Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

nababa

کاربر سایت
Nov 3, 2007
24
من تازه اين بازي رو نصب كردم اما بعد از يه مدت از حالت FULL SCREEN خارج مي شه و فقط با كمك كليدهاي ALt+enter دوباره full screen مي شه و بعضي وقتها هم كه به يه checkpoint مي رسه صفحه سياه ميشه و بايد از بازي خارج شد و دوباره وارد شد البته driver كارت گرافيكم خيلي خيلي قديميه ويندوز هم ويستا هست اينم مشخصات كامپيوتر:
vga nvidia geforce 8800 gts 320
ram 2 gig
hard 320
cpu هم دوهسته اي هست
كسي مي دونه مشكل از كجاست؟

با سلام
اگر تیک مربوط به Full Screen رو زده باشید همونطور که G-Man گفت باید آپدیت کنید کارت خوبیه حیفه فریم ور قدیمی روش باشه.

نوشته شده توسط mooo0oooein:
8600 ؟؟؟؟

برو تو قسمت system setting
از قسمت advanced تنظیمات گرافیک رو بزار مدیوم اگه میخوای بازی با سرعت بهتری داشته باشی یعنی فریم ریت بالاتر shader و texture رو بزار روی low تو قسمت گرافیک هم رزولوشن رو زیر 1024 انتخاب کن
بنده با 8600 و رم دو گیگ و cpu core 2 due 6600 باتنظیماتی که گفتم بستگی به صحنه های بازی حدود 30 فریم تا 35 می گیرم
برای اینکه ببینی چند فریم داری بازی میکنی تو کنسول این دستور رو وارد کن:
r_displayinfo = 1

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
منم همین ساعت 12 نیمه شب تمومش کردم مجی :biggrin1: آخرت هر چی بازی بود!! اینو که قبول داری؟!
ولی من یه سوال مبهمی در مورد آخر بازی بپرسم تو اسپویلر

آخر بازی psyco گفت که prophet با من تماس گرفته...(ولی نفهمیدم کجا بود که یحتمل تو جزیره بود) و nomad گفت ما باید وایسیم و مبارزه کنیم...بعد گفت we going back... من نفهمیدم منظور از این جمله آخری چی بود؟! منظور we going HOME بود یا برگشت به جزیره :confused: و با اینجور پایان کاملا مشخص بود ادامه ای برای بازی در نظر میگیرن. :biggrin1:

یه سری bonus تو dvd من هست پایه هستید واستون upload کنم همگی لذت ببریم :biggrin1:

ویرایش: همین الان یه چیزی دیدم گفتم بگم شاید کسایی که هنوز vga نخریدن یه نگاهی هم به این بندازن
EVGA Bundles Crysis
Crysis is a next-generation PC first-person shooter from Crytek and EA, the award-winning developers of Far Cry. A stunning technical achievement, Crysis combines incredible visuals, cunning gameplay and an epic story that challenges gamers to adapt to survive. Powered by CryENGINE 2, Crysis delivers the ultimate DX10 gaming experience for the PC, including unparalleled graphics, special effects and artificial intelligence.

Now with the power of the EVGA GeForce 8800 GTS SSC you can achieve Maximum Performance in Crysis! When you buy the EVGA GeForce 8800 GTS you get Crysis FREE! The EVGA 8800GTS SSC features 96+ stream processors running at an incredible 1.35GHz, giving you an ultimate DirectX 10 experience for Crysis.

Read More
منبع:»ngohq.com
سلام بر دوست عزیز جواد جان شرمنده من چند مدت نبودم نمیتونستم جواب بدم و نمیدونم چرا بن شدی من وقتی دیدم واقعا ناراحت شدم
متاسفانه این بازی برای من یه چیزی تو مایه های فییر هست اما چه بسا که نمیتونم دوباره بازی کنم البته واسه یه مدت
قبول دارم که قیامت هر چی بازی بود
بازی شاهکاره اگه میتونستم رو وری های بازی کنم با 60 فریم به خدا با فیلم یکی میشد این بازی
امیدوارم زودتر از بن در بیای اون ویدئو ها رو حتما آپ کن اگه ای دی اس ال داری
در مورد پایان هم والا من اینطوری فهمیدم
که اونا دوباره به میدون جنگ برمیگردن یعنی تو همون جزیره

nababa

کاربر سایت
Nov 3, 2007
24
دوستان به نظر شما کدوم مرحلش بهترینه و کدوم بدترین؟
من خودم از مراحل جزیره خیلی حال کردم ولی الان تو یه غار مانندی شناور هستم با یه موجودات تخیلی اصلا انتظار نداشتم این جور چیزی رو ، به خاطر همین رغبتی به ادامش هم ندارم امیدوارم کرایتک تو نسخه های بعدی از این تخیلات نرنه به سرش.

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
دوستان به نظر شما کدوم مرحلش بهترینه و کدوم بدترین؟
من خودم از مراحل جزیره خیلی حال کردم ولی الان تو یه غار مانندی شناور هستم با یه موجودات تخیلی اصلا انتظار نداشتم این جور چیزی رو ، به خاطر همین رغبتی به ادامش هم ندارم امیدوارم کرایتک تو نسخه های بعدی از این تخیلات نرنه به سرش.
دقیقا از همین جا داستان اصلی شروع میشه.در ضمن این مرحله از نظر گرافیکی شاهکار هستش و نقطه عطفی در گیم پلی بازی

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان بازي با xp
رم 1گيگ
گرافيك 7200
cpu3.2full
اجرا ميشه
درايور كارت گرافيك از كجا دالود كنم(جديدشو)

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
من كلي واسه اين سيستم خواب ديده بودم كه باهاش crisis رو روي high بازي كنم اما وقي مي رم تو بازي تو option مي نويسه بايد با Mediom بازي كنم مگرنه افت فريم.....
مگه چه سيستمي مي خواد اين بازي؟؟؟؟
ماله من كه اينه :
geforce 8800 320
ram 2 gig
البته cpu 2هسته اي هست
hard 320

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
بهتره بحث در مورد سخت افزار رو تموم کنین...زیر 7600 Gt دارین زیاد امیدوار نباشین که بتونین درست حسابی بازی کنین...

hessam72

کاربر سایت
Nov 11, 2007
192
نام
حسام
ببینم من فکر میکنم که وجود یه کارت phisx
تاثیر مثبت داره کسی تا الن امتحان کرده ؟؟؟
البته من فکر میکنم موتور بازی باید ساپرت کنه مثل graw تا تاثیر داشته باشه که در مورد کرایسیس فکر نکنم اینجوری باشه

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
با سلام
مي خواستم بدونم آپديت كارت گرافيك به چه شكل هست؟
جايي هست كه بشه آپديت جديد رو خريد؟
با تشكر!
نه عزیز ;) مثلا اگه کارت شما nVidia هست شما به راحتی و مجانی میتونی جدیدترین درایور ها رو دانلود کنی...نصبش هم که خیلی آسونه ;)

ویرایش: درایور جدید nvidia اومد...فکر کنم همون بود که nvidia قول داده بود preformance رو تا 20 درصد بهتر کنه:
http://www.ngohq.com/news/12950-nvidia-forceware-169-13-a.html
کسی تست کرد خبر بده...من تا پس فردا نمیتوم دانلود کنم

هر كاري مي كنم مشخصات رو نمي گيره .
در ضمن كارت گرافيكم 7600 هستش.
با تشكر.
ویرایش 2 : شما برو لینک زیر هر ورژنی خواستی دانلود کن...آخرین ورژن هست داغ ِ داغ...ورژن 169.13 رو دانلود کن.

http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=15

آخرین ویرایش:

ogi

کاربر سایت
Dec 4, 2007
19
نام
مهدی
با سلام
مي خواستم بدونم آپديت كارت گرافيك به چه شكل هست؟
جايي هست كه بشه آپديت جديد رو خريد؟
با تشكر!

باید ببینی که کارتت مال کودوم شرکته اگه مال nvidia باید بری تو سایتش و روی download drive کلیک کنی و مشخصات کارتت رو بدی;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر