شما برو روی اندروید بازی nova 2 یا modern combat :black pegasus رو انجام بده یا Dead space ببین چه گرافیکی داره مطمئناً با اومدن گوشی های دو هسته ای و اندورید Ice cream Sandwich و آیفون 5 ببین تلفن همراه چه ها که نمیکنه

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
من با کرایتیک موافقم الان دیگه حتی گوشی ها قدرت پردازش خیلی خوبی دارند مثلاً همین galaxy 2 سامسونگ از پردازنده و Gpu قوی و قدرتمندی بهره برده که نمیتوان منکر شد یا Kal-E انویدیا که در دموی نشان داده شد که قدرتی برابر با PS3 را داراست در ضمن چون تلفن هماه از امکانات ارتباطی بهره می برد میتونه برگ برنده ای نسبت به کنسول دستی داشته باشه الان شما برو روی اندروید بازی nova 2 یا modern combat :black pegasus رو انجام بده یا Dead space ببین چه گرافیکی داره مطمئناً با اومدن گوشی های دو هسته ای و اندورید Ice cream Sandwich و آیفون 5 ببین تلفن همراه چه ها که نمیکنه
قیمت رو هم در نظر بگیرید دیگه ...الان یه ایفون4قیمتش900هزار تومنه اونایی که شما گفتی مطمئنن بالای یه میلیون هستن ...
البته میشه این وسط کاری کرد یه گوشی برای به شبکه رفتن با قیمت مناسب ویه ps vita

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
قیمت رو هم در نظر بگیرید دیگه ...الان یه ایفون4قیمتش900هزار تومنه اونایی که شما گفتی مطمئنن بالای یه میلیون هستن ...
مطمئمنا اینا هم قمیت با تومان مد نظرشون نیست ! وقتی شما میتونی از یه اپراتور مثل Vodafone یا Verzion و اینا یه Iphone بگیری 200 دلار ، به هیچکس هیچ فشاری نمیاد !
ولی خب به شخصه اصلا حال نمیکنم بخوام یه جای یه کنسول دستی با موبایل بازی کنم !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
گیمر با کمی افزایش بودجه بجای کنسول سونی میتواند تبلت های اندرویدی دو هسته ای بخرد که نه تنها میتوان با آن بازی کرد بلکه امکانات دیگری مثل شخصی سازی,چک کردن میل,وبگردی و فعالیت های دیگر را برایش به ارمغان می آورد.
خب گیمر با کمی افزایش بودجه میتونه کلآ کنسول خونگی رو هم بندازه دور و یه PC درست و حسابی با تعداد هسته های بیشتر بگیره که بازیها رو با کیفیت بسیار بهتر و گیم پلی عالی اجرا میکنه و میلیون ها کاری که توی کنسول ها نمیشه انجام داد رو هم انجام بده. پس کنسول برای چی میسازن ؟! :-/
تازه اختلاف کنترل PC و کنسول خیلی کمتره تا تبلت بدون دکمه و کنسول دستی ! گرافیک PC خیلی بهتره نسبت به کنسول ! کارهایی که با PC میشه نسبت به کنسول کرد بیشتر از کارهایی هست که با تبلت نسبت به کنسول دستی میشه انجام داد ! کلآ یه جو عجیبی برعلیه کنسول های دستی نسل بعد (3DS , Vita) درست شده که حالا حالاها هم از بین نمیره !

آخرین ویرایش:

Amir_dbcopper

کاربر سایت
Sep 11, 2010
128
این قیمت هایی که گفتی همه واسه بازاره ایرانه وگرنه در کشورهای اروپایی و آمریکایی اینقدر نیست، البته با توجه به قیمت اعلام شده vita از سوی سونی حداقل 350$ تفاوت قیمت دارن، که باز این نکته رو هم باید در نظر بگیری که در بسیاری از کشورها شما ایفون رو به صورت قسطی و از اپراتور مورد نظرتون میخری و برای همین قیمتش خیلی فشار نمیاره.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
من از قیمت گوشی در خارج از ایران بی خبرم ونمیدونم تبلتهایی مثل گالکسی جای درگاه usbدارن یا نه...
الان یه ایفون4چنده خارج کشور؟؟؟
بعدش میشه به تیلتها دسته وصل کرد که بشه راحت تر بازی کرد؟
واینکه بازیهای ایفون وباقیه تبلتها چند قیمت هستن؟
ودر حال حاضر بهترین سیستم عامل برای بازی روی گوشی وتبلتها چیه؟

با حرفای دایناسور هم موافقم وقتی یه پلتفرمی با این قدرت 250دلاره خیلی خوبه ولی تنها مشکلش اینه که کارای گوشی رو نمیتونه انجام بده....

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
این کرایتک هم یه چیزیش میشه ها!.... اول پی سی باز بودن .... بعدش رفتن سراغ کنسول و الان هم دارن میرن سراغ تبلت؟؟؟! سقوط آزاد!....
من نمیدونم از کی تا حالا تبلت شده برای بازی!؟ .... نه کنترل داره و نه کیفیت بالا! ایشالاه به زودی شاهد عرضه شدن کرایسیس3 به صورت انحصاری بر روی آی پد هستیم!

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
شرکت Heavy Iron Studios نیز چند روز پیش از کنسول های قابل حمل مختص بازی انتقاد کرد و گفت گیمر ها دیگر دستگاه بازی تک منظوره نمیخواهند.وقتی که پلتفرم هایی مثل اندروید و ios امکانات بسیار بیشتری را به مصرف کنندگان میدهند.گیمر با کمی افزایش بودجه بجای کنسول سونی میتواند تبلت های اندرویدی دو هسته ای بخرد که نه تنها میتوان با آن بازی کرد بلکه امکانات دیگری مثل شخصی سازی,چک کردن میل,وبگردی و فعالیت های دیگر را برایش به ارمغان می آورد.
دقیقا راست میگه ،من که یه دو هسته ای دارم،یه تبلتش رو هم میخرم،اگه سازنده های گیم برن به سمت تبلت و smart phone ها خیلی فوق العاده میشه3>

PoµRIʌ

کاربر سایت
Aug 9, 2011
108
این کرایتک هم یه چیزیش میشه ها!.... اول پی سی باز بودن .... بعدش رفتن سراغ کنسول و الان هم دارن میرن سراغ تبلت؟؟؟! سقوط آزاد!....
من نمیدونم از کی تا حالا تبلت شده برای بازی!؟ .... نه کنترل داره و نه کیفیت بالا! ایشالاه به زودی شاهد عرضه شدن کرایسیس3 به صورت انحصاری بر روی آی پد هستیم!
بله جیگرم شما درست میگی :-*
ایپد واقعا اشغال و گندیده و ... (فلان فلان فلان) و کنترل افتضاح و ابکی ایی داره :x
واقعا با این کامنت متحول شدم .:)
اه اه ایپد چقدر اشغاله . شما درست میگی ;)

POPO X

کاربر سایت
Aug 20, 2011
276
نام
پوریا
هر وسیله ای بسته به موقعیت و کارایی هایی که داره ، طرفدارها و مشتری های زیادی هم میتوانه جذب کنه و این کاملا سلیقه ای هست
راستی برادر اگه از ایپاد بدت میاد پس چرا جزو پلتفرم هایی که داری زدیش
همین جا بفروشش دیگه عزیز من

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
اصلا کنترل تبلت ها حرفی برای گفتن در برابر کنترلر های کنسول دستی (اونم ویتا) دارند؟اصلا میشه مقایسش کرد؟
(صحفه تاچ حفن تبلت+به فرض که پشت تبلت هم تاچ باشه=یکی از قابلیت های ویتا!!!)
حالا میگفت موبایل یه چیزی،تبلت...؟؟حمل PSV سخت تره یا iPAD؟
البته حرفش درسته.کژوال ها که نقش مهمی رو توی این صنعت دارند ممکنه همشون سراغ ویتا نرن.ولی کافیه 25 درصدشون بیان سراغ ویتا.اونوقت وزمانی 20 30 میلیون PSV فروش رفت کرایتک شیشمین بازیش رو هم واسه PSV میسازه!
ولی سونی هم بهتر بود به دلایل تجاری مدل سوم PSV رو هم معرفی میکرد.در مدل سوم قابلیت تلفن کردن رو میزاشت همچنین مثل PS3 گزینه other os Installation رو برای نصب آندروید قرار میدادن.البته فکر میکنم در آینده هم میتونن این کار رو بکنن.هرچند سونی نشون داده تو اینجور مواقع نمیتونه با اریکسون کنار بیاد.
البته خیلی ها هم کار معقولی نبود.اکثر کسایی که گوشی های هوشمند خریداری میکنند،بیشتر از یه مدت گوشی رو نگه نمیدارند.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر