Carmack کنسول PS3 بهتر از هر چیزی به جزء XBOX 360

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,141
نام
محمد امین
jc01c.jpg

John Carmack یکی از برنامه نویسان معروف صنعت بازی و شرکت id Software در اظهاراتی عنوان داشته که سخت افزار PS3 بهتر از هر کنسول دیگری تا به حال ساخته شده ولی شاید به جزء XBOX 360..! او نسل جدید را برای بازی سازها عالی توصیف میکند و اعتقاد دارد که برنامه نویسی برای این نسل با کنسولهای SEGA و PS2 فرق دارد..Carmack عنوان داشت طرفداری او از XBOX 360 به معنای آن نیست که مثل همه اعتقاد منفی نسبت به PS3 داشته باشم..

RAGE بازی جدید شرکت id Software است که توسط موتور به روز شده این شرکت و تحت برنامه نویسی ساخته شده و قرار است برای PC و دو کنسول PS3 و 360 شود..

منبع

آخرین ویرایش:

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
باور کنید اگر جان کارمک بفهمه که بعد از اظهار ِ یک نظر شخصی، توی فرومها با چنین حرفهایی رو به رو میشه، اصلآ لب از لب باز نمیکنه ! :-j

واقعآ ادم وقتی بعضی نظرات رو میخونه خندش میگیره کلآ ! نمیدونم چرا بعضیا نمیخوان قبول کنن که توی دنیا مقوله ای وجود داره به نام نظر شخصی که هر کسی میتونه هر موقع که دلش خواست ازش استفاده کنه ! دقت کنید... (نظر شخصی !) ایشون نگفته همه ی گیمرهای دنیا باید نظرشون مثل نظر من باشه و بلکه اومده نظر خودش رو بیان کرده ! حالا بازم بعضیا میان به خاطر یک ( نظر شخصی ) جد و ابادش رو به فحش میکشن !

برای طرفداران 360 هم آرزو میکنم که تمام افراد کله گنده صنعت بازی بیان و از 360 تعریف کنن تا دل همشون رو شاد کنن.شاید اینجوری خلاء نداشتن بازی درست حسابی هم براشون پر شه!
خوش باشین با کارمک جون.....
:-j

I Heard The Most Hilarious Letter

JK Baw !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
تازگی هم گندش درآمد که Rage روی 1080p رو کنسول نمیاد همون 720p هست , فردا شاید از 60 فریم به 30 فریم هم رسید..

:lol::lol::lol:
قابل توجه اینکه بازیسازهای امروزی با رزولیشن کمتر از 720 و زیر 30 فریم بازی را اجرا میکنند .

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
مزخرف گفته

به تمامی جان بر کفان جان کارمک توی این فروم عرض کنم که ارسال من رو نقل قول کردند: من جواب شما رو دیشب دادم اما طبق معمول اتگار ارسال به مزاق برخی خوش نیومده و به احتساب اینکه مدیر هستند این اجازه رو به حودشون میدن که به خاطر نظرات شخصی ارسال هارو پاک کنن. ارسال من پاک شده که خودش جواب تمامی شما رو میداد...
حقیقتا شما وسعت دیدتون تا نوک بینی و مقداری چپی یا راستیه، با هر مخالفتی انگ فن و کولر میزنید ، نه حاجیان!! انقدر که خوندم گفتید آقا نظرشو گفته نظرشو گفته نظرشو گفته خب برادر مسلمان منم نظرم رو راجع به نظرش میگم، مزخرف گفته. حالا پاشو زندگینامه ی عمه ی قل مرادو برا من توضیح بده!!! این کارمک خان حرف نزده که همه بگن به به و چه چه، نظر شو گفته انتظار بازخورد داره مثل شما نیست که اتفاقا خودتون اسیر فن و فن بوییسمی هستید بلافاصله جبهه میگیرید
واسلام
در حیطه نظرات شخصی یکی برمیگرده میگه انیشتن دیونه بوده و هیچی نمیفهمیده! خب حالا اینم نظر شخصیه به کسی ربطی نداره که اون یارو چی میگه ولی مسئله اینجاست که همگی به عقل سلیم اون ادم شک میکنن! حالا اینم داستان اینجاست. کسی که یکی از مهره های کلیدی تو دنیای بازیسازی بوده،اومده یه چنین حرفی زده. حالا شما بر چه پایه و اساسی میایی میگی مزخرف گفته؟ این قضیه برای شما دو حالت داره؛یا توضیح میدی دلیل مزخرف گفتنش چی بوده که خب این میتونه زمینه یه بحث منطقی رو فراهم کنه یا اینکه ترجیح میدی نظرت همچنان شخصی باقی بمونه که خب ممکنه به عاقبت اون مثالی که زدم دچار بشی!!

ای بابا , عمر این کنسولا داره تموم میشه تازه فهمیده با کدوم کنسول راحتتره , به هر حال خدا هم که باشه و هر چقدر سابقش درخشان باشه حسابی از سازنده های بازی عقب افتاده و هنوز یه بازی هم رو این سخت افزار ها نتونسته بده , تازگی هم گندش درآمد که Rage روی 1080p رو کنسول نمیاد همون 720p هست , فردا شاید از 60 فریم به 30 فریم هم رسید..
ببینم شما اینو خودت تنهایی کشف کردی؟

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
ایشون نظرش رو در مورد چیزی که درش تخصص داره گفته.شما بهتر از سخت افزار و برنامه نویسی سر در میاری یا ایشون؟اول از همه اینو جواب بده.قاعدتا نظرات ما باید در حیطه دانشمون باشه.وقتی شما و یا بنده یک-هزارم ایشون هم سواد نداریم،اصلا نمیتونیم نظر ایشون رو رد کنیم.
داداش گلم شما خودت توی فروم فعالیت داری و از اخبار هم با خبری. گاهی اوقات برخی میگن ساخت بازی واسه Xbox360 راحته و از اون طرف برخی هم میگن اتفاقا واسه PS3 راحته. همین دو روز پیش بود یه خبر این چنینی خوندم. نمیدونم واسه چه بازی بود. احتمال میدم همین صفحه ی اول اخبار هم باشه.
درسته من برنامه نویس سخت افزار نیستم برنامه نویس کنسول نیستم درسته دانش من در این زمینه نیست اما هالو هم نیستم. رشته ی تخصصی من هم برنامه نویسیه اما در یک زمینه ی دیگه. تمامی برنامه نویس ها هم یک سری قوانین خاص برنامه نویسی رو باید بلد باشند. شما فکر کن من بگم نوشتن یک CMS ای مثل همین vBulletin واسه فلان سخت افزار سخته. حالا واقعاً سخته یا من وقت کافی نگذاشتم نرفتم پی گیر نبودم ؟ اگر سخته پس این فروم الان چطور ایجاد شده؟ اگر سخت نیست پس چرا من چنین حرفی میزنم؟ واسه کنسول هم همینه. خب اگر برای Xbox360 آسون تره و بازی های بهتری داره خب پس چرا بازی هایی مثل Uncharted یا GOW III یا KZ یا خیلی بازی های دیگه ساخته شدند که روو دستشون بازی نیست؟ این عزیز به این دلیل به نظر من حرف مفت زده چون داره کم کاری میکنه. اگر یک نفر باشه بتونه روی PS3 بازی هایی خارق العاده بسازه حرف 1 میلیون سازنده ی دیگه هیچ ارزشی نداره که بگن نمیشه. چون نمونه ی واقعیش رو همون یک نفر ساخته. اگر این آقا میگه برنامه نویسی واسه Xbox راحت تره چون حسش رو نداشته بره واسه PS3 هم وقت کافی بگذاره. خیلی ها بازی های 360 رو واسه PS3 پورت میکنند و کاربرا هم میگن اوووف 360 بهتر عمل کرده. ایشون نظر دادن من هم نظرم رو راجع به نظرش گفتم. باز هم میگم کارمک خان وقتی حرفی میزنن چون شخصیت مهمی دارند انتظار Feedback هم دارند. چه خوب چه بد. قرار نیست یک حرفی بزنه و تمام دنیا موافق باشند ;)
آقای TSCCELL شما اگر میخوای بدونی خبر چی گفته برو خبر رو بخون داداش گلم. نفهمیدی بگو دوستان ملتفتت کنن ;)
Shefer خان شما هم به جرگه ی ارسال دیشبم پیوستی. که الان دیگه نیست. شما تکلیفت با خودت مشخصه؟ اون نظرشو گفت من نظرمو شما اومدی نظر من رو میکوبی میگی به نظر دیگران کاری نداشته باشیم ؟ پس این کار شما الان چه حکمی داره؟
خودتو اصلاح کن بعد به بقیه پند بده...

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
:lol::lol::lol:
قابل توجه اینکه بازیسازهای امروزی با رزولیشن کمتر از 720 و زیر 30 فریم بازی را اجرا میکنند .

همون بازی ای که به خاطرش زنجیر پاره میکردی , اگه یکم فکر کنی subHD بود , Alanwake رو میگم ,یادت اومد..
در ضمن در همون ابتدا قول اجرای Rage رو روی 1080p , 60f داده بود اقای دooم ساز , که همه ایول انجین ایول کارمک میگفتند و بعد 720p و از این جور داستانها=))

• Like
Reactions: Paranormal

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
داداش گلم شما خودت توی فروم فعالیت داری و از اخبار هم با خبری. گاهی اوقات برخی میگن ساخت بازی واسه Xbox360 راحته و از اون طرف برخی هم میگن اتفاقا واسه PS3 راحته. همین دو روز پیش بود یه خبر این چنینی خوندم. نمیدونم واسه چه بازی بود. احتمال میدم همین صفحه ی اول اخبار هم باشه.
درسته من برنامه نویس سخت افزار نیستم برنامه نویس کنسول نیستم درسته دانش من در این زمینه نیست اما هالو هم نیستم. رشته ی تخصصی من هم برنامه نویسیه اما در یک زمینه ی دیگه. تمامی برنامه نویس ها هم یک سری قوانین خاص برنامه نویسی رو باید بلد باشند. شما فکر کن من بگم نوشتن یک CMS ای مثل همین vBulletin واسه فلان سخت افزار سخته. حالا واقعاً سخته یا من وقت کافی نگذاشتم نرفتم پی گیر نبودم ؟ اگر سخته پس این فروم الان چطور ایجاد شده؟ اگر سخت نیست پس چرا من چنین حرفی میزنم؟ واسه کنسول هم همینه. خب اگر برای Xbox360 آسون تره و بازی های بهتری داره خب پس چرا بازی هایی مثل Uncharted یا GOW III یا KZ یا خیلی بازی های دیگه ساخته شدند که روو دستشون بازی نیست؟ این عزیز به این دلیل به نظر من حرف مفت زده چون داره کم کاری میکنه. اگر یک نفر باشه بتونه روی PS3 بازی هایی خارق العاده بسازه حرف 1 میلیون سازنده ی دیگه هیچ ارزشی نداره که بگن نمیشه. چون نمونه ی واقعیش رو همون یک نفر ساخته. اگر این آقا میگه برنامه نویسی واسه Xbox راحت تره چون حسش رو نداشته بره واسه PS3 هم وقت کافی بگذاره. خیلی ها بازی های 360 رو واسه PS3 پورت میکنند و کاربرا هم میگن اوووف 360 بهتر عمل کرده. ایشون نظر دادن من هم نظرم رو راجع به نظرش گفتم. باز هم میگم کارمک خان وقتی حرفی میزنن چون شخصیت مهمی دارند انتظار Feedback هم دارند. چه خوب چه بد. قرار نیست یک حرفی بزنه و تمام دنیا موافق باشند ;)
اشتباه شما دقیقا همین جاست.ایشون نظر شخصی نداده بلکه نظر علمی داده و ما به هیچوجه نباید نظر علمی ایشون رو بخوایم با نظرات شخصی و تعصبی خودمون زیر سوال ببریم که اگر اینکارو کنیم روح جهان سومی خودمونو نشون دادیم.
نظر شخصی یعنی اینکه مثلا این اقا بیاد بگه بازیهای 360 از ps3 بهتره.این میشه نظر شخصی و شما میتونی بیای بگی مزخرف گفته.یا مثلا بیاد بگه pes بازی کردن راحت تر از فیفاست ولی این دلیل نمیشه که مثلا pes بهتره. ایشون بر پایه علمش که میتونیم بگیم در صنعت بازیسازی خیلیها به گردپای ایشون هم نمیرسن این حرف رو زده و هرکسی هم که بیادو این حرف رو زیر سوال ببره فقط منطق متعصب خودشو زیر سوال برده.

نکته:زمانی دیوید کیج اومد به ویدیو ناتال که در e32009 پخش شد ایراد گرفت و گفت این غیر واقعی هست و وقتی فنهای 360 جبهه گرفتن همین دوستان گفتن ایشون دانششو داره و الکی حرف نمیزنه ولی حالا که حرف استاد کارمک که امثال کیج و بلژینسکی انگشت کوچیکشونم نمیشن میشه چرندو مزخرفو این حرفا.ای دنیا.......:d

نکته2:حرف ایشون کاملا درسته و من یکی قصد ندارم حرف کسیو که بر پایه علمش حرف زده با بی منطقی و احساساتی برخورد کردن خودمو زیر سوال ببرم.شماها ادامه بدین.

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
u.s.a خان من کی به استناد علم خودم صحبتی کردم؟ اصلاً من علمی در ساخت بازی دارم که بخوام صحبتی بکنم؟!!!! شما با حرفات تمامی نظرات صفحات قبل رو بردی زیر سوال... بالاخره نظر شخصیه یا نظر علمی ؟
اگه علمیه که پس حق داریم راجع بهش بحث کنیم و سفسطه کردن که آقا فلانی میدونه تو نمیدونی کار بیهوده ایه. اگر اینجوری باشه تنها کسانی که حرفی برای گفتن داشته باشند باید صحبت کنند و بقیه هم جز اطاعت و بله و چشم کار دیگه ای نکنند. چشم و گوششون رو ببندند. این دیگه چه جور صحبتیه. حرف شما رو هم اصلاً قبول ندارم که این اقا بهترینه و کسی به گرد پاش نمیرسه. فعلاً که خیلی ها دارن با همین سخت افزار سونی که برنامه نویسی براش سخته بهترین بازی های روز رو میسازن که بقیه به گرد پاشون نمیرسند!!. این که حرف من نیست این علم بقیست و ثابت هم شده و من دارم مثال میزنم ( پس من از خودم نمیگم ).
اگر هم نظر شخصیه که صحبتش قبلاً شد... .
فکر کنم بهتر باشه یک تاپیک دیگه ساخته شه بحث شه که آقا این نظر شخصی داده یا علمی !! چطوره ؟!!! :|

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
همون بازی ای که به خاطرش زنجیر پاره میکردی , اگه یکم فکر کنی subHD بود , Alanwake رو میگم ,یادت اومد..
در ضمن در همون ابتدا قول اجرای Rage رو روی 1080p , 60f داده بود اقای دooم ساز , که همه ایول انجین ایول کارمک میگفتند و بعد 720p و از این جور داستانها=))

میتونی یه چندتا لینک بدی که قرار بوده در 1080 روی کنسول اجرا بشه ؟ شایدم گفته من فراموش کردم؟!
فقط تنها چیزی که یادمه گفته بوده روی PS3 در 30 فریم اجرا میشه و روی 360 در 60 فریم .

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
u.s.a خان من کی به استناد علم خودم صحبتی کردم؟ اصلاً من علمی در ساخت بازی دارم که بخوام صحبتی بکنم؟!!!! شما با حرفات تمامی نظرات صفحات قبل رو بردی زیر سوال... بالاخره نظر شخصیه یا نظر علمی ؟
اگه علمیه که پس حق داریم راجع بهش بحث کنیم و سفسطه کردن که آقا فلانی میدونه تو نمیدونی کار بیهوده ایه. اگر اینجوری باشه تنها کسانی که حرفی برای گفتن داشته باشند باید صحبت کنند و بقیه هم جز اطاعت و بله و چشم کار دیگه ای نکنند. چشم و گوششون رو ببندند. این دیگه چه جور صحبتیه. حرف شما رو هم اصلاً قبول ندارم که این اقا بهترینه و کسی به گرد پاش نمیرسه. فعلاً که خیلی ها دارن با همین سخت افزار سونی که برنامه نویسی براش سخته بهترین بازی های روز رو میسازن که بقیه به گرد پاشون نمیرسند!!. این که حرف من نیست این علم بقیست و ثابت هم شده و من دارم مثال میزنم ( پس من از خودم نمیگم ).
اگر هم نظر شخصیه که صحبتش قبلاً شد... .
فکر کنم بهتر باشه یک تاپیک دیگه ساخته شه بحث شه که آقا این نظر شخصی داده یا علمی !! چطوره ؟!!! :|

دقیقا.امثال من و شما باید جلوی این اقا بگیم چشم درست میگی و اطاعت محض کنیم.البته در این کشور رسمه که مردم در مورد هرچیزی علامه و فیلسوف باشن و در مورد همه چیز اظهار نظر کنن.مگه ایه نازل شده ما در مورد هرچیزی نظر بدیم؟وقتی که منو شما درمقابل این اقا باید بریم بوق بزنیم باید ساکت بشینیم و ازش یاد بگیریم.اگر هم کسی بخواد نظر ایشون رو نقد کنه باید هم قد خودش باشه چون همونطور که گقتم نظر شخصی اینجا مطرح نیست و نظر کاملا علمی و تخصصیه یعنی همون چیزی که امثال من وشما هیچ سررشته ای درش نداریم پس بهتره ساکت بمونیم.
اگه علمیه که پس حق داریم راجع بهش بحث کنیم و سفسطه کردن که آقا فلانی میدونه تو نمیدونی کار بیهوده ایه
مگه علمشو داری؟

آخرین ویرایش:

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
usa خان شما نمیفهمی یا میخوای نفهمی داداش من؟ من کاملاً دارم مثال برات میزنم نه از خودم ( به تعبیر شما علم خودم ) چیزی بگم. شما اصراری داری بگی که ما از بازیسازی چیزی نمیدونیم و من هم در ارسال بالا گفتم بله داداش من ما چیزی نمیدونیم اما اونایی که میدونن همه حرف این بابا رو نمیزنن. الان هم قد و اندازه های جان کارمک برای PS3 بهترین بازی های کنسولی رو میسازن. نگفتن هم سخته. چرا اونا چنین حرفی نمیزنن؟ اونا که حالیشونه!! هـــآ؟ بالاخره منظور من رو فهمیدی یا باز میخوای یه کله بگی ما نمیفهمیم! انقدر تو سر خودت نزن. بخوای میفهمی :)

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
تو این تاپیک سر جمع 3-4 نفر گفتن کارمک چرت گفته، از اونور 30 نفر گفتن PS3 فن ها فلانن... هر دو طرف خدا یه ذره جنبه بهتون بده، یه قابلیت هم به ذهنتون اضافه کنه که به غیر از تهمت زدن و فن بوی بازی چیز دیگه ای هم بتونه پردازش کنه :D
خلاصه take it easy عزیزان

در مورد نقل خبر نکته ای رو باید اشاره کنم اینکه کارمک به هیچ وجه تو مصاحبه از سخت افزار و ویژگی های کنسول صحبت نکرده و نگفته بر اساس قدرت یا معماری کنسول فلان از اون یکی بهتره. در حالت کلی نظر خودش رو گفته که xbox رو بیشتر دوست داره. حالا این به خودش مربوطه که چیو دوست نداره به من و شما ربطی نداره که بگیم چرا فلان کنسول رو بیشتر دوست داری اون یکی رو کمتر...

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,155
نام
حسین
usa خان شما نمیفهمی یا میخوای نفهمی داداش من؟ من کاملاً دارم مثال برات میزنم نه از خودم ( به تعبیر شما علم خودم ) چیزی بگم. شما اصراری داری بگی که ما از بازیسازی چیزی نمیدونیم و من هم در ارسال بالا گفتم بله داداش من ما چیزی نمیدونیم اما اونایی که میدونن همه حرف این بابا رو نمیزنن. الان هم قد و اندازه های جان کارمک برای PS3 بهترین بازی های کنسولی رو میسازن. نگفتن هم سخته. چرا اونا چنین حرفی نمیزنن؟ اونا که حالیشونه!! هـــآ؟ بالاخره منظور من رو فهمیدی یا باز میخوای یه کله بگی ما نمیفهمیم! انقدر تو سر خودت نزن. بخوای میفهمی :)
اولا که ادب داشته باش.لااقل اگه هیچی نداری این یکیو داشته باش.دوما سرسختترین فنهای ps هم تو همین تاپیک اعتراف کردن که بازیسازی برای این کنسول فوق العاده سختتر از 360 هست.از اول این نسل هم این صحیت از طرف بسیاری از سازندگان برتر دنیای گیم گفته شده حالا شما قبول کنی با نکنی هیچ فرقی نداره.حالام چون 4تا استودیو با هزینه های کلان تونستن بازیه شاخ بسازن دلیل میشه که نظر این اقا چرت بشه؟

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
مگه علمشو داری؟

آره داداش من ، نه در زمینه ی برنامه نویسی بازی اما در زمینه ی برنامه نویسی ادعاشو دارم که علمشو دارم در حد تیم ملی برات کد میزنم... یه جوری صحبت میکنی انگار داری با گاگول صحبت میکنی. خیلی دوست داری بگی ما نمیفهمیم من هم توی ارسال هام بهش اشاره کردم که از این بحث چیزی نمیدونم اما طرز بیان شما تمام شخصیت آدم رو زیر سوال میبره بهتر دیدم بهت بگم بدونی داری چی میگی! شما که جنبه ی بحث نداری چرا مداخله میکنی آخه آخرش هم بزنی به سیم آخر و نثار ما کنی. من قصد بی احترامی به کسی نداشتم اما خب شما توی همین 4-5 تا ارسالت تا تونستی ما رو نفهم کردی. اگر ناراحت شدی من ازت عذرخوای میکنم.
شما سر حرف خودت باش ما هم سر حرف خودمون. به کسی آسیبی نمیرسه کسی هم ضرر نمیکنه. نه اون گنده ترینش نه منه ضعیفترینش ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر