PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
نکته جالب اینه که اصلا به مپ احتیاج نداره بازی و پس از مدتی بازیکن همه مسیر ها در ذهنش نقش می بنده!
واقعا این هنر سازنده است که همچین محیط هایی خلق کرده که شما بعد از مدتی کل محیط ملکه ذهنت می شه!

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
237
دوستان این آیتم Lead Elixir برای مبارزه با boss هم میشه استفاده کرد ؟ من 3 تاشو دارم میخوام سر shadow of yharnam استفاده کنم! میخواستم ببینم شدنی هست یا نه!

kamranjk

کاربر سایت
Oct 5, 2014
598
دوستان این آیتم Lead Elixir برای مبارزه با boss هم میشه استفاده کرد ؟ من 3 تاشو دارم میخوام سر shadow of yharnam استفاده کنم! میخواستم ببینم شدنی هست یا نه!
نه شدنی نیست :D مگه داری سوپر ماریو بازی میکنی خیلی راحت کشتنشون من اول این شمشیریه میزدم بعد دور زنرو میزدم بعدا اخریشم شمشیر اتیشیه دوتا fire riper ببر راحت میمیرن

Metalzadeh

کاربر سایت
Dec 11, 2007
136
نام
پدرام
مطلب زیر خلاصه ای از پایه و اساس داستان بازی می باشد.
بنده فقط ترجمه کردم.

تاریخ دنیای Bloodborne به ترتیب وقوع اتفاقات

>در دوران باستان the Great Ones به این دنیا آمدند.
آنها از "کهکشان" آمدند که هم می تواند معنای فضا را بدهد و هم بُعد دیگری را.
نوشته ای در بازی هست که می گوید: "کهکشان و آسمان ها همه یکی هستند."
این هم اشاره ای هست به فضا و هم به اینکه the Great Ones ساختاری از Quicksilver دارند.

>تمدن باستانی Pthumeria
- Pthumeriaتمدن باستانی بود که ملکه یارنام (Queen Yharnam) حکمران آن بود. خیلی خیلی قبل از اینکه شهر یارنام وجود داشته باشد. (Pthumeria شباهت زیادی به Sumeria ندارد؟)
- به شهروندان Pthumeria، Pthumerian می گفتند(Sumerian). نژاد باستانی از انسان که حقیقت راستین را در مورد the Great Ones درک می کردند.
- ملکه یارنام مدیوم/نماینده ی the Great Ones بود. (Choir مدیومی را پیدا کرده بود که ملکه یارنام تنها کاندیدای آن می باشد.)
-the Great Ones بدن بچه ها را برای میزبانی می خواستند. ملکه یارنام اولین تلاش آنها برای ساختن یک Great Child بود. (اما بچه اش مرد و نتواست آن را بدنیا بیاورد.)
- سرانجام Pthumerian ها فرار کردند و به اعماق پر پیچ و خم زیر شهر پناه بردند. با داشتن جام های مقدسی که کلید ورود آنها به مراسم باستانی در جای جای the Labyrinth بود.

>بعد از گذشت سالیان دراز (هزاران سال شاید) شهر یارنام در جایی که قبلا به آن Pthumeria می گفتند ساخته شد.

>شهروندان یارنام در زیر شهر خرابه هایی را پیدا کردند که انتهای آن به اعماق Labyrinth که متعلق به Pthumerian بود ختم میشد.

>انجمن Byrgenwerth برای تحقیق بروی Labyrinth و the Great Ones تشکیل شد.
-آنها به قدرت ترکیب خون انسان ها و the Great Ones پی بردند.
-این اکتشاف باعث دیوانه شدن برخی و ساخته شدن یک Great One مصنوعی شد(The One Reborn)
-برخی از دانشمندان با داشتن جام های مقدس انجمن رو به دیوانگی را ترک کردند و Healing Church را در شهر یارنام بنا نهادند.
-آنها انجمن Byrgenwerth و جنگل های اطراف آنرا مناطق ممنوعه اعلام کردند.

>درHealing Church قسمت The Choir برای آزمایش خون و جام ها شکل گرفت(تشکیل شده از کشیش های رده بالا) هدف آنها رسیدن به درکی از the Great Ones و بدست آوردن قدرت آنها بود.
- آنها به Ashen Blood Plaque دست یافتند، سمی که حتی پادزهرها از درمان آن عاجز بودند.
- کلیسا شهر یارنام با هر آنچه در آن بود را از روی ناچاری آتش زد.

>یارنام مرکزی (Central Yharnam) بر روی شهر سوخته ی یارنام قدیم ساخته شد.
- آزمایشات ادامه یافت و منجر به شکل گرفتن Beast ها شد.
- The Choir دسته ای از شکارچیان (Hunters) را برای کشتن beast ها و جلوگیری از شیوع آنها تشکیل داد.
- "گرمن" Gehrman یکی از اولین شکارچیان بود اگر اولین آنها نباشد. گرمن کارگاه (Workshop) را ساخت. جایی برای شکارچیان که سلاح های خود را بسازند.
- شکارچیان از خون دگرگون شده ی جانورها برای تقویت خودشان در مقابل آنها استفاده می کردند.

>وزارت خون تشکیل شد(The Blood Ministration): هنر استفاده ی خون برای درمان.
- کلیسا برای هر دردی از خون استفاده می کرد. آیتم Pungent Blood Cocktail می گوید: خون جای الکل را بخاطر قدرت مسخ کنندگی عجیب خود در یارنام گرفت.
- کلیسا به سرعت به قدرت و جایگاه رسید. بخاطر قدرت شفا دهنده ای که خون داشت.
- ولی همچنان نمی توانستند انسان های Beast شده را درمان کنند یا جلوی شیوعش را بگیرند.

>یتیم خانه تاسیس شد.
- بچه ها را از خیابان جمع می کردند و بر روی آنها آزمایش انجام می دادند تا میزبانی برای the Great Ones شوند.
- این کار باعث شد که فرستاده ی آسمانی بزرگان (the Celestial Emissary Great One) به دنیا برگردد.

>فرقه ی دیگری بنام Cainhurst جداگانه شروع به آزمایش بروی خون می کند.
- آنها شکارچیان را شکار می کنند و خونشان را می گیرند.
- ملکه شان (Annalise) قدرت جاودانگی پیدا می کند و می خواهد یک Great Child خلق کند. (Blood Child)
- The Choir واکنش نشان می دهد و لاگاریوس (Lagarius) و افرادش را برای کشتن آنها میفرستد.
- Annalise جاودانه شده است پس لاگاریوس آماده به رزم در کمین است.

>اوضاع از کنترل خارج شده است.
- شکارچیان خودشان آرام آرام تبدیل به Beast می شوند.
- مردم شهر به کمک شکارچیان به شکار می روند و آنها نیز مبتلا می شوند.
- لودویگ (Ludwig) و تعدادی از شکارچیان دسته ی شکارچیان را ترک می گویند برای ساختن سلاح های ممنوعه و قوی تر.
- لودویگ را بعنوان اولین شکارچی نسل جدید می شناسند.

>دسته ی "شکارچیان شکارچیان" شکارچیانی که تبدیل به Beast شده اند را می کشند. (Eileen یکی از آنهاست)

>خرابه های یارنام مملو از Beast شده است.

>The Chior پیشرفت چشم گیری می کنند. آنها خودشان را تبدیل به Moon Presence Great One می کنند.
(The Healing church = The Choir = created hunters = beckoned hunters = What Moon Presence does)
- بکمک Insight که همان دانش خدایی است(God Knowledge) و گرمن، آنها Hunter’s Dream را می سازند.
- گرمن بعنوان راهنمای شکارچیان تازه وارد عمل می کند.
- اهداف جدید آنها 1.کشتن Beast ها 2.پیدا کردن راهی برای باقی بشریت که دنباله رو آنها شوند بعنوان میزبانان آسمانی.(Celestial Hosts)
- از هر ماه سرخ (Red Moon) برای باردار کردن زن ها برای خلق میزبانان بچه استفاده می کنند.
- شکارچیان زن نمی توانند باردار شوند بخاطر گرفتن خون دفع شده از Beast در اول بازی.

یه سری مطالب دیگه هم هست که بعدا میزارم :)

آخرین ویرایش:

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
237
نه شدنی نیست :D مگه داری سوپر ماریو بازی میکنی خیلی راحت کشتنشون من اول این شمشیریه میزدم بعد دور زنرو میزدم بعدا اخریشم شمشیر اتیشیه دوتا fire riper ببر راحت میمیرن

دوست عزیز شما امتحان کردید ؟ چون من توی یوتیوب دیدم جلوی ROM یکی داشت استفاده میکرد و جواب داده بود !!

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
آقایون برای یه تازه کار مثل من بهترین Origin چی هست؟ اصلا فرق خاصی ایجاد میکنن؟
راستش خیلی فرق خاصی ایجاد نمیکنه،همه اینا رو بعدا باید یک عالم آپگرید کنید. فوقش تو 10-20 لول اول، من که داستان هر کدوم رو خوندم با اونی که بیشتر حال کردم باز رو شروع کردم، به بقیه چیزا دقت نکردم. :d

- - -ویرایش - - -

دوست عزیز شما امتحان کردید ؟ چون من توی یوتیوب دیدم جلوی ROM یکی داشت استفاده میکرد و جواب داده بود !!
والا منم 2-3 با سر دشمن های معمولی استفاده کردم که فایده نداشت برا من، بیشتر تو PvP این آیتم حال میده، مثلا میری یارو رو میبینی، بعد سریع در میری این رو استفاده میکنی، بعد که طرف گمت کرد یک دفعه surprise میکنی طرف رو...

ahmad_reza

کاربر سایت
May 21, 2013
658
نام
ahmad
جواب نمیده و زودی مشخص میکنه که کجایی

- - -ویرایش - - -

کسی از دوستان میدونه اون قسمت که شمشیر آپگرید میکنن گزینه آرسنس هیز مربوط به چی میشه؟؟؟

kamranjk

کاربر سایت
Oct 5, 2014
598
جواب نمیده و زودی مشخص میکنه که کجایی

- - -ویرایش - - -

کسی از دوستان میدونه اون قسمت که شمشیر آپگرید میکنن گزینه آرسنس هیز مربوط به چی میشه؟؟؟
اره داداش برا chlice هست از اون ایتمها میفروشی مثلا اگه شماها ایتم داشته باشید مثل retival blood هرچندتا که ارزش داشته بهت arcane haze میده

byte

عضو جدید
Jun 9, 2012
59
نام
ShAhRaM
دوستان من چند تا سوال دارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.
اول این که این ایتم ها به چه دردی میخورن؟
BLUE ELIXIR
BLOOD OF ARIANNA
POISON KNIFE
SHINING COINS
GOLD PENDANT
ممنون میشم راهنمایم کنید.
بعد این خون ها به چه دردم میخورن؟
q3rb_20150620_201114.jpg

راستی یه چیزی یادم رفت.
یه جایی تو CATHEDRAL WARD تو اون کوچه پس کوچه ها یه چندتا در پشت سره هم هستن باهاشون حرف میزنم یا یه سوال هستش که جوابش دو گزینه ایه یا یارو میگه میخنده.
یه راهرویی هم هست اخرش میرسه به یه در که وقتی باهاش حرف میزنی میگه password چیکار باید بکنم?
اون ARIANNA BLOOD هم یه زنه هست نشسته بغل چراغ CATHEDRAL WARD این خونو از اون گرفتم.

آخرین ویرایش:

mahicho

کاربر سایت
Feb 7, 2015
106
نام
mahbod
دوستان من تو منطقه باس amigdala گير كردم
نميتونم راه رسيدن به باس رو پيدا كنم از كجا برم كه اون اسانسور نزديك به باس باز شه؟
منطقه اش انقد سخته هر دفعه ميميرم تو اون درياچه سميه!

SOAP MACTAVISH

کاربر سایت
May 7, 2010
2,191
نام
امیر
دوستان من چند تا سوال دارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.
اول این که این ایتم ها به چه دردی میخورن؟
BLUE ELIXIR
BLOOD OF ARIANNA
POISON KNIFE
SHINING COINS
GOLD PENDANT
ممنون میشم راهنمایم کنید.
بعد این خون ها به چه دردم میخورن؟
q3rb_20150620_201114.jpg

راستی یه چیزی یادم رفت.
یه جایی تو CATHEDRAL WARD تو اون کوچه پس کوچه ها یه چندتا در پشت سره هم هستن باهاشون حرف میزنم یا یه سوال هستش که جوابش دو گزینه ایه یا یارو میگه میخنده.
یه راهرویی هم هست اخرش میرسه به یه در که وقتی باهاش حرف میزنی میگه password چیکار باید بکنم?
اون ARIANNA BLOOD هم یه زنه هست نشسته بغل چراغ CATHEDRAL WARD این خونو از اون گرفتم.
این ایتم هایی که گذاشتی همشون بهت بلاد اکو میدن , ولی مقداری که میدن متفاوته بعضیاشون بیشتر بعضی کمتر ایتم رو Use کن بهت بلاد اکو اضافه میشه
در مورد اون پسوورد هم من هنوز به اونجا نرسیدم ولی تا جایی که میدونم پشت اون در یه محیط جدیده به نام فوربیدن وودز

-----------------------------------------------------------------------------------

دوستان من توی cathedral ward یه چیز عجیبی دیدم :D اگر به جای وارد شدن به دری که vicar amelia توشه سمته راست برین ته مسیر یه موجودی هست که گویا نامرئیه ولی با frenzy میکشه اونم در حد 2 ثانیه :D قضیه چیه :D ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر