Alan Wake | پست اول تاپیک حتمآ خوانده شود

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
1268856693_front.jpg

درود.

گروه جادويي Poets Of The Fall بالاخره چهارمين آلبوم خودشون رو عرضه كردند كه اين آلبوم متفاوت تر از كارهاي قبلي هست.

سم ليك رابطه فوق العاده قوي و دوستانه اي با بچه هاي POTF داره و همانطور كه ديديم در پايان Max Payne 2 آهنگ Late Goodbye به صورت انحصاري توسط POTF براي اين بازي ساخته شد كه شعر اون آهنگ رو خود سم نوشته بود و يكي از پرطرفدار ترين ترك هاي آلبوم Signs Of Life بود.

اين بار روابط Remedy با POTF خيلي بيشتر شده و آلبوم جديد اين گروه كه يكي از پرطرفدار ترين Band هاي فنلاند است كاملا براي Alan Wake ساخته شده.:eek:

آلبوم Twilight Theater شامل 10 ترك هست كه تماما بر مبناي جو و داستان بازي Alan Wake نوشته شده كه ديروز عرضه شده. و اما اصلي ترين آهنگ اين آلبوم ترك WAR است كه در واقع اصلي ترين آهنگ Alan Wake است كه در پايان بازي در هنگام Credit ها پخش خواهد شد (مثل MP2) . كلا Lyric هاي اين آلبوم مو به تن هر جنبنده اي سيخ مي كنه چه برسه كسايي كه فن Alan Wake هستند و ميدونند اين آهنگ ها در مورد چه چيزي صحبت مي كنند.

بگذريم ، Lyric آهنگ WAR رو ترجم كردم كه يك تفسير هم ازش نوشتم كه متوجه ميشيد هم TT و هم AW چه شاهكارهايي هستند.

جنگ

آيا به خاطر داري وقتي روي زمين شكست خورده ايستاده بوديم
باد سفيد آسمان را در هم مي كوبيد
قاصدك هاي جنگ با طبيعت خود ظاهر شدند
و فرصت هاي ما به باد رفت

اگر بگذارم كه خاطراتم درمان شود
تو را با خودم در آن زمين به ياد مي آورم

وقتي كه فكر مي كردم در اين جنگ تنهايي مبارزه مي كنم
تو در آنجا كنارم بودي ... در جلوي جنگ
وقتي فكر مي كردم كه بدون هيچ دليلي مي جنگم
تو دليلي براي ادامه دادن به من دادي

صفحه ورق مي خورد و من نياز دارم تا چيزي جديد ببينم
بي گناهي من در هم دريده شده
ما نمي توانيم در اينجا همانند سگ هاي وحشي جنگ منتظر بمانيم

مي گذارم خاطراتم درمان شود
تو را با خودم در آن زمين به ياد مي آورم
قتي كه فكر مي كردم در اين جنگ تنهايي مبارزه مي كنم
و ما مي جنگيديم تا غير ممكن را باور كنيم
سرنوشت ما در هر گره خورده بود
تو به من دليل مي دادي

وقتي هيچ كس چهره واقعي خود را ندارد
اين يك بي احساسي است
و من فقط استخوانها شكننده ي خود را دارم تا از سقوط جلوگيري كنم

وقتي عشق درون نامه ها رنگ مي بازد
مثل اين است كه همه چيز صحنه آهسته مي شود
و هم اكنون خيلي دير كرده ايم ، حتي اگر هم برسيم

و سپس ما در اين نبرد گرفتار مي شويم
يك اعتياد ناخواسته
و ما تمام ارزش هايي را كه مادرانمان به ما آموخته اند از دست مي دهيم

پس خواهشا ، آيا صورت واقعيت را به من نشان مي دهي
خطي در دور دست بكش
چون من فقط به نام تو نياز دارم تا آن را دليلي براي اين كه چرا مبارزه كرده ام بنامم

قتي كه فكر مي كردم در اين جنگ تنهايي مبارزه مي كنم

بررسي شعر:

به وضوح معلوم است كه راوي اين شعر الن است و مخاطب آن اليس . در خط اول الن مي گويد "آيا به خاطر داري وقتي روي زمين شكست خورده ايستاده بوديم" اين قسمت بيانگر تنهايي الن و اليس است.

در قسمت بعد الن مي گويد:" باد سفيد آسمان را در هم مي كوبيد" باد سفيد و آسمان دو نماد زيبايي است كه با جمله در هم مي كوبيد بيان گر خطري است كه پيش رو است و نابودي چيزهاي زيبا. در جمله بعد آمده است كه "قاصدك هاي جنگ با طبيعت خود ظاهر شدند" اين جمله هم تكميل كننده خط قبل است كه قاصدك را كه پيام آور عشق است به پيام آور جنگ تبديل كرده.

الن مي گويد: "اگر بگذارم كه خاطراتم درمان شود ... تو را در آن زمين به خاطر مي آورم" اين قطعه اشاره اي دارد به سرنوشت الن كه خاطراتش را فراموش كرده.

در خط بعد الن مي گويد:
تو دليلي براي ادامه دادن به من دادي

اين جمله همان انگيزه اصلي الن براي مبارزه را نشان مي دهد ، يعني اليس .

در جمله بعد الن اشاره اي دارد به بي گناهي از هم دريده شده كه همان كشتاري است كه به راه مي اندازد و او نمي خواهد به هيچ وجح قرباني و بازيچه ي اين جنگ شود.

وقتي الن مي گويد و سرنوشت ما در هم گرده خورد بود ما با بعد شخصيت پردازي اين دو كركتر رو به رو مي شويم. در واقع در ادامه بازي سرنوشت اين دو همانند يك انسان به هم متصل مي شود و زنده ماندن و پيدا كردن اليس به رستگاري الن تبديل مي شود.

وقتي هيچ كس چهره واقعي خود را ندارد
اين يك بي احساسي است
و من فقط استخوانها شكننده ي خود را دارم تا از سقوط جلوگيري كنم

اين قطعه اشاره است به تاريكي كه چهره واقعي مردم را گرفته و الن با جمله و من فقط استخوانها شكننده ي خود را دارم تا از سقوط جلوگيري كنم نشان مي دهد كه تا آخر و توان خور اين راه را پيش مي رود. (اين قطعه خيلي شبيه به دنياي Max Payne و ديالوگهاي آن بازي شده)

و سپس ما در اين نبرد گرفتار مي شويم
يك اعتياد ناخواسته
و ما تمام ارزش هايي را كه مادرانمان به ما آموخته اند از دست مي دهيم

اين قسمت اشاره اي دارد به تغيير رفتاري الن كه از يك نويسنده به شخصي تبديل مي شود كه با اسلحه در اين نبرد شركت مي كند و قسمت "و ما تمام ارزش هايي را كه مادرانمان به ما آموخته اند از دست مي دهيم" واقعا ما را به دروني ترين احساسات الن مي برد.

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
ممنون حمید جان بابت خبر.........بسیار خبر خوبی بود واقعا اهنگهای این گروه بسار زیبا و دلنشینه و خوشحال شدم از اینکه این گروه دوباره برای الن ویک هم البومی رو منتشر کردند........البته این رو هم اشاره کنم خواننده این گروه اسمش هست مارکو سارستو و 3 البومشون تا الان به این نام ها هست:
Sign of Life
Carnival of Rust
Revolution Roulette
یه نکته جالب رو هم اضافه کنم که دوستانی که با برنامه 3D Mark 5 کار کردند انتها بنچمارک یه کردیت نشون میده که اونجا هم باز این خواننده اون کار رو خونده که در واقعا اولین Track البوم Sign of Life این گروه هست که سال 2005 منتشر شد..........;)

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
دمه شما خیلی گرم , ترکوندی ... شرمنده ,فقط نقص کارت ندادن لینک DL آلبوم بود که رضا زحمتش رو کشید ...

ممنون .

Last edited by a moderator:

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
ممنون حمید جان بابت خبر.........بسیار خبر خوبی بود واقعا اهنگهای این گروه بسار زیبا و دلنشینه و خوشحال شدم از اینکه این گروه دوباره برای الن ویک هم البومی رو منتشر کردند........البته این رو هم اشاره کنم خواننده این گروه اسمش هست مارکو سارستو و 3 البومشون تا الان به این نام ها هست:
Sign of Life
Carnival of Rust
Revolution Roulette
یه نکته جالب رو هم اضافه کنم که دوستانی که با برنامه 3D Mark 5 کار کردند انتها بنچمارک یه کردیت نشون میده که اونجا هم باز این خواننده اون کار رو خونده که در واقعا اولین Track البوم Sign of Life این گروه هست که سال 2005 منتشر شد..........;)

به خاطر اين كه Remedy سازنده ي 3D Mark هست.

دمه شما خیلی گرم , ترکوندی ... شرمنده ,فقط نقص کارت ندادن لینک DL آلبوم بود که رضا زحمتش رو کشید ...

ممنون .

دستت درست.

اتفاقا نقطه قوت اين مقاله نبود لينك دانلود بود كه اين رضا منافق :biggrin1: همه چيز رو به هم ريخت.

خواهش مي كنم كساني كه واقعا با POTF حال مي كنن آلبوم ها رو اورجينال بخرند چون واقعا به نظر من يكي از بزرگترين Band هاي موسيقي هستند.

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
چرا تاپیک خوابیده؟
یه ماه دیگه بیشتر نمونده ها!!!؟؟؟
..............................................
این Remedyم چت میزنه ها یه روز 500تا خبر میاد یه بارم یه 1سالی خبری نمیاد!!!:biggrin1:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خبرها از بازي زياده شما خبر نداريد .
الانم تصاوير جديد آپ شده كه براتون ميزارم و يه ويدئويه جديد هم به صورت زنده نشون داده شده كه اينجا سرعتم خوب نيست فردا براتون اگه ديگران نزارن ميزارم .

اين عكس اولي و دومي واقعا فوق العادست محيط بازي كاملا واقع گرا و رئال به نظر مياد اون دوتا ديگه هم كه شبه و تكراري ميزنه زياد ديديم از اين عكسها :biggrin1:
alan.jpg.jpg

alan3.jpg.jpg

alan1.jpg.jpg

alan2.jpg.jpg

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,135
نام
حسین
فرخ بایت عکسا ممنون.عکس اولی و دومی بهترین گرافیکی بوده که تاحالا دیدم.لامصب چه نورپردازی و تکسچری داره:eek:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
4 اسکرین که چند روز پیش از نسخه ژاپنی بازی در فامیتسو منتشر شد. فـیلـتر قهوه‌ای که وقت طلوع و غروب روی بازی میاد جلوه زیبایی داره.

eS8v2ag6HNUnPqbb6Gj6mzXr517g9WGE.jpg
SMB7Jt62g3uJzoUVq2KMK157J38sZ6Dg.jpg

LRrxxUJfbVUre25VOp8wLpFG72nYE8YS.jpg
Tm3YFUFklt3e7BE7R1DSya9tcsyQPPZ6.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر