Crytek در حال ورشکستگی (تکذیب شد)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
crytek-logo-672x372.jpg

درود.

استودیو کرایتک در خبری رسمی عنوان کرد که سخنان منتشر شده پیرامون ورشکستگیش کذب است و حقیقت ندارد.

شرکت Crytek که آخرین بار با بازی‌هایی چون Ryse و Crysis 3 جلوی هواداران خود ظاهر شده بود، از قرار معلوم روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و احتمال ورشکستگی این استودیوی موفق نیز به گوش می‌رسد. هر چند این خبر هنوز از سوی کرایتک تایید نشده ولی طبق آماری که سایت Gamestar داده است، ساخت بازی Ryse برای این استودیوی آلمانی فاجعه بار بوده و این عنوان نه تنها فروشی خوبی را در برنداشت بلکه هزینه زیادی نیز برای ساختش مصرف شد. گفته می‌شود تا چند ماه مانده به انتشار بازی Ryse ساختش به شدت غقب مانده بود و این استودیو تنها با استفاده از نیزوهای انسانی توانست بازی را برساند. از قرار معلوم شرکت نتوانسته است از پس هزینه‌های زیادی که صرف کرده بر اید و اگر تزریق مالی صورت نگیرد این استودیو با ورشکستگی روبرو خواهد شد . Gamestar گزارش کرده که موتور CryEngine نیز نتوانسته آنگونه که برنامه زیری شده یود عمل کند و بازی‌های Free to Play شرکت نیز با ضرر مواجه شده‌اند. بازی Warface به غیر از کشور روسیه در جای دیگری عملکرد خوبی نداشته است و دلیلش نیز مشکلات مالی وحشتناک شرکت ذکر شده است.

Gamestar اعلام می‌کند: هم اکنون Crytek نزدیک به 800 کارمند دارد که حقوق آنان با تاخیز پرداخته شده و هم اکنون نیز افراد کلیدی شرکت در حال درخواست برای کاری دیگر در استودیو بازیسازی دیگری هستند.

رییس شرکت آقای Avni Yerli ادعا کرده است شرکتش به زودی با تزریق پول نقد همراه خواهد شد و ایین امر می‌تواند تا ساخت بازی Homefront: The Revolution یعنی تا آخر سال شناور نگه دارد.

بسیاری از مجلاهای بازی در آلمان گزارش داده‌اند انبوهی از ناشران بزرگ فعلا منتظر هستند تا ببیند چه می‌شود تا بتوانند IP های کرایتک را مفت خری کنند.

در آخر نیز ماکروسافت در مورد Ryse 2 بازی کرایتک صحبتی داشته است؛ این بازی در دست ساخت نیست زیرا MS به کرایتک فشار می‌آورد تا نام تجاری Ryse را به این شرکت بفروشد ولی گویا جوات یرلی زیر بار نمی‌رود و خواهان فروش نیست. به همین رو اختلافاتی بین این شرکت به وجود آمده است.

dsogaming

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
شرکتی که از Crysis 1 و FarCry 1 میرسه به Crysis 3 و Ryse (+ خرج زیاد واسه آپدیت موتور گرافیکیی که لایسنس نمیشه) باید هم دچار این مشکلات بشه

در هر صورت اگه قراره پولی به این شرکت تزریق بشه امیدوارم برگردن به همون دوران C1 و FC1 اگه نه که همون ورشکست بشن بهتره ...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
شما بر چه مبنایی این حرفو زدی؟

CRYSIS SERIES . FAR CRY این 2 تا عنوان گیم پلی نداشتند ؟؟!!/:)

RYSE درسته بازی خیلی قوی نبود .ولی بازی بدی هم نبود ..
فارکرای که خیلی وقته دسته یوبی سافت افتاده! و استدیوی Ubi Montreal میسازش!
کرایسیسم از نسخه Warhead به بعد روند افت گرفت و دیگه نهایت افتو کاملا میشد توی 3 دید! که فقط گرافیک داشت و حتی نصف 2 ـش هم گیم پلیش پیشرفت و جذابیت نداشت! اینا فکت نیست از روی نقدا هم میتونی ببینی چی به چی شده!
قبلنا رو ول کن الان مهمه! الان مهمه که بازی های جدیدش نصف بازی های قدیمیش محبوب نمیشن!

گرچه من خودم فن سری کرایسیس هستم و حتی نسخه دومش رو هم خیلی دوست داشتم اما نسخه سوم واقعا افت شدیدی داشت!
گرچه هنوزم دوست دارم این استدیو ادامه بده نسخه چهارم رو بده ولی خداکنه دیگه افت نکنه! اگه هم دوست داره ورشکست بشه یک چند ماه دیگه صبر کنه این HomeFront ـو بدست ما برسونه بعد بره :D

آخرین ویرایش:

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
با Ryse واقعا این شرکت جوات شد! هم اسم جوات یرلی :d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
ﺧﻴﻠﻲ اﺯ اﻓﺮاﺩ ﻛﻠﻴﺪﻱ ﻛﻪ ﺭﻭﻱ fc و crysis 1 و 2 ﻛﺎﺭ ﻛﺮﺩﻥ ﺗﻮ اﺳﺘﻮﺩﻳو ﺭﻭ 3 و ryse ﻧﺒﻮﺩﻥ. Ce ﻫﻢ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﻛﺴﻲ ﺳﻤﺘﺶ ﻧﻤﻴﺮﻩ. اﻣﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻳﻪ ﺳﺮﻱ اﺯ اﺳﺘﻮﺩﻳو ﻣﻴﺮﻥ و ﻳﻪ ﺳﺮﻱ ﻣﻴﺎﻥ ﻃﺒﻴﻌﻴﻪ ! ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺗﺸﺨﻴﺺ ﺑﺪﻩ اﻓﺮاﺩ ﻣﻨﺎﺳﺒﻦ ﻳﺎ ﻧﻪ !
ﻛﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ryse ﻓﺎﺟﻌﻪ ﺑﻮﺩ. ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﮔﺮاﻓﻴﻚ ﺗﻜﻨﻴﻜﻲ و ﻫﻨﺮﻳﺶ ﻧﺪاﺭﻡ ﻛﻪ ﻓﻮﻕ اﻟﻌﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ. اﻣﺎ ﺑﻪ ﺷﺨﺼﻪ اﺯ ﺭﻭﻱ ﻃﺮﺯ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻥ ﻣﻴﺸﻪ ﺩﻳﺪ ﺷﺨﺺ ﭼﻂﻮﺭﻳﻪ (ﻧﻆﺮ ﻣﻨﻪ) ﺗﻮ ﻭﻳﺪﻳﻮ ﻫﺎﻱ ﺳﺎﺧﺖ ﺭاﻳﺰ ﺻﺤﺒﺖ و اﻳﺪﻩ ﻫﺎ و ﻧﻮع ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ اﻓﺮاﺩ اﺻﻠﻲ ﻛﻪ ﺭﻭﻱ ﮔﻴﻢ ﭘﻠﻲ و ﺭﻭﻧﺪﺵ ﻛﺎﺭ ﻣﻴﻜﺮﺩﻥ ﺭو ﻣﺜﻼ ﺑﺎ ﻳﻜﻲ ﻣﺜﻞ jason jones ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻛﺮﺩ, ﻣﻴﺸﻪ ﺩﻳﺪ ﻛﻪ اﻧﺘﻆﺎﺭﻱ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺯ اﻳﻦ ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﺩاﺩﻥ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺩاﺷﺖ. ﻛﺎﺭﻱ ﻧﺪاﺭﻳﻢ ﺗﻴﻢ اﺻﻠﻲ ﻧﺒﻮﺩﻥ, اﻣﺎ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﻮﺩﻳﻮ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺗﺸﺨﻴﺺ ﺑﺪﻩ ﻛﻪ اﻳﻨﺎ ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ﻣﻴﺨﻮﺭﻥ ﻳﺎ ﻧﻪ. ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳن اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻫﻢ ﺳﺮﺵ ﺗﻌﻂﻴﻞ ﻛﺮﺩﻥ ﺷﻌﺒﻪ اﻱ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ اﻳﺪﻩ ﺑﺎﺯﻱ ﺭﻭ ﺩاﺩ.

اﻳﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺗﻘﺼﻴﺮﻩ ﻣﺎﻳﻜﺮﻭﺳﺎﻓﺘﻪ, اﺯ ﺟﻚ ﻫﺎﻳﻲ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﻋﺎﺩﺕ ﺩاﺭﻳﻢ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﻧﺸﻮﻥ. ﻭﻗﺘﻲ ﺑﺎ ﻳﻪ tp ﺑﺮاﻱ ﺑﺎﺯﻱ ﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻣﻴﺒﻨﺪﻥ ﺗﻔﺎﻭﺗﺶ ﺑﺎ fp اﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﻧﻆﺎﺭﺗﻲ ﻧﺪاﺭﻥ و ﺑﺎﻳﺪ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻫﺴﺖ ﺭﻭ ﺑﺪﻥ و ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﺳﻬﻢ اﺳﺘﻮﺩﻳﻮ اﺯ ﻓﺮﻭﺵ. ﺣﺎﻻ اﻳﻨﻜﻪ اﺳﺘﻮﺩﻳﻮ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﺎﺯﻳﺶ اﻓﺘﻀﺎﺣﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﺗﻘﺼﻴﺮﻩ ﻣﺎﻳﻜﺮﻭﺳﺎﻓﺖ ﻧﻴﺴﺖ و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻻﻧﭻ ﺗﺎﻳﺘﻞ ﺑﻮﺩﻥ ﻛﺎﺭﻱ ﻫﻢ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﺴﺘﻦ اﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻥ.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
EA وقتی DICE رو خرید خیالش از بابت Engine راحت شد (DICE تو بازی ساختن خیلی بهتر از Crytek هست بنظرم). این بهترین موقعیت برای اکتی هست تا یک بار برای همیشه مشکل انجین CoD رو حل کنه :D.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
این استودیو کلا مشکل داره. بنده به شخصه یه بازی کم نقص و درست حسابی ازشون در خاطرم نیست. سری Crysis که کاملا یه روند نزولی داشت و هر نسخه اش از اون یکی بدتر میشد(به جز گرافیکش که تنها چیزیه که این استودیو بهش اهمیت میده!) شما دوتا بازی آخر کرایتک یعنی Ryse و کرایسیس 3 رو بازی کنی میفهمی که این استودیو واقعا لیاقت ورشکسته شدن رو داره:D
اصولا کرایتک از اون دسته استودیوهایه که باید همراه با یک یا چند استودیوی دیگه بازی بسازه، یه استودیو رو داستان و گیم پلی کار کنه، اینا هم تو بخش گرافیکی. مثلا اکتیویژن اگه کرایتک رو بخره بزاره جزو استودیوهایی که رو CoD کار می‌کنن:D
پ.ن: 800 نفر :lol:
خوشم میاد تو عمرت کرایسیس 1 را از نزدیک ندیدی وگرنه اینجوری حرف نمیزدی ! اون باز ی با اون عظمتش 100برابر بازی محبوبت هست :))

لول دیگه کار بجایی رسیده دوستان میگن کرایتک کلاً بلد نیست بازی بسازه !
2bwuxwe6gdtxmi1ll29p.jpg

q9lowytuwpr6du29pl65.jpg

rctcsvrpzzcy7xrxil72.jpg

6ujiq2a05wdxnjq02wpk.jpg
دقیقا جالب اینجاست که بازی با متا 76 هم بد شده جدیدا چیزی که فقط تو سنتر گیم ایران میشه دید!
من نمی دونم از ورشکست شدن Crytek به بعضیا چی میرسه !:|
عزیز ی سری ها که خاص هستند چون شماره 3 بازی رو pcکه دایرکس 11 می خواست و دستشون به گیم نرسید هنوز که هنوزه ناراحتشن :))
لطفا پای سایر بازی ها و استودیو ها رو به بحث باز نکنین.

یعنی حافظت به 2007 و Crysis قد نمیده؟:-/ :D
بی شک کسی که کرایسیس 1 را لمس کرده باشه اینجوری چیزی نمیگه !

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
عجیبه ها تا اونجایی که من یادمه افسانه 3 برادر اسمش بود اما چرا یکی شده بقیه کجان ؟

mgplayer

کاربر سایت
Jul 13, 2009
635
نام
MG PLAYER
عجیبه ها تا اونجایی که من یادمه افسانه 3 برادر اسمش بود اما چرا یکی شده بقیه کجان ؟
منم تو همین موندم !!!
فقطم شماره 1 رو بازی نکردم معمولاً تو بازیها شماره 2 از همه ابعاد خوب در میاد حالا واقعاً داستان خاصی داره؟؟؟ یا گیم پلی خاصی ؟؟

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
این قسمت از متن از کجا اومده؟
"در آخر نیز ماکروسافت در مورد Ryse 2 بازی کرایتک صحبتی داشته است؛ این بازی در دست ساخت نیست زیرا MS به کرایتک فشار می‌آورد تا نام تجاری Ryse را به این شرکت بفروشد ولی گویا جوات یرلی زیر بار نمی‌رود و خواهان فروش نیست. به همین رو اختلافاتی بین این شرکت به وجود آمده است."

آخرین ویرایش:

LORD PSYCHO

کاربر سایت
Jun 15, 2014
37
فارکرای که خیلی وقته دسته یوبی سافت افتاده! و استدیوی Ubi Montreal میسازش!
کرایسیسم از نسخه Warhead به بعد روند افت گرفت و دیگه نهایت افتو کاملا میشد توی 3 دید! که فقط گرافیک داشت و حتی نصف 2 ـش هم گیم پلیش پیشرفت و جذابیت نداشت! اینا فکت نیست از روی نقدا هم میتونی ببینی چی به چی شده!
قبلنا رو ول کن الان مهمه! الان مهمه که بازی های جدیدش نصف بازی های قدیمیش محبوب نمیشن!

گرچه من خودم فن سری کرایسیس هستم و حتی نسخه دومش رو هم خیلی دوست داشتم اما نسخه سوم واقعا افت شدیدی داشت!
گرچه هنوزم دوست دارم این استدیو ادامه بده نسخه چهارم رو بده ولی خداکنه دیگه افت نکنه! اگه هم دوست داره ورشکست بشه یک چند ماه دیگه صبر کنه این HomeFront ـو بدست ما برسونه بعد بره :D

شما اصلا نوشته من رو خوندی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من میگم اتفاقا به گیم پلی اهمیت میده

شما میگی گذشته رو ول کن ؟؟

خوب کلان crytek مگه چند تا بازی ساخته که میگید گذشته رو ول کن

crysis ها همشون از نظر متا در سطح بالایی قرار دارند . حتی همون شماره 3 که شما میگید افت داشته بسیار عالی بوده

گیم پلی جذاب . گرافیک وحشتناک عالی . موسیقی .

نظر شما هم محترمه البته

من قصدم تبادل اطلاعاته نه کلکل:)

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
یعنی حافظت به 2007 و Crysis قد نمیده؟:-/ :D
کرایسیس 1 واسه من در حد 8ـه:D خیلی خوبه و مطمئنا بهترین بازی ای که کرایتک ساخته، اما همچنان به بی نقصی که جنابعالی نظرته نیست:D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
شما اصلا نوشته من رو خوندی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من میگم اتفاقا به گیم پلی اهمیت میده

شما میگی گذشته رو ول کن ؟؟

خوب کلان crytek مگه چند تا بازی ساخته که میگید گذشته رو ول کن

crysis ها همشون از نظر متا در سطح بالایی قرار دارند . حتی همون شماره 3 که شما میگید افت داشته بسیار عالی بوده

گیم پلی جذاب . گرافیک وحشتناک عالی . موسیقی .

نظر شما هم محترمه البته

من قصدم تبادل اطلاعاته نه کلکل:)
خوب همین دیگه! من میگم نمیده :)
وقتی یک بازی افت میکنه یعنی افت میکنه! نسخه آخر حالا عالی باشه یا نه اون دیگه مهم نیست!
کرایسیس از متای 91 رسیده به 76! این یعنی دارن سری رو کم کم به گند میکشن! هر نسخه ضعیف تر از نسخه قبلی ظاهر میشه! حالا من خودمم از کرایسیس 3 بدم نیومد ولی با کرایسیس 2 خیلی بیشتر از 3 حال کردم همینطور قبلیا!
افراد استدیو مهمه که خوب باشن نه خود استدیو! افرادش که عوض بشن و ضعیف تر از افراد قبلی باشن اینطوری میشه که بازی های آخرش پر افت ظاهر میشن!

به نظر شخصی شما کاری ندارم ولی بنظرم کرایسیس 3 از نظر گیم پلی بهش نرسیده بودن و همینطور طراحی مراحلش اصلا به زیبایی Crysis Warhead یا 2 نبود! ولی گرافیک دیگه هیچ حرفی نمیشه روش زد!
اما بازم بازی خوبی بود و منم خوشم اومد! فقط بحث من سر افت کردن سرییی هست که فنش هستم!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
دقیقا جالب اینجاست که بازی با متا 76 هم بد شده جدیدا چیزی که فقط تو سنتر گیم ایران میشه دید!
شما احیانا کل استودیو ID رو به خاطر متا 80 ای که RAGE گرفت سه سال تو همه تاپیک‌های فروم مسخره نکردین؟:-/
76 با استاندارد‌های ابر استاد خوب هست و با استاندارد‌های بقیه استودیو‌ها خیلی‌ بد یعنی‌?
بحث هم سر خوب یا بد بودن نیست،سر پسرفت واضح ساخته های جدید Crytek هست.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
EA وقتی DICE رو خرید خیالش از بابت Engine راحت شد (DICE تو بازی ساختن خیلی بهتر از Crytek هست بنظرم). این بهترین موقعیت برای اکتی هست تا یک بار برای همیشه مشکل انجین CoD رو حل کنه :D.
این بدبختا تازه انجین جدید ساختن، برن انجین عوض کنن؟:-"
شما احیانا کل استودیو ID رو به خاطر متا 80 ای که RAGE گرفت سه سال تو همه تاپیک‌های فروم مسخره نکردین؟
yahoo_7.gif

76 با استاندارد‌های ابر استاد خوب هست و با استاندارد‌های بقیه استودیو‌ها خیلی‌ بد یعنی‌?
بحث هم سر خوب یا بد بودن نیست،سر پسرفت واضح ساخته های جدید Crytek هست.
Best javab ever
lol.gif

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر