Bioware: ما حتی به ماکسیموم قدرت Xbox One نزدیک نشدیم

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896

همانطور که می‌دانید آخرین عنوان استودیو Bioware یعنی Dragon Age: Inquisition بر روی کنسول Xbox One با وضوح 900p عرضه خواهد شد و در کنارش شنیدید که برای این امر از نهایت قدرت کنسول استفاده شده است و کمی باعث تعجب شما گردید. حال تهیه کننده بازی آقای Aaryn Flynn در این مورد اعلام کرد که منظور او تمام قدرت حال حاضر کنسول بوده است. ایشان ادامه داد:
"نکته مهمی که باید در این باره بدانیم این است که Dragon Age در همه کنسول‌ها بسیارخوب به نظر می رسد. البته که ما هنوز به ماکسیموم قدرت این دو کنسول حتی نزدیک هم نشده‌ایم، فقط هر چه که در حال حاضر در اختیار داریم را از تمام قدرتش استفاده کردیم. وقتی که Dragon Age را بازی کنید از تجربه‌ای خوب بهرمند خواهید شد."
وقتی از ایشان سوال شد که آیا با زمان بیشتر این امکان وجود دارد تا بر روی کنسول Xbox One هم وضوح 1080 را شاهد باشیم ایشان جواب داد: "این امر نیاز به اندیشه و تفکر دارد، من به کنسول و تکنیک های آن نزدیک نبودم.
چیزی که از آن مطمئن هستم این است که ارایه تجربه عالی، اولین و مهمترین هدف ماست، ما نمی خواهم وقتی کسی آن را بازی می کند تجربه کامل آن را احساس نکند، مهم نیست که چگونه نوع بازی کردن خود را انتخاب کنند، برای ما تجربه کامل مهم است.
مطمئنا تفاوت بسیاری بین Xbox 360 و Xbox One یا همینطور برای Ps3 و PS4 وجود دارد، اما وظیفه ماست تا انتظارات مردم را برآورده کنیم. تا وقتی که هدف ما این باشد، احساس خوبی داریم."
سری جدید Dragon Age توسط موتور Frostbite ساخته می‌شود که به گفته Bioware این موتور برای یک بازی open end با NPCها و دنیایی بزرگتر بسیار مناسب است. آقای Flynn در این باره بیان کرد: "این انجین واقعا به ما این اجازه را داد تا مناطقی قابل اکتشاف و دنیایی باز خلق کنیم."
این عنوان در تاریخ 18 نوامبر 2014 عرضه خواهد شد.

News: "We're not even close to the maximized potential" of Xbox One, says BioWare - Total Xbox.com

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
البته ناگفته نمونه که سوال شما خیلی عجیب بود چون این موضوع در همه امور صدق می کنه و هر کاری در حیطه خودش پیشرفت می کنه و از ابتدا نمی تونه به انتها برسه.
کجاش عجیبه، من فقط میگم کنسول هر چی که 10 سال دیگه بتونه اجرا کنه الان هم میتونه ولی اگه الان گرافیک 10 سال دیگه رو (رو همین کنسول منظورمه) نمیتونیم ببینیم برای اینه که سازنده ها هنوز نمیتونن از منابع کنسول بهینه استفاده کنن
شما تا انتهای نسل صبر کنید تا ببینید قدرت واقعی این دوتا کنسول چقدر با چیزی که الان می بینید متفاوت ِ
اینو که خودمم قبول دارم :|

من نمیدونم چرا متوجه منظور من نمیشید ~x( :d
من نه منکر پیشرفت گرافیکی شدم و نه میشم و قبولم دارم که قطعا در آینده گرافیک های خیره کننده تری رو می بینیم، فقط میگم کنسول پتانسیلش ثابت هست و پتانسیل فعلی و آینده معنی نداره، این تجربه سازندس که بیشتر میشه و با بیشتر شدش استفاده از قدرت کنسول هم بهینه تر میشه تا در نهایت به اواخر عمر کنسول که میرسیم از تمام پتانسیلش استفاده میشه
دیگه ساده تر از این نمیتونستم توضیح بدم :d

فکر کنم کلا بیخیال این بحث بشیم بهتره :d اصلا از اول اشتباه کردم بحث رو شروع کردم :|
برای همین از بحث کردن بدم میاد، یه چی میگی یه چی دیگه برداشت میکنن :|

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سرعت رندر UE4 رو نسبت به چیزی که اول در اختیار داشتن دو برابر کردن. الان هم Lionhead داره روی UE4 کار میکنه و نتایج کارش رو (در بخش نورپردازی) به اپیک داده تا وارد انجین کنه و همه بازیسازها بتونن ازش استفاده کنن و Black Tusk هم مدتها هست داره با UE4 کار میکنه و از وقتی که IP گیرز رو گرفتن دست خودشون دارن با اپیک همکاری نزدیک انجام میدن تا با گیرز قدرت UE4 رو نشون بدن و Rare هم که چند وقتی هست (بیشتر از یک سال) توی آگهی‌های استخدامش آشنایی با UE4 و ... هست و احتمال داره اونها هم بخوان از این انجین استفاده کنن. از طرف دیگه اپیک و مایکروسافت و انویدیا و ... دارن روی تلفیق DX12 و UE4 کار میکنن و برای دولوپرهایی که میخوان زودتر با DX12 کار کنن این امکان رو فراهم کردن که با UE4 به هدفشون برسن و خب از XB1 هم داره برای ساخت/توسعه/تست DX12 استفاده میشه، پس اثرش رو روی XB1 هم میذاره.
این UE4 خیلی خوبه، کاملا OpenSourceـه! یعنی سازنده ها میتونن همکاری مستقیم با Epic داشته باشن:D

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
خُب پس مثالتو بد زدی :d بگذریم :d
مثالم بد شد چون اول نوشته بودم بوگاتی بعد گفتم یه سری میان میگن Xbone مگه بوگاتیه, عوضش کردم8-|
فقط میگم کنسول پتانسیلش ثابت هست و پتانسیل فعلی و آینده معنی نداره،
یعنی چی این حرف؟خب پتانسل جنین (DNA) هم از اول ثابته ولی بعد شکوفا میشه! بحث این قضیه کاملا جدا از مبحث این تاپیکه.

FARAVARTISH

کاربر سایت
Feb 25, 2009
150
نام
از همین اسما
قدرت

من نمیدونم چرا بحثا الکی بالا میگیره!؟
این که خیلی مشخصه.
ببینید همیشه وقتی یک کنسول به بازار میاد، در ابتدا بخشی از قدرت پردازش آن قفل است تا کنسول در سال های آینده هم حرفی برای گفتن داشته باشد. اصلا برای همین هست که هر چند وقت یک بار گرافیک بازی های کنسولی هم بهبود پیدا می کنه و بازی هایی با گرافیک بهتر ساخته میشن.
همیشه گرافیک بازی های ابتدایی یک کنسول با بازهای آخر عمر آن، زمین تا آسمان متفاوت است.

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
یعنی چی این حرف؟خب پتانسل جنین (DNA) هم از اول ثابته ولی بعد شکوفا میشه! بحث این قضیه کاملا جدا از مبحث این تاپیکه.
در مورد جنین اطلاعاتی ندارم :d ولی مشکلم این بود که فکر نمیکردم بخشی از قدرت کنسول ها رو قفل کنن که خُب الان متوجه شدم :d فکر میکردم نهایت با بهبود نرم افزاری تا حدودی استفاده از منابع بهینه میشه که اونم مقدارش کم هست (البته این فکر من بود ولی مثل اینکه فکرم از بیخ اشتباه بوده :d)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من نمیدونم چرا بحثا الکی بالا میگیره!؟
این که خیلی مشخصه.
ببینید همیشه وقتی یک کنسول به بازار میاد، در ابتدا بخشی از قدرت پردازش آن قفل است تا کنسول در سال های آینده هم حرفی برای گفتن داشته باشد. اصلا برای همین هست که هر چند وقت یک بار گرافیک بازی های کنسولی هم بهبود پیدا می کنه و بازی هایی با گرافیک بهتر ساخته میشن.
همیشه گرافیک بازی های ابتدایی یک کنسول با بازهای آخر عمر آن، زمین تا آسمان متفاوت است.
يه چيزي گفتي ها! مثلا سوني مياد سال به سال شير فلكه رو بيشتر باز مي كنه؟ مياد اول سازنده ها رو مجبور مي كنه با قدرت كمتر بسازن؟

rehe73

کاربر سایت
Apr 17, 2011
124
راست میگه ، تو نسل قبلی این بازیساز اصلا با این موتور بازی نساخته بود و همش از UE3 استفاده میکرد ، که این انجین خیلی خوب روی XBOX360 بهینه شده ، ولی الان از UE4 خبری نیست ، مطمئن باشید وقتی UE4 و DX12 بیاد روی کار XBOX One پلتفروم اصلی برای بازیسازی میشه و و قدرت خودش رو نشون میده تو نسل قبل پلتفروم اصلی همیشه x360 بوده
این حرف ها زمان پاسخگوهش خواهد بود

MR.J

کاربر سایت
Jan 10, 2014
76
نام
Javad
بابا ول کنید این حرفارو بزارید بازی برسه دستتون
درسته قدرت ps4 بیشتره ولی خداییش وضوح تصویر تو xbox1 بهتره
بازی سلیقه ایه اصلا گرافیک مهم نیس تازه از نظر من بهترین موتور گرافیکی روش کار شده بین دو کنسولم هیچ فرقی نداره خیال همه راحت :))

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
بابا ول کنید این حرفارو بزارید بازی برسه دستتون
درسته قدرت ps4 بیشتره ولی خداییش وضوح تصویر تو xbox1 بهتره
بازی سلیقه ایه اصلا گرافیک مهم نیس تازه از نظر من بهترین موتور گرافیکی روش کار شده بین دو کنسولم هیچ فرقی نداره خیال همه راحت :))
اوه. خدا رو شکر خیالم راحت شد...

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
انقدر چشم امید به گرافیک آخر نسل نسبت به ابتدای نسل نداشته باشیم. خب آخر نسل برسه که میریم نسل بعد!! دیگه آخرت گرافیک کنسول فعلی چه معنی داره!!! باید همین یکی دو سال شیره ی دستگاه رو بکشن. :-s

Gunners Trust

کاربر سایت
Nov 1, 2009
6,504
نام
محمد
سوال من اینه که پتانسیل فعلی یعنی چی؟ درسته که با ارتقاء فریمور دستگاه تا حدودی کاراییش هم بیشتر میشه ولی فکر نمیکنم در حد خیلی زیادی باشه
کنسول هم که در طول این چند سال تغییر نمیکنه
بهتر نبود بگن فعلا بلد نیستیم از تمام پتانسیل کنسول استفاده کنیم؟ :d (هر چند میدونم عمرا همچین حرفی نه اینا و نه هیچ سازنده دیگه ای نمیزنه :d) و رف

خیلی ببخشیدا ولی مثالت از بیخ ایراد داره :d
اگه با هواپیما با تمام قدرتش نمیرن برای اینه که همیشه موقعیتش نیست و مسلما طرف قصد خودکشی هم نداره :d ولی کنسول که اینطور نیست اگه بلد باشن همین الان هم موقعیتش هست کسی هم کشته نمیشه :d

شما برو رو نسل قبل انچارتد یک رو با انچارتد سه و گیرز اف وار یک و گیرز اف وار سه رو مقایسه کن میبینی از نظر گرافیک زمین تا اسمون بینشون تفاوت هست طبیعتن هم رو این نسل هم اینطوریه شرایط و رفته رفته بیشتر قدرت این نسل مشخص میشه

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
این جور اخبار منو یاد اون Myth معروف میندازه که انسان فقط از 10% مغزش استفاده می کنه:D مطمئناً برنامه نویس هایی چنین پرتجربه از 100% قدرت کنسول استفاده خواهند کرد، ولی بهینه بودنش توی آخر نسل بیشتر میشه به خاطر شناخت بیشتر با سخت افزار و امکانات کنسول.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر