شایعه CBOAT: امید به بازی‌های 1080p بر روی Xbox one نداشته باشید. 2014 گزینه بهتر برای عرضه

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
microsoft-xbox-one.jpg

درود.

همانطور که مطلع هستید بیشتر بازی‌هایی که در کنفرانس E3 به نمایش در آمدن یا از روی Devkit بودن یا یک PC بسیار قوی بود که این عناوین را به صورت 1080 و 60 فریم اجرا می‌نمود. برخی از همین عناوین به همانند Ryse: Son of Rome رزولیشن‌شان 900p شد که به صورت upscaled توانایی 1080 را نیز داراست. حال چرا این مسائل پیش آمد را از زبان مرد مرموز دنیای گیم که آن را با نام “CBOAT” می‌شناسیم باید شنید. وی که در خبرگذاری‌ها با نام "insider" (از داخل) صنعت بازی شناخته می‌شود در جدیدترین خبر خود اذعان کرده،

"امیدورام شما طرفدار اجرای بازی‌ها به صورت 1080p بر روی Xbox One نباشید. وقتی سخت‌افزار ریلیز شود شما متوجه منظور من خواهید شد. استفاده از Upclocks در همه جا بسیار ریسک پذیر است، سال 2014 زمان مناسب‌تری برای عرضه دستگاه بود این جور که پیداست X1 هم به همانند Xbox 360 با عجله روانه می‌شود. بهتر بود به جای سال 2013 با برنامه ریزی بهتر در سال 2014 این دستگاه می‌آمد."

مصاحبه وی با سایت Pixel Enemy بوده و این سخنان را در آنجا بیان کرده.

CBOAT's latest update - NeoGAF

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
نسل قبل مایکروسافت 720p رو به عنوان حداقل به دولوپرها اعلام کرده بود ولی بازیهای خودش مثل PGR و PDZ زیر 720p بودن:d
به نظرم همین که بازیهای First-Partyــش 1080p60 اجرا میشن کافیه:d

این Cboat هم بعد از اون قضیه yield و downclock بره تو یه سوراخ قایم شه بهتره:d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من نمیدونم از کی تا حالا رزولوشن شده تنها معقوله مربوط به گرافیک. به غیر از رزولوشن خیلی از مسائل دیگه هم مطرح هستن Wipeout HD بازی لانچ PS3 داره 60 فریم و 1080p اجرا میشه اینقدر این فورزا رو تو سر ما نکوبید باید دید برای این رزولوشن چه بهایی پرداخت شده.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
من که شخصا حاضرم بازی 720p اجرا بشه ولی گرافیک در حد فیلم بیوولف باشه . چهارتا افکت بیشتر و نورپردازی بهتر و AA درست حسابی به نظرم می ارزه به رزولوشن بالاتر .

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
حرف بی ربطی زده نسل پیش هم X360 اولش با Project Zero Dark شروع کرد و اواخرش به کیفیتی در حد GeoW 3 رسید .همین طور PS اولش با R1 شروع کرد اواخر به Tlou , Beyond رسید.

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
بزارید سرنی نظرش رو بگه بعدا بحث کنید ... 50% قدرت کمتر، که شوخی نیست :|

Sent from my HTC using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
یه عده هی یه پست درمیون جوری فورزا 1080p @ 60 FPS میکنن انگار یادشون رفت تا دیروز خودشون قبول داشتن فورزای جدید گرافیک خاصی نداره ... اهل بوکمارک نیستم نقل قول کنم حرفشونو حالا .
پس این به کنار
درمورد حرف این یارو بنظرم درست گفته البته احتمالا روی PS4 هم صدق میکنه .
درکل نسلی که رزولوشنا همون رزولوشنای نسل قبل باشه برای منکه نسل بعد حساب نمیشه ... فوقش بشه نسل 7.5 :d

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
این یارو همونیه که گفت مایکروسافت GPU کنسول رو downclock کرده، بعد کاشف به عمل اومد که تازه overclock شده:D
این طرف یه کاربره اونجا. press رسمی neogaf نیست که نگران زیر سوال رفتن این فروم شدید:D
به جای Gamingbolt (!)، بگرد ببین IGN و Eurogamer و Gamespot و اینا هم حرفای این یارو رو منعکس میکنن:-/

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
یعنی قبول کردن اینکه اکثر بازیهای سونی هم همین روال را داشت انقدر سخته قبول کردنش ؟ :)

کسی مگه چیزی گفت؟ کسی مگه گفته بازیهای PS4 همه از دم 1080p اجرا میشن؟
الکی که نمیشه چون من فن سونی ام خودمو گول بزنم بگم این خبرا همه چرت و پرتن و PS4 خیلی خفنه و BF4 رو 1080p اجرا میکنه و بقیه هیچی نمیدونن !! شما بودید اومدید گیر دادید که چرا همچین مقدمه ای نوشته فرهاد و اینکه هرچی خبر بر ضد مایکروسافت بوده و تاپیک زده واسش درصورتیکه اگه همچین چیزی هم که تو میگی درست باشه فن های X1 هم واسه سونی از اینجور تاپیک ها زیاد زدن ولی مشکل اینه که چون شما مایکروسافت رو پرستش میکنید ، اگه کوچکترین خبری که جنبه ی منفی داشته باشه واسه شما حکم ترول و ... داره پس باید بشدت باهاش برخورد کنید ، دیگه نگاه نمیکنید ببینید قضیه چیه ، طوریکه انگار با همین مقدمه رزولوشن بازیهای X1 اومد پایین و قبلش همشون 1080 بودن.

این طرف یه کاربره اونجا. press رسمی neogaf نیست که نگران زیر سوال رفتن این فروم شدید
biggrin1.gif

به جای Gamingbolt (!)، بگرد ببین IGN و Eurogamer و Gamespot و اینا هم حرفای این یارو رو منعکس میکنن
yahoo_7.gif
آخه بعضی مواقع پست های بعضی کاربران اون سایت طوری اینجا تاپیک میشه و روش بحث میشه که انگار از موثق ترین منبع دراومده بیرون ولی بعضی مواقع مثل الان میشه حلبی آباد :D کلاً قضیه ، قضیه ی همون EDGE ـه که یه روز از سونی پول میگیره و به TLOU امتیاز کامل میده و از PS4 تعریف میکنه میشه نامعتبر ، الانم که Beyond امتیاز 5 داده شده معتبر و همون EDGE ـه سخت گیر قبلی !!
اصلاً IGN و GS یا Eurogamer چه این خبر رو پوشش بدن یا ندن چه فرقی تو اصل ماجرا میکنه ؟ اینو به من بگو! طرف میگه اکثر بازیها دارن رو رزولوشنی پایین تر از 1080 اجرا میشن و داره راست هم میگه ، حالا اگه ایشون این حرف رو نمیزد مثلاً BF4 رو X1 با رزولوشن 1080 اجرا میشد؟ :-/

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
کلا به حرف هر ننه قمری نباید استناد کرد. بزارید 4 تا بازی ساخته بشه بعد کنسول هارو سلاخی کنید! بنظر من این مورد دیگه گیر بیخود به مایکروسافت هست! چون 1080 بودن یا نبودن یه مورد نسبی هست. یعنی من میتونم یه بازی برای مثلا PS4 بسازم که 4K هم اجرا بشه، انم تازه با فریم ریت 120. یه بازی هم بسازم بزور 480 و 30 فریم اجرا بشه! منظورم اینه که همه چیز نسبی و وابسته به گرافیک تکنیکی خود ان بازی هست.

حداقل تا آخر امسال باید صبر کرد و دید موج دوم بازی های کنسول ها چجوری میشه! فعلا برای این مدل ترول کردن ها خیلی زوده!:D

.:N!MA:.

یبار دیگه به سرنی توهین کنی ناصر راست ممد رو میفرستم سراغت رکورد شکنی کنه!:D

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
این یارو همونیه که گفت مایکروسافت GPU کنسول رو downclock کرده، بعد کاشف به عمل اومد که تازه overclock شده:D

این طرف یه کاربره اونجا. press رسمی neogaf نیست که نگران زیر سوال رفتن این فروم شدید:D
به جای Gamingbolt (!)، بگرد ببین IGN و Eurogamer و Gamespot و اینا هم حرفای این یارو رو منعکس میکنن:-/
خودشه فقط جالبیش اینجاس که حرفش 180 درجه با اصل مطلب فاصله داره من این حرفشم به حساب همون حرف با180 درجه اختلاف قبول دارم
باو خبر از این داغونتر نبود:-&

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
طبق مصاحبه ی دیجیتال فاندری,برای 1080 به 48مگ برای رندرتارگت نیاز هست ولی esram فقط 32مگه,که دیجیتال فاندری از بیکر پرسیده بود برا همینه که بازیا 1080 نیستن و بیکر گفته بود,قبلا روی 360 edram و ram نمیتونستن اطلاعاتشونو شر کنن و سازنده ها مجبور بودن به همون رزولوشن بسنده کنن ولی توی وان اطلاعات میتونن بین esram و ram شر بشن و هرجا که کم اوردن بریزن توی ram پس حجم esram برای رزولوشن مشکل ساز نیست و 900p شدن بازی ای مثل رایز تصمیم سازنده بود نه مشکلات سخت افزاری.
حالا این بنده خدا اینجوری گفته احتمالا به خاطر edram 360 بوده که توی اون جداسازی امکان پذیر نبود,زمان لازمه تا سازنده ها با این قابلیت آشنا بشن.

با قسمت دوم حرفش هم موافقم,هر دو شرکت با توجه به خبرایی که میدن بعدا با آپدیت اضافه میکنیم معلومه که عجله کردن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر