Atiیاnvidia

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
فقط nVidia .....
241.gif

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
البته معلومه nvidia تو ایران طرفدار بیشتری داره
اینم در نظر بگیرم که کارتهای ati تو ایران کمتر از nvidia پیدا میشه!
:-"

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
اینکه بخوایم فقط یک کلمه بگیم ATI یا nVIDIA کار بیهوده ای هست . شمایی که میگی nVIDIA چرا میگی ؟ با چه دلیل و مدرکی این حرفو میزنی ؟
چون همه میگن انودیا شما هم میگی یا دلیل قانع کننده ای داری ؟
البته امیدوارم دلیل بعضی دوستان مواردی مثل این نباشه :
یه سری به یکی از دوستام گفتم کدوم از این دو شرکت . گفت فقط انودیا . گفتم چرا ؟
گفت آخه قبلا که Radeon 7000 داشتم خیلی بازی ها رو نمی آورد یا با فریم خیلی پایین می آورد اما از موقعی که این FX 5200 رو گرقتم همه بازی ها رو دارم بازی میکنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:
خوب بابا مگه Radeon 7000 با FX 5200 تو یه سطح و کلاس و رده هستن که اینجوری بعضی ها مقایسه میکنن و یا مواردی مشابه این .
حالا مثلا اون طرفی که FX 5200 داشته و حالا رفته یه مثلا Radeon X1800 XTX گرفته باید بگه فقط ATI ؟ چون از کارت قبلیش قویتره ؟
بگذریم .
اما به نظر من جفتشون خوبن .
انویدیا از نظر پیشرفت تکنولوژی سریعتر پیش میره و مدلهای جدید رو معمولا زدوتر میده اما ATI با یه روش هوشمندانه از انویدیا به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده میکنه و ایرادات کار انودیا رو پیدا میکنه و خودش سعی میکنه این ایرادات رو برطرف کنه تا یه محصول کم ایراد تر بده تو بازار .
در نتیجه کیفیت کار ATI به مراتب بالاتر از nVIDIA هست .
مثلا یادمه سری Geforce FX به عنوان کارتهای DirectX 9 اومدن بازار . اما موقعی که بازی ها و برنامه هایی که بطور کامل نیاز به پشتیبانی DirectX 9 داشتن اومدن بازار همه FX زاییدن . حتی اون FX 5950 Ultra . مثلا تو 3D Mark 2005 که فول DirectX 9 هست امتیار یه کارت Radeon 9600 XT که رده متوسط بود از کارت High End انویدیا یعنی FX 5950 Ultra بیشتر بود !
در کل انویدیا بیشتر رو ارائه سریعتر تکنولوژی و قدرت کار میکنه اما ATI روی کیفیت + قدرت و ارزش بیشتری برای مشتریش قائله .
فقط مشکل ATI اینه که نسبت قیمت به کارایی کارتاش جالب نیست و معمولا تو یه رنج قیمتی خاص محصول قدرتمندتری از انویدیا میشه پیدا کرد . همین .
اگه اینجوری نبود من قطعا ATI رو انتخاب میکردم .
تمام این بازی ها هم که اولش آرم nVIDIA رو میبینین با ATI هم خیلی عالی اجرا میشن حتی در بعضی موارد بهتر از انویدیا .
ببخشید پرچونگی کردم . :blushing:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
صباح الخیر و النور به همگی :biggrin1:
ATI خدا بیامرز شد رفت !!!
AMD دیگه از برند ATI استفاده نمیکنه !

For Those Who Still Don't Know ... AMD Bought ATI

headmaster

کاربر سایت
May 18, 2007
41
خدمت کاربر عزیز که با پست خود باعث بعضی سردرگمی شد

اگر توجه کرده باشید بیشتر شرکتهای معتبر بیشتر از Nvidia پشتیبانی می کنند تا Ati و دلیل دیگه که بیشتر از کارتهای Nvidia استقابل می شود این است که کارتهای Ati خیلی کم و به وفور تقلبی یافت می شوند و در آخر استفاده از کارتهای مختلف به سلیقه گیمر بستگی دارد و هر کس هم از یک مارک یا برند پشتیبانی می کند

Joseph Balsamo

کاربر سایت
Sep 24, 2005
163
نام
سیدمحمدرضا
شرکت nvidia خیلی شتابزده عمل میکنه شما باید یادتون باشه در مورد سری 5800 که کارتی بود که فوق العاده بزرگ و با فنی خیلی پر سروصدا در صورتی که 9800 ati به راحتی در تمامی مقایسات از 5800 سرتر بود و دوباره جدیدا در مورد کارتهای 8800 nvidia که میگن مشکلاتی داره و شاید 8900 رو جای گزین اون بکنه در صورتی که ati خیلی آهسته و حساب شده حرکت میکنه اول حرکتهای اشتباه nvidia رو برسی میکنه و از اونها درس میگیره در هر صورت nvidia می خواد پیشرو باشه ولی همیشه اول بودن بهتر بودن نیست.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
مطمئنا nvidia سرتره ati صبر مي كنه nvidia كارشو بكنه چون خودش كه بلد نيست بعدش تقليد مي كنه 2 تا چيزم مي ذاره روش كه بگه ازش تقليد نكرده اگه مرد بود تكنولوژي جديدو زودتر از nvidia مي داد اما كلي طولش داد چرا؟ چون نتونست تازه كلي هم طولش داد تا لاش خوري بكنه:cheesygri اما هر چند نميشه از شاهكارش تو 360 گذشت:-"

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
شرکت nvidia خیلی شتابزده عمل میکنه شما باید یادتون باشه در مورد سری 5800 که کارتی بود که فوق العاده بزرگ و با فنی خیلی پر سروصدا در صورتی که 9800 ati به راحتی در تمامی مقایسات از 5800 سرتر بود و دوباره جدیدا در مورد کارتهای 8800 nvidia که میگن مشکلاتی داره و شاید 8900 رو جای گزین اون بکنه در صورتی که ati خیلی آهسته و حساب شده حرکت میکنه اول حرکتهای اشتباه nvidia رو برسی میکنه و از اونها درس میگیره در هر صورت nvidia می خواد پیشرو باشه ولی همیشه اول بودن بهتر بودن نیست.

اصلا اين طور نيست چونكه همه تشنه ي يك كارت گرافيك با قابليت dx10 بودن كه nvidia تونست با تلاش بيشتر زودتر همه رو از خماري در بياره و كارت سري جديدشو برا همه كه عاشق گرافيك هستن و بي صبر بيرون بده:-"
مسلما اين كار حمكفرماييشو قوي تر كرد و خيلي ها كه ديگه تحمل نداشتن دست به كار شدن

K.A

کاربر سایت
May 14, 2007
84
ولی یه نکته ی مهم که بهش توجه نشده:

انویدئا تولید کننده ی جی پی یو هست و شرکت های مختلف از این جی پی یو ها استفاده می کنند و در نتیجه انویدئا همه ی توانش رو روی پیشرفت جی پی یو ها می زاره و در زمینه ی تولید برد فعالیتی نداره و هم چنین چون سازننده های برد برای انویدئا زیادن همین دلیلی برای رقابت می شه تا این شرکت های برای جذب مشتری بازار رقابتی تر و کیفیتی تری ایجاد کنند.
پس در کل انویدئا تمزکز رو پیشرفت داره.

از طرفی ای تی آی علاوه بر تولید جی پی یو مشغله ی تولید برد و کارت کامل رو هم داره و باید در همه ی زمینه ها تعال و هماهنگی رو رعایت کنه و محصول با کیفیتی رو بده که با دو قول یعنی انویدئا و شرکت های تولید کننده ی برد رقابت کنه پس باید وقت و هزینه ی بیشتری صرف کنه .:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر