Crytek در حال ورشکستگی (تکذیب شد)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
crytek-logo-672x372.jpg

درود.

استودیو کرایتک در خبری رسمی عنوان کرد که سخنان منتشر شده پیرامون ورشکستگیش کذب است و حقیقت ندارد.

شرکت Crytek که آخرین بار با بازی‌هایی چون Ryse و Crysis 3 جلوی هواداران خود ظاهر شده بود، از قرار معلوم روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و احتمال ورشکستگی این استودیوی موفق نیز به گوش می‌رسد. هر چند این خبر هنوز از سوی کرایتک تایید نشده ولی طبق آماری که سایت Gamestar داده است، ساخت بازی Ryse برای این استودیوی آلمانی فاجعه بار بوده و این عنوان نه تنها فروشی خوبی را در برنداشت بلکه هزینه زیادی نیز برای ساختش مصرف شد. گفته می‌شود تا چند ماه مانده به انتشار بازی Ryse ساختش به شدت غقب مانده بود و این استودیو تنها با استفاده از نیزوهای انسانی توانست بازی را برساند. از قرار معلوم شرکت نتوانسته است از پس هزینه‌های زیادی که صرف کرده بر اید و اگر تزریق مالی صورت نگیرد این استودیو با ورشکستگی روبرو خواهد شد . Gamestar گزارش کرده که موتور CryEngine نیز نتوانسته آنگونه که برنامه زیری شده یود عمل کند و بازی‌های Free to Play شرکت نیز با ضرر مواجه شده‌اند. بازی Warface به غیر از کشور روسیه در جای دیگری عملکرد خوبی نداشته است و دلیلش نیز مشکلات مالی وحشتناک شرکت ذکر شده است.

Gamestar اعلام می‌کند: هم اکنون Crytek نزدیک به 800 کارمند دارد که حقوق آنان با تاخیز پرداخته شده و هم اکنون نیز افراد کلیدی شرکت در حال درخواست برای کاری دیگر در استودیو بازیسازی دیگری هستند.

رییس شرکت آقای Avni Yerli ادعا کرده است شرکتش به زودی با تزریق پول نقد همراه خواهد شد و ایین امر می‌تواند تا ساخت بازی Homefront: The Revolution یعنی تا آخر سال شناور نگه دارد.

بسیاری از مجلاهای بازی در آلمان گزارش داده‌اند انبوهی از ناشران بزرگ فعلا منتظر هستند تا ببیند چه می‌شود تا بتوانند IP های کرایتک را مفت خری کنند.

در آخر نیز ماکروسافت در مورد Ryse 2 بازی کرایتک صحبتی داشته است؛ این بازی در دست ساخت نیست زیرا MS به کرایتک فشار می‌آورد تا نام تجاری Ryse را به این شرکت بفروشد ولی گویا جوات یرلی زیر بار نمی‌رود و خواهان فروش نیست. به همین رو اختلافاتی بین این شرکت به وجود آمده است.

dsogaming

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
شما احیانا کل استودیو ID رو به خاطر متا 80 ای که RAGE گرفت سه سال تو همه تاپیک‌های فروم مسخره نکردین؟:-/
76 با استاندارد‌های ابر استاد خوب هست و با استاندارد‌های بقیه استودیو‌ها خیلی‌ بد یعنی‌?
بحث هم سر خوب یا بد بودن نیست،سر پسرفت واضح ساخته های جدید Crytek هست.
حالا باز خوب rage رو با متاي ٨٠ مسخره مي كردن بازيهايي مثه هاف لايف و پورتال با متاي 96 و 95 هم توسط اين عزيزان مسخره ميشد(البته نقطه بازي به نام dota 2 با متاي نزديك ٩٠ هم يادم رفت:d)

در كل خدا بعضي از كاربراي شاهكار اين انجمن و البته در كنارش ابر استاداني كه جز ابرشاهكار چيزي نميسازن رو از ما نگيره:d

.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
برای تجدید خاطره که بارها این پست را دادم ولی بعضی ها خودشون را زدند به خواب ! واسه مرور مجدد نقد یکی از بهترین سایتهای دنیا که Crysis 1 و FarCry 1 را نقد کرده یعنی گیم اسپات را براتون میزارم :

Far Cry 1
GameSpot
92

Crytek almost delivers a knockout blow. Far Cry isn't just a stunning technical accomplishment. It's quite possibly the best single-player first-person shooter experience for the PC since "Half-Life."

Crysis
GameSpot
95

Crysis is visually stunning, packed with intelligent, thrilling gameplay, and easily one of the greatest shooters ever made.

ترول کردن کرایتک در حقیقت ترول کردن خودت حساب میشه . کسی که اون گذشته ها شوتر ow نمیدونست چیه کرایتک شوتر ow ساخت که استانداردهای اول شخص در اون سبک را جابجا کرد حتی تو نسل قبل با کرایسیس دوباره این کار را تکرار کرد .

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
برای تجدید خاطره که بارها این پست را دادم ولی بعضی ها خودشون را زدند به خواب ! واسه مرور مجدد نقد یکی از بهترین سایتهای دنیا که Crysis 1 و FarCry 1 را نقد کرده یعنی گیم اسپات را براتون میزارم :

Far Cry 1

Crysis

ترول کردن کرایتک در حقیقت ترول کردن خودت حساب میشه . کسی که اون گذشته ها شوتر ow نمیدونست چیه کرایتک شوتر ow ساخت که استانداردهای اول شخص در اون سبک را جابجا کرد حتی تو نسل قبل با کرایسیس دوباره این کار را تکرار کرد .
و تو این نسل با Homefront The Revolution:x

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh

Far Cry 1

Crysis

اون زمان گذشته هست، بعد از شماره اول و Warhead اصلا نتونست بازي بسازه كه در حد اونا باشه. تو گذشته زندگي نميكنيم كه... چند ساله كلا ضعيف كار ميكنن.
Crysis هم كه كلا پسرفت كرده. با اون محيط بزرگ تبديل شده به محيط هاي خيلي كوچيك ، مولتي پليرش هم كه از اون حالت خاص و خوبي كه شماره اول داشت نابود كردن و بيشتر شبيه COD شده.
شركتي كه بازيش عاليه چرا بايد كلا اكثر قسمت هاشو تغيير بده و نابودش كنه؟
هر وقت تونست موفقيت هاي قبلي رو تكرار كنه ميشه اميدوار بود .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid

Far Cry 1

Crysis

کسی که کرایتک رو بکوبه حتما بازی های قدیمیشو بازی نکرده اما مشکل خیلیا از جمله من با کرایتک بازی های جدیدشه!
کرایتک دیگه مثل گذشته نیست! کرایتک گذشته هم گرافیکای شاخ میزد کنارش گیم پلی شاخ هم میزاشت اما حالا همش شده گرافیک شاخ!

کسایی که اخبار Crysis 3 و RYSE رو دنبال کردن کاملا متوجه ـن!
هر دوروز کرایتک میومد میگفت تکنیک کوفت و زهر مار توی کرایسیس 3 :D تکنیک فلان توی RYSE!
چمیدونم Crysis سیستم شما را ذوب خواهد کرد! و ...
از 20 تا خبر 19 تا مربوط به گرافیک از آخرم یک بازی نسبت به گذشته افت کرده و فقط یک گرافیک شاهکار داره ولی دیگه مثل گذشته محبوب نمیشه! نمونش C3 که خیلی افت کرد نسبت به قبل!

من فقط امیدم به Homfront هست که خیلی نمایش خوب و خلاقانه ای داشت و خوش بختانه دیگه به گرافیک بالا محدود نشده بود گرچه باید صبر کرد دید نسخه نهایی چی در میاد!

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
کرایسیس 1 واسه من در حد 8ـه:D خیلی خوبه و مطمئنا بهترین بازی ای که کرایتک ساخته، اما همچنان به بی نقصی که جنابعالی نظرته نیست:D
خب پس از اول بگو بازی که من بگم کم نقصه نساخته!:D چون این 8 نظر توئه، فکت نیست!:D ضمن اینکه اون چیزایی که از نظر تو نقصه، از نظر من و خیلی های دیگه نکته مثبته:D
کلا Crysis یکی از بهترین شوترهای تاریخ و بهترین سندباکس شوتر تاریخه:D با 8 تو هم چیزی عوض نمیشه:D باهاش کنار بیا:D

LORD PSYCHO

کاربر سایت
Jun 15, 2014
37
خوب همین دیگه! من میگم نمیده :)
وقتی یک بازی افت میکنه یعنی افت میکنه! نسخه آخر حالا عالی باشه یا نه اون دیگه مهم نیست!
کرایسیس از متای 91 رسیده به 76! این یعنی دارن سری رو کم کم به گند میکشن! هر نسخه ضعیف تر از نسخه قبلی ظاهر میشه! حالا من خودمم از کرایسیس 3 بدم نیومد ولی با کرایسیس 2 خیلی بیشتر از 3 حال کردم همینطور قبلیا!
افراد استدیو مهمه که خوب باشن نه خود استدیو! افرادش که عوض بشن و ضعیف تر از افراد قبلی باشن اینطوری میشه که بازی های آخرش پر افت ظاهر میشن!

به نظر شخصی شما کاری ندارم ولی بنظرم کرایسیس 3 از نظر گیم پلی بهش نرسیده بودن و همینطور طراحی مراحلش اصلا به زیبایی Crysis Warhead یا 2 نبود! ولی گرافیک دیگه هیچ حرفی نمیشه روش زد!
اما بازم بازی خوبی بود و منم خوشم اومد! فقط بحث من سر افت کردن سرییی هست که فنش هستم!

درست میگید افت داشته بازی های کرایتک
واقعا افت داشته

mgs2013

کاربر سایت
May 12, 2013
839
خب پس از اول بگو بازی که من بگم کم نقصه نساخته!:D چون این 8 نظر توئه، فکت نیست!:D ضمن اینکه اون چیزایی که از نظر تو نقصه، از نظر من و خیلی های دیگه نکته مثبته:D
کلا Crysis یکی از بهترین شوترهای تاریخ و بهترین سندباکس شوتر تاریخه:D با 8 تو هم چیزی عوض نمیشه:D باهاش کنار بیا:D

من تا دیروز فکر میکردم به ترتیب Half Life و grand theft auto series بهترین شوترو سندباکس تاریخن !! :d ممنون از فکتی که صادر کردی کنار اومدم :d

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
کلا Crysis یکی از بهترین شوترهای تاریخ و بهترین سندباکس شوتر تاریخه:biggrin1:
باز این رو گفت ....... 8-|

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
من تا دیروز فکر میکردم به ترتیب Half Life و grand theft auto series بهترین شوترو سندباکس تاریخن !! :d ممنون از فکتی که صادر کردی کنار اومدم :d
اول اینکه این فکت رو من به آریان گفتم:D
دوم، پست رو خب درست نمیخونی مشکل من نیست:D
کلا Crysis یکی از بهترین شوترهای تاریخ و بهترین سندباکس شوتر تاریخه
در مورد HL، گفتم یکی از بهترین شوترها. در مورد GTA، این از کی شده سندباکس شوتر؟:-/
باز این رو گفت ....... 8-|
ایضا این فکتِ که به آریان گفتم، در مورد تو هم صادقه!:D باهاش کنار بیا:D

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
Ryse نباید فروش بدی داشته باشه اگه درست یادم باشه گرینبرگ بعد از کریسمس یه آماری از فروش اختصاصی های ایکس باکس وان داده بود فکر میکنم Forza 5 تو ماههای نوامبر و دسامبر سال قبل حدود 470 هزار نسخه Retail فروخته بود و Ryse تو همون مدت حدود 440 هزار نسخه Retail (بدون در نظر گرفتن نسخه دیجیتال) اگه آمار فروش به همون نسبت باقی مونده باشه الان Ryse باید نسبتا خوب فروخته باشه.

lmessi

کاربر سایت
Jun 3, 2014
191
نام
iman
خبر کذب میذارید بعد ملت به جون هم میفتن اخر هم میگید تکذیب شد:))

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر