Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
264
نام
آرش
1699774189804.jpeg

اگه به‌جای مردان، زنان حکومت می‌کردن، چی می‌شد؟ آیا اون‌طوری‌که بعضی‌ها می‌گن: «دنیا جای بهتری می‌شد و خبری از جنگ و خونریزی نبود» یا اینکه به قول گروه دیگه، در چنین شرایطی باید انتظار روزهای حتی خونین‌تری رو می‌داشتیم؟ انیمه Ooku: The Inner Chambers با روایت یک تاریخ فانتزی، از دید خودش به این سؤال جواب می‌ده.

انیمه خیلی سریع می‌ره سر اصل مطلب: یک بیماری واگیردار سروکله‌ش پیدا می‌شه و مردها رو مبتلا می‌کنه؛ بیماری وحشتناکی که تعداد زیادی از مبتلاها، به‌ویژه مردهای جوون، رو به کام مرگ می‌کشونه. طبیعتاً در چنین وضعیتی، تعادل جمعیت دو جنس به هم می‌خوره و اینجا است که زن‌ها فرصتی برای رسیدن به حکومت پیدا می‌کنن؛ تا جایی که حتی حرمسرا یا اندرونی مردونه برای خودشون درست می‌کنن! ماجراهای اصلی Ooku بیشتر توی همین اندرونی رخ می‌ده.

شاید از این مقدمه، در کنار سبک مانگای مورد اقتباس که جوسی هست، این‌طور نتیجه بگیرین که: نه بابا، این به گروه خونی ما نمی‌خوره! خب، خودمم بعد از دیدن قسمت طولانی اول، دوبه‌شک بودم که ادامه‌ش بدم یا نه، و چه خوب شد که این‌کار رو کردم؛ چون تبدیل به یکی از بهترین آثاری شد که دیدم.

انیمه Ooku، بدون اینکه بخوام اسپویل بکنم، شدیداً بی‌رحمه؛ ولی شیرینی‌های خودش رو داره. جمعی از پارادوکس‌های تلخ و شیرین، پلشت و دلنشین رو تو خودش جا داده که قشنگ به هم جفت‌وجور شدن. نگاه‌اش به رفتارهای دو جنس هم به‌نظرم منصفانه است و دید جالب و ترسناکی هم به سنت‌ها داره. صحنه‌های عاطفی و بوووق هم به شکلی استادانه، با ترکیبی از شرم و صراحت، اجرا شدن.

این انیمه ۱۰ قسمت بیشتر نیست، با یک پایان ناگهانی که شاید بزرگترین نقطه‌ضعفش باشه (و شاید فصل دومی هم در کار باشه که فعلاً ندومبه)، ولی از اون آثاریه که اگه اهلش باشین، می‌تونه تا مدت‌ها فکرتون رو درگیر کنه.

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,230
نام
Мojtaba
من اصلا وقت نمی کنم انیمه ببینم یا بشینم دنبال کنم یکی رو خیلی ها رو رها کردم.
ولی AOT واقعا فوق العاده بود.
حس غم انگیز پایان داستان تا مدت ها باهام میمونه چقدر عالی تموم شد. چقدر غم انگیز بود.
کاش میشد برگردم به همون زمانی که برای اولین بار دیدمش ، گر چه دوباره میرسیدم به همین نقطه غم و اندوه و حسرت .

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
واقعا MAPPA تو این چند مدت شدیدا عالی ظاهر شده Vinland saga - Attack on Titan - Jujutsu Kaisen - Chainsaw Man - Hell's Paradise که واقعا هرکدوم اینا دست یه استدیو درپیتی می افتاد گند میزدن به اون اقتباس...
WIT برای من نامید کننده ترین ساتدید انیمه ساز بوده! واقعا یه خیانت بزرگی کردن که Vinland saga - Attack on Titan رو ادامه ندادن از اون بدتر چسبیدن به Spy x Family که یه انیمه معمولی حساب میشه برای من! من چند سال پیش واقعا کار های این استدیو رو شدیدا دنبال میکردم و منتظر بودم مانگاهای مورد علاقه توسط این استدیو ساخته بشه ولی الا 3 سال دارن همینطوری گند میزنن! و چیزه دندون گیری نتونستن بسازن هرچی هم ساختن بدترین نمرات گرفت! شاید تو این بین یه Ousama Ranking رو تونسته باشن خوب دربیارن ولی انتظارات زیاد بود از WIT.......:|:-q
دقیقا حال روزای WIT منو یاده Madhouse میندازه که چطور یدفعه همه چیز کنسل کردن و به بیراهه رفتن!:-q

این چند قسمت Jujutsu Kaisen رسما MAPPA قدرت خودش به رخ میکشه که رسما هر قسمت ادم با خودذش میشگه دیگه از این بهتر چیزی نمیاد ولی قسمت بعدی که میرسه فک ادم باز میمونه :D

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,151
نام
پویان
واقعا MAPPA تو این چند مدت شدیدا عالی ظاهر شده Vinland saga - Attack on Titan - Jujutsu Kaisen - Chainsaw Man - Hell's Paradise که واقعا هرکدوم اینا دست یه استدیو درپیتی می افتاد گند میزدن به اون اقتباس...
WIT برای من نامید کننده ترین ساتدید انیمه ساز بوده! واقعا یه خیانت بزرگی کردن که Vinland saga - Attack on Titan رو ادامه ندادن از اون بدتر چسبیدن به Spy x Family که یه انیمه معمولی حساب میشه برای من! من چند سال پیش واقعا کار های این استدیو رو شدیدا دنبال میکردم و منتظر بودم مانگاهای مورد علاقه توسط این استدیو ساخته بشه ولی الا 3 سال دارن همینطوری گند میزنن! و چیزه دندون گیری نتونستن بسازن هرچی هم ساختن بدترین نمرات گرفت! شاید تو این بین یه Ousama Ranking رو تونسته باشن خوب دربیارن ولی انتظارات زیاد بود از WIT.......:|:-q
دقیقا حال روزای WIT منو یاده Madhouse میندازه که چطور یدفعه همه چیز کنسل کردن و به بیراهه رفتن!:-q

این چند قسمت Jujutsu Kaisen رسما MAPPA قدرت خودش به رخ میکشه که رسما هر قسمت ادم با خودذش میشگه دیگه از این بهتر چیزی نمیاد ولی قسمت بعدی که میرسه فک ادم باز میمونه :D
درود؛
این Jujutsu Kaisen خوبه؟
ارزش دیدن داره؟
در چه حد خوبه؟

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
درود؛
این Jujutsu Kaisen خوبه؟
ارزش دیدن داره؟
در چه حد خوبه؟
شدیدا عالیه و یکی از محبوبترین انیمه هاست در حد اتک تایتان
مبارزات،موسیقی،کاراکترهای جذاب و عالی و...همه همه 10/10!
به خودت ظلم کردی که تا الا ندیدی اینو:D
و استدیو Mappa واسه این انیمه رسما سنگ تموم گذاشته از هر نظر!
خلاصه همین الا برو سراغ اش بهت قول میدم همین هفته برسی به پخش هفتگی:D

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,151
نام
پویان
درود
دیشب سامورایی ورپریده یا همون Blue Eye Samurai رو دیدم و میتونم بگم که 10/10!
عالی بود!
حسابی لذت بردم!
جدی، بزرگسالانه، خشن با اکشن و مبارزات درجه‌یک و درست‌حسابی، به‌همراه روایت جذاب قصه و شخصیت‌پردازی مناسب.

AAAAQf7sWVQ_2oMfjvRmA2dNePMA335gygx9yAY20LhC3wnY9BvNe44PhFO9HepMLvOz4n-I9NUop_c8EYg8zPW1EUpmea...jpg

پ.ن. تاثیر جان ویک رو تو طراحی مبارزات سامورایی‌ها تو دوره ادو هم میشه دید!
پ.ن. 2. بهترین قسمت هم قسمت پنجم بود.

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
دو قسمت اخیر سیزن دوم اسپای فمیلی چقدر عالی بود :>
واقعا رفته تو تاپ 5 انیمه هام. هیچ انیمه ای انقدر حال خوب کن فکر نمی کنم وجود داشته باشه. هر کی هم از مضرات داشتن بچه گفت بکوبید تو صورتش این انیمه رو :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر