Call of Duty 4: Modern Warfare - Xbox360 version

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,073
این بازی بی نظیره !!!!!!!!!!!!
الآن که دارم دوباره از اول روی Veteran میرم ( من معمولآ حال و حوصله دو بار بازی کردن یه بار رو ندارم چه برسه توی یه هفته و وقتی که Bioshock , Ace Combat , ... هم جلو چشممه ! ) رفتم توی قسمت Cheats و فعلآ 4 تا گزینه اول برای من آزاد شده که گزینه چهارم فوق العاااااااااااااادست !! بازی رو میکنه عین فیلمهای سیاه سفید کمدی و چارلی چاپلینی ! یعنی آهنگ اون فیلمها رو میزاره روی بازی و سرعت بازی هم تند میشه و ...
گفتم اگه کسی ندیده این چیزا رو بره ببینه !

کاوه

کاربر سایت
Dec 20, 2006
301
جالب ابنجاس که دشمنا میتونن پناه بگیرن رفیقامون میتونن اما ما نمیتونیم !!!!! به نظر منم باید این حالتو به بازی اضافه می کردن

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
جالب ابنجاس که دشمنا میتونن پناه بگیرن رفیقامون میتونن اما ما نمیتونیم !!!!! به نظر منم باید این حالتو به بازی اضافه می کردن
مگه میخوای RS:vegas بازی کنی
اگه این امکان بود دیگه نمیشد بگی call of duty که...
مطمئن باش سازندهاش این قدر عاقل بودند که اگه این خصوصیت میتونست به به بازی کمک کنه
اضافه میکردن بهش

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
من امروز بازی را تموم کردم و دیدم بد نیست که یه ند کوچیک در باره بازی بنویسم تا دوستانی که احیانا این بازی را نکردن اطلاعات مختصری به دست بیارن.
البته جا داره که بگم تمام این متن نظرات شخصی منه و پیشاپیش از تمامی دوستانی که نظرات من ممکنه ناراحتشون کنه معذرت میخوم.

داستان
اغلب بازی های FPS داستانشون به صورت خطی هستن و داستان خاصی را دنبال نمیکنن و داستان اونها اغلب به صورت بزن بکش برو جلو هستش و گیمر اصلا از داستان سر در نیماره به جز یه سری موضوع مختصر مثل همین سری های قبلی COD که درباره جنگ جهانی بودن و داستان قوی نداشتن.
البته تو سری های FPS استثناهایی هم جو داره مثل بازی Darkness که من به شخصه بازی به این قدرت داستانی ندیدم.
داستان بازی CoD4 به نوبه خودش و نسبت به سری قبل خوب کار شده بود و گیمر را به فهمیدن داستان و این کیه که اول بازی کشته میشه ترقیب میکرد.
مخصوصا اینکه داستان در اواخرش داری اوج بود بعد از کشتن Al-Asad ، خاطرات 14 سال قبل کاپتان پرایس که Zakarov را میکشه ولی اون هنوز زندس و همینطور آخرین صحنه بازی که نهایت داستان بود.پس حقشه داستان بازی که امتیاز 9 را بگیره.

گرافیک
بگم محشره؟بگم عالیه؟چی بگم که لیاقت گرافیک بازی را داشته باشه
به بهترین نحو عی کرده بودن که قدرت موتور گرافیکی استفاده شده را در بازی به رخ بکشن.کافی بودن با دگمه LT با اسلحتون زوم کنین با ببینین چطور مگسگ اسلحه به این دقت طراحی شده
مرحله ای که شما اسنایپر هستین و باید Zakarov را ترور کنین ببینین چقدر محشر بود چقدر دقیق و ....
َAC-Gunship که نگو آدم جو میگرفتش از تو هواپیما بپره بیرون
خودمونیم ولی بازی یه کوچولو یه سری باگ داشت و بعضی نکات رعایت نشده بودن
آب دریا درست طراحی نشده بود
وقتی دراز میکشیدید یهو یارتون میومد جلوتون اونورش پیدا بود
طبق معمول همیشه همه سایه داشتن ولی تو از این نعمت محروم بودی
یا جسد دشمن بعضی وقتا بین زمین و هوا میموندن
البته این چند تا مشکل ه نظر من اصلا نمیتونه به کل گرافیک لطمه ای بزنه چون وقتی به effect دود یا انفجار دقت کنین متوجه حرف من میشین
پس حقه گرافیکه که منره 10 بگیره

صدا و موسیقی
حتی از گرافیک بازی بهتر بود . صدای تک تک اسلحه ها واقعا عالی کار شده بود صدای سگ ها صدی انفجار ها و مخصوصا وقتی افراد عربی حرف میزدن ببینین کلمه ح با چه غلظتی تلفظ میشه
پس میشه به این قسمت امتیاز 10 را بدم.
موسیقی بازی هم محشر بود . موسیقی بسیار زیبا در خود مراحل داریا اوج و فرودهای خاص خودش بود و قشنگ به آدم حس یه جنگ مدرن را القا میکرد پس به این قسمت هم میشه امتیاز 10 را داد.

GAME PLAY
متفاوت با سری های قبل - به کار بردن مین ضد نفر - C4 با Remote - تنوع انواع اسلحه ها - قابلیت های مختلف اسلحه ها - و حتی Knife تو بازی دارای ابتکار خاصی بودند.
سنگر گرفتن دشمن به بهترین نحو بود
دیگه مثل سری های قیل نبود که افراد پشت مقوا قایم میشد ولی هیچ تیری بهش نمیخورد، اینبار میتونستی از پشت دیوار نازک حریف را بکشی یا Knife کردن افراد بسیار جدی بود .
هوش مصنوعی بازی هم بسیار بهتر از قبل شده بود دیگه از اون افراد گلابی قبلی خبری نبود و بسیار عکس العمل از خودشون نشمون میدادن البته بگذریم که بعضی از مواقع بعضی از افراد هم تیمی و افراد دشمن روبه روی هم وایساده بودن ولی هر چی تیر به هم میزدن هیچکدوم نمیمردن پس به این قسمت هم میتونیم امتیاز 9 را بدیم

به نظر من نمره کل این بازی 9.5 هستش و من به تمام کسایی که که از سبک بازی های FPS خوششون نمیاد و یا دوستانی که هنوز بازی را تهیه کردن اکیدا توصیه میکنم که این بازی را تهیه کنن چون Call Of Duty 4 :Modern Warfare یک تجربه تازه در بازی های FPS هست.

civilization2007

کاربر سایت
Aug 10, 2007
78
سلام.
دوستان من بازی را گرفتم و باید بگم محشره:eek: البته فعلا حالم گرفته بخاطر اینکه توی اون مرحله که الاسد را گیر میاری موقعی که کاپیتان پرایس اونو میکشه و اسم زاخایوف را میگه صفحه مانیتورم سیاه میشه و دسته هم کار نمیکنه. دو دفعه آزمایش کردم ولی هیچ فایده ای نداشت.
دیسک بازی aone است و از نکست جن خریدم خواهش میکنم یکی کمک کنه. دارم دیوونه میشم آخه جای حساس بازی بود:((:((

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
سلام.
دوستان من بازی را گرفتم و باید بگم محشره:eek: البته فعلا حالم گرفته بخاطر اینکه توی اون مرحله که الاسد را گیر میاری موقعی که کاپیتان پرایس اونو میکشه و اسم زاخایوف را میگه صفحه مانیتورم سیاه میشه و دسته هم کار نمیکنه. دو دفعه آزمایش کردم ولی هیچ فایده ای نداشت.
دیسک بازی aone است و از نکست جن خریدم خواهش میکنم یکی کمک کنه. دارم دیوونه میشم آخه جای حساس بازی بود:((:((
اغلب این مشکلات واسه دیسک که با تعویض حل میشه
من فیفا 08 رو دوبار بردم عوض کردم(ea sports که میومد قفل میکرد)

mmmm

کاربر سایت
Jul 10, 2006
580
امروز رفتم تو سایت Gametrialers دیدم این رو گذاشتن اونجا

Call of Duty 4
President Ahmadinejad's Game Review

27971-t_callofduty4_ahmadinejadreview.jpg

http://www.gametrailers.com/game/4735.html

واقعا مسخره است این ها دارن به هر نحوی ایران رو زیر سوال میبرن

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,805

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
منم بازیشو گرفتم فوق العاده اس دیوونه کننده اس.فقط یه نموره بعضی جاهاش سخت میشه و میره تو مخ!مثل اونجا که چرخ فلک بود باید کاپتان مک میلان رو میذاشتیم و وامیستادیم هلی کوپتر بیاد.

marco250

کاربر سایت
Jul 11, 2006
327
منم بازیشو گرفتم فوق العاده اس دیوونه کننده اس.فقط یه نموره بعضی جاهاش سخت میشه و میره تو مخ!مثل اونجا که چرخ فلک بود باید کاپتان مک میلان رو میذاشتیم و وامیستادیم هلی کوپتر بیاد.

تو این مرحله بهترین Position برای کار گذاشتن C4 و سنگر گرفتن کجاست؟

Spotter

کاربر سایت
Aug 7, 2007
438
تو این مرحله بهترین Position برای کار گذاشتن C4 و سنگر گرفتن کجاست؟

شما لازم نیست C4 کار بذارید، فقط بعد از اینکه McMillan رو روی زمین گذاشتید، به سمت راست چرخ و فلک و اون زمین ماشین سواری سرپوشیده برید. چون دشمنان فقط از یک راه میتونن به شما حمله کنن، میتونید راحت از اونجا همه رو بزنید.

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
بچه ها یه خورده داستانشو از وقایع جنگ عراق الهام گرفتند اگه دقت کنید.مثلا برای پیدا کردن الاسد جستجوی خانه به خانه باید انجام بدیم.یا مثلا پسر زاخائو رو میخوایم دستگیرش کنیم یه چیزی تو مایه های دستگیری پسر صدام(البته پسر صدام رو در جا دخلشو اوردند)در اوردند.د الان تموم شد بازیش.دیروز بعد از ظهر گرفتم الان تموم کردم.
فوق العاده در یک کلام

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
مگه میخوای RS:vegas بازی کنی
اگه این امکان بود دیگه نمیشد بگی call of duty که...

ربطی نداره. توی Metal Gear، Gears of War و خیلی بازی‌های دیگه هم این قابلیت هست. حالا اگه می‌ذاشتن COD می‌شد مثلا Metal Gear؟
بازی‌های که باید توشون Covering and Shooting کنی به این قابلیت نیاز دارن که قبلنا نبود. اما الان تو خیلی از بازی‌ها به کار رفته که کارو به نظر من طبیعی‌تر، حرفه‌ای‌تر، و جذاب‌تر کرده. توی Brother in Arms جدید هم این قابلیت هست!
شاید سازنده‌ها‌ی COD4 روشون نشده استفاده کنن، چون ایده‌ی بکری نبوده و تقریبا دیگه تو همه‌ی بازی‌ها کپی زده می‌شه!

kane

کاربر سایت
Apr 18, 2007
857
بچه ها من اونجا ام که 2 دقیقه وقت دارم تا برسم به هلی کوپتر .بعد از اوون مرحله که McMillan مصذوم میشه.میخواستم ببینم چقدر به اخرش مونده؟یکی لطف کنه به ما بگه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر