Baker: کار با GDDR5 راحت نیست

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
xbox-one-amd.jpg

سازندگان زیادی 8 گیگابایت حافظه GDDR5 کنسول نسل بعدی سونی یعنی PlayStation 4 را تحسین کرده اند. حافظه سریعتر ظاهرا باعث می شود تا سازندگان بافت ها و گرافیک بهتری را ارائه کنند. رقیب این کنسول یعنی Xbox One نیز از 8 گیگابایت حافظه منتهی از نوع DDR3 بهره می برد.
آقای Nick Baker که بر تیم معمار Xbox One نظارت دارند معتقند که کار با GDDR5 راحت نیست و ESRAM به Xbox One تعادل درستی بین پهنای باند و مصرف برق را ارائه می کند. ایشان در مصاحبه با EuroGamer گفته اند:
برای دریافت بهترین ترکیب از کارایی و قدرت، GDDR5 کمی شما را در موقیعت دشواری قرار می دهد. ESRAM قدرت بسیار کمی را مصرف می کند و این موقعیت را به وجود خواهد آورد تا پهنای باند بیشتری را داشته باشید. شما می توانید پهنای باند را بر روی حافظه های خارجی کاهش دهید که همین مورد کاهش مصرف برق را به همراه دارد. همچنین این حافظه ارزان است و شما استطاعت بیشتری را خواهید داشت. نیروی بسیار زیادی در پس آن قرار دارد.شما حق دارید، اگر حافظه زیادی را به همراه مصرف برق کم و پهنای باند زیاد می خواهید راه های فراوانی در جلوی شما قرار ندارد.
شرکت مایکروسافت بارها تاکیید کرده است که دنبال ایجاد تعادل در Xbox One هستند و ESRAM تکاملی بر eDRAM بکار رفته در Xbox 360 می باشد و سازندگان می توانند از قدرت Xbox One بهره بیشتری ببرند. اما به طور کلی همانطور که در این نسل شاهد بودیم، بایستی یک الی دو سال صبر کنیم تا ببینیم واقعا هر دو کنسول چه توانایی هایی دارند. شما چه فکر می کنید؟
GB

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,646
نام
سهيل
اگه سیاستهای اینترنت ندارین 360 بخرین روهم عوض نمیکرد رسما خیلی قبلتر از لانچش باخته بود .
درمورد مثلا فورزا هم سونی میتونست برای مشتری های فعلیش ارزش قائل نشه و GT6 رو بجای PS3 عنوان لانچ PS4 بکنش . کاری که مایکروسافت کرد و 360 رو عملا ول کرده بحال خودش. ولی فرق دوتا شرکت تو همین چیزاس .
نه ایتکه من PS3 داشته باشم الان و ازطرف خودم بگم ... دارم میبینم و قضاوت میکنم .

جون من بي خيال همون Titanfall تا مدت ها 360 رو ارزشمند نگه ميداره.گرچه به نظر من هم بايد بيشتر از اين از 360 حمايت ميكرد ولي بازم نميشه گفت ول كرده به امان خدا.Project Spark هم هستش.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
جون من بي خيال همون Titanfall تا مدت ها 360 رو ارزشمند نگه ميداره.گرچه به نظر من هم بايد بيشتر از اين از 360 حمايت ميكرد ولي بازم نميشه گفت ول كرده به امان خدا.Project Spark هم هستش.
ساپورت یه پلتفرم با Titanfall مولتی که زمان لانچ کنسول میاد و اونموقع اکثرا روی PC یا Xone بازیش میکنن رو با ساپورت درحد TLOU , Beyond Two Souls , GT6 انحصاری مقایسه میکنی. امسال چه انحصاری خوبی برای 360 اومد ؟!

آخرین ویرایش:

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
ساپورت یه پلتفرم با Titanfall مولتی که زمان لانچ کنسول میاد و اونموقع اکثرا روی PC یا Xone بازیش میکنن رو با ساپورت درحد TLOU , Beyond Two Souls , GT6 انحصاری مقایسه میکنی. امسال چه انحصاری خوبی برای 360 اومد ؟!
داداش گلم ینی شما انقد رو ماکروسافت حساب باز میکنی ک همچین انتظاری داری?!:d
من ک فن ماکروسافتم همچین انتظاری ندارم:d
آخه فدات شم اگه ماکروسافت انقدی سیاست و برنامه ریزی داشت برا اینستال بیس orginal xbox ی GEARS نصفه و نیمه یا مس افکت یا PGR3 روش میداد و یهو همجوره ساپورت نرم افزاری کنسول رو بعداز فقط 5 سال از عرضه کنسول قطع نمیکرد ک از اونطورف ps2 فنا بعدار gta:sa ک انحصاری زمانی زدن تو رگ نسخه دوم شاهکار GOW رو رو ps2 البته با گرافیک تقریبا نسل بعدی تجربه کنن اونن تو سال شیشم عرضه کنسولش ک ب خریداراش ثابت کنه ب فکره مشتریاش هستو ب این شکل تقدیر کرد...
بگذریم....بنظرم ماکروسافت اصلا ب وجهه برندش اهمیت نمیده همونطور ک چار یال مردمو علاف ویندوز ویستا کردو با افتضاح رو برو شدیمو با سون جبرانش کرد!همونطور ک با کیفیت ساخت افتضضاح کنسولش ثابت کرد هنوزم تجربه مارکتینگ مناسبی نداره....اول کاری تو پرنتیشن کنسول جدیدش اومد همیشه آنلاین با کینکت اجباریو رو کرد و نحوه خریدو فروش بازیش ک واقعا همرو گیج کرد... خودمونیم...ماکروسافت بازیهای فوق العاده ای برا لانچ داره ک گل سر سبدشfm5 .QB.R:sor.tf ک برا اواسط عمر ی کنسول فوق العادس!!!!چ برسه برا لانچ
نمیدونم شاید من اشتباه میکنم....ولی ب شخصه ب من ثابت کرد.

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
اول ببینین کی این حرفو زده بعدش بیایم قضاوت کنیم :|
معلومه که میاد اینو میگه این رو تیم معمار xbox one نظارت داره باید اینا رو بگه که مردم فکر نکنن کنسولش باخته :|
بعدشم فرض میکنیم که esram سریع تر از gddr 5 هست ولی تا یکی دو سال اینده که یکمی گرافیک بازیا پیشرفت کنه این اقای baker میاد اینو میگه ؟ یا بالاخره بهش ثابت میشه که ps4 کمتر واسه اجرای این بازیا روش فشار میاد ؟
مایکروسافت هر کاری بکنه این نسل رو باخته چون به غیر از چند تا استدیو خوب واسه انحصاری دیگه هیچی نداره...هیچی
همش دوست داره بازیاش فان و تفننی باشه مثل dead rising 3 و sunset over drive که همون dead rising 3 رو هم نتونست نگه داره و فرستادش رو pc

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
اول ببینین کی این حرفو زده بعدش بیایم قضاوت کنیم :|
معلومه که میاد اینو میگه این رو تیم معمار xbox one نظارت داره باید اینا رو بگه که مردم فکر نکنن کنسولش باخته :|
بعدشم فرض میکنیم که esram سریع تر از gddr 5 هست ولی تا یکی دو سال اینده که یکمی گرافیک بازیا پیشرفت کنه این اقای baker میاد اینو میگه ؟ یا بالاخره بهش ثابت میشه که ps4 کمتر واسه اجرای این بازیا روش فشار میاد ؟
مایکروسافت هر کاری بکنه این نسل رو باخته چون به غیر از چند تا استدیو خوب واسه انحصاری دیگه هیچی نداره...هیچی
همش دوست داره بازیاش فان و تفننی باشه مثل dead rising 3 و sunset over drive که همون dead rising 3 رو هم نتونست نگه داره و فرستادش رو pc

در اینکه از نظر قدرت گرافیکی PS4 اگه اشتباه نکنم 0.6 ترافلاپ از x 1 بیشتره شکی نیست ...اما شما اینو در نظر داشته باشید که هنور اول نسل بود و devkit های مایکرو پر از نقص و عیب بود یه شاهکاری مثل ryse در اومد....مطمئنا در اینده شاهد بهبود گرافیکی روی x 1 خواهیم بود.

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
در اینکه از نظر قدرت گرافیکی PS4 اگه اشتباه نکنم 0.6 ترافلاپ از x 1 بیشتره شکی نیست ...اما شما اینو در نظر داشته باشید که هنور اول نسل بود و devkit های مایکرو پر از نقص و عیب بود یه شاهکاری مثل ryse در اومد....مطمئنا در اینده شاهد بهبود گرافیکی روی x 1 خواهیم بود.
قطعا devkit تاثیر زیادی داره ولی وقتی خود سخت افزار ضعیفه devkit به عنوان یک کمکی چیکار میتونه بکنه ؟

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
قطعا devkit تاثیر زیادی داره ولی وقتی خود سخت افزار ضعیفه devkit به عنوان یک کمکی چیکار میتونه بکنه ؟

devkit قطعا میتونه تو بهینه سازی و راحت تر شدن کار برنامه نویس و بازی ساز تاثیر بزاره...اما خب هرگز نمیشه این اختلاف سخت افزاری رو با بهینه کردن و اپدیت devkit برطرف کرد .

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
عالی بود این خبر. یارو نشسته نشسته از فرط دپرسیون یهو پریده وسط که بزار یه چیزی به سونی بگیم ببینیم چی میشه :))

جالبتر این ماکرو فنا هستن. ینی آخرشین. خسته از راه رسیده خیلی چسبید این تاپیک دستتون درد نکنه. عکسای رایز هم که حضور داشتن همه چیز تکمیله you made my day :D

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
یه نگاه به تاریخ تاپیک بندازید، صواب داره.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
بابا این لامصب نرم افزار تاریخ نشون نمیده :D ندیده بودم کلا این تاپیمکو‌ چرا این تاپیکا رو میارین بالا آخه؟

البته در اصل قضیه فرقی نمیکنه :))

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,591
نام
حسین
خداییش این تاپیکا رو از کجا پیدا میکنید؟
یادش بخیر ولی تاپیک باحالی بود حتما یدور برای تجدید خاطره پستا رو بخونید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر