Bioshock Infinite | PC [پست اول خوانده شود]

تذکر : تمام مسائل مربوط به داستان ، اتفاقات و مراحل بازی حتماً داخل تگ اسپویلر قرار داده شود. در غیر اینصورت برخورد خواهد شد

bioshock-infinite.jpg

Developer : Irational Games
Publisher : 2K Games
Gener : Sci-Fi FPS

کن لیواین شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

اسلحه های عجیب وگیم پلی سریع Tribes: Vengeance ؟ یا خاطرات خوش وبدیعی که از Thief دارید؟

یا حتی دنیای مخوف و هوش مصنوعی مرموز System Shock ?

ویا مهمتر از همه اندرو رایان وافکار جاهطلبانه اش ؟ یا صدای سنگین گام های Big daddy ها؟

همه ی این ها گوشه ای از نبوغ این بازمانده از دوران طلایی بازیسازی است!

شاید Looking Glass نابود شده باشد یا حتی در بر مقطعی Irational میرفت تا در غولی به نام 2K حل شود اما

تفاوت KEN با بازیسازان Black Isle و Interply در اینجاست که Levine هیچ وقت تسلیم هیچ کس نشد.

نه تصمیم ناشران سودجو و نه حتی تسلیم Gamer هایی که مزاجشان دیگر نوآوری را هضم نمیکرد!

او BioShock را در جواب همه ی نامهربانی های این صنعت ساخت و باز هم موفق شد !

موفق شد تا سلیقه ی ساده شده ی ما را پس از سال ها دوری از دوران درخشان Looking glass ها تغییر دهد.

Icarus وعده داده شده ی Levine اینجاست!

Infinite نهایت Levine خواهد بود...

----------------------------

Infinite راوی انحطاط بشر از زاویه ای دیگر است.
آسمان های 1900 بستر وقوع همه چیز است.
بار دیگر لجام گسیختگی همیشگی انسان او را به ورطه ی نابودی خواهد کشاند.
و در این آسمان های منحط شمایید که برای نجات عشق خود منجر به تعیین همه چیز میشوید...

Last edited by a moderator:

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,026
نام
رضا
بیخیال بابا اینقدر اطلاعات رو نکنید لطفا...........تو pc به یاد ندارم بازی باشه من انجام نداده باشم ارشیو بازی های من تمام فضای اتاق منو گرفته بعد من اطلاعاتم کمه.ok
شما تاریخ عضویت من رو ببین(قدیمی تر از من هم زیاد هست هیچ حرفی در این نیست)
واقعا میگم بیخیال این بحث وسلام
لطفا ادامه ندید............
مگه داشتن اطلاعات به تاريخ عضويت هست؟ماشالله معلومه چقدرم فعال بوديد! اگه به تعداد بازي باشه من تا اين سن صدها بازي از زمان nes و سگا بازي كردم تا الان. .همين الان صدها بازي از 360 و ps3, pc تو اتاقم هست.
عزيز من مهم اينه كه بازي رو كه انجام ميديم درك كنيم وايراد منطقي از بازي بگيريم مثلا شما ميگفتي فيزيك بايوشاك ضعيفه من كاملا حرفتو قبول ميكردم ولي اون ايرادايي كه گرفتي منطقي نبود.
در هر حال درك كردن بازي به نظرم مهمترين فاكتوري هست كه يه گيمر بايد بهش توجه كنه چون هر چقدر دركمون از يه بازي بيشتر باشه لذت اون بازي هم بيشتر ميشه.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
بیخیال بابا اینقدر اطلاعات رو نکنید لطفا...........تو pc به یاد ندارم بازی باشه من انجام نداده باشم ارشیو بازی های من تمام فضای اتاق منو گرفته بعد من اطلاعاتم کمه.ok
شما تاریخ عضویت من رو ببین(قدیمی تر از من هم زیاد هست هیچ حرفی در این نیست)
واقعا میگم بیخیال این بحث وسلام
لطفا ادامه ندید............
عزیزه من متاسفانه شما نه رعایت میکنی و نه هیچ
ارزش بحث کردن رو نداری برای همین کسی هم زیاد به پستات اهمیت نداد
جدا اگر وقت بزاری یک ذره از دوستمون Raminet یاد بگیری چطوری هست بحث کردن خوشحال میشم
متاسفانه ملاکهای هم که میگیری به عنوان تجربه همه اینجا الان فهمیدن در چه سطحی هستی...
اما خواهشا لطف کن همونطوری که با احترام صحبت کردم شما هم شعور بقیه رو با ملاکهای عجیب و غریبت زیره سوال نبری.
امیدوارم متوجه بشی .

تشکر از همه عزیزان و raminet عزیز
به نظرم بحث رو بیخیال شیم
در کل نظره همه تا جایی که با احترام باشه قبوله
به نظرم یکمی همه قاطی کردیم بحث رو رفت ! لول
بیشتر بحثمون سره توضیح و جداسازی گرافیک تکنیکی و هنری بود
فکر نمیکنم کسی اینجا با داستان و gameplay مشکل چندانی داشته باشه !!! که البته اگر هم باشه باز سلیقه هست و بس .... هر شخصی یک جور game دوست داره.
فقط سعی بر این بود که بگیم زیبایی texture و دقت توی مدل سازی و ... در الویت نیست همیشه . بسته به بودجه و کادر تایین شده از نظر هنری و زمان و تیم و خیلی چیزهای دیگه داره.

After all ... we are all friends, not less, nor more ...

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
سوالای جالبی کردی که به نظرم اکثرشون جوابش رو خودت دادی !
اول که بوکرهای زیادی پیاپی به کلومبیا امده بودند تا این مشکل رو حل کنن که اخر شد ! شما اولین بوکری نیستی . اگر توجه کنی پس از پایان بازی یک صحنه هست که نشون میده یک بوکری توی یک دنیای هست که انا رو انگاری نفروخته - این نشون میده که اون دنیا زندگی عادی دارن و هیچوقت کامستاکی نبوده که بیاد و انا رو بدزده .
در این صورت تکلیف لوتسها هیچ ! کامستاکی نبوده که بیاد بهشون پول بده و سرمایه گزاری کنه که همچین دستگاهی رو بسازن. اما در مورده ادامه سوالت باید گفت اسم بازی Infinite نام گزاری شده . بینهایت امکانات هست که میتونه اتفاق بیفه و شما میتونی راجع بهش فکر کنی ولی دلیلی نیست که صرفا غلط باشه یا نباشه اما در اساس صحنه اخر که توضیح دادم میشه یک theory داد که یک دنیایی هم هست که هیچ چیزی توش اتفاق نیفتاده ! انا و بوکر زندگی معمولی داشتن. لوتسها هم هیچ ! انگاری که دنیای خودمون هست .!!!!!

به نظرم من لوتسها رو نمیشه گشت - دلیلش هم این هست که کله قدرت الیزابت توی monument island بود که که در صحنه اخر بازی وقتی songbird نابودش میکنه الیزابت کله قدرتش رو به دست میاره و میتونه همچی رو ببینه . قبل از اون نه الیزابت و نه بوکر خبر داشتن که لوتسها داشتن چه کاری رو میکردن . به هر حال لوتسها هم کاره بدی رو نکردن . کامستاک بهشون خیانت کرد و اونها مدتها بود که سعی داشتن این قضیه رو حل کن !

و صد البته اینکه لوتسها میدونستند اخر و اول قضیه چی هست . فقط بایستی تلاش میکردن و ازمایش میکردن تا اتفاق بیفته ! برای همین تعداده زیادی سره نخ توی بازی هست که نشون میده همه چیز بارها و بارها قبلا دوباره و دوباره اتفاق افتاده و لوتسها هم میدونستند . و برای همین هست که انتخابها توی بازی تاثیری نداره . . پایان برای این ماجرا یکی هست.

در مورده این مسعله ای که هم مطرح کردی در مورده کامستاک و غسلش ... بازم تعوری که دادی قابل توجه هست اما باز همیشه جواب تکمیلی برای این بازی نیست. باید به جدول زمانی این بازی نگاه کنی که تا جواب این سوالات رو حدودی بگیری.
آخه بحث اینه ما میگیم لوتسها توی همه زمانها و مکانها هستند یا به عبارتی توی هم جهان ها.
خب پس یعنی توی این جهانی که وحود ندارند هم دارند!
این همون پارادوکس سفر در زمانه اما خیلی بزرگتره، چون مثلا ما میگیم اینا توی همه دنیا ها هستند، ولی توی اون دنیایی که اون اتفاق واسشون نیفتاده چی؟ اونجا در چه غالبی هستند؟ یه (دو تا هم که نمیشه گفت) آدم معمولی که همچنان داره رو سایفون کار میکنه یا کسی که هم میدونه کامستاک کیه هم بوکر هم الیزابت (یعنی هیچ کدوم از اینا یادشون نرفته) و ...

در کل اگه میشد اونا رو نابود کرد نصف سوالات داستان بازی حل میشد :D
بعد یه سوال دیگه، الان بوکری که وجود داره همچنان تو قمار کلی بدهی بالا آورده. اینا رو چطوری میخواد بده؟ :))
به نظرم اگه یه طوری میشد که بوکر اتفاقات Bioshock و بازی رو یادش میموند خیلی بهتر میشد. البته هیچ دلیل منطقی نمیشه واسه این پیدا کرد که بشه.

بعد یه سوال دیگم اینه که الیزابت توی اون 6 ماه چطوری اونقدر پیر تر شده بود؟ منظورم همون الیزابتی که اون برگه رو به ما میده. چون الیزابتی که توی دنیای بوکر بود زیاد پیرتر نشده بود. فکر کنم اون 6 ماه بود که اونجا بود یا ..؟
اون قسمتشو خوب متوجه نشدم.

بیخیال این بحث گرافیکم شید کلا تو طول بازی چیزی که واسم مهم نبود گرافیکش بود :d
آدم یعنی این داستانو ول کنه بچسبه به گرافیک ؟ :|

masoudy

کاربر سایت
Feb 18, 2008
23
عزیزه من متاسفانه شما نه رعایت میکنی و نه هیچ
ارزش بحث کردن

.
اون کسی که ارزش صحبت نداره تویی اگه نه وقتی گفتم ادامه ندید بحث رو می فهمیدی و نمی اومدی دوباره پست بدی.
من معمولا فقط میام مطالب رو میخونم و میرم نظر نمیدم
میدونی چرا نظر دادم چون از لحن بدتون خوشم نیومد که یکی اومده بود گفته بود با بازی زیاد حال نکردم چند نفری ریخته بودین به طرز بدی پست دادن برای ایشون.منم اومدم اونا روگفتم
دوستمون raminet خیلی خود دار بود که با این وضع مزخرف پست دادن شما اینطوری خودش رو نگه داشت و چیزی نگفت
حالا اگه واقعا متوجه حرف میشید شما و دوستان خوش برخورد لطفا دیگه در این مورد پست ندید یعنی تمومش کنید
با تشکر..........

raminet

کاربر سایت
Jul 12, 2008
47
آقا من معذرت میخوام اومدم اطلاعات خودم بره بالا اما همه رو بجون هم انداختم !! هنوزم میگم بعضی ها صبورن و مودب و من و جامعه براشون احترام قائلن اما بعضی ها نه .
مسعود جان شما هم فراموش کن دیگه . بیخیال حواشیه بازی ها همینه همش بحث توشه !
من حداقل اینو دستگیرم شد که گرافیک هنری به چی میگن و ارزش گذاریش متفاوته با گرافیک ساختاری و تکنیکی .
ولی حس میکنم از نظر چه تکنیکی چه هنری هیچ بازی به پای tlou نرسه !! تو یوتیوب تریلرش دیدم خفن بود خیلی و داستانش هم قوی است پس رقیب سرتری برای بایوشاک است.
اما حیف که در انحصاره سونیه :(

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
آخه بحث اینه ما میگیم لوتسها توی همه زمانها و مکانها هستند یا به عبارتی توی هم جهان ها.
خب پس یعنی توی این جهانی که وحود ندارند هم دارند!
این همون پارادوکس سفر در زمانه اما خیلی بزرگتره، چون مثلا ما میگیم اینا توی همه دنیا ها هستند، ولی توی اون دنیایی که اون اتفاق واسشون نیفتاده چی؟ اونجا در چه غالبی هستند؟ یه (دو تا هم که نمیشه گفت) آدم معمولی که همچنان داره رو سایفون کار میکنه یا کسی که هم میدونه کامستاک کیه هم بوکر هم الیزابت (یعنی هیچ کدوم از اینا یادشون نرفته) و ...

در کل اگه میشد اونا رو نابود کرد نصف سوالات داستان بازی حل میشد :D
بعد یه سوال دیگه، الان بوکری که وجود داره همچنان تو قمار کلی بدهی بالا آورده. اینا رو چطوری میخواد بده؟ :))
به نظرم اگه یه طوری میشد که بوکر اتفاقات Bioshock و بازی رو یادش میموند خیلی بهتر میشد. البته هیچ دلیل منطقی نمیشه واسه این پیدا کرد که بشه.

بعد یه سوال دیگم اینه که الیزابت توی اون 6 ماه چطوری اونقدر پیر تر شده بود؟ منظورم همون الیزابتی که اون برگه رو به ما میده. چون الیزابتی که توی دنیای بوکر بود زیاد پیرتر نشده بود. فکر کنم اون 6 ماه بود که اونجا بود یا ..؟
اون قسمتشو خوب متوجه نشدم.

بیخیال این بحث گرافیکم شید کلا تو طول بازی چیزی که واسم مهم نبود گرافیکش بود :d
آدم یعنی این داستانو ول کنه بچسبه به گرافیک ؟ :|
اره در مورده لوتسها
اما خب در صورتی که بازی تموم شده قضیه این شده که کامستاکی نبوده که پول بده که لوتسها بیاد این ماشین رو بسازن !
بازی وقتی بازی اونطوری پایان داده میشه بعد از صفحه ای اسم سازنده هست کلی احتمالات میشه داد اما بیشتر اینکه یک دنیای هم هست که اینا زندگیشون رو عادی ادامه دادن

واقعا theory ]هات رو رو همش رو قبول دارم اما جواب قطعی نمیشه داده. مگر اینکه سری dlc بخشهای نافهوم داستان رو باز کنن

لول اگر به اون صورت باشه که اره نصف سوالات برطرف میشه
فکر کنم توی اون دنیا همه چیز ok بود . چون صدای انا رو میشنویم و کسی هم در نمیزه که بیاد سراغ بوکر ... میشه فقط احتمال داد که تو اون دنیا بوکر بچه خوبی بوده !!!!!!!!! ----- اگر همه چیز رو یادش میموند فکر نمیکنم جالب میشد. این سیستم الان شده مثل پایان فیلمهای این تیپی مثل matrix - inception که به ما اجازه بده هی در مورده داستان فکر کنیم. لزوما هم جواب قطعی وجود نداره -- این یه جور استایل میشه

اون 6 ماه نبود. مدتا گزشته بود. Booker بارها و بارها سعی میکرد به elizabeth برسه اما songbird میکشتتش . برای همین اصلا زمان رو یادش رفته بود ! وقتی هم که میرسه الیزابت tear رو باز میکنه که بوکر اونجا در اولین قدم songbird رو شکست داده بود . ! بازی خیلی خوب میشد یک نبرد با songbird برامون میزاشتن !
من این مورد رو توی انالیس داستانی بازی از سایت ign خوندم.

veteya2000

کاربر سایت
Jan 28, 2010
39
بعد از یه تایم پر تازه ۳ ۴ روزه پیش وقت کردم نصبش کردم امروز تموم شد بازی خوبی بود هم از لحاظ محیطی/پلینگ/داستان زیاد اهله اینجور سبکا نیستم ولی زیاد ازش تعریف شنیدم تجربه خوبی بود ولی نظر شخصیم اینه که با من کاری نکرد که دهنم وا بمونه بگم وااووووووو ولی در کل بازی خوبی بود البته اگه مشکل لگشو تو یسری جاها فاکتور بگیریم. الانم بعد از این می خوام برم سراغ تام رایدر ببینم اون چی میگه.

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
یک چیزی که برام جالبه اینکه همه به اول و آخر بازی گیر دادن در صورتی واسه خودم اتفاقاتی که در میانه بازی میفته جالبتره،از اون اول بازی که شستشوی مغزی افراد شهر رو توسط کامستاک نشون می ده و اختلاف طبقاتی میان مردم کلمبیا،تابلوهای بسیار جالب در شهر که هرکدومشون نماد یک چیزی بودن تا اون زمانی که میرسی به فینک و جملات بسیار جالبش برای کنترل کارگرها و یکجورایی نماد کمنویست بودنیا اون قسمت انقلاب فیترویز که نشون می ده وضع بهتر که نمیشه بلکه بدتر هم میشه و در واقع فیترویز و کامستاک هیچ فرقی با هم ندارن
به نظرم بازی بیشتر به جای اینکه در مورد سفر در زمان و دنیاهای موازی باشه بیشتر یک نقد به جامعه های دیکتاتوری،کمونیسی و گروه های افراطی مذهبی و خیلی از مشکلات دیگر جوامع امروز هست

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
یه نفر می تونه واسه من توضیح بده اون آخرش که چندتا الیزابتا مارو غرق کردن جریان چی چی بود؟ لطفا یکی راهنماییم کنه.

Last edited by a moderator:

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
دوست عزیز بذار توی اسپویل

والا از اونجا که معلوم شد بوکر همون کامستاک هستش ( یعنی توی یک سری از دنیاهای موازی که بوکر غسل کردن رو پذیرفته بود بوکر همون کامستاک بود ) به همین دلیل بعد از پذیرفتن غسل در انتهای بازی بوکر از الیزابت خواست که اون رو غرق کنه به همین دلیل باعث شد که کامستاک بمیره ولی بوکر هایی که غسل رو نپذیرفته بودند زنده بمونن .

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
خوب، Ken Levine اولین DLC رو رسما تایید کرد و گفت در حال ساخته ولی یه مدت طول می کشه.
منتظرش هستم. دوست دارم دوباره یه سر به کلمبیا بزنم.:x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر