Capcom:بازی های survival horror فروش خوبی ندارند

mamad2010

Google Search:Yanet Garcia
کاربر سایت
May 3, 2010
1,762
نام
ممد
تهیه کننده Resident Evil: Revelations در مصاحبه ای باGamasutra صحبت های جالبی کرده که خلاصه ای از ان را برایتان ترجمه کردم
بازی های Resident Evil که Survival horror خالص بودند فروش خوبی نداشتند
"مخصوصا برای بازار امریکای شمالی من فکر می کنم
Resident Evil باید بیشتر اکشن شود .بازی های اولیه Resident Evil باید مانند Resident Evil 4 و Resident Evil 5 می بودند تا موفقیت بیشتری داشته باشند. در RE4 تغییراتی خوبی اعمال شده بود و در RE5 این تغییرات ادامه داشت.من فکر می کنم برای بازار امریکای شمالی ما باید این تغییرات را ادامه دهیم .اگر نگاهی به فروش بازی های سبک Survival horror بیاندازیم می بینیم که فروش ان ها بسیار کم بوده و
حالا به فروش بازی های اکشن مثل cod نگاه کنیم به فروش فضایی می رسیم
البته من هنوز نمی توانم در باره
RE6 صحبت کنم ولی فکر نمی کنم مانند cod یک اکشن تمام عیار باشد.

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
اومده گندِ ORC رو رفع و رجوع کنه یه چیزی گفته.اینو نگه چی بگه؟!
شما که نمی خواستید یه RE اصیل بسازید حداقل یه "بازیِ خوب" می ساختید.مثل "RE4".

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
ببینین نمیخوام بازی رو هایپ کنم ولی با شناختی که من از کارگردان RE6 دارم فکر میکنم بازی خیلی خوبی از آب درمیاد.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
الان فروش رزیدنت اویل رولیشنز خیلی کم بود دیگه آخی چه ضرری کرد این کپکام و نینتندو سر این بازی !!!!!! جمع کنید بابا این مضخرفات رو (با کسی هستم که این حرف رو زده) مطمعنا کاواتا نبوده. اگه بخوان رزیدنت اویل رو اکشن کنن من عمرا دیگه اسم این بازیم نمیبرم. ip به این با ارزشی که میتونن ازش یک شاهکار بسازن رو دارن تبدیلش میکنن به COD: GOW VS LEFT 4 DEAD

البته من هنوز نمی توانم در باره RE6 صحبت کنم ولی فکر نمی کنم مانند cod یک اکشن تمام عیار باشد.
نه حالا جان من بیا یه اکشن تمام عیارشم بکن :d

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
ببینین نمیخوام بازی رو هایپ کنم ولی با شناختی که من از کارگردان RE6 دارم فکر میکنم بازی خیلی خوبی از آب درمیاد.
برام اصلا مهم نیست هر گندی میخواد بشه.اصلا بیاد همه امتیازاش بالاترین امتیاز بشه ومتاش از 100بشه 99برام فرقی نمیکنه.نهایتش یه اکشن خوب میشه با کمی چاشنی ترس.

لذت بازی برام مهمه که من با سبک کلاسیک این بازی بیشتر حال میکنم.

کپکام هم نشون داده اصلا اکشن ساز خوبی نیست.گرافیک 6هم توی تریلر بد بود.مطمئننا بهتر این اشغالی میشه که الان تو بازاره ولی توقع سطح بالا نداشته باشید.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
نصف افرادی که دارن برای گیم پلی قدیمی RE لَه لَه میزنن 1، 2، 3، 0 و کد ورونیکا رو بازی نکردن.

حقیقت نمک رو زخمه.

به قول شاعر: I believe it cause it makes me look cool.

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
طبق گفته خودشون REvelation فروش خوبی روی 3DS داشته ، اتفاقا من نسخه دموی این بازی رو روی 3ds بازی کردم ، با وجود اینکه زیاد مثل کلاسیک ها نیست ولی بازی خوبیه خیلی بهتر از RES 5. ترکیبی از اویل های کلاسیک و مدرنه ، منتها پازل های کمی داره .

موضوع اصلا سر ساخت بازی اکشن و یا survival horror نیست ، موضوع سر اینه که Capcom دیگه توان ساخت بازی AAA رو نداره .
همین Revelation هم چیزه خیلی جدیدی نیست همون فرمولهای قدیمی رو اومدن با تکنیک های مدرن ترکیب کردن .

تمام عنواین Capcom یکی یکی دارن سوت میشن . اینا بجای اینکه بیان عنوان های خودشون رو تو سبک خودشون
ارتقاع بدن ، میان نگاه میکنن به بازی های موفق دیگه و میخان ادای اونا رو در بیارن

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
برام اصلا مهم نیست هر گندی میخواد بشه.اصلا بیاد همه امتیازاش بالاترین امتیاز بشه ومتاش از 100بشه 99برام فرقی نمیکنه.نهایتش یه اکشن خوب میشه با کمی چاشنی ترس.

لذت بازی برام مهمه که من با سبک کلاسیک این بازی بیشتر حال میکنم.

کپکام هم نشون داده اصلا اکشن ساز خوبی نیست.گرافیک 6هم توی تریلر بد بود.مطمئننا بهتر این اشغالی میشه که الان تو بازاره ولی توقع سطح بالا نداشته باشید.
من حرف کیوان رو قبول دارم. RE6 با وسواس داره ساخته میشه، ولی اون RE ترسناک نیست. بازی راه و روش RE5 رو پیش میگیره.
سازنده ها خودشون صراحتا گفتن مردم سبک شوتینگ رو بیشتر دوست دارن تا ترسناک، این حرفشون یعنی RE6 مثل نسخه ی 5 اکشن هست تا ترسناک. فقط موجودات زشت احتمالا داره که این روزها کسی با زامبی و چند تا جونور زشت و بدترکیب نمی ترسه.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
اول میگفتن ساخت بازی به شکل انحصاری برای pc دیگه سود نداره حالا میگن ساخت بازی که اکشن توش نباشه ضرر بعدشم میگن کلا ساخت هر بازی به غیر از?
cod دیگه صرف نمیکنه
:((

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
به خدا یک چیزی امد تو دهنم بگم پشیمون شدم . اخه یکی نیست به این احمق بگه آخه همه باید بالای 2-4 میلیون فروش کنن حالا یک COD امده مثل .... داره فروش میکنه به تو چه تو بازی خودت رو خوب بساز فروشش خوب هم میشه .

نمیتونی یک بازی دیگه بساز چرا باید همه بازی ها مثل COD بشن فقط به خاطر فروش اسم بازی های بزرگ رو گند بهشون میزنین بعد میگن میخوایم مثل اون بفروشه شما شخصیت بازیت رو خورد میکنی که فروش مثل COD داشته باشه .

وقعا شرکت ها خر شدن .

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
به خدا یک چیزی امد تو دهنم بگم پشیمون شدم . اخه یکی نیست به این احمق بگه آخه همه باید بالای 2-4 میلیون فروش کنن حالا یک COD امده مثل .... داره فروش میکنه به تو چه تو بازی خودت رو خوب بساز فروشش خوب هم میشه .

نمیتونی یک بازی دیگه بساز چرا باید همه بازی ها مثل COD بشن فقط به خاطر فروش اسم بازی های بزرگ رو گند بهشون میزنین بعد میگن میخوایم مثل اون بفروشه شما شخصیت بازیت رو خورد میکنی که فروش مثل COD داشته باشه .

وقعا شرکت ها خر شدن .

شما تمام جوانب رو گفتی به غیر از یک مورد که اون هم ریسکه من اگه بخوام 10 تا هزار تومنی خرج کنم کلی این دست اون دست میکنم
حالا شما فرض کن 400 و 500 نفر ادم دو و سه سال وقتشون رو چند ده میلیون دلار سرمایشون رو هزینه میکنن و باید در عرض_
دو یا سه ماه به سود دهی و برگشت سرمایه برسن.
مشکل capcam نیست ذایقه تغییر کرده و این تغییر خودش رو تو امار فروش نشون میده و هر سازنده ای هم یکی از اصلی ترین _
سیاست های بازاریابیش همین رصده اماره (لبته استثا هم این وسط وجود داره که مثلا به حرف من و تو گوش میده که
یکیش همین cd project).

آخرین ویرایش:

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
حقیقتا من با اکشن شدن RE موافقم. تمام بازیهای نسل 5 رزیدنت (1، 2، 3) حال آدم رو به هم میزدن. کاراکترهای دو بعدی روی صفحه ی سه بعدی برای بازیهای پی سی سال 80 خوب بودن نه بازیهای اون زمان. کنترل بازی خیلی آشغال و کند بود و معماهاش خسته کننده و بیرنگ جلوه میکردن.

از طرفی ورونیکا و زیرو از همه لحاظ کامل بودن اما در مقایسه با 4 و در متعاقب 5 کمی ناقص جلوه میکردن.

کلّا RE از 4 ببعد یک جهش بزرگ بود.

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
با این حساب اگه به re به چشم یه فرانچایز نگاه کنیم باید کپکام بازی رو به سمت سوپر ماریو ببره چون پرفروش ترین فرانچایز محسوب میشه

---------- نوشته در 09:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:40 PM ارسال شده بود ----------

به خاطر ساخت دو شماره اوت بریک این رو می گی؟؟ :-/
اگه در حد و اندازه رولیشنز در بیاد خیلی هم خوبه

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
هی من میگم مرگ بر صنعت گیمینگ USA هی میگن نه :D نسل های قبل خوب و خوش در کنار ژاپن بودیم که اینا پا برهنه پریدن وسط :| کار به کجا رسیده ژاپن باید به فکر ارضای خنگ های آمریکایی باشه !
بازی های survival horror فروش خوبی ندارند ولی میتونن بازی های خوبی باشن :| :
Siren : New Translation :(

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
با این حساب اگه به re به چشم یه فرانچایز نگاه کنیم باید کپکام بازی رو به سمت سوپر ماریو ببره چون پرفروش ترین فرانچایز محسوب میشه

---------- نوشته در 09:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:40 PM ارسال شده بود ----------

به خاطر ساخت دو شماره اوت بریک این رو می گی؟؟ :-/
اگه در حد و اندازه رولیشنز در بیاد خیلی هم خوبه

فرانچایز صرفا به معنی برفروش بودن نیست یه فرانچایز داریم مثل cod برفروش یکی هم داریم مثل portal نه چندان برفروش .
هستن هم کارایی مثل NFS که فقط و فقط به واسطه فرانچایز بودن تونستن دووم بیارن ولاغیر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر