Bioshock 2 Hands_On

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
سلام

11_17.jpg

من می خواهم این پیش نمایش را با گفتن این جمله آغاز کنم که قبل از امتحان کردن دو مرحله Pauper's Drop و Siren Alley که در مورد آنها در ادامه توضیح می دهم , تجربه شخصی از این نسخه تا به حال نداشته ام . با توجه به آن چیز که باید انجام می دادم یعنی بدست آوردن اطلاعاتی جدید از قابلیت های بازی , ولی اطلاعات محدودی را توانستم بدست آورم . من این را می دانم که شما در نقش بیگ ددی هستید و وقایع بازی 10 سال بعد از نسخه اول است همچنین پروژه جاه طلبانه رپچر با آن چیزی که تصور می شد بسیار فاصله گرفته ولی , با همه ی این وجود نمی دانستم که قرار است چه چیزی را سازندگان بازی به من نشان دهند .

از همین اول کار می خواهم نکته ای را برایتان روشن کنم آن هم این است که , به عنوان فردی که بازی به همراه داستان کاملا جدید و زیبا آن را امتحان کرده است , هیچ دوست ندارم نکات مهم و هیجان انگیز بازی را شرح دهم چون فکر می کنم این کار مناسب نیست و تجربه شما از بازی را تحت الشعاع خودش قرار می دهد .

12_1.jpg

Pauper 's Drop درست بعد از مرحله Rayan Amusementروی می دهد که , در اصل اولین مرحله ای است که گیمرها بعد از وارد شدن به شهر رپچر واقعا در چالش قرار می گیرند . Pauper Dropدر اصل منطقه فقیر نشین رپچر را شامل می شده که در آن ساختمان های مخوف نیمه کاره که در اثر سست شدن و فرو ریختن پل های چوبی به وجود آمده اند , به وضوح دیده می شود . همچنین در این منطقه رستوران های کوچک و کثیف و مغازه های نزول خواری دیده می شود که توسط افرادی با کمترین حس انسان دوستی اداره می شده . یک توضیحی کوتاه برای کسانی که راجع به اسپلاسیرهای بازی بایوشاک تصوری ندارم بدهم . اسپلایسر ها در واقع انسان هایی هستند که , بسیار افسرده و غمگین بودند و راه حل درمان خود را استفاده از ماده ای به نام آدام می دانستند که می توانست قدرت هایی فراطبیعی به آنها بدهد و آنها را از اقسردگی نجات دهند ولی غافل از آن بودند که سخت در اشتباه هستند .

نه تنها در این مرحله شاهد اسپلایسر هایی نسخه قبلی بازی خواهید بود بلکه تعدادی اسپلایسر حیوان خوی نیز در این نسخه اضافه شده است , اسپلایسر هایی که من آنها را " سیب زمینی عضله ای با دست پا " نام گذاری کردم . بار اول یکی از آنها را در حالی ملاقات می کنید که , مشغول کباب کردن دو اسپلایسر احمق دیگر است که در گدالی پر از نفت قرار گرفته بودند . بعد مدت کوتاهی به یکی از این اسپلایسرهای حیوان خوی بر خوردیم که باید آن را شکست می دادیم . برای یافتن راهی برای کشتن آن باید از دوربین تحقیقاتی خود استفاده می کردیم , وسیله ای که در نسخه اول بازی هم شاهد آن بودیم و مکانیزم استفاده از آن نیز شبیه به قبل است . شما می توانید با Trigger راستی دسته عکس بیاندازید ولی این دفعه به جای اینکه چندین بار عکس بگیرید تا جایزه ای بگیرید , باید اسلحه خود را مسلح کنید و به سرعت به او شلیک کنید که آسیب رسانی اسلحتان بیشتر می شود . من از این تغییر خشنودم زیرا دیگر مجبور نیستید وسط درگیری ها دوربین خود را درآورید و مرتب عکس بگیرید در حالی که باید مواظب باشید تا آسیب نبینید . به جای این کار یک بار عکس می گیرید ولی در عوض می توانید با شلیک کردن به دشمنان جایزه هم بگیرید .

یک وسیله جالب دیگری که ما در طول این مرحله بدست آوردیم , شاتگان دو لولی بود که با وجود داشتن خشاب کم و زمان خشاب گذاری زیاد , اما بسیار پرقدرت بود . شما نیاز مبرمی به این اسلحه پیدا می کنید زمانی که دو بیگ ددی به همراه بیگ سیستری در حال پرسه زنی در یک منطقه باشند . مبارزه با بیگ سیستر ها بسیار متفاوت تر از بیگ ددی ها است . در حالی که بیگ ددی ها موجوداتی کند و نیرومند هستند , بیگ سیستر ها بی رحم , سریع و چابک هستند و با وجود این همه گاهی اوقات استفاده از پلازمیدها را چاشنی کارشان می کنند . به محض اینکه دوربین بازی در اثر جیغ های مهیب او شروع به لرزش کرد خود را آماده مبارزه ای کنید که به این زودی ها از یادتان بیرون نخواهد رفت !!!

13_3.jpg

در این مرحله به نقطه ای بر می خورید که در داستان بازی بسیار پر رنگ است ولی از آنجا که قول دادم چیزی از داستان بازی را آشکار نکنم , از این قسمت می گذریم . ولی چیزی که توجه من را به خودش جلب کرد سیستم مواجه شدن با دشمنان بود . بازیکنان در این قسمت با ان پی سی هایی مواجه می شود که بنظر معصوم و بی گناه هستند ولی در اصل کینه ای اساسی با بیگ ددی ها دارند . اولین باری که شما آنها را ملاقات می کنید دیواری شیشه ای بین شما و آنهاست . که برای رسیدن به ماموریتتان مجبورید از این قسمت رد شوید . بعد از مدتی مانع بین شما و آنها از بین می رود و حالا وقت بدست آوردن جایزه است ولی نوع جایزه و مقدار آن به شما بستگی دارد که آیا می خواهید مانند افراد خوب آنها را به حال خودشان رها کنید یا اینکه آنها را از پای در آورید . ما روش انسان های خوب را در پیش گرفتیم و از سلاخی کردن آنها گذشتیم . بعد از انجام این کار نیک و پسندیده با سپاسگذاری شگفت انگیزی از سوی آنها رو به رو شدیم که بسیار بدرد بخور می باشد . از این به بعد می توانستیم از حمایت آنها بهره مند شویم که می تواستند در انجام کارهای مکانیکی کمک مان کنند .

هم اکنون شگفت زده شده ام که چه اتفاقاتی ممکن است در ادامه بیافتد اگر از انجام این عمل خشونت انگیز منصرف شوید به علاوه این سوالات بسیار دیگری ذهن من را مشغول به خودشان کرده است . امیدوارم در طول بازی شاهد شرایطی مشابه با آنچه ذکر شد باشیم که به گیمران این اجازه را بدهد که ارتباط جالب و مرموزی با دنیای بازی برقرار کنند مانند من که خیلی مشتاق بودم ادامه مسیری که انتخاب کرده بودم را ببینم .

شرایط تقریبا آشناتر بازی که در آن باید بین خوب یا بد بودن یکی را انتخاب می کردید , موقع مواجه شدن با لیتل سیستر ها بود . به جای دو انتخاب ساده و پیش پا افتاده ای که در نسخه اول وجود داشت یعنی کشتن یا رها کردنشان , در این نسخه می توانید آنها را تا محل مشخصی برای استخراج آدام از بدن جنازه ها اسکورت کنید . تنها کاری که شما در این جا باید انجام دهید این است که درهنگامی که لیتل سیستر ها مشغول استخراج آدام از جنازه ها هستند شما آنها را از حملات اسپلایسرهای مهاجم در امان نگه دارید این فرصت خوبی به گیمرهای کاربلد می دهد تا هنر خود را در گذاشتن دام و تله برای اسپلایسر های نگون بخت نشان دهند و از به درک واصل شدن آنها لذت ببرند . بعد از اتمام کارش باید او را به سوراخی خاص برگردانید و در قبال انجام این کار مقداری آدام بدست می آورید البته آدامی که بدست می آورید در مقابل شرایطی که آنها را سلاخی کنید قابل مقایسه نیست همچنین من مطمئنم که در ازای رها کردن آنها و بخشیدن زندگی دوباره به این موجودات بیچاره و بی دفاع نیز جایزه ای بدست خواهید آورد .

14_19.jpg

بعد از انجام یکسری ماموریت و پاک کردن ریل یخ زده قطار توسط پلازمیدی که تازه بدست آورده بودیم ( شرط می بندم که متوجه شدید از کدام پلازمید استفاده کرده ایم ) . وقت آن رسیده بود که این مکان را ترک کنیم و به طرف Siren Alleyحرکت کنیم . این مرحله محیطی کاملا تازه و جدید را در سطح و خارج از شهر رپچر برای بازیکنان به ارمغان می آورد . من قصد ندارم بگویم که اینجا چه چیزهایی روی داد ولی بد نیست به این نکته اشاره کنم که اتفاقی ناگوار روی می دهد و خطر آن کل قسمت زیرزمین شهر را تهدید می کند . ولی چیزی در این منطقه وجود داشت که حتی از آن تهدید بزرگ هم برای ما خطرناک تر بود . خطر پیروان آیینی خاص . گروهی از افراد دیوانه بالای سر جسدی گرد تا گرد ایستاده بودند و کنار آن را شمع هایی قرار داده بودند و زیر لب آوایی را زمزمه می کردند . من بسیار مودبانه به وسیله ی شاتگانم مزاحمشان شدم . سر آخر بساط تمام آن آواهایی که می خواندند برچیده شد و همه ی آنها توسط فردی که به آنها دستور می داد مبارزه ای نفسگیری را برای من به وجود آوردند ( از طریق فرمان او حتی اسپلایسرهای عنکبوتی هم به شما حمله می کنند ) .

در این منطقه با استفاده از یکسری اسلحه های جدید مانند : اسلحه نیزه پرتاب کن قدرنمند , تورنت های کوچک که می توانستید از آنها جهت حفظ ناحیه ای استفاده کنید و همچنین تعدادی پلازمید جدید توانستیم به خوبی گلیم خود را از آب بیرون بکشیم . به این موضوع اشاره نکردم که هر اسلحه شما مانند نسخه اول که دوبار آپگرید می شد , در این نسخه آپگرید سومی هم اضافه شده که در صورت بدست آوردن آپگریدهای قبلی آپگرید سوم هم آزاد می شود . این تغییر اندکی در سیستم آپگرید بازی شمرده می شود ولی باز هم تجربه کردن آن عالی به نظر می رسد .

همان طور که قبلا اشاره کردم در انتهای این مرحله آن چیزی که مشاهده می کنید فقط سایه ای از آن منطقه ای است که زمان ورودتان آن را مشاهده کرده بودید . درSiren Alley فقط شاهد پیچ و تاب های داستانی نیستید بلکه مواجه شدن با دشمنان و وقوع صحنه های جالب به حدی است که کل برخورد ها و حوادث جالب نسخه اول را تحت الشعاع خودش قرار می دهد . من در یک منطقه از بازی همزمان به یک بیگ ددی , بیگ سیستر و اسپلایسری حیوان خوی برخوردم . ابتدا با استفاده از پلازمید ها توانستم دستگاه های امنیتی پشت سرم را هک کنم و با فعال کردن چند تورنت کوچک جلوی خودم یک حصار یا لایه دفاعی عالی درست کردم و سپس دست به کار شدم . بله درست حدس زدید , گزینه ها و امکانات برای ایجاد استراتژی های مناسب مبارزه ای در بایوشاک 2 به خوبی طراحی شده است .

15_11.jpg

تنها نگرانی من نسبت به نسخه دوم این بازی بعد از گذراندن ساعاتی لذت بخش و مفرح این است که " آیا نسخه دوم بازی به قدر نسخه اول بازی متفاوت است تا بتواند فروش خود را تضمین کند ؟ " این نسخه به نظر من می تواند همان کاری را کند که نسخه اول آن کرد یعنی بازیکنان را مات و مبهوت کند . ولی طراحی بازی , مبارزات و بیشتر دشمنان شما را یاد نسخه قبلی بازی می اندازد . آن طوری که به نظر می رسد تصمیماتی که من در طول این مدت زمان کوتاه گرفتم پتانسیل این را دارد که جلوتر در بازی خارج از کنترل شوند . بازی 9 فوریه عرضه می شود .

پایان

منبع

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر