CD Projekt: کنسول PlayStation 4 کمی پیچیده تر از Xbox one است

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
Witcher-3-banner.jpg

در یک مصاحبه تقریباً طولانی با برنامه نویس اصلی موتور گرافیکی استودیو CD Project Red جناب Balázs Török با سایت Eurogamer , ایشان به تشریح برخی پیچیدگی ها در توسعه بازی های چند پلتفرمه بر روی کنسول های PS4 و X1 پرداخت . توضیح اینکه چگونه API استفاده شده در PS4 کمی پیچیده تر هست نسبت به X1 :

"درک و استفاده از X1 بسیار ساده و آسان است چرا که نه تنها سخت افزار کاملاً شبیه به PC هست بلکه هر چیز دیگری نظیر SDK و API کنسول واقعاً شبیه چیزی هستن که شما میتونید توی یک PC پیدا کنید. در مورد PS4 این کمی پیچیده تر هست ولی من شخصاً قبلاً روی کنسول قبلی سونی, PS3 کار کردم ."

با این حال ایشان سریعاً چنیدین بار اشاره کردن که منابع سخت افزاری PS4 بسیار بیشتر در دسترس و کارکرد هست نسبت به سخت افزار پیچیده PS3 :

"با PS3 شما نیاز به یک جامعه اطلاعاتی داشتید جوری که بتونید اطلاعات رو توی راه های مختلف با هم دیگه به اشتراک بزارید اما برای حال این بسیار ساده تر است. هرکسی میتواند با بهره گیری از دانش توسعه بازی بر روی PC و احتمالا کنسول های نسل پیش به محدودیت های کنسول های نسل بعد برسند ."

استودیو CD Project هم اکنون در حال کار بر روی عنوان The Witcher 3 برای عرضه بر روی کنسول های نسل بعد و PC می باشد در حالی که عنوان دیگر این استودیو, Cyberpunk 2077 احتمالا در تاریخی بین سال های 2015 / 2016 برای پلتفرم های مشابه عرضه خواهد شد .
CD Projekt: PS4 is a little more complicated than X1 � Worlds Factory

آخرین ویرایش:

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
سی‌دی پراجکت رد که چند وقت پیش معماری PS4 رو تحسین کرده بود که :|

http://gamingbolt.com/witcher-3-dev-ps4-is-a-high-end-pc-cd-projekt-happy-with-new-architecture

منظورش پیچیدگی معماری کنسول نیست,از نظر SDK و کلا نرم افزاری داره میگه,نسل قبل هم مایکروسافت از نظر نرم افزاری دوکیتهای بهتری رو برای سازنده ها ارائه کرده بود.

SuperUser

کاربر سایت
Jun 7, 2013
387
کجای جهان گفته شده پیچیده بودن عیبه ؟ یعنی ما انسانها همه چون پیچیده هستیم معیوبیم ؟ جلل خالق آدم چه چیزایی میخونه تو این فروم !

ما داریم دستگاه بازی رو بررسی میکنیم آخه انسان چه ربطی داره به PS4??!!

من نتیجه میگیرم که کلا هر خبری برای PS4 بیاد یعنی بهترینه!!!!طرف اومده میگه کار کردن با Xbox One راحت تره هیچ حرفی هم از قدرت نزده باز میگن PS4 فلانه و امان.

- - -ویرایش - - -

انسان نسبت به جلبک پیچیده تره پس قاعدتا از جلبک معیوب تر هست ...(عجب استدلالی... lol)

ماداریم دستگاه بازی رو بررسی میکنیم نه انسان و جلبک.مثال درست حسابی بزنید.

Code:888

کاربر سایت
Jul 3, 2013
604
بهتر بود همه صحبت هاش ترجمه بشه.
در مورد پیچیدگی هم من قبلا گفته بودم آماده نبودن درایور و OS ربطی به پیچیدگی و سخت بودن کار نداره و مایکروسافت شرکتی هست که همیشه بهترین ابزار رو برای ساخت داره.
در مورد Xbox One و 360 حرف جالبی گفته:
"I saw how Microsoft opened up certain parts that they hid before from developers," he said. "They opened them up, like, 'OK now you can have this back door, and it's risky but you can do this and that...' This is how developers learned a little bit more and more every step. From Microsoft it was a good way to do it to always let the developers do a little bit more."

Does he think Microsoft will do the same with Xbox One?
"I don't know because we are not at the stage where they would open up something new," he answered. "We have what we have right now, and maybe we will have some more low-level access in the future
ضمن اینکه به گفته مایکروسافت 10% از قدرت GPU قرار آزاد بشه و در اختیار Dev ها قرار بگیره.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
ما داریم دستگاه بازی رو بررسی میکنیم آخه انسان چه ربطی داره به PS4??!!

ببین داداش من شما میگی "پیچیده بودن یک عیب محسوب میشه " الان منظورت از پیچیده بودن چیه دقیقا ؟ یعنی هرچی که پیچیده ـست بده دیگه !
الانم داری سفسطه میکنی و بحثو به بیراهه میکشونی !
بله دوست عزیز من یکم مبهم بود جمله بندیم.

پس تصحیح میکنم... "پیچیده بودن یک دستگاه دیجیتالی عیب محسوب میشه."
بنده دیگه هیچ صحبتی ندارم !

آخرین ویرایش:

SuperUser

کاربر سایت
Jun 7, 2013
387
ببین داداش من شما میگی "پیچیده بودن یک عیب محسوب میشه " الان منظورت از پیچیده بودن چیه دقیقا ؟ یعنی هرچی که پیچیده ـست بده دیگه !
الانم داری سفسطه میکنی و بحثو به بیراهه میکشه !

بله دوست عزیز من یکم مبهم بود جمله بندیم.

پس تصحیح میکنم... "پیچیده بودن یک دستگاه دیجیتالی عیب محسوب میشه."

بنده دیگه هیچ صحبتی ندارم !​

me too!

آخرین ویرایش:

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
من نتیجه میگیرم که کلا هر خبری برای PS4 بیاد یعنی بهترینه!!!!طرف اومده میگه کار کردن با Xbox One راحت تره هیچ حرفی هم از قدرت نزده باز میگن PS4 فلانه و امان.
به نتیجه خوبی رسیدی الحق :thanks: ، شما یا کلن منظور خبر رو نگرفتی یا خودت رو زدی به کوچه علی چپ !
نمردیمُ دیدیم پیچیدگی یه ویژگی مثبتــه و دلیلی بر قدرت یه کنسولـــه !

نمی دونم چطور خبر رو می خونید! اومده میگه API و SDK که مایکروسافت تحویل داده به Devــها، کارشون رو ساده تر کرده ! حالا ربطش به قدرت کنسول چیه واقعا؟ چیزی که من برداشت کردم SDK کنسول X1 یوزرفرندلی تر از PS4ــه ! همه کاربرا بازیسنتر دیگه فیلسوف شدن برامون، واسه خودشون تحلیل می کنن و برداشت های کارشناسانه (فن بویانه) می کنن. 8-|
تا دو روز پیش میگفتین Xone به دلیل اینکه کنسول پیچیده ای هست و بازیساز ها هنوز باهاش آشنا نیستن برای همین اختلاف توی بازیهای مولتی پلتفرم وجود داره ! اما حالا چی میگین ..:))

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

نمی دونم چطور خبر رو می خونید! اومده میگه API و SDK که مایکروسافت تحویل داده به Devــها، کارشون رو ساده تر کرده ! حالا ربطش به قدرت کنسول چیه واقعا؟ چیزی که من برداشت کردم SDK کنسول X1 یوزرفرندلی تر از PS4ــه ! همه کاربرا بازیسنتر دیگه فیلسوف شدن برامون، واسه خودشون تحلیل می کنن و برداشت های کارشناسانه (فن بویانه) می کنن. 8-|

Code:888

کاربر سایت
Jul 3, 2013
604
منظورش پیچیدگی معماری کنسول نیست,از نظر SDK و کلا نرم افزاری داره میگه,نسل قبل هم مایکروسافت از نظر نرم افزاری دوکیتهای بهتری رو برای سازنده ها ارائه کرده بود.
اینجا خیلی ها از چیزی که میگن و میخونن هیچ ایده ای ندارن و نمیدونن دارن چی میگن... یارو داره میگه SDK و ابزار ساخت خیلی راحتی داره مایکروسافت که این موضوع هیچ ربطی به درایور و معماری سخت افزاری نداره. خود این بابا وقتی ازش سوال میشه میگه ما چیزی رو داریم که مایکروسافت در اختیارمون قرار داده و امید داره مایکروسافت چیزهای بیشتری در اخیارشون قرار بده. بعد اینجا برعکس اعتقاد دارن چون SDK راحتی داره یعنی اینکه همه توان کنسول در اختیارشونه و اونی که SDKـش یمقدار پیچیده تره قدرت نهفته داره و قراره فاصله رو بیشتر هم بکنه در آینده :))

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
اوه این هنوز پیچیدش اینجوریه ؟؟ ببین پیچیدگیاشو باز کنن چی در میاد ازش :D

پ.ن : نمیدونم چرا ولی از این حرفشون اینجوری برداشت کردم که ویچر 3 نسخه XO ـش بهتره ! :D

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام

خب دقيقا منظور دوستان هم همين هست ديگه ......x1 با وجود ساده تر بودن و با اين كه كار باهاش براي توسعه دهنده ها راحت تر بوده به نسبت ps4 ....اما ما شاهد بهتر اجرا شدن بازي هاي مالتي پلتفرم روي ps4 هستيم پس ببين در اينده كه توسعه دهنده ها با سخت افزار ps4 اشنا تر ميشن و بر پيچيدگيه هاش غلبه ميكنن ديگه چه اتفاقي ميخواد بي افته :d
يني در واقع ببين چه قدر قدرت سخت افزاري ps4 خوب هست كه با وجود پيچيده تر بودن نسبت x1 ولي باز هم تا الان نتيجه بهتري داره ميده در بازي هاي مالتي پلتفرم:d

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,613
نام
حسین
زمان همه چی رو معلوم میکنه بشینید منتظر امواج سهمگین X1 و رفع پیچیدگی هاش بلکه فرجی شه ما هم 1080 60 فریم بازی میکنیم
پ.ن:یه عده هم این وسط فکر میکنن بقیه هیچی نمیفهمن و فقط خودشونن فهمیدن این خبر چی گفته

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
خب دقيقا منظور دوستان هم همين هست ديگه ......x1 با وجود ساده تر بودن و با اين كه كار باهاش براي توسعه دهنده ها راحت تر بوده به نسبت ps4 ....اما ما شاهد بهتر اجرا شدن بازي هاي مالتي پلتفرم روي ps4 هستيم پس ببين در اينده كه توسعه دهنده ها با سخت افزار ps4 اشنا تر ميشن و بر پيچيدگيه هاش غلبه ميكنن ديگه چه اتفاقي ميخواد بي افته :d
يني در واقع ببين چه قدر قدرت سخت افزاري ps4 خوب هست كه با وجود پيچيده تر بودن نسبت x1 ولي باز هم تا الان نتيجه بهتري داره ميده در بازي هاي مالتي پلتفرم:d

ببینید دوست عزیز یه سخت افزار پیچیده می تونه با یه SDK مناسب تا حدی پیچیدگیش کمتر بشه ! این چیزی که من می بینم و نسل قبل دیدیم ضعف سونی تو ارائه یه SDK درست حسابی برای کنسولاشــه ؛ نسل قبل که همه Developerــها می نالیدن ! این نسل هم که معماری درست بر پایه PC بوده نتونسته کارش رو به نحو احسن انجام بده. من کار ندارم قدرت کنسول ها به چه شکلن ، روی کاغذ هم قبول دارم کنسول PS4 قوی تره ! ولی برداشت کردن قدرت کنسول ها از روی سادگی کنسول ها کار اشتباهیه !

فقط یه چیزی که فهمیدم فن های هر دو کنسول دنبال یه چیزی نهفته و سوپرایز تو کنسولشونن ! یه چیزی مث افسانه اژدهای خفته PS3 ! یه ضعف بزرگی که سونی باعث شد قدرت کنسول تا ته نسل نمایان نشــه بعد یه سری فن های سونی ، از اون به عنوان ضربه نهایی یاد می کردن . :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر